logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » فلاسک شیشه ای یا استیل؛ کدام بهتر است؟

فلاسک شیشه ای یا استیل؛ کدام بهتر است؟

دوشنبه, 24 سپتامبر 2018 | 52377 بازدید | ۳۹ دیدگاه | تفریحی
فلاسک شیشه ای یا استیل؛ کدام بهتر است؟ سلام دوستان فلاسک شیشه ای یا استیل؟ بهترین فلاسک چه ویژگی هایی دارد؟ فلاسک چای استیل بهتر است یا شیشه ای؟ کدام مارک فلاسک بهتر است؟ فلاسک درسته ی

فلاسک شیشه ای یا استیل؟ بهترین فلاسک چه ویژگی هایی دارد؟ کدام مارک فلاسک بهتر است؟ فلاسک وسیله ایست که در سفر، محل کار و حتی در خانه کاربرد زیادی دارد و در دو نوع فلاسک استیل و شیشه ای وجود دارد. هر کدام از انواع فلاسک مزایا و معایب خاصی دارند اما هر دو با استفاده از قوانین یکسانی مایعات را گرم نگه می دارند.

سلام دوستان

فلاسک شیشه ای یا استیل؟ بهترین فلاسک چه ویژگی هایی دارد؟ فلاسک چای استیل بهتر است یا شیشه ای؟ کدام مارک فلاسک بهتر است؟ فلاسک درسته یا فلاکس؟ کدام سایز فلاسک بهتر است؟ فلاسک غذا چیست؟  اگر شما نیز قصد دارید برای خود یا یکی از دوستان فلاسک بخرید بی شک یکی از این سوالات را از خود خواهید پرسید. ما در این مطلب قصد داریم به مقایسه فلاسک استیل و شیشه ای بپردازیم. لطفا ما را همراهی کنید.

کدام فلاسک بهتر است

ابتدا با تلفظ درست این محصول آشنا شویم و به این سوال پاسخ دهیم که کدام درست است: فلاکس یا فلاسک؟

فلاسک ظرفی است برای نگهداری مایعات گرم و سرد و فلاکس ماده ای است که برای تمیز کاری شیمیایی و پاک کردن اکسایش در منطقه جوش بکار می رود.

فلاسک چای برای افرادی که زمان زیادی بیرون از منزل هستند و به نوشیدن چای یا قهوه گرم علاقه دارند مناسب می باشد. همچنین استفاده از فلاسک باعث صرفه جویی در چای و انرژی می شود زیرا با یک بار گرم کردن چای می توان تا ساعت ها چای داغ داشت.

اولین فلاسک در سال ۱۸۹۲ توسط جیمز دوئر فیزیکدان و شیمیدان اسکاتلندی اختراع شد و اولین تولید تجاری آن در سال ۱۹۰۴ توسط شرکت آلمانی ترموس انجام شد که ظرف ترموس یا فلاسک دوئر هم نام دارد. بهترین فلاسک آن است که در هوای گرم محتویات داخل را سرد نگه دارد و در هوای سرد محتویات داخل فلاسک را گرم نگه دارد که در هر دو صورت جلوی فاسد شدن نوشیدنی و خوراکی ها را می گیرد.

همانطور که می دانید طبق قوانین ترمودینامیک، اشیای گرم با انتقال گرمای خود به محیط سرد می شوند و گرما به سه روش ھدایت یا رسانایی، ھمرفت و تابش انتقال می یابد.

فلاسک هم به نوعی ساخته شده است که مانع از انتقال یافتن گرما به خارج شود و می توان گفت اساس کار فلاسک جلوگیری از انتقال گرما و ثابت نگه داشتن دمای مایع درون ظرف برای مدتی طولانی است.  برای این کار دیوارهای فلاسک که از جنس شیشه هستند مانند عایقی عمل می کنند و مانع از انتقال گرما به روش رسانایی می شوند.

فلاسک خلاء یک بطری شیشه ای، پلاستیکی یا فلزی با دیواره های میان تهی است که فضای بین دیوارها به کمک پمپ از هوا خالی شده است؛ با خارج کردن هوای درون فضای باریک بین دیواره بیرونی و درونی و ایجاد خلاء بین دو جداره از انتقال گرما به روش همرفت جلوگیری می شود.

در آخر هم پوشش نقره ای داخل ظرف و سطح بازتابنده دیوارها که مانند آیینه با نقره اندود می شود، از جریان انتقال به صورت تابش جلوگیری می کند. در نتیجه این ظرف می توان برای مدت طولانی گرمای یک مایع را حفظ کند. مایعات درون فلاسک با دیواره درونی آن به تعادل گرمایی می رسند و به خاطر آن که دیواره نازک است و ظرفیت گرمایی پایینی دارد، گرمای زیادی را با مایع درون آن مبادله نمی کند و کمی بر دمای آن اثر می گذارد.

آنچه در ویدئو زیر مشاهده می کنید: چگونه فلاسک مایع را داغ نگه می دارد؟

فلاسک از نظر ظرفیت، وزن، اندازه و شکل در انواع مختلفی وجود دارد؛ بدنه فلاسک ها اغلب در دو نوع پلاستیک فشرده یا استیل هستند، مخزن داخلی آن جنس استیل یا شیشه است، دارای حجم های نیم لیتری به بالا و نوع خروجی آب آن در سه نوع ضامنی، پیچی و فشاری است.

فلاسک چای دسته دار، فلاسک مسافرتی لیوان دار، فلاسک فندکی ماشین (چای ساز فندکی خودرویا فلاسک برقی فندکی ماشین) و فلاسک غذا چند نمونه از انواع فلاسک می باشند. اگر می خواهید در محل کار غذای گرم داشته باشید از فلاسک غذا استفاده کنید. این نوع فلاسک برعکس فلاسک چای که دهانه باریکی دارد و تنها می توان در آن مایعات ریخت، دهانه بزرگی دارد.

خرید فلاسک شیشه ای یا استیل

فلاسک یک محصول ضروری برای استفاده در سفر و منزل می باشد که از آن برای نگهداری آب جوش و آب خنک برای مدت طولانی استفاه می کنند. فلاسک در انواع، اقسام و اندازه های مختلف و توسط برندهای گوناگونی تولید می شود که برای خرید فلاسک باید هدف خود از خرید را در نظر بگیرید و از بین انواع فلاسک یکی را انتخاب کنید به عنوان مثال فلاسک استوانه ای قابل حمل بوده و به راحتی در کیف یا کوله پشتی قرار می گیرد.


در ادامه به بررسی مواردیکه هنگام خرید فلاسک باید در نظر بگیرید پرداخته ایم:

۱- محفظه دورنی فلاسک
مخزن فلاسک های موجود در بازار در دو نوع شیشه ای و استیل هستند که هر کدام مزایا و معایب خاصی دارند.

فلاسک شیشه ای که محفظه ای شیشه ای دارد، بهداشتی تر است و تمیز کردن آن آسان است، مخزن شیشه ای بوها را جذب نمی کند و می توان از آن برای ذخیره سازی مواد ترش و مواد غذایی استفاده کرد، این نوع فلاسک برای کودکان بهتر است، وزن این فلاسک از نوع استیل کمتر است.

اما از معایب مخزن شیشه ای شکننده بودن آن به خاطر تغییرات دمای ناگهانی یا سهل انگاری است؛ یعنی اگر فلاسک را از یک محیط سرد بیاورید و بلا فاصله در آن مایع داغ بریزید احتمال شکنندگی وجود دارد. شکننده بودن این مدل یک عیب به شمار می رود چون گاهی پیدا کردن مخزن شیشه ای متناسب با فلاسک به خصوص در مدل های قدیمی، سخت است.

شیشه های فلاسک اغلب از جنس بور و سیلسکات هستند و مهم ترین ویژگی آن تحمل شوک پذیری است. شیشه فلاسک تولید ایران نداریم و کارخانجات ایرانی تنها قاب فلاسک را تولید می کنند. شیشه های فلاسک موجود در بازار اول چینی و بعد ژاپنی هستند. محفظه شیشه ای مدت زمان بیشتری مایعات را گرم نگه می دارد؛ آب گرم را حدود ۱۲ ساعت و آب سرد را تا ۲۴ ساعت خنک نگه می دارد.

فلاسک استیل

فلاسک فلزی نوعی فلاسک است که در آن از استیل ضد زنگ استفاده می کنند، استفاده از استیل در این فلاسک ها عمر و دوام آن را افزایش می دهد و فلاسک در اثر ضربه نمی شکند و تنها فرو رفتگی هایی در بدنه ایجاد می شود. استفاده از استیل علاوه بر دوام و مقاومت باعث ظاهر زیبا و درخشان فلاسک می شود. این نوع فلاسک چای بسیار پرکاربرد و با دوام است و قدرت و مقاومت بیشتری در برابر شوک حرارتی دارد.


البته این فلاسک در صورتی که ضربه شدیدی بخورد خاصیت عایق بودن خود را از دست می دهد و به اصطلاح گاز آن خارج می شود یا خلا بین دو جداره از بین می رود که دیگر قابل تعمیر نیست. در برخی مدل ها یک واشر لاستیکی در قسمت زیرین فلاسک قرار دارد که علاوه بر آن که از لیز خوردن ظرف روی سطوح جلوگیری می کند باعث می شود فشار کمتری به عایق داخلی آن وارد شود. برخی برندها به همراه فلاسک های استوانه ای یک کاور هم میدهند که باعث حفظ بیشتر گرما و مراقبت از فلاسک می شود.


برای آن که فلاسک استیل، چای را مدت زمان بیشتری گرم نگه دارد می توانید قبل از ریختن مایعات داغ فلاسک را با آب جوش بشوئید. در ضمن هنگام خرید فلاسک استیل درب آن را باز کنید و بررسی کنید که بوی خاصی می دهد یانه؟ مدل هایی که از مواد بی کیفیت ساخته می شود بوی ناخوشایندی دارند و هنگامی که گرم می شوند بخار سمی از خود ساطع می کنند.

در مورد فلاسک چای استیل نظرات متفاوتی وجود دارد و زمانیکه پرس و جو می کنید با نظرات متفاوتی ربرو می شوید؛ به عنوان مثال چند نمونه را مشاهده می کنید:
 رنگ چای در فلاسک استیل تغییر می کند و سیاه می شود.
فلاسک چای استیل عملکرد خوبی دارد و تنها سطح داخل فلاسک کدر می شود که با سرکه و آب داغ تمیز می شود.
مدت زمان گرم نگه داشتن مایعات در استیل کمتر از فلاسک ششه ای است.
آب جوش در استیل ضرر دارد.

فلاسک هایی با شیشه های پلاستیکی اصلا توصیه نمی شود زیرا این پلاستیک ها نامرغوب هستند و بسیار شکننده می باشند.

۲- پوشش بیرونی فلاسک
این پوشش می تواند از هر جنسی باشد؛ پوشش پلاستیکی به خاطر وزن کمتر و حمل آسانتر بیشتر بکار می رود و شیشه به خاطر ساختار شکننده و وزن زیاد کاربرد زیادی ندارد.

۳- حجم فلاسک
حجم نیز گزینه ای است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید؛ فلاسک یک نفره برای شما بهتر است یا فلاسک خانوادگی؟ برای سفرهای طولانی با دوستان و همکاران فلاسک بزرگ و برای نوشیدن چای در اداره فلاسک های کوچکتر مناسب است. البته فلاسک های بزرگ توانایی بیشتری برای گرم نگه داشتن مایع درون محفظه دارد اما حمل و نقل آن در سفر سخت است.
در ضمن وزن فلاسک نیز مهم استو باید قابلیت حمل آسان را مدنظر داشت.

حجم های مختلف فلاسک

۴- درب فلاسک
درب فلاسک هم در خرید آن تاثیر گذار است؛ درب فلاسک باید به گونه ای باشد که گرما را به خوبی حفظ کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کند، همچنین به راحتی باز و بسته شود و نشتی نداشته باشد. درب برخی فلاسک مجهز به چوب پنبه است، این مدل به خاطر آن که اغلب به خوبی مهر و موم نمی شود و فلاسک نشتی دارد گزینه مناسبی نیست.

بهترین درب فلاسک مدل های پیچی هستند زیرا به خوبی گرما را حفظ می کنند و نسبت به نوع فشاری مدت بیشتری مایع را گرم نگه می دارند. برخی فلاسک ها دارای سوپاپ می باشند که گزینه خوبی است اما اگر سوپاپ آسیب ببیند دیگر فلاسک عملکرد خوبی نخواهد داشت، در ضمن در صورت کثیف شدن این نوع فلاسک ها شستن آن سخت خواهد بود. در پمپی برای فلاسک های بزرگ بکار می رود و مناسب کوهنوردی نیست.

۵- مدت زمانی که مایعات در فلاسک گرم می مانند
در هر برند متفاوت است و باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرد اما فلاسک کوهنوردی مدت زمان بیشتری آب را گرم نگه می دارد. در تمام فلاسک ها مدت زمانی که فلاسک مایع را گرم نگه می دارد نسبت به زمانی که آن را سرد نگه می دارد کمتر است؛ به عنوان مثال در فلاسک یک لیتری ترموس زمان نگھداری مایعات داغ حداقل از ٨ ساعت و مایعات سرد حداقل ٢۴ ساعت است.

فلاسک چای شیشه ای

۶- قیمت فلاسک
قیمت به کیفیت، مارک، مواد بکار رفته در ساخت مانند نوع استیل بکار رفته، حجم، جنس بدنه، جنس داخلی، نوع شیر، اندازه، موجود بودن قطعات یدکی، ضخیم بودن عایق، مقاوم بودن در برابر ضربه و شوک‌های گرمایشی و سرمایشی، داشتن قابلیت شستشو و ویژگی های منحصر به فرد بستگی دارد. به عنوان مثال فلاسک های هوشمند که دارای یک صفحه نمایش OLED می باشند و با لمس صفحه، میزان دمای داخل فلاسک را نشان می دهد قیمت بالاتری دارند. فلاسک هایی چون زرین، رضا و احمد به خاطر قاب پلاستیکی جزء ارزان ترین فلاسک های بازار هستند.

هنگام خرید به دقت فلاسک را بررسی کنید؛ وجود هر گونه نقص آشکار، شکاف یا خراشیدگی می تواند بر روی عملکرد آن تاثیر گذار باشد. فلاسک را تکان دهید نباید چیزی در آن صدا بدهد و تکان بخورد.

۷- برندهای فلاسک
علقمه ، احمد(ایرانی)، ببیم، کچوا، GSF، Viomi، یونیک، هنری، دالتون، هاردستون، بونیتو، ایکیا، ویتک، هومکس،ماترون (MATRON)، فوما، زایمر، رویکا، ترموس (Thermos)، پیکوک و emsa  

در ویدئو زیر با بهترین برند فلاسک در سال ۲۰۱۸ آشنا می شوید:


نکاتی برای استفاده از فلاسک

برای استفاده از فلاسک به این نکات دقت کنید:

-درب فلاسک را کاملا سفت و محکم ببندید.

– فلاسک را خیلی پر نکنید و بعد از بستن در آن را خم کنید تا از چکه نکردن آن مطمئن شوید.

– برای شستشوی فلاسک از مواد سخت و شیمیایی استفاده نکنید.

– فلاسکی که پر از مایع داغ است در اختیار کودکان قرار ندهید.

– بعد از هر بار استفاده و قبل از اولین استفاده فلاسک را با آب گرم تمیز  کنید.

– فلاسک را کنار اجاق گاز یا مایکروویو قرار ندهید.

– فلاسک را درون ماشین ظرفشویی نگذارید.

– از فلاسک نباید برای نگهداری نوشیدنی های گاز دار استفاده کنید.

– برای تمیز کردن فلاسک بهتر است از سفید کننده و حلال استفاده نکنید.

– بعد از هر بار استفاده، فلاسک را خالی کنید، آن را با آب گرم بشوئید و برگردانید تا خشک شود.

یکی از مشکلاتی که در استفاده از فلاسک مطرح می شود این است که چای بوی ماندگی می گیرد؛ برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود که در داخل فلاسک چای دم نکنید یا تی بک داخل آن قرار ندهید. بلکه تنها داخل فلاسک آب جوش نگه دارید و چای کیسه ای را درون لیوان قرار دهید. البته چای در صورتی که زیاد در فلاسک بماند بوی ماندگی می گیرد.


اگر پس از آن که فلاسک را پر کردید و پس از چند ساعت و قبل از آن که درب آن را باز کنید، دیواره خارجی فلاسک گرم بود به این معناست که این محصول کمتر از زمان مشخص مایع را گرم نگه می دارد یا خلاء آن شکسته است.
در برخی فلاسک ها فضای بین دو دیوار به جای خلاء از هوا پر شده است که عایق خلاء بهتر است زیرا انتقال حرارت آن صفر است.

در ویدئو زیر آموزش درست کردن فلاسک را درخانه مشاهده می کنید:


مقایسه فلاسک شیشه ای و استیل زیاد درست نیست چون هردو مزایا و معایبی دارند و هر کدام برای شرایطی مناسب هستند. به عنوان مثال برای سفر فلاسک استیل که ضد ضربه است بهتر است، برای استفاده در سرکار و سفر داخل شهری فلاسک شیشه ای مناسب است، برای سفر و کوهنوردی فلاسک استوانه ای مناسب است و برای استفاده ثابت در خانه یک فلاسک بزرگ پمپی بهتر است.

در مورد زمان نگهداری مایع گرم تفکری وجود دارد که مخزن شیشه ای گرما را بهتر از استیل نگه می دارد، در صورتیکه این موضوع همیشه درست نیست. زیرا با فناوری های جدید مدت زمان گرم نگه داشتن در هردو محصول تقریبا یکسان است.

در مورد اینکه کدام بهتر است: فلاسک شیشه ای یا استیل؟ به نظرم من طعم و ماندگاری چای در فلاسک شیشه ای بهتر است اما فلاسک استیل هم مزایایی چون ضد ضربه بودن را دارد. نظر شما در مورد مقایسه فلاسک شیششه ای و استیل چیست؟

به نظر شما فلاسک شیشه ای بهتر است یا استیل؟

نظرات و تجربیات خود را برای ما ارسال کنید.


۳۹ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. ... گفت:

  ببخشید من شنیدم برای اولین بار باید یخ بندازیم داخل فلاسک تا حسگرش فعال بشه درسته؟

 2. قاسمی گفت:

  سلام خسته نباشید

  یک فلاکس بیم یک لیتری چندین سال پیش خریدم و تا حالا استفاده نکردم اخیراً استفاده کردم ولی آب گرم رو سرد می کنه چیکار باید کنم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید .

  • سلام، سلامت باشید
   سرد شدن آب گرم در فلاسک (هر نوع فلاسکی) به خاطر از بین رفتن خلاء، ضربه خوردن فلاسک، ترک خوردن محفظه شیشه ای و دلایل اینچنینی می باشد.
   و اما در مورد تعمیر فلاسک استیل تا حالا مرکز یا نمایندگی را پیدا نکردم که انجام بده (فلاسک شیشه ای محفظه شیشه ای دارد که در صورت سالم بودن واشر پلاستیکی درب و سالم بودن بدنه قابل تعویض است)
   ابتدا مطمئن شوید فلاسک شما ضربه نخورده بعد واشر پلاستیکی را چک کنید شاید در این چند سال خورده و نازک شده و گرمای آب از آنجا خارج می شود.

 3. جواد صحبتی گفت:

  سلام من هم سؤال داشتم درباره همین ذره های ریز مانند طلایی و نقره ای که بعد از یک ساعت که چایی را در فلاکس شیشه دم میکنم میاد بیرون ممنون میشم راهنمایی کنید که اینها برای بدن ضرر دارد یا نه

  • دوستان عزیز با وجود تحقیق فراوان نتوانستم علت وجود این ذره های ریز طلایی را پیدا کنم، اگر توانستید از منبعی معتبر علت را پیدا کنید خوشحال میشم برای ما ارسال کنید تا دیگر دوستان هم استفاده کنند. متشکرم

 4. اکبر گفت:

  سلام خواستم نکته مهمی را بگم و اون در خصوص وجود ذرات براق داخل فلاسک است. نمیدونم از کجا میان و نمیدونم که ضرر دارن یا خیر اما در چند فلاسک شیشه ای که خریداری کردم این ذرات ریز دیده میشن. البته اگه چای کیشه ای را داخل لیوان قراردادم بعد رنگ گرفتن اب جوش این ذرات مشخص شدند. برای اطمینان یکبار هم داخل فلاسک چای از قبل دم کرده ریختم که همین نتیجه را داشت. کسی میدونه که این ذرات براق اکلیل مانند ضرر دارند یا خیر و اینکه از کجا اومدن؟

 5. معصومه گفت:

  ایا شیر گرم داخل فلاسک باعث بو گرفتنش میشه؟ فلز داخل فلاسک رو خراب نمیکنه؟

  • سلام دوست عزیز
   در مورد نگهداری شیر داخل فلاسک نظری ندارم چون تا حالا امتحان نکردم.
   امیدوارم دوستانی که تجربه اینکار رو داشتند نظرشون رو برامون بفرستن. اما جایی خونده بودم که شیر داخل فلاسک حالت بریده بریده و سفت و شبیه پنیر میشه، البته مدت زمان نگهداری قطعا بی تاثیر نیست اما ننوشته بود بعد چه مدت این شکلی میشه

 6. احمدی گفت:

  وقت بخیر
  من میخوام یه فلاکس خوب و با کیفیت بخرم که برای کوهنوردی که میرم استفاده کنم و مدت زمان زیادی اب داغ بمونه و یا اب سرد اگه بخوام بتونم استفاده کنم میشه برند خوب و معرفی کنید
  تشکر از شما

  • بهترین فلاسک کوهنوردی باید دارای جنس بدنه عالی ضد زنگ و ضد خش باشد و بتواند مدت زمان بیشتری آب را گرم نگه دارد. مارک استنلی، پریموس و یونیک از بهترین برندهای فلاسک کوهنوردی می باشند.

 7. هایده گفت:

  سلام من فلاسک ازنوع استیل وبرندسیلورتهیه کردم ولی طعم چای راتغییرمیدهد آیا استفاده کنم باسپاس فراوان ازپاسختون

  • سلام
   برند سیلور از برندهای خوب و باتجربه است اما قبلا هم ذکر کردیم نشانه هایی چون تغییر طعم و رنگ چای و پایین بودن مدت زمان گرم نگه داشتن آب می تواند از دلایل تقلبی بودن فلاسک باشد.
   فکر میکنم بهتر است از فلاسک استفاده نکنید.
   .
   راستی چایی بعد از چند ساعت ماندن در فلاسک طعمش عوض می شود؟؟؟

 8. امین گفت:

  سلام.متشکرم بابت پاسختون.
  ولی حتی اگر فلاسک رو هم زیاد پر نکنم باز هنگام تخلیه با چای داغ در تماس هست به نظرتون از کجا میتونم به جنس و سلامت درب فلاسک ها اطمینان پیدا کنم؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • سلام
   به نظر من بهترین راه برای اطمینان از سلامت و جنس کالا، خرید از برندهای معتبر است و به این نکته هم دقت کنید که اگر پلاستیکی بودن درب پیچی فلاسک خطرناک بود دیگر شاهد تولید این نوع فلاسک آنهم توسط برندهای داخلی و حتی خارجی معتبر نبودیم.

 9. khm گفت:

  من دوسال ازفلاسک استیل برای چاهی استفاده کردم چربی خون شدی گرفتم

  • دوست عزیز سلام؛ نظر و دیدگاه شما بسیار جالب و البته عجیب است؛ منظورم نتیجه گیری که کردید. زیرا چربی خون عوامل زیادی دارد از جمله:

   بعضی از بیماری‌های کلیوی مانند مشکلاتی که منجر به دفع پروتئین از کلیه می‌شود، می‌تواند در افزایش چربی خون موثر باشد. کم‌کاری تیروئید هم باعث بالا رفتن چربی خون می‌شود و علاوه بر این موارد، سیگار کشیدن، بی‌تحرکی، چاقی، اضافه وزن، پرخوری و پیروی از رژیم غذایی نامناسب نیز در بالا رفتن چربی خون اثرگذار خواهند بود.
   .
   شما باید به سبک زندگی خود دقت کنید، آیا یکی از موارد بالا شامل حال شما می شود؟
   .
   البته فلاسک استیل عوارضی دارد اما در صورتیکه فلاسک اصل تخریده باشید. چرا که استیل های تقلبی وقتی در معرض حرارت قرار می کیرند از خود بخار سمی متساعد می کنند و در صورتی که شما فلاسک اصل و با کیفیت خریداری نکنید همه شایعات در مورد مضر بودن آن ها درست از آب در می آید. معایبی که فلاسک های استیل تقلبی و بی کیفیت دارند عبارتند از:

   آب جوش باقیمانده در این فلاسک ها سمی می باشد و برای سلامتی شما ضرر دارد.
   بعد از مدتی استفاده از این فلاسک ها شاهد کدر شدن و از دست رفتن شفافیت آن ها خواهید شد.
   مدت زمان داغ نگهداشتن آب در آن ها پایین خواهند بود.
   رنگ و بوی چایی شما در بعضی موارد در این فلاسک ها تغییر می کند و به این صورت باعث خراب شدن آن می شود.
   .
   اما فکر نمی کنم چربی خون جزء عوارض استفاده مداوم از فلاسک استیل باشد.
   .
   برای شما آرزوی سلامتی دارم

 10. امین گفت:

  سلام.خسته نباشید
  من حدود دو ساله که از فلاسک استیل استفاده میکنم میخواستم بدونم با توجه به اینکه دربِ همه ی فلاسک ها پلاستیکی هست سرطان زا نیست؟راستش از این بابت خیلی نگرانم چون همیشه درب با چای داغ در تماسه میترسم.لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه برام من به خاطر شغلم باید از فلاسک استفاده کنم
  اگر هم امکان داره جواب رو برام ایمیل کنید
  خیلی متشکرم
  Amin.23.lawyer@gmail.com

  • سلام دوست عزیز؛ در مورد ظرف های پلاستیکی و یکبار مصرف، سرطانزا بودن آن تقریبا به اثبات رسیده و از مردم خواسته شده که در ظروف شفاف آب جوش نریزند. زیرا بی پی ای BPA یا بیسفنول ای bisphenol A یکی از رایج ترین فرآورده های شیمیایی که در ساختن ظروف پلاستیکی بکار می رود و قرار دادن ظروف پلاستیکی پلی کربناتی در ماکروفر و یا قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی می تواند باعث آسیب دیدن ظروف پلاستیکی و ورود BPA به درون مواد غذایی و بدن شود. یکی از بهترین راهکارها استفاده از پلاستیک های فاقد BPA است که بر روی آن عبارت BPA Free حک شده است.
   .
   اما در مورد سرطانزا بودن درب فلاسک اطلاعی ندارم و فکر میکنم پر نکردن مخزن فلاسک به نحوی که آب جوش با قسمت پلاستیکی تماس نداشته باشد، راهکار خوبیست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت