logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » اقتصادی » مقایسه انواع اجاق گاز

سلام دوستان مقایسه انواع اجاق گاز اجاق گاز از قدیم یک وسیله ضروری در هر آشپزخانه به شمار می آمد که در ابتدا اجاق گازهای چوبی وسپس نفتی و امروزه که اجاق گازهای متنوعی در بازار وجود دارد که می توان از نظر سوخت مصرفی به سه نوع تمام گاز ،تمام برق و گاز و برق دسته بندی کرد.زمان پخت غذا با استفاده از اجاق گاز برقی پایین تر می باشد.از نظر کاربری  اجاق گاز را می توان به سه دسته تقسیم نمود؛ اجاق گاز مبله (فردار یا کابینتی)، اجاق گاز صفحه ای (تو کار) و اجاق گاز رومیزی تقسیم […]

سلام دوستان
مقایسه انواع اجاق گاز
اجاق گاز از قدیم یک وسیله ضروری در هر آشپزخانه به شمار می آمد که در ابتدا اجاق گازهای چوبی وسپس نفتی و امروزه که اجاق گازهای متنوعی در بازار وجود دارد که می توان از نظر سوخت مصرفی به سه نوع تمام گاز ،تمام برق و گاز و برق دسته بندی کرد.زمان پخت غذا با استفاده از اجاق گاز برقی پایین تر می باشد.از نظر کاربری  اجاق گاز را می توان به سه دسته تقسیم نمود؛ اجاق گاز مبله (فردار یا کابینتی)، اجاق گاز صفحه ای (تو کار) و اجاق گاز رومیزی تقسیم کرد.

oven2

از دیر بازاستفاده از اجاق گاز مبله بیشتر مرسوم بوده است که با پیشرفت کردن تکنولوژی و کم تر شدن فضای آشپزخانه ها اجاق گازهای  مبله جای خود را به اجاق گازهای صفحه ای داده اند.از معایب اجاق گازهای مبله می توان وزن زیاد ،تنوع کمتر در انتخاب  و اشغال فضای زیاد را نام برد.برخی از اجاق گازهای مبله که طرح فر یا کابین دار هستند و به جای فر، کابینتی در زیر آن قرار دارد .این نوع اجاق گازها از قیمت پایین تری برخوردار هستند.
امروزه استفاده از اجاق گازهای صفحه ای بیشتر مرسوم شده است . در یک آشپزخانه مدرن استفاده از اجاق گاز صفحه ای با  ظاهری شیک و زیبا، کیفیت و کارایی به سزایی برای شما به ارمغان می آورد.در اجاق گاز صفحه ای گاز و   فر از هم جدا بوده و هر یک باید جداگانه خریداری شوند که از این رو تنوع بیشتری برای خرید گاز و فر به صورت جداگانه در بازار وجود دارد. اجاق گاز صفحه ای فضای کمتری را نسبت به اجاق گاز مبله اشغال می کند.و از تک شعله تا شش شعله آن در بازار وجود دارد.

1417072880_dg-514-led
اجاق گازهای صفحه ای از نوع شیشه ای:
این دسته از اجاق گازها دارای ظاهری بسیار زیبا هستند که امروزه انواع آنها با شیشه نشکن در بازار وجود دارد. شیشه نشکن استفاده شده در این اجاق گازها قدرت بالایی در برابر ضربه های ناشی از افتادن ظرف بر روی اجاق دارند. این شیشه ها در کوره با  دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد حرارت دیده اند و در برابر تغییر دما مقاوم هستند.از طرفی دیگر در این شیشه ها از ترکیبات پلاستیکی استفاده شده است که به صورت ضد خش ارائه می گردد. اگر می خواهید از ظرف بزرگتر از سایز چدنی استفاده کنید توصیه می شود از چدنی کمکی استفاده کنید تا فاصله ظرف از شیشه بیشتر شود.

7787
اجاق گاز صفحه ای از نوع استیل:
این نوع از اجاق گاز به دو دسته ساده و آجدار تقیسم می شوند .اجاق گازهای استیل ساده به علت سهولت در نظافت بیشتر از نوع آجدار مورد استقبال قرار گرفته اند ؛زیرا پاک کردن لکه روغن و غذا روی استیل آجدار به سختی انجام می شود. و تنها مزیت استیل آجدار ضد خش بودن آن است. پس در هنگام تمیز کردن اجاق گازهای استیل ساده دقت بیشتری نمائید که روی آن خش نیفتد .
اجاق گازهای ترکیبی:
این مدل از اجاق گازها از ترکیب شیشه و استیل ساخته شده اند و تمام مزیت های اجاق گاز شیشه ای را دارا هستند و دور تا دور گاز و قسمت شعله های آن نوار استیل کشیده شده است که علاوه بر زیبایی مقاومت آن دو چندان شده است.
اجاق گاز سرامیکی:
جنس صفحه این اجاق گازها از سرامیک نشکن ساخته شده است.
انواع اجاق گاز با کارکرد برقی:
۱_اجاق گاز هالوژن:
در این نوع اجاق گاز صفحه ای از المنت برقی پر قدرت استفاده شده که حرارت آن قابل تنظیم است.

dispatcher
اجاق گاز اینداکشن:
این دستگاه جدیدترین و کم مصرف ترین نوع اجاق گاز به شمار می رود اما قیمت آن بسیار گزاف است. این دستگاه بر اساس تکنولوژی القای مغناطیسی کار می کند، به طوری که فقط ظروف مخصوص به خود را گرم می کند . اگر ظرف داغ را از روی آن بردارید سطح آن کاملأ سرد است . اگر بخواهیم این اجاق گاز را با ماکروویو مقایسه کنیم؛ ماکروویو یک لیوان آب را در یک دقیقه به جوش می آورد و امواج آن برای بسیار مضر است ولی اجاق گاز اینداکشن یک کتری آب را در دو دقیقه به جوش می آورد و امواجش کاملأ بی ضرر است.
امیدوارم نظر شما دوستان رو جلب کرده باشم.

[poll id=”24″]

یک دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
  1. دانلود فیلم رزمی جدید گفت:

    بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
    متشکرم

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت