سلام
شما از توالت فرنگی استفاده می کنید یا توالت ایرانی؟

توالت ایرانی و توالت فرنگی هر کدام معایب و محاسن خودش را دارد. به عنوان مثال :استفاده دائمی از توالت ایرانی موجب پا درد و کمر درد می شود. از طرف دیگر توالت های فرنگی از نظر گوارشی و بهداشت پوست بسیار مضراست. و انسان را دچار بیماری های دردناکی مثل:کولیک یا قولنج روده و در صورت رعایت نکردن بهداشت توسط نفر قبلی از توالت،ایجاد انواع حساسیت هاو بیماری های پوستی می کند.(این موردش واقعا چندشه)

37900_617
استفاده از توالت فرنگی باعث می شود فشار لازم به روده وارد نشود و به راحتی دفع صورت نگیرد . این مسئله در دراز مدت موجب بیماری های روده بزرگ می شود.همچنین در ایستاده ادرار کردن آقایان ،ادرار به راحتی و به طور کامل دفع نمی شود .ولی هنگام نشستن در توالت ایرانی ،ماهیچه های ران و عضله های شکم به سیموگئید فشار می آورد و اگر سنگینی بدن را روی پای چپ قرار بدهیم ،در حداقل زمان اجابت مزاج صورت می گیرد.در این حالت روده به طور کامل ،تخلیه می گردد.و حتی از قسمت تحتانی تحال تا انتهای مخرج به یکباره فضولات دفع می گردد و همین امر موحب سبکی و نشاط فرد می شود.

1977073345

از مزایای دیگر توالت های شرقی که به غلط به نام توالت ایرانی نام گذاری شده است ؛ در مکان های عمومی به جای استفاده از توالت فرنگی ،عدم امکان انتقال بیماری های پوستی مثل کورک و قارچ و انواع دمل و تبخال است.شرقیان قدیم از این توالت ها استفاده می کردند؛ زیرا این مسئله دلیل طبی داشته است.

استفاده غلط باعث می شود به مفاصلی مثل زانو فشار مضاعف وارد شود.استفاده درست از توالت ایرانی با توجه به حرکات یوگا به این صورت است که پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید و بایستید  ،زانو هارا تا کنید و به حالت چمباته روی زمین بنشینید،(در صورت آسیب دیدگی و احساس درد در مفاصل،برای جلوگیری از کشیدگی مفاصل زانو ،وزنتان را به قسمت جلوی کف پا منتقل ،و پاشنه پایتان را بالاتر از سطج زمین قرار دهید .یعنی روی سینه پا بنشینید و پاشنه پا در قسمت مرتفع تری نسبت به سینه پا قرار گیرد.). این حرکت ،لگنها را باز و مفصل ران را نرم می کند. در افرادی که دچار یبوست و بواسیر هستند، کمک زیادی به فرآیند دفع می کند.اما بهترین حالت ،وجود هر دو نوع توالت ایرانی و توالت فرنگی با هم در خانه است تا افراد مختلف با توجه به شرایط جسمیشان از هر دو نوع توالت استفاده کنند.به شرایط جسمیشان از هر دو نوع توالت استفاده کنند.

images

در غرب پایه هایی شبیه به چهارپایه های حمام کمی بزرگتر درست شده است ،که هنگام استفاده از توالت فرنگی زیر پا قرار می دهند. تا حالتی شبیه به توالت ایرانی ایجاد شود و صدمه ای به کمر و زانوها وارد نگردد. این حالت نیز به دفع کمک بهتری می شود .این چهارپایه به شکل قوسی ساخته شده است تا زیر توالت فرنگی ،هنگام استفاده جا گیرد.( قراره تو ایرانم بیاد البته به زودی…)ولی در هنگام استفاده از توالت فرنگی حتما بهداشت را رعایت کنید.

201661521910449345a

از آنجا که تمیز کردن توالت فرنگی یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران آن است راه کار نمایش داده در ویدئو زیر به شما پیشنهاد می گردد


امیدوارم با این مطلب نظر شما عزیزان رو جلب کرده باشم. منتظر نظرهای شما هستم…

شما چه نوع توالتی را ترجیح میدهید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
>

4 ديدگاه

  1. بابت موضوع سنگینی مث توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی؟ باید بیشتر تحقیقات بشه.امید وارم نظرات شخصی رو تو مقایساتتون نگنجونید.

  2. تحقیقات در سایت این یا اون توسط افراد تحصیل کرده انجام میپذیزد. و سپس بعد از آن افراد صاحب نظر از ۲ دیدگاه ادبیاتی و فنی تخصصی مطالب را بازنگری میکنند. مطمنن باشید اگر در مطالب نظر شخصی نویسنده آمده باشد ؛ خود نویسنده توضیح داده است که این گفته ویا این اشاره بر اساس نظر شخصی میباشد و بار علمی ندارد
    با زهم سپاس از ریز بینی شما

  3. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم
    باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.