logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » بهترین گیاهان برای تراریوم

بهترین گیاهان برای تراریوم

جمعه, ۹ آذر ۱۳۹۷ | 1759 بازدید | بدون دیدگاه | تفریحی
بهترین گیاه برای تراریوم

سلام دوستان بهترین گیاهان برای تراریوم، ۱۰ گیاه مناسب برای ساخت تراریوم یا گلهای مناسب تراریوم که می‌توانید به راحتی درون یک تراریوم بکارید کدام است؟ گیاهان زیادی وجود دارند که می‌توان برای ساخت تراریوم از آنها استفاده کرد. ولی بعضی از این گیاهان با توجه به نیازهایی که دارند بسیار مناسب این کار هستند. که در این مقاله به آنها اشاره می‌شود. کلمه‌ی تراریوم در واقع به معنای باغ یا باغچه‌ای است که  درون یک تنگ شیشه‌ای می‌باشد. ساخت یک تراریوم عمل سختی نبوده و شما هم می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های ساده هر ظرف شیشه‌ای در دسترستان را به یک […]

سلام دوستان

بهترین گیاهان برای تراریوم، ۱۰ گیاه مناسب برای ساخت تراریوم یا گلهای مناسب تراریوم که می‌توانید به راحتی درون یک تراریوم بکارید کدام است؟
گیاهان زیادی وجود دارند که می‌توان برای ساخت تراریوم از آنها استفاده کرد. ولی بعضی از این گیاهان با توجه به نیازهایی که دارند بسیار مناسب این کار هستند. که در این مقاله به آنها اشاره می‌شود.

کلمه‌ی تراریوم در واقع به معنای باغ یا باغچه‌ای است که  درون یک تنگ شیشه‌ای می‌باشد. ساخت یک تراریوم عمل سختی نبوده و شما هم می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های ساده هر ظرف شیشه‌ای در دسترستان را به یک باغچه‌ی مینیاتور کوچک تبدیل کنید.

آموزش ساخت تراریوم در بازسازگارترین گیاهان با فضای تراریوم کدام ها هستند؟ اولین چیزی که در این مقوله باید در نظر بگیرید نیاز این گیاهان به آب است که در مورد تمامی آن‌ها صدق می‌کند.

در مجموع گیاهان تراریوم باید کوچک بوده و با ظرفی که درون آن قرار گرفته‌اند، تماس نداشته باشند. گیاهانی که انتخاب می‌کنید همچنین باید تحمل زیادی در برابر رطوبت داشته و نور کم غیرمستقیم مشکلی برای آن‌ها ایجاد نکند. در ادامه ۱۰ گیاه مناسب کاشت درون یک تراریوم را آورده‌ایم:

گیاه تراریوم

۱-گیاه دوستی یا ” پیله آ اینوولاکراتا ”
گیاه ” پیله آ اینوولاکراتا ” که اغلب گیاه دوستی نیز نامیده می‌شود، از خانواده‌ی گزنه‌ها بوده و اغلب در مکان‌های با رطوبت بالا کاشته می‌شود. این گیاه بومی آمریکای جنوبی و مرکزی می‌باشد. گیاه دوستی حداکثر تا ارتفاع ۳۰ سانتی متر رشد کرده و دارای برگ‌هایی ناهمسان می‌باشد. این گیاه گزینه‌ای مناسب برای کاشت در تراریوم می‌باشد چون خاک مرطوب و سایه‌ی کامل و یا نور کم را ترجیح می‌دهد.

۲- گیاه Variegated Spider Fern یا گل عنکبوتی
گیاه عنکبوتی جزء گیاهان پایا بوده و بومی مناطق استوایی و جنوب آفریقاست, اما امروزه در سراسر جهان پرورش پیدا می‌کند. این گیاه نیز از خاک مرطوب و رطوبت بالای موجود در یک تراریوم لذت می‌برد. هنگامی که درون یک تراریوم قرار گیرد, برگ‌های خوش رنگ آن از پشت شیشه درخشیده و بافت و منظره‌ی زیبایی را ایجاد خواهند کرد.

۳-گیاه پپرومیا هندوانه‌ای
این گیاه به دلیل شکل برگ‌های سبز و نقره‌ای خود به گیاه هندوانه‌ای معروف شده است. این گیاه در اکثر شرایط رشد کرده و حداکثر به ۲۰ سانتی‌متر ارتفاع می‌رسد, به همین دلیل نیز مناسب کاشت در تراریوم می‌باشد.

۴-گیاه کریپتانوس یا ستاره دریایی
گیاه کریپتانوس دارای برگ‌هایی تسمه مانند است که بر اساس نور دریافتی تغییر رنگ می‌دهند. رشد آهسته‌ی آن که باعث می‌شود در بلوغ حداکثر به ۱۵ سانتی متر برسد, آن را جزء گیاهان مناسب تراریوم ساخته است.

۵- گیاه فیتونیا
فیتونیا گیاهی آپارتمانی و دارای عمر طولانی است. این گیاه دارای برگ‌هایی رگه دار به رنگ‌های سفید, سبز و یا قرمز بوده، در فضای مرطوب و هوای گرم داخل تراریوم به راحتی رشد کرده و نهایتاً به ارتفاعی برابر با ۳۰ سانتی متر خواهد رسید.

۶ -گیاه سلاژینلا

Selaginella apoda

اگرچه سلاژینلا به بیش از ۱۵ سانتی‌متر ارتفاع نمی‌رسد، اما از کناره‌ها گسترش پیدا می‌کند. به همین دلیل سلاژینلای قرار گرفته درون یک تراریوم به صورت مداوم به هرس نیاز دارد. برگ‌های سبز روشن این گیاه تضاد زیبایی با گیاهان تیره‌تر ایجاد خواهند کرد.

۷-گیاه Spiderwort که نوعی از گیاه برگ بیدی می باشد
این گیاه ساقه‌های بلند و برگ‌هایی شبیه به خال دل سیاه (در بازی ورق) دارد. با در نظر گرفتن این که یک برگ بیدی به مدت ۵۳ سال بدون آن که ظرفش عوض شود, زنده مانده است, می‌توان گفت احتمال مناسب بودن فضای تراریوم برای این گیاه بسیار زیاد است.

۸-گیاه هوازی تیلاندسیا
گیاه هوازی تیلاندسیا گونه منحصر به فردی است که به آب و خاک نیاز نداشته و نیاز خود به مواد مغذی را از طریق برگ‌های ویژه‌اش تأمین می‌کند. این گیاه با گل‌های باریک قیف مانند و برگ‌های کمرنگ خود یک انتخاب متفاوت، اما بسیار مناسب تراریوم شما می‌باشد.

۹ – بنفشه آفریقایی
این گیاه ظریف با شکوفه‌های آبی, صورتی, بنفش و سفید خود قطعاً انتخاب خوبی برای تراریوم خواهد بود چون دارای بازه‌ی ارتفاعی بین ۲٫۵ تا ۱۵ سانتی متر بوده و خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد.

۱۰-گیاه Strawberry Begonia بگونیا
ساقه‌های عمودی و گل‌های قرمز این گیاه باعث شناخته شدن آن به این نام شده‌اند. این نوع بگونیا با ارتفاع حداکثر ۲۰ سانتی متر, بسیار مناسب فضای تراریوم شما بوده و حتی زمانی که شکوفه ندارد با ساقه‌های خوش‌رنگ خود منظره‌ی زیبایی را ایجاد خواهد کرد.

در این مطلب با ۱۰ مورد از بهترین گیاهان برای تراریوم آشنا شدیم، امیدوارم مطلب مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشد.

اگر در زمینه ساخت تراریوم و انتخاب گیاه سازگار با تراریوم نظر یا تجربه ای دارید، لطفا با ما و دستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت