logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » اغذیه و سلامت » چای یا قهوه؟

چای یا قهوه؟

یکشنبه, 27 نوامبر 2016 | 8827 بازدید | ۲ دیدگاه | اغذیه و سلامت, علوم پزشکی, مطالب عمومی

سلام چای بهتر است یا قهوه؟ قطعأ برای شما پیش آمده که اخباری را که در مورد مضرات چای و قهوه است را شنیده باشید. آزمایش های زیادی در مورد این دو نوع نوشیدنی انجام می شود که هر روز یکی را مضر و دیگری را مفید اعلام می کنند.قضاوت در مورد این دو کار ساده ای نیست. بعداز نفت دومین حجم معاملات جهان به قهوه اختصاص دارد که با توجه به این ویژگی اخبار زیادی در  مورد  رد و یا تأیید آن وجود داشته باشد.در ایران به ازای هر۱ فنجان قهوه ۹ فنجان چای نوشیده می شود. این آمار […]

سلام
چای بهتر است یا قهوه؟
قطعأ برای شما پیش آمده که اخباری را که در مورد مضرات چای و قهوه است را شنیده باشید. آزمایش های زیادی در مورد این دو نوع نوشیدنی انجام می شود که هر روز یکی را مضر و دیگری را مفید اعلام می کنند.قضاوت در مورد این دو کار ساده ای نیست. بعداز نفت دومین حجم معاملات جهان به قهوه اختصاص دارد که با توجه به این ویژگی اخبار زیادی در  مورد  رد و یا تأیید آن وجود داشته باشد.در ایران به ازای هر۱ فنجان قهوه ۹ فنجان چای نوشیده می شود. این آمار در جهان ۱ به ۳ می باشد.به عبارت دیگر ،در سطح جهان چای ۳ برابر قهوه طرفدار دارد.92493_768
در گذشته تا قرن هجدهم میلادی ،مصرف اصلی قهوه دنیا به جهان اسلام مربوط بود و در انگلیس چای در حد نوشیدنی ملی قرار داشت.اما به دلایل تحولات متعدد در جفرافیا مصرف چای و قهوه را تا حدودی تغییر داد. انتخاب بین چای و قهوه در کشورهای مختلف تا حد زیادی میراثی از عوامل ژئوپلتیک،توسئه های مستعرات در جهان و تغیرات ناشی از روند معاملات بین المللی می باشد.
در مورد مضرات و فواید این دو نوشیدنی می توان گفت :اثر مثبت قهوه در افزایش توانایی یادگیری ، تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر،کاهش احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه در بانوان،کاهش ابتلا به دیاببت نوع دو،کاهش خطر ابتلا به نقرس در آقایان بالای ۴۰سال . از اینکه وقتی شیر به آن اضافه می کنید بسیاری از مزایای آن در مقابله با سرطان از بین می رود.از دوستی قهوه با کبد و دوستی چای با قلب. از ضررهای کافئین که در هر دو می باشد.از فلورایدی که در چای هست و به همین علت آسیب احتمالی قهوه برای دندان ها ممکن است بیشتر باشد.نوشیدن ۸فنجان قهوه خطر سقط در خانم های باردار را افزایش می دهد.نوشیدن چای از بروز دیابت نوع ۱جلوگیری می کند.

daily-aksfa-05

چای کم رنگ باعث افزایش آب بدن می شود.چای سبز نقش حفاظتی در برابر سرطان ریه دارد. می تواند از عود مجدد برخی از سرطان ها و بیماری های قلبی جلوگیری کند. چای مقداری کافئین دارد که موجب اضطراب و بالا رفتن فشار خون می شود و دارای تانن است که جذب آهن دریافتی را کم می کند.
لطفأ به یکی از این دو رأی دهید…

[poll id=”13″]

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
  1. متخصص ارتودنسی گفت:

    راستش من قهوه رو بیشتر ترجیه میدم الان اکثر چایی ها افزودنی داره ولی قهوه خوش طعم تر و سالم تر هست

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت