پنیر یکی از فرآورده شیر می باشد.

سلام دوستان گرامی
صبحانه وعده غذایی است که در رابطه با فواید و جایگاه آن در سلامتی مقالات زیادی ارائه شده است. عادت افراد در خوردن صبحانه متفاوت است، گروهی غذای گرم مانند نیمرو، عدسی، حلیم یا املت را به همراه چای ترجیح میدهند و گروهی کره، مربا و عسل را با آبمیوه می پسندند. اما پنیر مورد توجه هر دو گروه بوده و بخش جدایی ناپذیر سفره ما ایرانی ها نیز می باشد. این فرآورده لبنی غذای پروتئین دار کاملی است و برای افرادی که گیاه خوار هستند جایگزین مناسبی برای گوشت بوده و منبع خوب کلسیم و فسفر نیز هست. مصرف آن برای دیابتی ها، مادران شیرده، خانم های باردار و افرادی که دوره نقاهت را می گذارنند مفید می باشد و برای افراد با سابقه بیماری قلبی، مبتلایان به چربی خون، ورم کبد و کیسه صفرا مضر است. پنیر از منابع غذایی است که انواع گوناگونی دارد و اکثرا این موضوع را نمی دانند، به همین جهت در این مطلب قصد داریم چند نمونه پنیر که بیش ترین کاربرد را دارند خدمت شما معرفی کنیم.

گوداپنیر گودا

نام گودا
خاستگاه هلند
نوع شیر گاو
ارزش غذایی معادل ۱۲ تا ۱۴ کیلوگرم شیر
ویژگی بارز معروف به چرخ طلایی

معروف ترین پنیر نیمه سفت دنیا که محصول کشور هلند است و از شیر گاو تهیه می شود. ارزش غذایی آن معادل ۱۲ تا ۱۴ کیلو گرم شیر می باشد و چربی آن ۴۰ تا ۵۲ درصد است و به یک ماه تا یکسال زمان برای عمل آمدن نیاز دارد. به خاطر رنگ زرد و ظاهر مدورش به چرخ طلایی معروف می باشد و طعم، عطر و بافت آن متفاوت است. بهترین دمای نگهداری آن ۱۲ درجه سانتیگراد می باشد و با توجه به میزان چربی بالای آن، مدت زمان نگهداری در یخچال محدود بوده و بهتر است در فریزر نگه دارید. از این پنیر در انواع ساندویچ، چیز برگر، سس، صبحانه، انواع سالاد، چاشنی سوپ، سوفله و خوراک استفاده می کنند و پنیر ورقه ای گودا با توجه به آنکه به راحتی ذوب می شود برای غذاهایی که درون فر پخته می شود مانند لازانیا و پیتزا مناسب است.

چدار

پنیر چدار

نام چدار
خاستگاه انگلستان
نوع شیر گاو
ارزش غذایی معادل ۱۱ تا ۱۲ کیلوگرم شیر
ویژگی بارز به رنگ نارنجی هم وجود دارد و شیرین است.

تهیه شده از شیر گاو و متعلق به کشور انگلستان و معروف ترین پنیر در آن کشور است که تولید آن به قرن ۱۲ برمی گردد. نوعی پنیر نیمه سفت که ارزش غذایی آن معادل ۱۱ تا ۱۲ کیلوگرم شیر می باشد و ماندگاری آن کم است. به خاطر آنکه نمک کمی دارد شیرین مزه است و ترد و شکننده و دارای طعمی تند و تیز می باشد که هرچه بیشتر بماند طعم و مزه بهتری پیدا می کند. رنگ آن با توجه به فصل تهیه و تغذیه گاو از عاجی تا زرد متفاوت است، البته نوعی از چدار وجود دارد که به وسیله عصاره گیاه گرمسیری آناتو به رنگ نارنجی در می آید که نسبت به انواع معمولی گرانتر است. پنیر چدار به صورت خام برای صبحانه و درون انواع ساندویچ، همبرگر، خوراک، سوفله و درون ساندویچ گرم استفاده می شود.

پارمزانپنیر پارمزان

نام پارمزان
خاستگاه ایتالیا
نوع شیر گاو
ارزش غذایی معادل ۲۴ کیلوگرم شیر
ویژگی بارز به خاطر هضم آسان مناسب برای کودکان و ورزشکاران است.

معروف ترین پنیر ایتالیایی که از شیر گاو تهیه می شود. دارای بافتی ترد و شکننده و طعمی بسیار تند که از پنیرهای گرانقیمت می باشد. آن را با نام پارمسان، پارمژان، پارمجانو نیز می شناسند و اولین بار در قرن ۱۳ میلادی تولید شد، این پنیر پخته می شود اما فشرده نمی شود. تهیه آن در ایتالیا ضوابط خاصی دارد که اگر رعایت نشود محصول بدست آمده را به عنوان غذا به خوکها می دهند. با توجه به اینکه ارزش غذایی پارمزان معادل ۲۴ کیلو گرم شیر است سرشار از کلسیم و فسفر بوده و غنی ترین پنیر از نظر پروتئین است. گذشت زمان باعث افزایش کیفیت آن می شود و دو عامل طولانی بودم زمان رسیدن و درصد بالای پروتئین، پارمسان را آسان هضم کرده است که مناسب برای کودکان، سالمندان و ورزشکاران می باشد. پارمژان در دو مدل ورقه ای و پودری وجود دارد که آنها را باید در فریزر نگه داشت و موارد مصرف زیادی دارد. نوع رنده شده آن به عنوان چاشنی در سوپهای ایتالیایی، برنج، سالاد، پاستا، ماکارونی، انواع سس مثل سس آلفردو و ، غذاهایی که داخل فر پخته می شوند مانند پیتزا و لازانیا استفاده می شوند و به صورت تکه های بزرگ داخل سالاد و ساندویچ قرار میدهند همچنین همراه با سرکه هم میل می شود.

موتزارلا
پنیر موتزارلا از شیر گاو

نام موتزارلا
خاستگاه ایتالیا
نوع شیر گاومیش و گاو
ارزش غذایی معادل ۱۰ کیلوگرم شیر
ویژگی بارز قابلیت کشسانی در اثر حرارت

از پرمصرف ترین پنیرهای جهان که در ایران به پنیر پیتزا معروف شده است و بعضی از ایرانیان به اشتباه آنرا موزارلا یا مازارلا مینامند. در دستور اصلی تهیه آن از شیر گاو میش استفاده می کردند و از هر ۱۰ کیلو شیر یک کیلو موتزارلا بدست می آید اما اکنون به خاطر تولید فراوان از شیر گاو استفاده می کنند. موتزارلا بافتی ترد و لطیف و طعمی خامه ای دارد که پوشش خارجی آن سفت نبوده و به صورت تازه یا بسته بندی در آب نمک، به دو شکل قالبی و رنده شده عرضه می شود و باید آنرا در یخچال نگهداری کرد. قرن ۱۲ راهبه ها پنیری به نام نیکوتا را تولید می کردند و به عبادت کنندگان نان و پنیر می دادند که موتزارلای امروزی یکی از فرآورده های آن است که از قرن ۱۶ نام آن در کتابهای آشپزی آمده است. از جالب ترین ویژگی های موتزارلا قابلیت کشسانی آن در اثر حرارت می باشد. مخلوط موزارلا، گوجه، روغن زیتون و ریحان، انواع پیتزا، سالاد، پاستا، سوپ، لازانیا، خوراک و ساندویچ سرد غذاهایی هستند که از موزارلا در آن استفاده می شود.

فتاپنیر فتا از شیر گوسفند

نام فتا
خاستگاه یونان
نوع شیر گوسفند و بز
ارزش غذایی معادل ۵ تا ۶ کیلوگرم شیر
ویژگی بارز جزء پنیرهای شور است.

محصولی که با ترکیب شیر گوسفند و بز تهیه می شود و از پنیرهای شور به حساب می آید که در قرن ۱۷ برای اولین بار تهیه شد. هرچند سالهاست که فتا در ایران تولید می شود و مردم آنرا با نام گچی می شناسند و شبیه لیقوان است اما اصالت آن مربوط به یونان می باشد. البته در گذشته نوع بهتر آن با نام پنیر بلغاری وارد ایران میشد. فتا دایره ای شکل و سفید رنگ است و بافتی ترد و شکننده یا خامه ای و کشدار دارد و آنرا داخل آب نمک یا آب پنیر به مدت ۳ ماه و در یخچال می توان نگه داشت. فتا را با میوه های تابستانه یا درون سالاد، ساندویچ، غذاهای سرد، دسر و انواع پاستا مصرف می کنند.

 بوتوکیزهپنیر بوتوکیزه

نام بوتوکیزه
خاستگاه آلمان
نوع شیر گاو
ارزش غذایی معادل ۱۱ کیلوگرم شیر
ویژگی بارز طعم کره می دهد و ظاهری زیبا دارد.

پنیر چرب نیمه سفت که برای اولین در ۱۹۲۷ در آلمان تولید شد. بافتی نرم، خامه ای و کشسانی که قابل برش بوده و سطحی صاف دارد به همراه طعم ملایم و مطبوع که همین عطر خاص باعث شده آن را هنگام پخت با پنیر دیگری مخلوط نکنند. هر یک کیلو بوتوکیزه معادل ۱۱ کیلو شیر گاو است و حجم چربی آن ۵۰ درصد می باشد؛ بوتوکیزه منبع غنی ویتامین و کالری است و در عرض یک ماه می رسد. این پنیر دو ویژگی جالب دارد: بوترکیزه طعم کره می دهد اما حاوی کره نیست و به آن پنیر کره ای می گویند، دوم اینکه سطح آن قرمز رنگ و درون آن زرد کمرنگ است. این پنیر نیز همانند لیقوان خارج آب نمک سفت میشود و برای غذاهایی که برای پخت به فر نیاز دارند مناسب است. به خاطر بافت نرم بهترین انتخاب برای تهیه سوفله سبزیجات می باشد و درون انواع غذاهای سرد و گرم، غذای گوشتی، املت، سوپ، سالاد و ساندویچ استفاده می شود.

هالومی

پنیر کبابی با شیر گوسفند

نام هالومی
خاستگاه خاورمیانه/ قبرس
نوع شیر گوسفند و بز
ارزش غذایی معادل ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم شیر
ویژگی بارز تنها پنیری که می توان سرخ یا کباب کرد

پنیری است که منشا آن خاورمیانه و قبرس بوده و امروزه بیشتر در سوریه و لبنان تهیه می شود. در روش سنتی از شیر گوسفند و بز استفاده می کردند اما امروزه از شیر گاو بدست می آید. بافت هالومی شبیه موتزارلا لایه لایه یا شبیه فتا سفت است در واقع پنیری نیمه سفت به شمار می آید که به خاطر نگهداری در آب نمک طعم شور و قوی دارد که البته با پختن شوری آن از بین می رود. ارزش غذایی آن معادل ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم شیر تازه می باشد و بهترین حالت نگهداری درون فریزر است. در تهیه هالومی از هیچ گونه اسید یا باکتری تولید کننده اسید استفاده نمی شود به همین خاطر نقطه ذوب بالایی دارد و تنها پنیری است که می توان به راحتی سرخ یا کباب کرد و به پنیر کبابی هم معروف است و نکته جالب اینکه هنگام کباب کردن بوی ماهی کبابی می دهد. هالومی به صورت خام برای عصرانه و صبحانه و به صورت سرد در انواع سالاد و سس به عنوان طعم دهنده استفاده می شود، همچنین می توانید در پلو آنرا جایگزین گوشت کنید.

فیلافیلا

پنیر فیلافیلا تهیه شده از چند شیر گاو

نام فیلافیلا
خاستگاه انگلستان
نوع شیر گاو
ارزش غذایی از ترکیب چند پنیر تولید میشود و ۲۲ درصد چربی دارد.
ویژگی بارز جزء پنیرهای غیر انجمادی است.

معنای فیلافیلا کشدار بودن است و به پنیر پیتزای انگلیسی شهرت دارد. نوعی پنیر عمل آوری شده است که بافتی نرم و اسفنجی و طعمی ملایم دارد. طعم و رنگ آن از موزارلا بهتر است اما موارد مصرف یکسانی دارند. فیلافیلا ۲۲ درصد چربی دارد و آنرا باید در یخچال و دمای ۸-۴ درجه نگهداری کرد. با توجه به اینکه از انواع پنیرهای غیر انجمادی می باشد و به خاطر بافت امولسیونی نباید آنرا درون فریزر نگه داشت چون خواصش از بین می رود. فیلافیلا خواص بهتری نسبت به سایر پنیرهای پیتزا دارد، به عنوان مثال:
۱- قدرت ذوب شدگی بالایی دارد که به راحتی روی پیتزا پخش می شود و هیچگاه آب نمی اندازد.
۲- به خاطر شرایط بهداشتی و نحوه فرآیند انجام شده روی آن، طول عمر بالایی دارد.
۳- حاوی پنی سیلیوم خوراکی است که برای دستگاه گوارش مناسب است و به آن پنیر پروسس روده هم می گویند.
همانطور که گفتیم موارد استفاده فیلافیلا مانند موتزارلا در انواع پیتزا، پاستا، لازانیا و سوپ است.

در این مطلب با چند نوع پنیر آشنا شدیم که اکثر آنها در بازار ایران هم وجود دارد و حتی انواعی چون پنیر پیتزا در ایران تولید هم می شوند. جالب است بدانید که علاوه بر پنیر مصرف آب پنیر هم خواصی دارد. با توجه به اینکه تهیه این پنیرها به مقدار زیادی شیر نیاز دارد بنابراین جزء کالاهای لوکس به حساب می آیند، در مطلب بعد گران ترین پنیر دنیا را معرفی خواهیم کرد.

شما تاکنون کدام نوع از این پنیرها را مصرف کرده اید؟

>

4 ديدگاه

  1. پنیر تبریز رو هم باید اضافه کنید. چون واقعا از سال های پیش در ایران استفاده می شود.

  2. متاسفانه از آنجا که پنیر تبریز در ایران شناخته شده و ثبت جهانی ندارد از نشر در مورد این پنیر امتناع کردیم ولی در پاسخ شما توضیحاتی در مورد این پنیر پرطرفدار ایرانی خدمتتان عرض میکنم:
    پنیر تبریز زیر مجموعه انواع پنیر لیقوان میباشد که با شیر گوسفنده ویا مخلوطی از گاو و گوسفند تهیه میگردد.این پنیر به دلیل عدم ثبات در شکل و شکننده بودن آن خارج از این مرز وبوم طرفداری ندارد (این مسئله نشان دهنده آن است که چه میزان در دنیا شکل وظاهر غذا اهمیت دارد) و تاجران از صادرات این پنیر هیچگاه استقبال نکردند. خاطر نشان میکنم که از بین پنیر های نام برده شده در مطلب “پنیر فتا” بیشترین شباهت به پنیر لیقوان را دارد .

  3. درود بر شما دوست گرامی
    چون هدف ما معرفی ۸ نوع پنیر معروف جهان بود سعی کردیم انواعی که شهرت بیشتری دارند را در مطلب بیاوریم. به هر حال از اظهار نظر شما متشکرم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.