logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » برند یا کالای برتر » مقایسه سرعت اینترنت اپراتورها

مقایسه سرعت اینترنت اپراتورها

سه شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۵ | 1025 بازدید | بدون دیدگاه | برند یا کالای برتر, مطالب عمومی

سلام عزیزان سرعت اینترنت کدام اپراتور بیشتر است؟ پر سرعت ترین اینترنت سیم کارت در ایران کدام است؟ کدام اپراتور اینترنت بهتری دارد؟ بالاترین سرعت اینترنت متعلق به کدام اپراتور است؟ پاسخ این سوالات برای افرادیکه سیم کارت را برای استفاده از اینترنت خریداری می کنند اهمیت زیادی دارد. ما نیز در این مطلب قصد داریم به مقایسه سرعت اینترنت اپراتورها بپردازیم؛ با ما همراه باشید. مطلب قبل: بهترین اپراتور تلفن همراه کدام است؟ استفاده از اینترنت برای انجام امور اداری، خرید و دسترسی به محتوای اینترنتی روز به روز در حال افزایش است و می توان گفت یکی از […]

سلام عزیزان

سرعت اینترنت کدام اپراتور بیشتر است؟ پر سرعت ترین اینترنت سیم کارت در ایران کدام است؟ کدام اپراتور اینترنت بهتری دارد؟ بالاترین سرعت اینترنت متعلق به کدام اپراتور است؟ پاسخ این سوالات برای افرادیکه سیم کارت را برای استفاده از اینترنت خریداری می کنند اهمیت زیادی دارد. ما نیز در این مطلب قصد داریم به مقایسه سرعت اینترنت اپراتورها بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

مطلب قبل: بهترین اپراتور تلفن همراه کدام است؟

استفاده از اینترنت برای انجام امور اداری، خرید و دسترسی به محتوای اینترنتی روز به روز در حال افزایش است و می توان گفت یکی از اهداف افرادی که گوشی هوشمند خریداری می کنند این است که از اینترنت پر سرعت استفاده کنند. هم اکنون هر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل در زمینه اینترنت خدماتی ارائه می دهند که به خاطر نزدیکی خدمات و تعرفه های هر سه اپراتور مقایسه سه اپراتور سخت است. اما از آنجا که در سراسر جهان سه عامل سرعت ارسال و دریافت اطلاعات، قیمت اینترنت و پوشش مناسب از مهم ترین ویژگی های بهترین سیم کارت برای اینترنت است؛ ما نیز در این مقایسه به این عوامل اشاره خواهیم کرد.

پوشش شبکه اینترنت
ابتدا مناطق تحت پوشش شبکه اینترنت را در سه اپراتور اصلی کشور مقایسه می کنیم. ما در این مطلب نواحی تحت پوشش را در شهر تهران بررسی می کنیم، شما می توانید با مراجعه به سایت هر اپراتور و انتخاب شهر خود نواحی تحت پوشش را مشاهده کنید.

طبق نقشه ای که در وبسایت همراه اول موجود است تمام شهر تهران به طور کامل تحت پوشش شبکه همراه (نوترینو) وجود دارد. همراه اول شبکه ۴/۵G خود را در تهران ارائه می دهد اما نوحی تحت پوشش آن را به صورت جداگانه در سایت خود قرار نداده است.

طبق نقشه ای که در سایت ایرانسل وجود دارد شهر تهران به خوبی زیر پوشش شبکه ۴G این شرکت قرار دارد. این شرکت نواحی تحت پوشش را برای هر کدام از انواع اینترنت ۳G، ۴G و ۴/۵G به صورت جداگانه قرار داده است که برای افرادیکه بین شهرستان های این استان جابجایی زیادی دارند بیشتر مواقع شبکه ۳G  بهتر است و شبکه ۴/۵G هم پوشش کمتری دارد.

شبکه نسل سوم و چهارم رایتل نیز با بالاترین کیفیت در تهران در دسترس است و طبق گزارش کافه بازار رایتل سریع ترین شبکه نسل چهارم را در بین کاربران اپلیکیشن بازار داشته است.

سرعت دریافت و ارسال اطلاعات
در جدول زیر می توانید سرعت دانلود و آپلود را توسط هر کدام از سیم کارت ها مشاهده کنید که نتیجه می گیریم همراه اول از لحاظ سرعت در مقاوم اول قرار دارد و بعد از آن شبکه تازه تاسیس  ۴/۵G ایرانسل و شبکه نسل چهارم رایتل در مقام دوم و سوم قرار دارند.

نام سیم کارت سرعت دانلود سرعت آپلود
سیم کارت رایتل روی حالت +H بین ۹ تا ۱۳ مگابیت ۴.۵ مگابیت در ثانیه
شبکه ۴G ایرانسل بین ۱۴.۵ تا ۲۶ مگابیت حدود ۱۰ مگابیت
همراه اول بین ۶۰ تا ۱۰۰ مگابیت حدود ۳۰ مگابیت

سرعت لود شدن ویدئو
در تست بارگیری ویدئو با هر سه اپراتور یک بارگیری یک ویدئو را تست کردیم که در نتیجه همراه اول با زمان ۵:۴۹ ثانیه اول، ایرانسل با ۵:۵۷ ثانیه دوم و رایتل با ۷:۴۳ ثانیه مقام سوم را بدست آورد.

سرعت مرور وب
برای مقایسه سرعت اینترنت اپراتورها به سراغ سرعت مرور وب می رویم برای اینکار ۲ وب سایت ایرانی و ۲ وب سایت خارجی را انتخاب می کنیم.

ایرانسل همراه اول رایتل
تست بارگیری سایت ورزش ۳ ۲:۴۱ ثانیه ۲:۲۹ ثانیه ۳:۳۳ ثانیه
تست بارگیری سایت دیجیاتو ۲:۵۷ ثانیه ۳:۲۹ ثانیه ۴:۲۰ ثانیه
تست بارگیری سایت مایکروسافت ۹:۲۶ ثانیه ۱۰:۴۶ ثانیه ۱۳:۱۱ ثانیه
تست بارگیری سایت اپل ۳:۵۵ ثانیه ۳:۰۸ ثانیه ۵:۳۴ ثانیه
مجموع زمان بارگیری ۴ وبسایت ۱۸:۵۹ ۱۹:۵۲ ۲۶:۳۸

مقایسه طرح های اینترنتی و قیمت آن ها

همراه اول
اینترنت همراه شرکت همراه اول که با نام نوترینو ارائه می شود، برای هر دو نوع سیم کارت دایمی و اعتباری قابل دسترسی است. تعرفه عادی اینترنت برای هر کیلو بایت تبادل اطلاعات در سیم کارت های دایمی ۰٫۴ ریال و برای سیم کارت های اعتباری ۰٫۶ ریال است

بسته های آلفا+ (سرعت بدون مرز) بسته های پرسرعت نوترینو هستند که با سرعتی بالا امکان استفاده تخصصی و حرفه ای را از اینترنت نسل سوم، چهارم و نسل چهار و نیم را در اختیار مشترکین قرار می دهد. این بسته ها برای سیم کارت دائمی و اعتباری قابل استفاده است که حجم بسته ها از ۶۰MB شروع می شود تا ۷۰GB  که مدت اعتبار آن به صورت یک روزه، ۷ روزه، ۳۰ روزه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله است که قیمت بسته ها از ۱/۶۰۰ تومان شروع می شود تا ۱۵۹/۰۰۰ تومان ادامه دارد.
هزینه خرید بسته های بلند مدت نیز همانند سایر بسته های آلفا+ برای مشترکین دائمی بر روی قبض خواهد آمد و برای مشترکین اعتباری از شارژ کسر خواهد شد. بسته ها به دو صورت اتمام مدت اعتبار بسته و پایان حجم بسته تمام می شوند.

بسته‌های اینترنت ساعات مشخص
این بسته های پرسرعت نوترینو در بازه زمانی مشخصی قابل مصرف می باشند و مشترکین با شماره گیری *۱۰۰*۲۷# می‌توانند بسته های اینترنت ساعات مشخص را مشاهده و فعال نمایند. این بسته ها در دو نوع بسته‌های صبحانت (۶ صبح تا ۱۲ ظهر) و بسته‌های شبانت (۲ تا ۷ صبح) ارائه می‌شوند.

بسته های نامحدود شبانه
این بسته ها به صورت یک روزه، یک هفته و یک ماهه وجود دارد که می توان اینترنت باسرعت بالا را در حجم نامحدود برای ساعات مشخصی استفاده کرد. قیمت این بسته ها از ۱/۹۰۰ تومان شروع می شود و تا ۱۹/۹۰۰ تومان هم دارد. این بسته ها برای مشترکین دائمی و اعتباری قابل استفاده است و فاقد رزرو خودکار می باشد.

مشترکان این شرکت از راه‌های مختلفی می توانند حساب خود را مدیریت کنند و از انواع بسته ها و قیمت های آن مطلع شوند. از جمله این راه ها اپلیکیشن حساب کاربری همراه من، سامانه پیامکی ۸۰۸۰ و یا گرفتن کدهای *۱#، *۱۰#  و همچنین *۱۰۰# است.

ایرانسل
سرویس اینترنت همراه ایرانسل به طور پیش فرض برای تمامی مشترکان فعال است. مشترکان اعتباری و دایمی می‌توانند با شماره گیری کد#۴*۵۵۵* تنظیمات گوشی خود را از طریق پیامک دریافت کنند و یا با تلفن گویای ۷۰۰ تماس بگیرند و مشکل خود را رفع کنند.

اینترنت پرسرعت چندکاربره
با این سرویس می توانید یک بسته اینترنت چندکاربره بخرید و به راحتی آن را بین خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید و همزمان از چندین دستگاه مختلف مثل تلفن همراه، تبلت، لپتاپ و مودم از بسنه استفاده کنند. اختصاص یک بسته اینترنت به چند نفر یا چند دستگاه، کاهش هزینه اینترنت با تقسیم بسته میان چند نفر یا چند دستگاه و مدیریت میزان مصرف هر یک از اعضای بسته چند کاربره از مزایای این بسته می باشند.

برای مدیریت حسابتان نیز راه‌های مختلفی وجود دارد که از جمله می توان به  اپلیکیشن ایرانسل من، سایت این شرکت و یا شماره گیری *۵۵۵*۵# ( در صورت خرید بسته از طریق این شماره، قابلیت تمدید خودکار برای شما برقرار خواهد بود. ) و *۷# (در صورت خرید بسته از طریق این شماره، قابلیت تمدید خودکار برای شما برقرار نخواهد بود.) اشاره کرد.

رایتل
هم اکنون بسته های اینترنتی عرضه شده توسط این شرکت از حداقل سرعت دانلود ۱۰۲۴ کیلوبیت و یا به عبارت دیگر ۱۲۸کیلوبایت بر ثانیه بهره مند است. در صورت خرید بسته‌های اینترنت بلند مدت، هدیه تماس صوتی درون شبکه ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ دقیقه دریافت خواهید کرد. برای خرید و فعال‌سازی هر کدام از بسته‌های مد نظرتان نیز می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید: خرید از طریق سامانه کد دستوری *۱۴۲#، خرید از طریق وب‌ سایت رایتل، خرید از طریق سامانه مدیریت حساب و یا خرید از طریق سامانه پیام کوتاه ۲۰۲۰٫

هرچند پروانه تجاری همراه اول دیرتر از دو اپراتور دیگر به نسل سوم و چهارم ارتقا یافت اما اکنون همراه اول تمام ۱۲۴۶ شهر کشور را تحت پوشش خدمات نسل ۳، ۴ و ۴/۵ خود درآورده است.

ایرانسل  در بازار ارتباطی ایران سهم زیادی دارد و در بیش از دو هزار و ۲۲۰ شهر و دهستان و جاده خدمات ۴G و در بیش از سه هزار شهر، دهستان و جاده خدمات ۳G ارائه می دهد. همچنین نسل ۴/۵ را به بیش از ۳۹۰ شهر توسعه داده است.

رایتل را می توان در زمینه اینترنت پیشتاز دانست زیرا پس از سرویس دهی موفق این اپراتور سپس همراه اول و  ایرانسل سرویس اینترنت خود را به ۳G و سپس ۴G ارتقا دادند.

در این مطلب سه عامل اساسی برای تعیین بهترین سیم کارت برای اینترنت را بررسی کردیم؛ امیدوارم مطلب مورد توجه شما دوستان قار گرفته باشد.

لطفا نظرات و دیدگاه های خود را برای ما ارسال کند. به نظر شما بهترین سیم کارت برای اینترنت کدام است؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت