سلام عزیزان
شیره خرما یا شیره انگور؟
شیره ها در گروه مواد غذایی انرژی زا قرار دارند و در مواقعی که بدن به انرژی بیشتری احتیاج دارد مصرف آن بسیار مفید است.شیره خرما همان خواص خرما را دارد. حاوی فسفر و آهن است که  مصرف آن در وعده صبحانه باعث فعال شدن سلول های عصبی و مانع ایجاد کم خونی در افراد می شود. شیره ی خرما و شیره انگور تسکین دهنده ی دردهای روماتیسمی و امراض شریانی و وریدی می باشند.
در بسیاری از شهرهای کشور ما از شیره به جای شکر در حلوا استفاده می کنند. همچنین خوردن «برف با شیره»،«شیر برنج با شیره»،«شیر با شیره» و «ارده با شیره» در زمستان از عادت های غذایی  مرسوم مردم ایران از جمله اردبیل ، همدان ، تبریز و … می باشد.

167233_36279
شیره ی خرما به دو روش سنتی و صنعتی تهیه می شود. در روش سنتی سه شیوه وجود دارد:
۱_شیوه جوشاندن(روش گرم): در این شیوه تولید،خرما را در دیگ ها ی در باز قرار داده و به اندازه وزن خرما به آن آب اضافه می کنند. مخلوط آب و خرما حرارت داده شده تا شیره در آب حل گردد.حرارت را تا زمانی که شیره به غلظت مورد نظر برسد حرارت را ادامه می دهند و در نهایت با قطع حرارت مخلوط را صاف کرده و شیره را در ظرف های پلاستیکی یا حلب های فلزی ریخته و تفاله های باقی مانده به مصرف دام می رسد.
۲_تهیه شیره در حوضچه های سیمانی(روش سرد):خرما را در حوضچه هایی که ۱ الی ۱/۵متر از سطح زمین بلند تر است و مخصوص عملیات شیره گیری ساخته می شود می ریزند. این حوضچه ها مدبسه نام دارد.اثر نیروی وزن به هم فشار می آورند و شیره از سوراخی که در ته ظرف تعبیه شده است خارج می شوند. این نوع شیره خرما طبیعی بوده و به آن شیره خرمای طبیعی می گویند.khorma_
۳_تولید شیره خرما به روش حصیر:در برخی از نواحی جنوب کشور مانند میناب به جای حوضچه های سیمانی از محفظه هایی که از برگ خرما به صورت حصیری ساخته شده است می ریزند و در اثر نیروی فشار ،خرماها به روی هم فشار آورده و شیره آن از منافذ حصیر خارج می شود.
شیره ای که به روش سنتی تهیه می شود دارای معایبی از جمله :عدم رعایت اصول بهداشتی در تولید و بسته بندی، تیره بودن رنگ محصول، پایین بودن غلظت شیره، مناسب نبودن طعم شیره به دلیل وجود املاح ناخواسته در آن و پایین بودن درصد قند شیره به  علت حرارت دادن آن می باشد.
شیره انگور
شیره انگور بسیار قوی است و مانند خود انگور دارای مقدار قابل توجهی ویتامین «آ»،«ب»و «ث»دارد و ضد نفخ می باشد. شیره طبیعت گرم دارد و مصرف آن برای گرم مزاج ها موجب غلیظ شدن صفرایشان می شود و در نتیجه باعث جوش زدن صورت و بدنشان می شود که راه درمان آن هم خوردن میوه های تازه با طبع سرد است.این ماده به غیر از انرژی زا بودن درصد بالایی هم کالری دارد و اگر شما فرد کم تحرکی هستید اضافه وزن و چاقی انتظارتان را می کشد. شیره برای افراد دیابتی مضر است؛اگرچه شیره خرما به دلیل داشتن مواد قندی کم ضرر(گلوکز و ساکاروز)،برای بیماران دیابتی ضرر کم تری دارد ولی خوردن شیره به آنها توصیه نمی شود.

10317
برای پختن شیره انگور ابتدا انگور را له کرده و سپس آب آن را می گیرند و به آن خاک سفید  حرارت داده شده اضافه کرده و آن را صاف می کنند تا خاکش جدا شود.( خاک سفید را می توان از عطاری ها تهیه کرد) و یک روز به همین صورت گذاشته آن را می جوشانند تا قوام پیدا کند.( ریختن خاک سفید در شیره باعث می شود تا آب انگور به شراب تبدیل نشود و به دلیل مخلوط نشدن و گل آلود نکردن آن را حرارت می دهند تا ته نشین شود)
شیره انگور برای درمان یرقان(زردی) به کار می رود .آن را با سرکه مخلوط کرده و به بیمار می دهند.شیره انگور را با کمی گل ختمی پخته مخلوط کرده و بر روی آبسه(دمل) قرار دهید تا باز شود ؛علاوه بر آن برای از بین بردن جای ضربه که ورم کرده ممفید است.شیره انگور محرک اعمال کبدی می باشد و به خون سازی کمک می کند و به بیمارانی که با عمل جراحی ضعیف شده اند بسیار مفید است.برای درمان کک و مک شیره انگور را با نمک مخلوط کرده و بر روی لکه بمالید. و شیره انگور با کمی پودر زعفران برای رفع هم وغم ، غضب شدید و ضعف اعصاب بسیار مفید است و معالجه تا بهبودی باید ادامه داشته باشد.
منتظر نظرهای شما عزیزان هستم….

به نظر شما کدامیک مفیدتر است؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
>

4 ديدگاه

  1. جالب بود.من هم میتونم در مورد اغذیه و سلامت مطالبی ارائه بدم .چطوری میتونم اقدام کنم؟

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.