logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » فلاسک شیشه ای یا استیل؛ کدام بهتر است؟

فلاسک شیشه ای یا استیل؛ کدام بهتر است؟

دوشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۷ | 45542 بازدید | ۳۵ دیدگاه | تفریحی
فلاسک شیشه ای یا استیل؛ کدام بهتر است؟ سلام دوستان فلاسک شیشه ای یا استیل؟ بهترین فلاسک چه ویژگی هایی دارد؟ فلاسک چای استیل بهتر است یا شیشه ای؟ کدام مارک فلاسک بهتر است؟ فلاسک درسته ی

فلاسک شیشه ای یا استیل؟ بهترین فلاسک چه ویژگی هایی دارد؟ کدام مارک فلاسک بهتر است؟ فلاسک وسیله ایست که در سفر، محل کار و حتی در خانه کاربرد زیادی دارد و در دو نوع فلاسک استیل و شیشه ای وجود دارد. هر کدام از انواع فلاسک مزایا و معایب خاصی دارند اما هر دو با استفاده از قوانین یکسانی مایعات را گرم نگه می دارند.

سلام دوستان

فلاسک شیشه ای یا استیل؟ بهترین فلاسک چه ویژگی هایی دارد؟ فلاسک چای استیل بهتر است یا شیشه ای؟ کدام مارک فلاسک بهتر است؟ فلاسک درسته یا فلاکس؟ کدام سایز فلاسک بهتر است؟ فلاسک غذا چیست؟  اگر شما نیز قصد دارید برای خود یا یکی از دوستان فلاسک بخرید بی شک یکی از این سوالات را از خود خواهید پرسید. ما در این مطلب قصد داریم به مقایسه فلاسک استیل و شیشه ای بپردازیم. لطفا ما را همراهی کنید.

کدام فلاسک بهتر است

ابتدا با تلفظ درست این محصول آشنا شویم و به این سوال پاسخ دهیم که کدام درست است: فلاکس یا فلاسک؟

فلاسک ظرفی است برای نگهداری مایعات گرم و سرد و فلاکس ماده ای است که برای تمیز کاری شیمیایی و پاک کردن اکسایش در منطقه جوش بکار می رود.

فلاسک چای برای افرادی که زمان زیادی بیرون از منزل هستند و به نوشیدن چای یا قهوه گرم علاقه دارند مناسب می باشد. همچنین استفاده از فلاسک باعث صرفه جویی در چای و انرژی می شود زیرا با یک بار گرم کردن چای می توان تا ساعت ها چای داغ داشت.

اولین فلاسک در سال ۱۸۹۲ توسط جیمز دوئر فیزیکدان و شیمیدان اسکاتلندی اختراع شد و اولین تولید تجاری آن در سال ۱۹۰۴ توسط شرکت آلمانی ترموس انجام شد که ظرف ترموس یا فلاسک دوئر هم نام دارد. بهترین فلاسک آن است که در هوای گرم محتویات داخل را سرد نگه دارد و در هوای سرد محتویات داخل فلاسک را گرم نگه دارد که در هر دو صورت جلوی فاسد شدن نوشیدنی و خوراکی ها را می گیرد.

همانطور که می دانید طبق قوانین ترمودینامیک، اشیای گرم با انتقال گرمای خود به محیط سرد می شوند و گرما به سه روش ھدایت یا رسانایی، ھمرفت و تابش انتقال می یابد.

فلاسک هم به نوعی ساخته شده است که مانع از انتقال یافتن گرما به خارج شود و می توان گفت اساس کار فلاسک جلوگیری از انتقال گرما و ثابت نگه داشتن دمای مایع درون ظرف برای مدتی طولانی است.  برای این کار دیوارهای فلاسک که از جنس شیشه هستند مانند عایقی عمل می کنند و مانع از انتقال گرما به روش رسانایی می شوند.

فلاسک خلاء یک بطری شیشه ای، پلاستیکی یا فلزی با دیواره های میان تهی است که فضای بین دیوارها به کمک پمپ از هوا خالی شده است؛ با خارج کردن هوای درون فضای باریک بین دیواره بیرونی و درونی و ایجاد خلاء بین دو جداره از انتقال گرما به روش همرفت جلوگیری می شود.

در آخر هم پوشش نقره ای داخل ظرف و سطح بازتابنده دیوارها که مانند آیینه با نقره اندود می شود، از جریان انتقال به صورت تابش جلوگیری می کند. در نتیجه این ظرف می توان برای مدت طولانی گرمای یک مایع را حفظ کند. مایعات درون فلاسک با دیواره درونی آن به تعادل گرمایی می رسند و به خاطر آن که دیواره نازک است و ظرفیت گرمایی پایینی دارد، گرمای زیادی را با مایع درون آن مبادله نمی کند و کمی بر دمای آن اثر می گذارد.

آنچه در ویدئو زیر مشاهده می کنید: چگونه فلاسک مایع را داغ نگه می دارد؟

فلاسک از نظر ظرفیت، وزن، اندازه و شکل در انواع مختلفی وجود دارد؛ بدنه فلاسک ها اغلب در دو نوع پلاستیک فشرده یا استیل هستند، مخزن داخلی آن جنس استیل یا شیشه است، دارای حجم های نیم لیتری به بالا و نوع خروجی آب آن در سه نوع ضامنی، پیچی و فشاری است.

فلاسک چای دسته دار، فلاسک مسافرتی لیوان دار، فلاسک فندکی ماشین (چای ساز فندکی خودرویا فلاسک برقی فندکی ماشین) و فلاسک غذا چند نمونه از انواع فلاسک می باشند. اگر می خواهید در محل کار غذای گرم داشته باشید از فلاسک غذا استفاده کنید. این نوع فلاسک برعکس فلاسک چای که دهانه باریکی دارد و تنها می توان در آن مایعات ریخت، دهانه بزرگی دارد.

خرید فلاسک شیشه ای یا استیل

فلاسک یک محصول ضروری برای استفاده در سفر و منزل می باشد که از آن برای نگهداری آب جوش و آب خنک برای مدت طولانی استفاه می کنند. فلاسک در انواع، اقسام و اندازه های مختلف و توسط برندهای گوناگونی تولید می شود که برای خرید فلاسک باید هدف خود از خرید را در نظر بگیرید و از بین انواع فلاسک یکی را انتخاب کنید به عنوان مثال فلاسک استوانه ای قابل حمل بوده و به راحتی در کیف یا کوله پشتی قرار می گیرد.


در ادامه به بررسی مواردیکه هنگام خرید فلاسک باید در نظر بگیرید پرداخته ایم:

۱- محفظه دورنی فلاسک
مخزن فلاسک های موجود در بازار در دو نوع شیشه ای و استیل هستند که هر کدام مزایا و معایب خاصی دارند.

فلاسک شیشه ای که محفظه ای شیشه ای دارد، بهداشتی تر است و تمیز کردن آن آسان است، مخزن شیشه ای بوها را جذب نمی کند و می توان از آن برای ذخیره سازی مواد ترش و مواد غذایی استفاده کرد، این نوع فلاسک برای کودکان بهتر است، وزن این فلاسک از نوع استیل کمتر است.

اما از معایب مخزن شیشه ای شکننده بودن آن به خاطر تغییرات دمای ناگهانی یا سهل انگاری است؛ یعنی اگر فلاسک را از یک محیط سرد بیاورید و بلا فاصله در آن مایع داغ بریزید احتمال شکنندگی وجود دارد. شکننده بودن این مدل یک عیب به شمار می رود چون گاهی پیدا کردن مخزن شیشه ای متناسب با فلاسک به خصوص در مدل های قدیمی، سخت است.

شیشه های فلاسک اغلب از جنس بور و سیلسکات هستند و مهم ترین ویژگی آن تحمل شوک پذیری است. شیشه فلاسک تولید ایران نداریم و کارخانجات ایرانی تنها قاب فلاسک را تولید می کنند. شیشه های فلاسک موجود در بازار اول چینی و بعد ژاپنی هستند. محفظه شیشه ای مدت زمان بیشتری مایعات را گرم نگه می دارد؛ آب گرم را حدود ۱۲ ساعت و آب سرد را تا ۲۴ ساعت خنک نگه می دارد.

فلاسک استیل

فلاسک فلزی نوعی فلاسک است که در آن از استیل ضد زنگ استفاده می کنند، استفاده از استیل در این فلاسک ها عمر و دوام آن را افزایش می دهد و فلاسک در اثر ضربه نمی شکند و تنها فرو رفتگی هایی در بدنه ایجاد می شود. استفاده از استیل علاوه بر دوام و مقاومت باعث ظاهر زیبا و درخشان فلاسک می شود. این نوع فلاسک چای بسیار پرکاربرد و با دوام است و قدرت و مقاومت بیشتری در برابر شوک حرارتی دارد.


البته این فلاسک در صورتی که ضربه شدیدی بخورد خاصیت عایق بودن خود را از دست می دهد و به اصطلاح گاز آن خارج می شود یا خلا بین دو جداره از بین می رود که دیگر قابل تعمیر نیست. در برخی مدل ها یک واشر لاستیکی در قسمت زیرین فلاسک قرار دارد که علاوه بر آن که از لیز خوردن ظرف روی سطوح جلوگیری می کند باعث می شود فشار کمتری به عایق داخلی آن وارد شود. برخی برندها به همراه فلاسک های استوانه ای یک کاور هم میدهند که باعث حفظ بیشتر گرما و مراقبت از فلاسک می شود.


برای آن که فلاسک استیل، چای را مدت زمان بیشتری گرم نگه دارد می توانید قبل از ریختن مایعات داغ فلاسک را با آب جوش بشوئید. در ضمن هنگام خرید فلاسک استیل درب آن را باز کنید و بررسی کنید که بوی خاصی می دهد یانه؟ مدل هایی که از مواد بی کیفیت ساخته می شود بوی ناخوشایندی دارند و هنگامی که گرم می شوند بخار سمی از خود ساطع می کنند.

در مورد فلاسک چای استیل نظرات متفاوتی وجود دارد و زمانیکه پرس و جو می کنید با نظرات متفاوتی ربرو می شوید؛ به عنوان مثال چند نمونه را مشاهده می کنید:
 رنگ چای در فلاسک استیل تغییر می کند و سیاه می شود.
فلاسک چای استیل عملکرد خوبی دارد و تنها سطح داخل فلاسک کدر می شود که با سرکه و آب داغ تمیز می شود.
مدت زمان گرم نگه داشتن مایعات در استیل کمتر از فلاسک ششه ای است.
آب جوش در استیل ضرر دارد.

فلاسک هایی با شیشه های پلاستیکی اصلا توصیه نمی شود زیرا این پلاستیک ها نامرغوب هستند و بسیار شکننده می باشند.

۲- پوشش بیرونی فلاسک
این پوشش می تواند از هر جنسی باشد؛ پوشش پلاستیکی به خاطر وزن کمتر و حمل آسانتر بیشتر بکار می رود و شیشه به خاطر ساختار شکننده و وزن زیاد کاربرد زیادی ندارد.

۳- حجم فلاسک
حجم نیز گزینه ای است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید؛ فلاسک یک نفره برای شما بهتر است یا فلاسک خانوادگی؟ برای سفرهای طولانی با دوستان و همکاران فلاسک بزرگ و برای نوشیدن چای در اداره فلاسک های کوچکتر مناسب است. البته فلاسک های بزرگ توانایی بیشتری برای گرم نگه داشتن مایع درون محفظه دارد اما حمل و نقل آن در سفر سخت است.
در ضمن وزن فلاسک نیز مهم استو باید قابلیت حمل آسان را مدنظر داشت.

حجم های مختلف فلاسک

۴- درب فلاسک
درب فلاسک هم در خرید آن تاثیر گذار است؛ درب فلاسک باید به گونه ای باشد که گرما را به خوبی حفظ کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کند، همچنین به راحتی باز و بسته شود و نشتی نداشته باشد. درب برخی فلاسک مجهز به چوب پنبه است، این مدل به خاطر آن که اغلب به خوبی مهر و موم نمی شود و فلاسک نشتی دارد گزینه مناسبی نیست.

بهترین درب فلاسک مدل های پیچی هستند زیرا به خوبی گرما را حفظ می کنند و نسبت به نوع فشاری مدت بیشتری مایع را گرم نگه می دارند. برخی فلاسک ها دارای سوپاپ می باشند که گزینه خوبی است اما اگر سوپاپ آسیب ببیند دیگر فلاسک عملکرد خوبی نخواهد داشت، در ضمن در صورت کثیف شدن این نوع فلاسک ها شستن آن سخت خواهد بود. در پمپی برای فلاسک های بزرگ بکار می رود و مناسب کوهنوردی نیست.

۵- مدت زمانی که مایعات در فلاسک گرم می مانند
در هر برند متفاوت است و باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرد اما فلاسک کوهنوردی مدت زمان بیشتری آب را گرم نگه می دارد. در تمام فلاسک ها مدت زمانی که فلاسک مایع را گرم نگه می دارد نسبت به زمانی که آن را سرد نگه می دارد کمتر است؛ به عنوان مثال در فلاسک یک لیتری ترموس زمان نگھداری مایعات داغ حداقل از ٨ ساعت و مایعات سرد حداقل ٢۴ ساعت است.

فلاسک چای شیشه ای

۶- قیمت فلاسک
قیمت به کیفیت، مارک، مواد بکار رفته در ساخت مانند نوع استیل بکار رفته، حجم، جنس بدنه، جنس داخلی، نوع شیر، اندازه، موجود بودن قطعات یدکی، ضخیم بودن عایق، مقاوم بودن در برابر ضربه و شوک‌های گرمایشی و سرمایشی، داشتن قابلیت شستشو و ویژگی های منحصر به فرد بستگی دارد. به عنوان مثال فلاسک های هوشمند که دارای یک صفحه نمایش OLED می باشند و با لمس صفحه، میزان دمای داخل فلاسک را نشان می دهد قیمت بالاتری دارند. فلاسک هایی چون زرین، رضا و احمد به خاطر قاب پلاستیکی جزء ارزان ترین فلاسک های بازار هستند.

هنگام خرید به دقت فلاسک را بررسی کنید؛ وجود هر گونه نقص آشکار، شکاف یا خراشیدگی می تواند بر روی عملکرد آن تاثیر گذار باشد. فلاسک را تکان دهید نباید چیزی در آن صدا بدهد و تکان بخورد.

۷- برندهای فلاسک
علقمه ، احمد(ایرانی)، ببیم، کچوا، GSF، Viomi، یونیک، هنری، دالتون، هاردستون، بونیتو، ایکیا، ویتک، هومکس،ماترون (MATRON)، فوما، زایمر، رویکا، ترموس (Thermos)، پیکوک و emsa  

در ویدئو زیر با بهترین برند فلاسک در سال ۲۰۱۸ آشنا می شوید:


نکاتی برای استفاده از فلاسک

برای استفاده از فلاسک به این نکات دقت کنید:

-درب فلاسک را کاملا سفت و محکم ببندید.

– فلاسک را خیلی پر نکنید و بعد از بستن در آن را خم کنید تا از چکه نکردن آن مطمئن شوید.

– برای شستشوی فلاسک از مواد سخت و شیمیایی استفاده نکنید.

– فلاسکی که پر از مایع داغ است در اختیار کودکان قرار ندهید.

– بعد از هر بار استفاده و قبل از اولین استفاده فلاسک را با آب گرم تمیز  کنید.

– فلاسک را کنار اجاق گاز یا مایکروویو قرار ندهید.

– فلاسک را درون ماشین ظرفشویی نگذارید.

– از فلاسک نباید برای نگهداری نوشیدنی های گاز دار استفاده کنید.

– برای تمیز کردن فلاسک بهتر است از سفید کننده و حلال استفاده نکنید.

– بعد از هر بار استفاده، فلاسک را خالی کنید، آن را با آب گرم بشوئید و برگردانید تا خشک شود.

یکی از مشکلاتی که در استفاده از فلاسک مطرح می شود این است که چای بوی ماندگی می گیرد؛ برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود که در داخل فلاسک چای دم نکنید یا تی بک داخل آن قرار ندهید. بلکه تنها داخل فلاسک آب جوش نگه دارید و چای کیسه ای را درون لیوان قرار دهید. البته چای در صورتی که زیاد در فلاسک بماند بوی ماندگی می گیرد.


اگر پس از آن که فلاسک را پر کردید و پس از چند ساعت و قبل از آن که درب آن را باز کنید، دیواره خارجی فلاسک گرم بود به این معناست که این محصول کمتر از زمان مشخص مایع را گرم نگه می دارد یا خلاء آن شکسته است.
در برخی فلاسک ها فضای بین دو دیوار به جای خلاء از هوا پر شده است که عایق خلاء بهتر است زیرا انتقال حرارت آن صفر است.

در ویدئو زیر آموزش درست کردن فلاسک را درخانه مشاهده می کنید:


مقایسه فلاسک شیشه ای و استیل زیاد درست نیست چون هردو مزایا و معایبی دارند و هر کدام برای شرایطی مناسب هستند. به عنوان مثال برای سفر فلاسک استیل که ضد ضربه است بهتر است، برای استفاده در سرکار و سفر داخل شهری فلاسک شیشه ای مناسب است، برای سفر و کوهنوردی فلاسک استوانه ای مناسب است و برای استفاده ثابت در خانه یک فلاسک بزرگ پمپی بهتر است.

در مورد زمان نگهداری مایع گرم تفکری وجود دارد که مخزن شیشه ای گرما را بهتر از استیل نگه می دارد، در صورتیکه این موضوع همیشه درست نیست. زیرا با فناوری های جدید مدت زمان گرم نگه داشتن در هردو محصول تقریبا یکسان است.

در مورد اینکه کدام بهتر است: فلاسک شیشه ای یا استیل؟ به نظرم من طعم و ماندگاری چای در فلاسک شیشه ای بهتر است اما فلاسک استیل هم مزایایی چون ضد ضربه بودن را دارد. نظر شما در مورد مقایسه فلاسک شیششه ای و استیل چیست؟

به نظر شما فلاسک شیشه ای بهتر است یا استیل؟

نظرات و تجربیات خود را برای ما ارسال کنید.


۳۵ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. سیدعلی گفت:

  من یک فلاسک فلزی با مارک کله عقاب که زیرش نوشته سکندر لمیتد خریدم بعد از دو سال الان بدنه‌اش به شدت داغ میشه و آب رو زود سرد میکنه. هیچ ضربه‌ای هم نخورده، دائما مراقب بودیم که از گل نازکتر کنارش نباشه و هیچ ضربه‌ای نخوره. ولی الان انگار اون عایقش از بین رفته و خراب شده.
  آیا امکان داره با موادی مثل چسبهای سیلیکن (چسب آکواریوم} دور محفظه‌اش را پر کنیم تا این چسب هم نقش عایق برایش داشته باشه؟
  لطفا راهنمایی کنید.
  درصورت امکان پاسخ به ایمیل هم ارسال کنید ممنون میشم
  با تشکر

  • سلام
   اولا دلیل اینکه چرا فلاسک شما با وجود مراقبت زیاد آب را سرد می کند را نمی دانم
   اما در مورد استفاده از چسب آکواریوم، فکر نکنم اینکار عملی باشد چون خلا از بین رفته و قابل تعمیر نیست. در ثانی این چسب نیز ضریب انتقال دما دارد و در اثر تماس با آب گرم به سرعت گرم می شود.

 2. Masoome گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۲ساله فلاسک استیل مارک رز دارم چندروز پیش توش اب و وایتکس گذاشتم چندساعتی موند از اون به بعد سرد میکنه دلیلش میتونه استفاده از وایتکس باشه؟؟

  • سلام دوست عزیزم
   همانطور که در متن هم ذکر شد، گرما و حرارت به سه روش: تابش، هدایت و همرفت انتقال داده می شود و هدر رفتن حرارت چایی داخل فلاسک به این دلیل است که راه یکی از روش های انتقال حرارت باز شده است. به عنوان مثال خلاء بین دیواره دو جداره باعث می شود حرارت موجود در فلاسک به روش همرفت به هدر نرود.
   .
   تا جاییکه من اطلاع دارم مواد سفید کننده نمی تواند به دیواره فلاسک آسیب وارد کند، احتمالا فلاسک ضربه خورده یا واشر آن شل شده است.

 3. رژمان گفت:

  سلام دوبار فلاسک گرفتم و هر دوبار بعد از یکی دوبار استفاده متوجه ذرات اکلیلی و براق توی اب شدم
  باید چکار کنم تا ازشون خلاص بشم
  جالبه که من فقط فلاسکمو با اب معمولی تمیز میکنم و فقط هم ابجوش نگهداری میکنم

  • سلام- من هم قبلا شنیده بودم که گاهی در فلاسک با مخزن شیشه ای چنین مشکلی به وجود می آید اما علت دقیق آن را نمی دانم. در صورت امکان مخزن فلاسک را به طور کامل بررسی کنید (جداره بیرونی که نقره اندو هست و جداره درونی) ببینید نقطه یا ترکی وجود دارد.

 4. رضا گفت:

  بهترین برند فلاکس فقط رز و القمه یا همون نخل میگن بهش ،بخصوص شیشه صورتی

 5. سومی گفت:

  سلام خدمت عزیزان
  فلاسک ما استیله پنج ساله استفاده میکنیم خیلی عالیه اصلا سرد نمیکنه،ولی متاسفانه درب فلاسک شکست لطفا راهنمایی کنید درب فلاسک استیل ازکجای تهران میتونم پیدا کنم؟ آخهدخیلی حیفم میاد فلاسک سالم سالمه فقط دربش…

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه مارک و برند فلاسک خود را ننوشتید خیلی نمی تونم راهنماییتون کنم و نمی دانم دقیقا کدام فروشگاه و کجای تهران می توانید درب فلاسک را پیدا کنید.
   اما پیشنهاد می کنم عبارت “خرید درب فلاسک” را در گوگل سرچ کنید؛ مشاهده می کنید که بعضی فروشگاه های اینترنتی، درب یدکی فلاسک را هم در لیست فروش خود دارند.

 6. رسا گفت:

  سلام فلاسک چای فلزی دارم الان ۱۴ساله دارم ازش استفاده میکنم و عالیه تا ۲۴یاعت چای رو داغ نگه میداره اما داخل محفظش سیاه شده فک میکنم جرم گرفته با چی بشورم ک بو نگیره و خراب نشه و قدرت پاک کنندگیشم بالا باشه؟

 7. زهره گفت:

  من میخوام فلاکس دوقلو بگیرم چه مارکی رو توصیه می‌کنید.
  واتسون گرفتم ولی وقتی کج میکردم مایع ازش میریخت به فروشندش گفتم ،میگه این طبیعی
  من هم از خریدش منصرف شدم

  • سلام دوست عزیزم
   برندهای یونیک، هنری، فوما ژاپن، پیکوک، فوماکی، سرجیو و واتسون از بهترین مارک های فلاسک دو قلو می باشند.
   چون نوع خروجی آب در فلاسک های دو قلو فشاری است در مقایسه با مدل های دیگر کمتر آب بیرون می ریزد اما در مورد علت بیرون ریختن آب وقتی فلاسک را کج می کنیم، تا جائیکه من اطلاع دارم
   یا زمانی رخ میدهد که واشر درب فلاسک خراب است یا واشر شل شده یا زمانیکه بیش از اندازه آب بریزیم، آب اضافی موقع کج شدن بیرون می ریزد.

 8. bahareh گفت:

  با سلام. بنده فلاسک رز دارم و حدودا ۳ سال است که استفاده میکنیم. خیلی خوب بوده اما اخیرا متاسفانه آب جوش رو خوب نگه نمیداره و طرد میشه. احتمال میدم عایقش از بین رفته. وقتی آب جوش میریزیم توش، بعد از ۲ دقیقه بدنه بیرونیش گرم و شایدم داغ میشه.
  خواستم بپرسم راهکاری برای دست کردنش هست که بهش روش کار کرد؟؟

  • سلام دوست عزیز
   فلاسک چای شما استیل است؟؟؟ فلاسک های استیل در اثر ضربه خراب می شوند و دیگر آب را گرم نگه نمی دارند.
   تا جائیکه من اطلاع دارم فلاسک های استیل قابل تعمیر نیستند اما بهتر است آن را به یک تعمیرکار ماهر نشان بدهید.

 9. سارا گفت:

  سلام، خیلی ممنونم از طلاعات خوبی که ارائه نمودید.
  در نتیجه وقتی می نویسند نوع عایق گاز، منظورفلاسک استیل است.

  • بهار گفت:

   سلام دوست عزیزم- خوشحالم که مطلب مورد توجه شما قرار گرفت.
   همانطور که قبلا هم گفتیم فلاسک تقریبا نوعی سامانه منزوی است که ماده درون فلاسک با محیط تبادل انرژی و تبادل ماده ندارد.
   مخزن فلاسک که شیشه یا استیل است به صورت عایق عمل می کند. در سایت هایی مثل دیجی کالا هم اگر مراجعه کنید، در قسمت مشخصات نوشته نوع عایق: استیل یا شیشه
   اما اینکه شما نوشتی نوع عایق گاز متوجه نمی شوم یعنی چه؟؟
   فکر می کنم بهتر است از مسئولین سایت سوال کنید که نوع عایق: گاز یعنی چه

 10. Sama گفت:

  ما خودمون فلاسکi استیل داریم خیلی هم در سفر خوبه
  مارکش هم یونیک است البته نمی دونم برا کدوم کشوره اما خوبه

  • بهار گفت:

   سلام- ممنونم که تجربیات و دیدگاه خود را برای ما ارسال کردید
   همانطور که شما هم نوشتید یونیک از بهترین برندهای فلاسک است؛ این برند نه چندان قدیمی توسط سرمایه گذاران ایرانی و عرب تاسیس شد و در زمینه واردات محصولات آشپزخانه فعالیت می کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت