logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » تفاوت اقامت با پناهندگی

تفاوت اقامت با پناهندگی

دوشنبه, 20 نوامبر 2017 | 12420 بازدید | ۲۵ دیدگاه | تفریحی
تفاوت اقامت و پناهندگی

در طول تاریخ بشریت مهاجرت به عنوان راهی برای فرار از خطر یا دستیابی به امکانات بیشتر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اقامت و پناهندگی اشکالی از مهاجرت هستند که هر کدام مزایا و معایب خاصی دارد.

سلام دوستان

حتما شما نیز تا امروز با چنین تیترهای خبری مواجه شده اید: آوارگان جنگ سوریه در اردوگاه های پناهندگی در وضع بدی به سر میبرند. با توجه به تعداد زیاد پناهندگان کمپ های پناهندگی بیش از این ظرفیت پذیرش مردم میانمار را ندارند. قوانین جدیدی برای دریافت اقامت در کانادا در مجلس این کشور وضع شد. کشتی حامل تعداد زیادی پناهنده در آب های آزاد غرق شد.

دو مفهومی که شاید برای شما نیز سوال برانگیز باشد: اقامت و پناهندگی است. این دو چه تفاوت هایی با هم دارند؟ اقامت به معنای دریافت تابعیت است؟ برای پناهندگی هم قوانینی وجود دارد؟ آیا تصمیم مهاجرت یا پناهندگی تصمیم عاقلانه ای است؟ آیا پس از پناهندگی میتوان به ایران بازگشت؟ آیا پناهندگی خوب است؟ بهترین بهانه برای پناهندگی کدام است؟

برای یافتن پاسخ این سوالات و سوالات مشابه با ما همراه باشید…

انواع روش های مهاجرت

مهاجرت یا کوچ به این معنا است که انسان به خاطر دلایلی به صورت اختیاری یا اجباری و برای یافتن یک زندگی بهتر از محل زندگی خود به مکان دیگری برود. دلایلی همچون دور شدن از شرایط نامساعد زندگی در کشور مبدا (فقر و گرسنگی، جنگ، کمبود امنیت، بلایای طبیعی، مسائل سیاسی) یا استفاده از امکانات جذاب کشور مقصد (آموزش و مسکن بهتر، آزادی سیاسی، امکانات درمانی، درآمد بالاتر) میتواند زمینه ساز مهاجرت شود.
مهاجرت به دلایلی همچون کار، تحصیل، یافتن امنیت، ازدواج و …. انجام می شود و مردم به دو صورت پناهندگی یا اقامت، مهاجرت می کنند که هر کدام مزایا و معایبی نیز دارد.

اقامت

معنای لغوی اقامت درجایی آرام گرفتن، درجایی ماندن و به سر بردن و سکونت کردن می باشد و اقامت گاه به معنای مقر و جای اقامت کردن است. حالتهای ممکن در مورد اقامت یک فرد بدین شرح می باشد:

شخص اقامت و تابعیت کشوری را همزمان داشته باشد.
اقامت داشته اما تابعیت را نداشته باشد.
نه تابعیت و نه اقامت را داشته باشد و به طور غیر قانونی در آن کشور مقیم باشد

هرچند که مهاجرت بشر برای دستیابی به سطح مطلوبی از زندگی قدمتی هزار ساله دارد اما مفهوم مهاجرت امروزه فقط برای افرادی استفاده میشود که به منظور اقامت دائم از کشور خود به کشوری که تابعیت آنجا را ندارند، نقل مکان می کنند.
در واقع مهاجر برای جستجوی یک زندگی بهتر کشور خود را ترک می کند اما در کشور جدید و میزبان از ابتدای ورود اقامتی معتبر دارد. البته کارگران فصلی که کمتر از یکسال در آن کشور حضور دارند هم مهاجر شناخته میشوند.

انواع اقامت به دو صورت دائم و موقت وجود دارد. برای اقامت در هر کشوری باید ابتدا روادید و اجازه ورود از آن کشور کسب کنید و بعد برای اقامت دائم اقدام کنید. اقامت در بسیاری از کشورها با محدودیت زمانی همراه است به عنوان مثال اگر بیش از ۶ ماه در کشور موردنظر حضور نداشته باشید اقامت شما باطل خواهد شد و همچنین برای حفظ آن باید شروطی را رعایت کنید ( نداشتن سابقه در اداره پلیس).
داشتن اقامت به معنای برخورداری از تمام حقوق شهروندی نیست و شما حق و حقوق محدودی در زندگی، تجارت و سفر خواهید داشت. با توجه به فعالیتی که در کشور مورد نظر انجام میدهید برای شما اقامت دائم یا موقت در نظر میگیرند.

قوانین مربوط به اقامت در  کشورهای مختلف تفاوت چندانی با هم ندارند. اقامت ترکیه، اقامت گرجستان و اقامت کانادا بیشترین داوطلب را دارند. افراد داوطلب ابتدا برای گردش و سفر، آموزش شغلی و حرفه ای، یادگیری مهارت، تحصیل، کار و… ویزای کشور موردنظر را دریافت می کنند ( مدت اقامت موقت برای همه موارد یکسان نیست) و با توجه به این نکته که اقامت موقت به حق تابعیت منتهی نمی شود بعد از سپری کردن چند سال و اثبات اینکه شخص از پس هزینه های خود برمی آید کارت اقامت دائم از طرف اداره مهاجرت صادر میشود. اقداماتی همچون ازدواج با تبعه آن کشور، ثبت شرکت، سرمایه گذاری، خرید ملک می تواند روند صدور اقامت دائم را سرعت بخشد.

هدف افراد از مهاجرت و گرفتن اقامت یکسان نیست؛ عده ای برای انتقال تمام زندگی خود به کشوری دیگر مهاجرت می کنند (مهاجرت کامل)، عده ای تنها برای اخذ اقامت مهاجرت می کنند (دریافت تابعیت و پاسپورت) و عده ای هم با اهداف تجاری و برای بهره بردن از سیستم بانکی بهتر و قوانین مالیاتی مطلوب‌تر مهاجرت می کنند.

بین ویزا، اقامت و تابعیت تفاوت هایی وجود دارد:

– افراد با داشتن هرگونه ویزا (تحصیلی، کاری، توریستی و …) می توانند برای مدت زمان خاصی و برای انجام کار معینی در کشور مقصد حضور داشته باشند. زمانیکه با ویزا در کشور مقصد هستید تقریبا هیچکدام از حقوق شهروندان آن کشور شامل حال شما نمی شود و پس از پایان مدت ویزا باید به کشور خود باز گردید و در صورت تقاضای تمدید ویزا ممکن است کشور مقصد قبول نکند.

– اقامت که در دو نوع دائم و موقت وجود دارد سبب می شود بیشتر حقوق شهروندی و حقوق اجتماعی به جز مواردی چون نداشتن حق رای، نداشتن حقوق بی‌کاری و همچنین نداشتن مزایای پاسپورت آن کشور، شامل حال شما شود؛ که همین موارد از تفاوت های اقامت با تابعیت نیز می باشد. البته داشتن اقامت مزایای نیز برای شما دارد؛ به عنوان مثال فردی که اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن را دارد راحت تر می تواند به آمریکا، استرالیا و کانادا سفر کند.

اقامت افرادی که اقامت دائم (Permanent residency) یک کشور را دارند برای یک دوره نامحدود است و این فرد از قانون کنترل مهاجرت مستثنی است و حق اقامت (مثل حق کار کردن) به او تعلق می گیرد.

– داشتن تابعیت یک کشور به معنای داشتن پاسپورت آن کشور است که فرد هیچ محدودیتی در برخورداری از حقوق شهروندی را ندارد. در مورد تفاوت تابعیت با اقامت در پاراگراف قبل توضیحاتی بیان کردیم؛ به عنوان مثال حق ماندن و ورود و خروج به کانادا، حق شرکت در انتخابات استانی و فدرال و حق استخدام در پاره ای کارهای خاص (نظیر ارتش و وزارت اطلاعات) حقوق مربوط به افراد دارای پاسپورت است که دارندگان اقامت دائم از آن بی بهره هستند.

شرایط دریافت پاسپورت

برای دریافت حق شهروندی باید مدتی را به عنوان مهاجر در کشور مورد نظر اقامت داشت و سپس درخواست تابعیت داد. در انگلستان، حداقل پنج سال اقامت و حضور (بیش از دو سوم) لازم است تا بتوانید تقاضای شهروندی بدهید، در امارات متحده عربی اقامت فقط سه ساله است و هر سه سال باید باصرف هزینه ی زیاد تمدید گردد و هرگز منجر به گرفتن پاسپورت نخواهد شد. در کانادا نیز حداقل ۵ سال پس از اقامت و حضور در آن کشور می توان درخواست پاسپورت نمود که شرایط بسیاری ممکن است منجر به رد درخواست شود.

دریافت تابعیت اغلب از دو طریق است؛

تابعیت کانادا به واسطه تولد و یا پدر و مادر یاBorn Citizenship و تابعیت به واسطه سایر قوانین Naturalized Citizenship که منظور از سایر قوانین این است که برای دریافت تابعیت باید حداقل ۵ سال در آن کشور اقامت داشت اما اگر شما ۳۰ هم با ویزا در آن کشور زندگی کنید نمی توانید درخواست پاسپورت دهید. بعد از گذراندن ۵ سال اقامت دائم در صورتی که زبان و جغرافیای کشور مورد نظر را یاد داشته باشید و در امتحان قبول شوید برای شما پاسپورت آن کشور صادر می شود (دو تابعیتی می شوید)

برای مهاجرت به یک کشور و دریافت اقامت می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید؛ انواع روش های مهاجرت و بهترین کشورها برای مهاجرت به آن روش بدین ترتیب می باشند:

۱- تخصص شغلی: یکی از اهداف مهاجران این است که افراد برای یافتن شغل به کشور دیگری مهاجرت می کنند. این افراد باید ویزای کار دریافت کنند و بهتر است کشوری را انتخاب کنند که با توجه تخصصشان پیشنهاد شغلی خوبی داشته باشند.

آلمان، استرالیا، اسپانیا و کانادا بهترین کشورها برای اقامت به کمک ویزای کار هستند که بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان مهاجران را ارزیابی می کنند.

۲-  روش ثبت شرکت: این روش بیشتر در اروپا معمول است و کشورهایی چون اسلواکی، لهستان و آلمان مقاصد خوبی برای این روش هستند. در این روش برای شما شرکتی ثبت می‌شود و شما اجازه کار و هرگونه فعالیت تجاری با شرکت خود دارید. از مزایای این روش می توان به اخذ اقامت و دریافت حقوق شهروندی، عدم نیاز به استخدام کارمند در شرکت ثبت شده، عدم نیاز به نشان دادن سابقه شغلی و مدرک زبان، امکان کار، زندگی یا تحصیل را در تمامی کشورهای عضو حوزه شنگن دارید، امکان داشتن انواع حساب های بین المللی و دریافت Mastercard، Visacard و سایر کارت‌های اعتباری معتبر، خرید و فروش و داشتن انواع سند منقول و غیر منقول به نام خودتان، امکان دریافت ویزای کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا به پشتوانه داشتن اقامت اروپا و سفر به تمامی کشورهای حوزه شنگن با داشتن کارت اقامت، اشاره کرد.

پرداخت حداقل مالیات ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو به صورت سالانه و تا ۵ سال از معایب این روش اقامت می باشد.

از بین کشورهایی که نام بردیم، اسلواکی بهترین کشور برای مهاجرت به روش ثبت شرکت است. اسلواکی ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا، راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت و بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان است زیرا این کشور عضو حوزه شنگن است و در صورت دریافت اقامت این کشور می توانید به همراه اعضای خانواده خود به کشورهای دیگر در حوزه شنگن سفر کنید.

با ثبت شرکت اقامت کل اروپا را بدست می آورید و اجباری به حضور در خاک اسلواکی ندارید؛ می توانید برای کار، زندگی و تحصیل به هر کدام از کشورهای حوزه شنگن سفر کنید و اخد اقامت از طریق ثبت شرکت اسلواکی، در واقع اخذ اقامت کل اتحادیه اروپا است.

بالاترین آمار قبولی اقامت در اسلواکی در سال های اخیر مربوط به ثبت شرکت است ززیرا این کشور به خاطر اقتصاد نه چندان قوی به دنبال جذب  افراد با ارزش است

۳- خرید ملک: در تمام کشورهای اروپایی (به جز سوئیس) می‌توانید با خرید ملک یا خرید سهام شرکت‌های سهامی عام به مبلغ حداقل ۱۶۰٫۰۰۰ یورو اقامت اروپا را کسب کنید. معافیت از پرداخت مالیات سالانه بر حسب درآمد و تمام مزایای ذکر شده برای روش قبلی، از مزایای این روش می باشند. البته باید ۹% ارزش افزوده به همراه حق بنگاه املاک را پرداخت کنید.

۴- تمکن مالی: این روش تنها برای کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یونان وجود دارد و به این شکل است که شما باید در یکی از حساب های بانکی خود در ایران مبلغی بین ۵۰٫۰۰۰ تا ۳۰۰٫۰۰۰ یورو داشته باشید و پرینت آن را به صورت سالانه و تا ۵ سال ارائه دهید. این روش مالیاتی ندارد اما سال اول به شما اقامتی تعلق نمی‌گیرد و تنها یک ویزای مولتی ۱ ساله خواهید داشت، پس از یکسال با بررسی شرایط شما ممکن است به شما اقامت تعلق بگیرد. همچنین اجازه اشتغال و تجارت ندارید.

۵- ازدواج: یکی دیگر از روش های مهاجرت ازدواج با تبعه کشور مورد نظر است که این روش دارای شرایط خاصی است اما از آنجا که این روش می تواند زندگی فرد را تغییر دهد بهتر است با تامل بیشتری به سراغ آن رفت.

در ویدئو زیر می توانید با ۱۰ تا از بهترین کشورها برای مهاجرت آشنا شوید:

برای دریافت اقامت دائم و تابعیت باید مبالغ زیادی را صرف کنید، برخی کشورها نیز مانند استرالیا، بلژیک، اسپانیا، سنگاپور، انگلیس، پرتغال و آمریکا دارای مراحل پیچیده ای برای تابعیت هستند که قیمت خرید این تابعیت هم گران است. اما کشورهایی چون جمهوری دومینیکن، آنتی گوا و باربادوس، سان کیتس و نیویس، گرانادا، مجارستان، مالتا، قبرس و اتریش بهترین کشورهایی هستند که به آسانی و با صرف هزینه کم می توان اقامت و تابعیت به دست آورد.

اگر فردی به وظایف شهروندی خود عمل نکند، کشور را بیش از حداکثر روزهای مشخص شده ترک کند یا جنایت جدی مرتکب شود و امنیت ملی را تهدید کند، اقامت او باطل می شود.

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا در سال های اخیر افزایش یافته است و مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه خویشاوندی یکی از روش های معمول مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا می باشد.
تقریبا سالانه ۲۵ درصد از مهاجران از این روش برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند که اسپانسر شونده (فردی که از طریق دعوتنامه قرار است به کانادا مهاجرت کند) و اسپانسر کننده (فردی که مقیم یا تابع کانادا است و می خواهد یک یا چند نفر از خویشاوندان را با حمایت مالی خود به کانادا آورد تا اقامت کند) دو طرف مهم در این روش مهاجرت می باشند که برای مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه باید اسپانسر کننده دارای شرایطی باشد:
سکونت در کشور کانادا، داشتن درآمد کافی، مقیم دائم یا شهروند باشد، حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد، جرایم  Criminal Code را مرتکب نشده باشد، حکم اخراج وی از کانادا صادر نشده باشد و در بازداشت یا زندان نباشد.

افرادی که برای کسب اطلاعات در مورد اقامت به دنیای مجازی سر زده اند، حتما با واژه اقامت ۲۴ مواجه شده اند. مفهوم این واژه چیست؟ مفهوم اقامت تنها به سفرهای خارج از کشور گفته نمی شود، اگر قصد سفر و اقامتی کوتاه را در یکی از شهرهای ایران دارید. با اقامت ۲۴ بهترین اقامت را تجربه کنید. اقامت ۲۴ یک نوع اقامت نیست بلکه سایتی است که در زمینه رزرو آنلاین هتل در کشور فعالیت میکند. این سایت بیشترین تعداد بازدید کننده را بین رقبا دارد و بهترین مکان اقامتی را به شما معرفی میکند.

پناهندگی

 در حقوق بین الملل برای برپایی عدالت و مبارزه با ظلم و ستم، بحث حمایت از پناهندگی مطرح شده است. واژه پناهندگی بعد از دوران فاجعه آمیز جنگ جهانی اول و به دنبال مهاجرت تعداد زیادی از افراد به دلیل جنگ که منازعات سیاسی و دیپلماتیک فراوانی را به دنبال داشت، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. تشکیل سازمان بین المللی مهاجرین و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و وضع یکسری اسناد بین المللی مثل کنوانسیون پناهندگان ۱۹۵۱ از جمله اقداماتی بود که سازمان بین المللی در این راستا انجام داد.
واژه پناهنده در کنوانسیون بدین صورت تعریف شده است:
پناهنده فردی است که به دلایلی مثل نژاد، مذهب، ملیت یا عضویت در یک گروه خاص اجتماعی یا عقاید و باورهای سیاسی، گرایش های جنسی مورد شکنجه قرار گرفته یا ترس موجهی از آزار دارد و امنیت او سلب شده است و همه این عوامل باعث شده از بازگشت و تحت حمایت قرار گرفتن کشور خود سر با زند و در خارج از کشور خود زندگی کند. فردی که به خاطر دلایل ذکر شده به کشوری پناهنده میشود باید مراحلی را طی کند.

بهترین روش گرفتن پناهندگی

یکی از مهم ترین مراحل آن ارائه کیس پناهندگی می باشد، که در قبول یا رد درخواست پناهندگی موثر است. کیس پناهندگی همان تقاضا یا مجموعه ادله ای است که پناهنده برای مراجع رسمی کشور مورد نظر باید توضیح دهد و آنها را توجیه کند.  بهترین کیس پناهندگی صداقت و حقیقت می باشد ( چون در کشورهای غربی قوانین به خوبی اجرا میشوند و ارائه کیس ساختگی گاهی نتیجه عکس دارد) بعد از این مرحله، تقاضای پناهندگی توسط مراجع ذیصلاح بررسی می شود. دولتها با توجه به اعلامیه حقوق بشر نمی توانند به تقاضا و حق پناهندگی کسی بی توجهی کنند اما ممکن است دلایل و مدارک او را نپذیرند. نهادهای بین المللی برای پناهندگان حقوقی همچون: بازنگرداندن پناهندگان به کشور رانده شده، حق زندگی و امنیت شخصی، حق عبور و مرور و انتخاب آزادانه محل اقامت، حق کار و حرفه و بهره مندی از آموزش، منع رفتارهای آزار دهنده و خلاف اخلاق و …. را در نظر گرفته اند اما حقوق پناهندگی به خاطر نداشتن پشتوانه اجرایی به درستی اعمال نمیشوند و همچنین دولت میزبان در قبال پذیرش پناهندگی و حفظ امنیت او انتظار دارد پناهنده مقررات و اقدامات سودمندی را برایش انجام دهد. شرایط پناهندگی هم مثل شرایط اقامت در اکثر کشورها یکسان است و تفاوت های کمی با هم دارند. به همین منظور شرایط پناهندگی چند کشور را به عنوان نمونه بیان میکنیم:

آیا پناهندگی خوب است؟

از شرایط پناهندگی در کانادا میتوان به سیستم پناهندگی آن که ۲ بخش دارد، اشاره کرد.
۱- برنامه پناهندگی بشر دوستانه: پناهندگانی که به وسیله اسپانسرها حمایت میشوند، خارج از کانادا هم میتوانند برایپناهندگی اقدام کنند.
۲- پناهندگی از طریق کمکهای دولتی: این دسته از افراد پس از ورود به کانادا درخواست خود را ارائه میدهند.
در کانادا افرادی که درخواست پناهندگی میدهند حق کارکردن ندارند.

اکثر شرایط پناهندگی در ترکیه نیز مانند سایر کشورها می باشد، اما در مواردی تفاوتهایی دارد. به عنوان مثال پناهندگی در کشور ترکیه حق همه پناهجویان است اما از این بین تنها پناهجویان اروپایی می توانند بطور دائم در این کشور بمانند وپناهجویان غیر اروپایی تنها به طور موقت مورد حمایت این کشور قرار میگیرند و پناهندگان افغان اجازه انتخاب شهر محل سکونت خود را ندارند.

آلمان به خاطر وضعیت اقتصادی مناسب مورد توجه بسیاری از پناهندگان می باشد. در سالهای اخیر یکسری محدودیتها شاملحق پناهندگی شده است. پناهندگی آلمان در صورت اخذ گذرنامه از کشور متبوع یا محرز شدن رفع شرایط نا ایمن پناهجو توسط دولت آلمان ساقط میشود. پناهندگان در آلمان در مراکز پذیرش اولیه (۶ ماه اول پناهندگی تا مشخص شدن وضعیت اینجااقامت کنند)، مراکز اقامت جمعی ( پس از ۶ ماه به مناطقی که اکثرا دور از نقاط شهر هستند فرستاده میشوند) و محل اقامتغیرمتمرکز اسکان داده میشوند. یکی از شرایط پناهندگی در آلمان این است که بعد از درخواست پناهندگی یک گواهی نامه اجازه موقت صادر میشود و پناهنده تا وقتی وضعیتش مشخص نشود هیچ حقی (حتی حق کار) ندارد. طبق قانون دوبلین پناهجوباید به آن کشوری از اتحادیه اروپا که اول وارد شده است بازگردانده شود به همین خاطر بعضی از پناهندگان به کشور یونان و ایتالیا باز گردانده میشوند.

در این مطلب به مقایسه اقامت با پناهندگی پرداختیم که امیدوارم این مطلب باعث آشنایی بیشتر شما با اقامت و پناهندگی شده باشد. منتظر نظرات شما هستم…

۲۵ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. کامران کوردستانی گفت:

  سلام ممنون از توضیحات و پاسخ هاتون
  دمتون گرم❤پاینده باشین

 2. raha گفت:

  سپاس فراوان از زحمات بی دریغتان… .

 3. حسینی گفت:

  چرا پناهندگی خطر داره؟ چه خطراتی مثلا؟

  • سلام
   ارایه یک پرونده و کیس قوی برای پناهندگی بزرگترین مشکل برای دریافت پناهندگی است که اغلب افراد به دروغ و ساخت پرونده ساختگی پناه می برند، غافل از آنکه کارمندان مصاحبه کننده بسیار حرفه ای بوده وخیلی دقیقتر ازیک بازجوی اداره آگاهی شما را بازجویی می کنند.
   در ضمن کارکنان اداره مهاجرت در تمامی کشورهای اروپایی، آمریکایی و کانادا می دانند که خیلی از پناهندگان شرایط کافی را ندارند و کیس آنها دروغین است.
   ۱- فرد پناهنده راه بازگشت خود را به کشورش می بندد و پس از دریافت پناهندگی اجازه ورود به کشورش را ندارد.
   ۲- شخص پناهنده نباید انتظار احترام در کشور خارجی داشته باشد. چون الان یک جو ضد مهاجرت در کشورهای خارجی راه افتاده و طرز نگاه و برخورد مردم با پناهندگان خیلی مناسب نیست.
   ۳- پرونده های پناهندگی همیشه موفقیت آمیز نیستند و مقدار زیادی از درخواست های پناهندگی رد می شوند و فرد سال های زیادی از عمر خود را در حالت بلاتکلیفی به سر میبرد.
   ۴- آب و هوای کشور مقصد و به خصوص کشورهای اروپا حتی گاهی قابل تحمل نیست.
   ۵- شرایط نامناسبی که برای بسیاری از پناهندگان در کشورهای مختلف دنیا در کمپ های آنان وجود دارد، از جمله نداشتن امکانات مناسب و کافی برای یک زندگی نرمال و بهداشت و نظافت لازم، سختی ها و فشارهای زیاد زندگی در این کمپ ها و آلودگی ها و همچنین رعایت نشدن بعضی از حقوق قانونی افراد، از مشکلات پناهندگان می باشد. خیلی از پناهندگان تا چند سال اجازه تحصیل یا کار کردن را ندارند و در کمپ همچون زندانی هستند.
   .
   اگر قصد سفر به صورت غیر قانونی را داشته باشید که خطرات زیادی در راه شما را تهدید می کند.
   .
   به این نکته نیز دقت کنید که منظور از خطر پناهندگی تنها خطرات جسمانی نیست؛ گاهی لطمات روحی وارد شده به فرد و از بین بردن شخصیت او مسیر زندگیش را تغییر می دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت