logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » علمی » آموزشی » کدام پسوند دامنه ؛ ملی یا بین المللی

کدام پسوند دامنه ؛ ملی یا بین المللی

شنبه, 3 ژوئن 2017 | 1962 بازدید | بدون دیدگاه | آموزشی, فناوری آی تی

اهمیت پسوند دامنه انتخابی چه میزان مهم است؟ کدام پسوند دامنه برازنده سایت ماست؟انواع پسوند های مجاز و معتبر ، پسوند های مورد تائید کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها (ICANN) میباشند.به این پسوندها از نظر فنی Top Level Domain یا به اختصار TLD اطلاق می گردد. بماند که برخی پسوندها منصوب به برخی از کشورها میباشند.بطور مثال دامنه ها با پسوند ir. به کشور ایران تعلق دارد.اما بهترین پسوند برای دامنه انتخابی شما کدام است؟ عده ای از افراد صاحب نظر بر این باورند که پسوندهای بین المللی نظیر COM یا NET یا ORG یا INFO و یا BIZ […]

اهمیت پسوند دامنه انتخابی چه میزان مهم است؟ کدام پسوند دامنه برازنده سایت ماست؟انواع پسوند های مجاز و معتبر ، پسوند های مورد تائید کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها (ICANN) میباشند.به این پسوندها از نظر فنی Top Level Domain یا به اختصار TLD اطلاق می گردد. بماند که برخی پسوندها منصوب به برخی از کشورها میباشند.بطور مثال دامنه ها با پسوند ir. به کشور ایران تعلق دارد.اما بهترین پسوند برای دامنه انتخابی شما کدام است؟

عده ای از افراد صاحب نظر بر این باورند که پسوندهای بین المللی نظیر COM یا NET یا ORG یا INFO و یا BIZ اعتبار بیشتری به کسب و کار میدهند.(از جمله خودم). ولی افراد دیگری هم هستند که دامنه های ir را با مولفه های امنیت بالاتر میدانند.

اولین مزیت دامنه های بین المللی (همانطور که از نامشان پیداست ) مولفه جهانی بودن آنهاست. وفکر میکنم در بازارهای جهانی نقش آفرینی بهتری دارند.اما این موضوع بدان معنا نیست که شما با پسوند ملی توان حضور در بازارهای بین المللی را ندارید. حسن دوم این پسوندها که در پسوند دات کام (com.) خلاصه میشود سرعت در تایپ کردن آدرس سایت(دامنه) است. بدین شکل که شما نام سایت را در آدرس بار تایپ نموده و سپس از کلیدهای ترکیبی ctrl+enter استفاده مینمایید. ادامه کار خودش انجام می پذیرد.

کی بورد

اما در مقابل مزیت های پسوند های بین المللی قطعا معایبی هم وجود دارد. اولین ایرادی که بر اینگونه پسوند ها رواست عدم مالکیت صددرصدی آنهاست. و در مقابل دامنه های ملی هزینه تمدید بالاتری دارند.

نقاط قوت دامنه های ملی را میتوان مالکیت صد در صدی و امنیت بالای نگهداری آنها دانست. و در مقابل نقاط ضعف اینگونه دامنه ها تاخیر در به روز رسانی و به روز آوری تنظیمات دامنه، از دسترس خارج شدن پنل مدیریتی دامنه در دو ساعت از شبانه روز، و عدم ارائه امکانات اضافی نظیر Forwarder و A Record و… قابل تامل میباشد.

دست آخر شمایید که باید انتخاب نمایید کدام پسوند برازنده سایت و کسب و کار آنلاین شماست.اما بهتر است برای دامنه سایت خود هر دو مورد را بنام خود ثبت نمایید.بدینصورت هم برند سازی نموده اید و هم از مشکلات احتمالی آینده در امانید.

در نظر سنجی ما هم شکرت کنید.

[poll id=”39″]

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت