logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » اقتصادی » طلا یا نقره؟

طلا یا نقره؟

شنبه, 29 اکتبر 2016 | 4299 بازدید | بدون دیدگاه | اقتصادی, برند یا کالای برتر
طلابهتر است یا نقره

سلام دوستان خوبم مقایسه دو فلز با ارزش طلا و نقره اگر چه هر دو فلز منظور در ساخت زیور آلات استفاده میشوند .اما اولین و مهم ترین تفاوت این دو فلز(که قطعأخودتان می دانید قیمت بالای طلاست).از این رو فلز طلا را گاهأ،به عنوان پول نقد محسوب میشود. ولی در مورد نقره این چنین صدق نمی کند.حقیقت اینه که چندین اونس نقره معادل یک اونس طلا است. از این رو نقره قابلیت حمل کمتری دارد. این واقعیت شگفت آور است که نقره به شکل تصویه شده در سطح زمین از طلا کمیاب تر است.نقره بیشتر از طلا در صنایع […]

سلام دوستان خوبم
مقایسه دو فلز با ارزش طلا و نقره
اگر چه هر دو فلز منظور در ساخت زیور آلات استفاده میشوند .اما اولین و مهم ترین تفاوت این دو فلز(که قطعأخودتان می دانید قیمت بالای طلاست).از این رو فلز طلا را گاهأ،به عنوان پول نقد محسوب میشود. ولی در مورد نقره این چنین صدق نمی کند.حقیقت اینه که چندین اونس نقره معادل یک اونس طلا است. از این رو نقره قابلیت حمل کمتری دارد.

gold_or_silver

این واقعیت شگفت آور است که نقره به شکل تصویه شده در سطح زمین از طلا کمیاب تر است.نقره بیشتر از طلا در صنایع الکترونیک استفاده میشود.نقره نسبت به طلا هادی بهتری برای الکتریسیته است،از این رو نقره در سوئیچ ها،بلبرینگ و باتری مورد استفاده قرار می گیرد.انچه موجب محبوبیت بیشتر طلا میشود قیمت بالای آن است.تقاضا برای طلا بیشتر از نقره س.قانون جهانی این است هر چیزی که خواهان بیشتری داشته باشد ارزشمندتر است.خیلی جالب است به یاد داشته باشید که بانک ها ترجیح می دهند در برابر طلا وام بدهندتا در برابر نقره .زیرا،حمل طلا راحت تر از نقره است.ذخیره کردن طلا برای بانک ها راحت تر از ذخیره کردن نقره است.(کلی بگم کلاغ هم فهمیده که طلا با ارزش تره)

منتظر نظر شما دوستان خوبم هستم…

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت