logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » علمی » علوم پزشکی » تفاوت تاتو و هاشور ابرو

تفاوت تاتو و هاشور ابرو

شنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ | 9890 بازدید | بدون دیدگاه | علوم پزشکی, مطالب عمومی

  تاتو چیست؟ قرار دادن رنگدانه های شیمیایی با منشا خارجی در زیر پوست که باعث تغییرات رنگی می شود که این حرکت را خالکوبی یا تاتو می نامند. _ میکروپیگمنتیشن ویا تاتو ایمن چیست؟ برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن بر روی بدن استفاده می شود، از میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می شود که در نتیجه زیبایی بیشتر چهره و طولانی مدت را به ارمغان می آورد. میکروپیگمنتیشن (تاتو ایمن) در دو حوزه پزشکی و زیبایی کاربرد دارد. میکروپیگمنتیشن در حوزه زیبایی: از میکروپیگمنتیشن می توان برای هاشور ابروها و پرپشت تر […]

 

تاتو چیست؟

قرار دادن رنگدانه های شیمیایی با منشا خارجی در زیر پوست که باعث تغییرات رنگی می شود که این حرکت را خالکوبی یا تاتو می نامند.

_ میکروپیگمنتیشن ویا تاتو ایمن چیست؟
برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن بر روی بدن استفاده می شود، از میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می شود که در نتیجه زیبایی بیشتر چهره و طولانی مدت را به ارمغان می آورد. میکروپیگمنتیشن (تاتو ایمن) در دو حوزه پزشکی و زیبایی کاربرد دارد. میکروپیگمنتیشن در حوزه زیبایی: از میکروپیگمنتیشن می توان برای هاشور ابروها و پرپشت تر نشان دادن ابروها ، خط چشم ، خط لب، تقویت یا تغییر رنگ لبها و برجسته سازی لبها، پاک کردن تاتوهای قبلی، تغییر رنگ تاتوهای قدیمی (که رنگهای قرمز و نارنجی یا خاکستری شده اند) استفاده نمود .
میکروپیگمنتیشن در حوزه پزشکی: لک های ماه گرفتگی،ناهنجاری های مویرگی خوش خیم،مخفی کردن قسمت های بی مو در بیماران دارای جای زخم بر روی فرق سر،بازسازی هاله سینه و…می باشد.

تاتو سر

میکروپیگمنتیشن در لغت به معنای کاشت رنگ دانه های ایمن در قسمت فوقانی لایه درمیس پوست می باشد و بیشترین کاربرد این تکنیک در حال حاضر آرایش دائم می باشد و از طریق آن میتوان بدون اغراق آمیز شدن چهره افراد زیبایی طبیعی را به آنها هدیه کرد. میکروپیگمنتیشن تکنیک پیشرفته تری نسبت به تاتوهای قبلی است و چند تفاوت با تکنیک تاتوهای قبلی نیز دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.
تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو ها:
۱- مهمترین تفاوت پیگمنتیش با تاتوها در استریل بودن این کار است و دستگاه مورد استفاده برای این کار، دارای کاتریج های یکبار مصرف می باشد و ساختار خود دستگاه امکان برگشت خون و لنف را به داخل دستگاه و به طبع امکان انتقال بیماریها را تقریباً غیرممکن ساخته است.
۲- تفاوت دیگر در عمق کاشت رنگها می باشد. در روش تاتو رنگها در عمق زیاد کاشته می شدند و در مواردی حتی باعث آسیب به ریشه مو می گردید ولی در پیگمنتیش رنگها در عمق کمتری نسبت به تاتو کاشته شده و در نتیجه امکان تغییر بر روی پیگمنتیشن راحت تر می باشد و در صورت تمایل اشخاص می توان مدل و شکل پیگمنتیش را عوض کرد.

هاشور و تاتو

۳-در تاتوهای قبلی معمولا رنگهای استفاده شده بعد از مدتی به ته رنگهای نارنجی، قرمز، خاکستری، سرمه ای و … تبدیل می شدند اما رنگهای مورد استفاده در پیگمنتیشن حداقل امکان تغییر رنگ را دارند.
۴- در روش تاتو های قدیم درد بسیار زیاد و همراه با خونریزی بوده و معمولا بعد از انجام کار زخم ایجاد می شود و فرد تا مدتها از فعالیت روزانه خود بازمی ماند؛ ولی در پیگمنتیش به دلیل استفاده از سوزن های ظریف درد بسیار کاهش یافته و زخم و خونریزی ندارد و تنها چند روز پررنگی در محل پیگمنت شده وجود دارد و پس از ریختن رنگهای اضافه و به اصطلاح جا افتادن پیگمنت، رنگ طبیعی خود را نشان می دهد.
میکروپیگمنتیشن توسط دستگاهی به نام amiea med revive که ساخت کمپانی MT.Derm کشور آلمان می باشد انجام می شود. این دستگاه دارای حداکثر ایمنی و مبتنی بر اصول بهداشتی می باشد. به منظور رعایت استاندارهای بهداشتی اتحادیه اروپا و کنترل عفونت، کارتریج های یکبار مصرف برای دستگاه طراحی گردیده است. شایان ذکر است که رنگ های مورد استفاده با این دستگاه دارای دامنه گسترده و کاملاً طبیعی است و از نظر ایجاد حساسیت و آلرژی تست شده­اند و تکنیک هاشور استفاده شده توسط این دستگاه بافتی ظریف و بی نظیر همانند بافت مو ایجاد میکند و در اکثر مواقع تشخیص مرز بین پیگمنت و ابروی خود فرد غیرممکن می باشد.

تنوع رنگی (۵۴رنگ )مختلفی که وجود دارد به کاربران این امکان را می دهد تا بنا به نیاز موضع، رنگ مورد نظر خود را به صورت دقیق و کاملاً طبیعی انتخاب نمایند .این رنگ ها این امکان را برای کاربر ایجاد نموده است که رنگ ها را بدون هیچ نگرانی ای از ایجاد تغییرات شیمیایی آنها، به نسبت های لازم با یکدیگر ترکیب نماید. این رنگ ها بر اساس اصول پزشکی و کاملاً علمی تهیه و تولید گردیده اند و فاقد هرگونه مواد سمی، شیمیایی، نگهدارنده و فلزات سنگین سمی هستند و رنگ دانه ها با شرایط پوست و بدن انسان کاملاً سازگار می باشند. عمق نفوذ این رنگها به دلیل ریز ملکول بودن کمتر از تاتو های قدیمی می باشد.

نقاشی ابروها یا پیگمنتیشن در هاشور ابرو باید اصول اولیه میکروپیگمنتیشن را کاملا دانست و آن را به نحو احسن انجام داد کسی که هاشور ابرو انجام میدهد باید طراح شاخصی باشد و ساختار ویژگی های پوست و اصول طراحی چهره و ترکیب رنگ را به خوبی بداند.

مدل ابرو

آرایشگرها باید در ابتدا برای مشتری ابروی تاتو شده را طراحی و آن را کاملا قرینه کنند ؛ و سپس با مشاوره و نظر خود مشتری ابروی طراحی شده را تایید کنند. با بی حس کردن کامل ابرو (حدود ۲۰ د قیقه) با قلم ظریف(هندپیس)سبک و آرگونومیک (که دارای صدای کم ولرزش بسیار کم که کاملا بهداشتی می باشد و توسط مهندسان آلمانی با تکنولوژی پیشرفته و با دقت بسیار قوی ساخته شده است)آماده کار می شوند. با رعایت اصول بهداشتی و بدون خونریزی و جراحت و با قلم های ظریفی روی لایه اول پوست (درم) کار می شود که ماندگاری بالایی دارد در این روش در جلسه اول بعد از شستن ۵۰درصد تناژ رنگ روی ابرو کاهش می یابد وبا گذشت ۱۰الی ۱۵روز، پوست حالت اولیه ی خود را به دست می آورد و رنگ کم کم ظاهر می شود .

به خاطر بسپارید که برای انجام موفق میکروپیگمنتیشن نکات زیر باید رعایت شود :
۱- دستگاه میکروپیگمنتیشن: اهمیت کیفیت دستگاه را برای انجام یک میکروپیگمنتیشن خوب دست کم نگیرید. طراحی مناسب و ارگونومیک هندپیس با وزن کم و حداقل لرزش به پیگمنتر کمک می کند تا طرح خود را به بهترین نحو بر روی چهره شما پیاده نماید. یک هندپیس نامناسب مانعی جدی برای انجام هنرمندانه میکرو پیگمنتیشن می باشد. قابلیت تنظیم دقیق سرعت و عمق نفوذ سوزن، پیگمنتر را قادر خواهد نمود تا با ظرافت کامل و دقت بسیار رنگ ها (پیگمنت ها) را در زیر پوست قرار دهد. اکثریت دستگاه ها قابلیت تنظیم دقیق سرعت را ندارند، و یا اگر هم دارند تنها یک عملکرد صوری می باشد و تأثیر چندانی در نتیجه کار ندارد. عدم امکان تنظیم عمق نفوذ نیز در بسیاری از دستگاههای میکروپیگمنتیشن بی کیفیت ظرافت عملکرد پیگمنتر را تحت الشعاع خود قرارمیدهد.
۲ -سوزن یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در کیفیت میکروپیگمنتیشن به حساب می آید. استفاده از سوزن مشترک برای چند فرد و حتی استفاده از یک سوزن برای یک فرد در چند جلسه می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای سلامت فرد ایجاد کند. امروزه در دستگاههای میکروپیگمنتیشن به جای سوزن از کارتریج های یکبار مصرف استفاده می شود.اما توجه داشته باشید که تنها استفاده از کارتریج به جای سوزن، ایمنی و سلامت شما را تضمین نخواهد کرد، بلکه باید کارتریج استاندارد، استریل و ایزوله بوده تا به هیچ عنوان خون، لنف و مایعات بدن از داخل کارتریج به داخل هندپیس راه پیدا ننماید.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت