logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » علمی » لنز بهتر است یا عینک؟

لنز بهتر است یا عینک؟

شنبه, 26 نوامبر 2016 | 2449 بازدید | ۱ دیدگاه | علمی, علوم پزشکی, مطالب عمومی

لنز بهتر است یا عینک؟ در سال ۱۲۶۶ میلادی ردی به نام روچربیکن با گذاشتن گوی شیشه ای روی کتاب خطوط را درشت تر و واضح تر می دید. تصویری بدست آمده در سال ۱۳۵۲ میلادی توسط نقاشی چهره کشیشی را به تصویر کشیده است که دو عدسی فابدار با دسته های بهم بسته شده در این تصویر دیده می شود. باید کسی بین ۱۲۶۶ تا ۱۳۵۲ میلادی عینک را اختراع کرده باشد.در سال ۱۶۲۹چارلز پادشاه انگلستان اولین صنف عینک سازان را پایه گذاری کرد. تا حالا شاید به این فکر افتاده باشید که به جای استفاده از عینک از […]

لنز بهتر است یا عینک؟
در سال ۱۲۶۶ میلادی ردی به نام روچربیکن با گذاشتن گوی شیشه ای روی کتاب خطوط را درشت تر و واضح تر می دید. تصویری بدست آمده در سال ۱۳۵۲ میلادی توسط نقاشی چهره کشیشی را به تصویر کشیده است که دو عدسی فابدار با دسته های بهم بسته شده در این تصویر دیده می شود. باید کسی بین ۱۲۶۶ تا ۱۳۵۲ میلادی عینک را اختراع کرده باشد.در سال ۱۶۲۹چارلز پادشاه انگلستان اولین صنف عینک سازان را پایه گذاری کرد.

18nu4784gc50pjpg
تا حالا شاید به این فکر افتاده باشید که به جای استفاده از عینک از لنزهای طبی استفاده کنید. استفاده کردن از هر دوی این ها مزایا و معایبی دارد.که شما می توانید با استفاده از این مطلب انتخاب درستی داشته باشید. استفاده از لنزهای تماسی ،دید واضح تر و بهتری را ایجاد می کند. عینک از چشم ها در برابر گرد و غبار و باد محافظت می کند. هزینه استفاده از عینک از لنزهای تماسی مناسب تر است.هنگام استفاده از عینک احتمال ابتلا به عفونت های چشمی نسبت به لنز کمتر است.با استفاده از لنز ، دیگر نیازی به استفاده از عینک و قرار دادن آن بر روی صورت نیست.مدت زمان استفاده از عینک نسبت به لنز بیشتر است ؛زیرا لنزها را باید بعد از مدتی تعویض کرد اما اگر عینک آسیبی نبیند می توان از آن سالها استفاده کرد.

getty_rf_photo_of_saline_dropping_on_contact_lens
استفاده مداوم از عینک باعث خستگی ، احساس سنگین بودن روی بینی ، در زمستان مشکل بخار کردن شیشه ها ،مشکلاتی که در اثر فعالیت های ورزشی ایجاد می شود خجالت کشیدن از عینک زدن که در کودکان و نوجوانان دیده می شود و از همه مهم تر تداخل در زیبایی چهره فرد از دلایل انتخاب لنز می باشد. استفاده از لنز هیچ تغیری در ظاهر فرد ایجاد نمی کند و به دیگران این امکان را می دهد که چهره واقعیتان را مشاهده کنند و هنگام ورزش کردن مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. اگر افراد هنگام استفاده از لنز بهداشت را رعایت نکنند باعث ایجاد ورم متحمه ، ترک و شکستگی لنز ، تحریک قرنیه ، مشکلات پلک ،سوزش چشم ،خشکی چشم ،احساس وجود چسم خارجی در چشم و تشکیل رسوبات پروتئیتی روی لنز می شود.
شما به کدام رأی می دهید؟

[poll id=”10″]

یک دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
  1. google گفت:

    مممنووووونم

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت