logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » مقایسه سفر زمینی و سفر هوایی

مقایسه سفر زمینی و سفر هوایی

پنج شنبه, ۶ مهر ۱۳۹۶ | 4167 بازدید | بدون دیدگاه | تفریحی, گردشگری
سفر زمینی

شما کدام نوع سفر را ترجیح می دهید زمینی یا هوایی؟ هر نوع سفر معایب و مزایای به خصوصی دارد. با مطالعه متن و با توجه به شرایط خود بهترین سفر را انتخاب کنید

سفر زمینی یا سفر هوایی؟ شما کدام نوع سفر کردن را ترجیح می دهید؟

سلام عزیزان
سفر تاثیر به سزایی در زندگی انسان دارد، دلایلی چون تجارت، زیارت و تفریح و… انسان را وادار کرد تا مسافتی را طی کند به همین خاطر وسیله حمل و نقل موضوع مهمی در سفر به حساب می آید.

در این مطلب قصد داریم نگاه اجمالی به مزایا و معایب سفر زمینی و سفر هوایی بیندازیم، درنظر داشته باشید که سفر زمینی شامل سفر با اتوبوس، قطار و با ماشین شخصی است. به همین منظور سفرها را از چند نگاه مورد ارزیابی قرار می دهیم تا به بهترین انتخاب برسیم.

سفر هوایی

۱- هزینه: هرچند امکان دارد هزینه سفر هوایی بیشتر باشد اما با توجه به سطح درآمد مسافر، صرفه جویی در وقت و بهره مندی از رفاه بیشتر، در سفر های طولانی سفر هوایی انتخاب می شود.

۲- زمان: قطعا هواپیما شما را سریع تر به مقصد می رساند و در درجه دوم قطار سریع السیر.

۳- امنیت: سفر هوایی استرس بیشتری نسبت به سفر زمینی دارد اما از امنیت بیشتری برخوردار
می باشد، زیرا جاده و ریل ممکن است در اثر عوامل طبیعی و غیر طبیعی آسیب ببیند و زمینه ساز تصادف شود.

مشکلات جاده

۴- سلامت مواد غذایی: مواد غذایی که در هواپیما و قطار صرف می شود از سلامت قابل قبولی برخوردار است اما ماشین شخصی و اتوبوس چون امکانات لازم برای حمل صحیح مواد غذایی ندارند امکان فاسد شدن غذا وجود دارد و همه رستورانهای بین راهی قابل اطمینان نیستند.

۵- مقایسه سایر موارد:
– معمولا نسبت مسافت فرودگاه ها از مرکز شهر بیشتر از نسبت مسافت ایستگاه قطار یا پایانه مسافربری از مرکز شهر است و از طرف دیگر بسیاری از شهرها فاقد فرودگاه برای سفر هوایی می باشند.

-تاثیر شرایط جوی در انجام سفرهای هوایی به مراتب بیشتر از سفرهای زمینی می باشد.

– در سفر هوایی قبل از سفر به دلیل بازرسی و حفظ نکات ایمنی و تاخیر پروازها وقت بیشتری از مسافران کاسته می شود.

 

سفر هوایی

– در بین سفرها، سفر با قطار برای سلامت و حفظ محیط زیست گزینه بهتری می باشد. تا جایی که به سفر با قطار سفر سبز گفته می شود.

– وضعیت جسمانی مسافر در سفر هوایی به دلیل کاهش فشار و اکسیژن نقش مهمی را ایفا می کند ، برخی از بیماران برای ورود به هواپیما نیاز به اخد مجوز پزشکی دارند.

– آزادی عمل در سفر با ماشین شخصی بیشتر از گزینه های دیگر است. هر زمان از شبانه روز که مایلید می توانید سفر کرده و هر جا که دوست دارید توقف کنید ، اما در سفر با اتوبوس برای خرید خوراکی یا برای استفاده از سرویس بهداشتی باید با راننده هماهنگ کرد.

 

– دردسرهای قبل از سفر با ما شین شخصی از ۳ گزینه دیگر بیشتر است. چون قبل از سفر باید از ایمنی ماشین، سالم بودن لاستیک زاپاس ،داشتن روغن و بنزین مطمئن شوید.

مطالب ذکر شده گزیده ای بود از مقایسه سفر زمینی و سفر هوایی، که البته شما هستید که به صورت صد درصد (بسته به شرایط خود و خانواده ) بهترین نوع سفر را انتخاب می کنید.

سفر خوشی را برایتان آرزومندم

لطفا قبل از بستن چمدان ها در رای گیری ما نیز شرکت کنید….

[poll id=”42″]

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت