logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » علمی » آموزشی » فرق آرایش و گریم

فرق آرایش و گریم

یکشنبه, 8 ژانویه 2017 | 8858 بازدید | ۴ دیدگاه | آموزشی, مطالب عمومی

سلام دوستان گریم به معنی آرایش کردن و بزک کردن می باشد. در گریم با استفاده از تکنیک های سایه روشن برای تاکید بر ویژگی های طبیعی چهره و برجسته سازی زیبایی ها می توانید چهره زیباتری را داشته باشید . شما به راحتی می توانید آن را یاد گرفته و با کمی دقت و با توجه به چهره خود آن را اجرا کنید . قسمت اصلی آرایش ،برجسته سازی توسط تعیین حدو مرزها است.خیلی ها فکر می کنند انجام دادن اینکار در خانه امکانپذیر نیست، اما اینکار راحت تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید! گریم […]

سلام دوستان
گریم به معنی آرایش کردن و بزک کردن می باشد. در گریم با استفاده از تکنیک های سایه روشن برای تاکید بر ویژگی های طبیعی چهره و برجسته سازی زیبایی ها می توانید چهره زیباتری را داشته باشید . شما به راحتی می توانید آن را یاد گرفته و با کمی دقت و با توجه به چهره خود آن را اجرا کنید .

قسمت اصلی آرایش ،برجسته سازی توسط تعیین حدو مرزها است.خیلی ها فکر می کنند انجام دادن اینکار در خانه امکانپذیر نیست، اما اینکار راحت تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید!

گریم بازی با سایه روشن ها و ایجاد حدود و برجسته کردن ویژگیهای طبیعی صورت می باشد. این تکنیکها و رویکرد ها , روی هر فرد باتوجه به ویژگیهای چهره آن شخص متفاوت خواهد بود اما روش کلی کار یکی است .

دو روش اصلی و قابل استفاده برای طراحی پایه وجود دارد : لولایت ( کمرنگ کردن ) و هایلایت ( پررنگ و برجسته کردن )

لولایت یعنی استفاده کردن از یک رنگ تیره تر برای قسمتهایی از صورت که شما مایل نیستید  زیاد به چشم بیاید و برای پوشاندن آن از لولایت استفاده می کنید . برای لولایت از سایه و رنگ که سه درجه تیره تر از پوستتان و از رنگها و سایه های مات و بدون درخشندگی استفاده کنید .

 

هایلایت , برای قسمتهایی استفاده می شود که شما میخواهید برجسته تر شود و بیشتر به چشم بیاید . برای هایلایت می توانید از رنگ و سایه های مات و هم براق و درخشنده , هرکدام را که خودتان دوست دارید استفاده کنید .

قدم اول: فون صورت را بزنید

اول از همه  و قبل از هر کاری باید فون پوست را زد .یعنی صورت را کامل با کرم پودر پوشاند و رنگ را کاملا پخش و هماهنگ کرد. فون نقش پوشش‌دهندگی روی پوست دارد .بنابراین توصیه می‌کنیم فقط در موارد ضروری و مهمانی‌ها از فون استفاده کنید  زیرا روزنه‌های پوست‌تان را کاملا می‌بندد و ممکن است موجب بروز جوش شود.

راهنمای انتخاب فون

فون‌ها انواع متفاوتی دارند:

Pan stick   که همان فون چرب است ( بیشتر مناسب پوست‌‌های خشک است)

Pan cake  که همان فون خشک است ( بیشتر مناسب پوست‌های چرب می باشد)

liquid که فون مایع با قابلیت پوشش‌دهی ضعیف است.

نکـته:

افرادی که چهره سفید دارند = فون را یک درجه تیره‌تر از رنگ پوست خود انتخاب کنند.

افرادی که دارای چهره تیره می باشند = فون همرنگ پوستشان را انتخاب کنند.

افرادی که پوستشان زرد است=  فونی که رنگ صورتی ملایم دارد را انتخاب کنند.

گونه

اولین چیزی که بسیاری از بانوان خواهان برجسته کردن آن هستند گونه است .برای شروع کار، بااستفاده از برس گونه متوسط  یا بزرگ و سایه لولایت تیره ، زیر استخوان گونه را آرایش کنید بهتر است از رنگ قهوه ای ملایم برای این قسمت استفاده کنید.

بعد از تیره کردن زیر گونه سعی کنید استخوانهای گونه خود را برجسته تر کنید , برای اینکار بااستفاده از یک قلم مو , رنگ براق و درخشنده و یا سایه روشنی را در امتداد استخوانهای گونه زده و بعد با برس آن خطوط را محو کنید .

کوچک کردن بینی با گریم

اکثرأ همه سعی در کوچک کردن بینی خود دارند حالا بعضی با جراحی وبرخی دیگر با گریم؛ برای اینکه بینی کوچک‌تر و باریک‌تر جلوه کند، برای بینی نیز از همان سایه لولایت گونه خود استفاده کنید. این کار را از گوشه درونی ابرو شروع کرده و تا انتهای هر دو طرف بینی ادامه دهید (البته یادتان باشد، ممکن است این استراتژی برای هر صورتی مناسب نباشد)

پس از بالا تا پایین تیغه بینی خود را هایلایت (روشن و برجسته) کنید. یادتان باشد برای گریم بینی همیشه باید از محصولات مات استفاده کنید حتی برای رنگ‌های روشن چون به طور حتم تمایل ندارید که بینی‌تان زیاد به چشم بیاید به‌خصوص منطقه برجسته T مانند بنابراین نباید آن را درخشنده کنید و در آخر، خط فاصل بین این دو قسمت بینی را با استفاده از یک قلم‌مو محو کنید.

چشم

چشم ها را در دومرحله آرایش کنید،با لولایت کارخود را شروع کرده و از این سایه بر روی چین و چروک ها و پلک چشمتان نیز استفاده کرده و آنها را همرنگ کنید .و سپس، با یک قلم مو ناحیه زیر ابرو را هایلایت و برجسته کنید .

نکته های مهم در انتخاب سایه چشم

_ نکته اول
رنگ سایه انتخابی شما باید چند درجه از رنگ چشمانتان روشن‌تر باشد. نکته‌ای که در زدن سایه باید به آن توجه داشته باشید این است که هرگز نباید از سایه‌ای استفاده کنید که در همان تن و رنگ چشمانتان دسته‌بندی می‌شود؛ مثلاً برای چشم‌های آبی سایه آبی استفاده نکنید. برای چشمان قهوه‌ای می‌توانید از اکثر رنگ‌های سایه استفاده کنید اما برای چشمانی با رنگ آبی می‌توانید از رنگ یاس بنفش و بنفش بادمجانی استفاده کنید. برای چشمانی با رنگ سبز می توانید از سایه‌ای با رنگ صورتی مایل به قرمز و قهوه‌ای استفاده کنید.

_ نکته دوم
یادتان باشد که سایه‌های طلایی مات و یا براق، چشمان سبز را بسیار زیبا و شگفت‌انگیز می‌کند. همچنین نباید از رنگ‌هایی مثل قرمز استفاده کنید زیرا چنین رنگ سایه‌ای، حالت چشم‌های شما را خسته و پیر نشان می دهد.

_ نکته سوم
می‌توانید بیش از یک رنگ سایه استفاده کنید اما باید سایه‌ها را به طور هماهنگ به کار ببرید؛ برای مثال شما می‌توانید از سایه‌های براق در شب و از سایه‌هایی که متمایل به رنگ سبز می باشند در روز استفاده کنید.

_ نکته چهارم
زمانی که می‌خواهید از یک رنگ سایه استفاده کنید باید از قلم‌مو برای سایه زدن استفاده کنید و هنگام استفاده از رنگی دیگر باید قلم‌مو را تمیز کرده و سپس از آن استفاده کنید تا آرایشتان کثیف نشود.

فک

برای لولایت ،از زیر فک تا امتداد خط فک از سایه تیره تراستفاده کنید .اینکار را تا نقطه ارتباطی فک با گردن ادامه دهید ،برای اینکه این خط دیده نشود با یک قلم موی تمیز زیر فک و گردن را برس بزنید تا یکدست شود .

سپس، بالای خط فک را هایلایت و برجسته کرده و بادقت ، با نواحی اطرافش همرنگ کنید .اما اطراف چانه، اینکار را توصیه نمی شود زیرا شما میخواهید دوطرف فک پایین را برجسته کنید. اگر شما تمام نواحی چانه را هایلایت کنید باعث می شود چانه شما بزرگتر به نظر رسیده و به سمت جلو کشیده شود .

چگونه جای زخم را بپوشانیم؟

کانسیلرها و پوشاننده‌های مختلفی در بازار موجود می باشند که هر کدام با توجه به مواد تشکیل‌‌‌دهنده خود دارای کارایی خاصی هستند. مثلا کانسیلری که برای پوشاندن سیاهی‌های زیر چشم می باشد اصلا مناسب پوشاندن جای زخم یا تاتو نبوده یا اصلا نمی‌تواند قرمزی‌ها را بپوشاند زیرا کانسیلرهای زیر چشم حالت کرمی ‌شکل دارند و از رنگ پوست کمی روشن‌تر هستند .در نتیجه قرمزی‌های پوست را فقط روشن‌تر کرده و کاری می‌کنند که بیشتر جلوه کنند.

برای پوشاندن جوش‌ها، جای زخم‌ها و تاتو باید سراغ کانسیلرهایی بروید که دارای تن زردرنگ می باشند و تقریبا هم‌رنگ پوست صورت هستند. کانسیلر زیر چشم باید یک یا ۲ درجه روشن‌تر از رنگ کرم‌ پودری باشد که استفاده می‌کنید. یک کانسیلر روشن با تن زرد به راحتی می‌تواند رگ‌های آبی‌رنگ زیرچشم را پوشانده و پوست این قسمت را یکدست جلوه دهد.
در واقع گریم یک زیر سازی برای آرایش کردن می باشد.امیدوارم با مطلبی که گذاشتم نظر شما را عزیزان را جلب کرده باشم.لطفأ نظر خودتان را در مورد اینکه آرایش بهتر است یا گریم به اشتراک بگذارید…

[poll id=”37″]

۴ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
  1. زیست کنکور گفت:

    تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. بله شما میتوانید از قسمت تماس با ما درخواست خود را بفرمایید و یا با پر نمودن فرم همکاری با سایت با خانواده سایت این یا اون همکاری داشته باشید.به امید همکاری با شما دوست عزیز

  3. همیشه.سبز گفت:

    جسارتا بابت مقاله و تحقیق ها پولی هم پرداخت میکنید!؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت