logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » اقتصادی » ویزا کارت یا مستر کارت

ویزا کارت یا مستر کارت

جمعه, 24 نوامبر 2017 | 1344 بازدید | بدون دیدگاه | اقتصادی
ویزا کارت یا مستر کارت

تجارت الکترونیک سریعترین و کم هزینه ترین نوع تجارت می باشد. لازمه این تجارت خرید آنلاین است. کارتهای اعتباری بین المللی بهترین و مطمئن ترین روش پرداخت هستند که کارتهای دو شرکت ویزا کارت و مستر کارت در زمینه مبادلات مالی بهترین عملکرد را دارد.

سلام
بی شک برای شما نیز این موقعیت اتفاق افتاده که از طریق اینترنت و درگاه های آنلاین برای پرداخت قبوض، پرداخت شهریه دانشگاه، خرید اینترنتی، خرید شارژ و … اقدام کرده اید؛ در این موقع داشتن یک کارت بانکی الزامی می باشد. اما با این کارت تنها از پس نیازهای مالی داخلی برمی آییم اما اگر به خاطر تجارت، تحصیل، سفر، خرید یا آزمون بین المللی مجبور به واریز پول به یک حساب در خارج از کشور باشید، داشتن یک کارت اعتباری بین المللی ضروری است.

کارت اعتباری بین المللی: ویزا کارت یا مستر کارتدو نمونه کارت اعتباری که در زمینه پرداخت های ارزی بین المللی نامشان را زیاد شنیده ایم و از معتبرترین و پرطرفدارترین کارت های اعتباری بین المللی به شمار می آیند، ویزا کارت و مستر کارت هستند. ویزا کارت و مستر کارت با داشتن بیش از ۱۴۰ نمایندگی در کشورهای مختلف جهان و همین طور با دارا بودن سه میلیون دستگاه پایانه ATM , POS در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارند.
تعدادی از مزایای مستر کارت و ویزا کارت به عنوان پدیده ای نوین در زمینه مبادلات ارزی بین‌المللی بدین شرح میباشد:
در دسترس بودن اینترنت، مالیاتهای فوق العاده کم نسبت به حواله های بانکی، حذف واسطه های تجاری و همکاری مستقیم با شرکتهای معتبر، دسترسی فراتر از انتظار در سطح جهانی به مشتریان بالقوه، دریافت وجه از دستگاه‌ خودپرداز (ATM) در اکثر کشورها، خرید از فروشگاه‌های بین‌المللی و اینترنتی، محافظت از اطلاعات اقتصادی دارنده کارت به وسیله جداسازی حساب بانکی توسط اکانت ویزا کارت یا مسترکارت، دریافت صورت حساب روزانه به صورت رایگان

قبل از آنکه به تفاوت ویزا کارت با مستر کارت بپردازیم و در مورد اینکه کدام کارت اعتباری مناسبتر است، صحبت کنیم. خوب است بدانید که انواع کارت های اعتباری بین المللی (جدای از نام برندشان) از نظر نوع حساب به سه دسته کارت‌های اعتباری (Credit Card)، کارت‌های نقدی (Debit Card) و کارت‌های پیش پرداخت شده (Prepaid) تقسیم بندی می‌شوند. سرویس ها و امکانات متفاوتی که برای استفاده از کارت وجود دارد دلیل تنوع نامگذاری این کارت ها می باشد و بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری با توجه به اعتبار مشتریان خود کارت مناسب را در اختیار آنها قرار میدهند.

ویزا کارت چیست؟

ویزا کارتویزا شرکتی چند ملیتی آمریکایی است که در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده است. این شرکت امکان استفاده از پول الکترونیکی را برای مصرف کنندگان، شرکت ها، بانک ها و دولت ها تحت برند Visa به وجود آورده است. صاحبان این شرکت خود را اینگونه معرفی میکنند: “ما یک شرکت فناوری پرداخت‌های جهانی در جهت ترغیب مصرف‌ کنندگان، کسب و کارها، بانک‌ها و دولت‌ها به استفاده از پول دیجیتال هستیم”. این شرکت هم‌ اکنون در سرتاسر جهان در زمینه ارائه خدمات الکترونیکی مالی فعالیت می‌کند.
ساده ترین کاربردهای ویزا کارت عبارتند از:
خرید حضوری با استفاده از دستگاه های کارت خوان، دریافت پول نقد از دستگاه‌ خودپرداز ، پرداخت آنلاین در وب سایت ها برای خرید آنلاین، پرداخت آفلاین با استفاده از تلفن یا فرم‌های کاغذی
با همکاری بانکها، شرکت‌های متعدد بین‌المللی و سیستم بانکی کشورها با شرکت ویزا کارت ارائه خدمات مالی در سطح جهانی میسر شده است. به نحوی که ویزا کارت صادر شده در یک کشور، در سراسر جهان به عنوان جایگزین پول نقد کاربرد دارد. ویزا کارت‌ در ۲ نوع فیزیکی و مجازی صادر می‌شود. از ویزا کارت فیزیکی برای خرید حضوری و اینترنتی، دریافت پول، انتقال وجه و… استفاده می کنیم؛ اما کاربرد ویزا کارت مجازی  بیشتر برای خرید و پرداخت اینترنتی می باشد و هنگام خرید ویزا کارت مجازی به شما مشخصات کارت جهت استفاده از حساب داده میشود.
ویزا کارت مجازی نسبت به نوع فیزیکی از مزیتهایی همچون: هزینه صدور کمتر، صرف زمان کمتر برای دریافت کارت و عدم دریافت کارمزد به ازای هر خرید برخوردار میباشد.

مستر کارت چیست؟

مستر کارتمستر کارت یک شرکت خدمات مالی آمریکایی است که دفتر اصلی آن در نیویورک آمریکا قرار دارد و در حوزه کارت‌ اعتباری با نهادهای مالی جهت صادر کردن کارت‌های اعتباری همکاری می‌کند. یکی از شرکتهای مهمی که مستر کارت با آن قرارداد دارد، شرکت وسترن یونیون میباشد که تخفیفات ویژه ای برای دارندگان این کارت در نظر گرفته است. مستر کارت دارای سه سطح پایه، جهانی و ممتاز جهانی است که به دو صورت اعتباری و نقدی برای داوطلبان صادر می گردد. مستر کارت در ارائه خدمات تفاوتی با ویزا کارت ندارد و به دو شکل مستر کارت مجازی و فیزیکی صادر میشود. اگر فعالیتهای مالی شما به صورت اینترنتی انجام میشود، خرید مستر کارت مجازی مناسبتر است.

این دو شرکت و برند،  سیستم‌های پرداخت بین‌المللی هستند که تقریبا تمامی بانک‌ها و موسسات معتبر جهانی ( که امکان دریافت مجوز صدور کارت را دارند) به این سیستم‌ها متصل هستند. شرکت ویزا کارت و مستر کارت به خودی خود نمی توانند به شما اعتباری بخشند و هیچ گاه کارتی صادر نمی کنند، بلکه بستر پرداخت را جهت صدور کارت اعتباری توسط بانک ها فراهم میکنند. در واقع این دو شرکت شبکه هایی هستند که نقل و انتقال بین بانک ها و مشتریان را پردازش می کنند؛ مانند شبکه شتاب در ایران با این تفاوت که تمام دنیا را در بر می گیرند.
نکته ای که هنگام مقایسه ویزا کارت با مستر کارت برای خرید کارت باید در نظر بگیریم این است که تمام کارت های اعتباری توسط بانک ها صادر میشوند. پس بجای اینکه به دنبال این باشیم که ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت باید به محدودیتها، امکانات، مزایا و ویژگی هایی که هر کدام از بانکهای صادر کننده برای کارت اعتباری در نظر گرفتند، دقت کنیم و با توجه به نیاز خود بهترین کارت را تهیه کنیم. پس این دو کارت هر چند رقبای هم هستند اما برتری چندانی نسبت به هم ندارند. قابلیتهای این دو کارت تقریبا یکسان است و این که کدام یک از این دو شرکت کارت را صادر نموده است، ذاتاً تغییری در ویژگی های آن کارت ایجاد نمی کند.

آیا شما نیز صاحب یک مستر کارت یا ویزا کارت هستید؟ اگر در زمینه خرید ویزا کارت یا خرید مستر کارت (با توجه به تحریم ایرانیان و سختی های دریافت کارت) تجربه ای دارید، برای استفاده دوستان در قسمت دیدگاه ذکر بفرمایید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت