logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » برند یا کالای برتر » انواع چادر زنانه

انواع چادر زنانه

سه‌شنبه, 20 مارس 2018 | 3685 بازدید | ۲ دیدگاه | برند یا کالای برتر, عقیدتی, مطالب عمومی

با سلام در ابتدا شما عزیزان رو به دیدن این فیلم تشویق می کنم وباید بگم دیدن این فیلم خالی از لطف نیست و متوجه خواهید شد که در کشورهای اروپایی چقدر برای چادر ارزش قائل می شوند و سپس به مقایسه انواع چادر زنانه می پردازیم…   تا چند سال پیش ،همه ی چادرها به صورت گرد برش زده می شد و اغلب چادر ها ساده و معمولی بودن و معمولا همه ی خانوم ها بلد بودن این مدل چادر رو بدوزن .اما امروزه مدل های مختلف چادر در بازار موجود می باشد و دارای دنیای بزرگیست که قصد […]

با سلام

در ابتدا شما عزیزان رو به دیدن این فیلم تشویق می کنم وباید بگم دیدن این فیلم خالی از لطف نیست و متوجه خواهید شد که در کشورهای اروپایی چقدر برای چادر ارزش قائل می شوند و سپس به مقایسه انواع چادر زنانه می پردازیم…

 

تا چند سال پیش ،همه ی چادرها به صورت گرد برش زده می شد و اغلب چادر ها ساده و معمولی بودن و معمولا همه ی خانوم ها بلد بودن این مدل چادر رو بدوزن .اما امروزه مدل های مختلف چادر در بازار موجود می باشد و دارای دنیای بزرگیست که قصد داریم با مقایسه انواع چادر شما عزیزان را وارد دنیای زیبای آن کنیم …

چادر ساده
اولین و معروف ترین چادر، چادر ساده می باشد که همه ی ما با آن آشنایی کامل داریم. چادری که از یک قواره پارچه یعنی۴/۵ متر با عرض۱۱۵- ۱۱۰سانت به صورت دو تکه دوخته می‌شود ،و بعضی از بانوان برای اینکه این چادر راحت تر پوشیده شود به آن کش می دوزند .این چادر یکی از راحت‌ترین چادرها می باشد.

 

چادر ملی
چادر ملی برگرفته از چادر ساده ایرانی است با این تفاوت که دارای آستین برای بیرون آوردن دست ها می باشد ،در بعضی مدل‌های آن، آستین از آرنج به پایین است. آستین می‌تواند کلوش ویا راسته باشد که معمولاً با حریر یا نوار و یا منجوق‌دوزی تزئین می‌شود. جلوی چادر می‌تواند باز باشد و یا به وسیله‌ی زیپ و دکمه مخفی بسته شود.این چادر به شما آزادی عمل بیشتری میدهد و برای خانوم های بچه دار و دانشجو توصیه میشود.با این چادر می توانید رانندگی بسیار راحتی هم داشته باشید.

چادر دانشجویی
چادر دانشجویی کاملا شبیه به چادر ساده ‎ی ایرانی می باشد .با این تفاوت که برای بیرون آوردن دستها شکاف هایی در نظر گرفته شده که میتوانید بدون به هم زدن فرم چادر،به راحتی از دو دست خود را برای انجام کارهایی از قبیل حمل کیف و یا گرفتن دست کودک استفاده کنید.

چادر کمری
چادر کمری یا قاجاری یکی از قدیمترین مدلهای چادر در ایران می باشد که در دوران حکومت قاجاریه رواج داشته و به همین علت به آن چادر قاجاری نیز گفته می شود .این چادر مانند پیراهن از سر پوشیده می‌شود و از پشت سرهم می باشد، ولی از جلو دو تکه به نظر می‌رسد. این چادر با کمربندی از پشت گره می‌خورد. به همین خاطر از سنگینی چادر کاسته می‌شود. قسمت بالایی که دسته‌های چادر است با کش روی سر ثابت شده و بلندی آن تا زانو می‌رسد. اگر شخص رو بگیرد، دو تکه بودن آن مشخص نمی‌شود. این چادر مدل دیگری هم دارد که به آن مدل حسنی می گویند. مقدار پارچه‌ی این چادر به اندازه‌ی چادر ساده می باشد.

چادر شال دار
چادرهای شال دار شبیه مانتو هستند که به آن شال دوخته شده اند و به وسیله‌ی زیپ مخفی بسته می‌شود. در دو نوع شال بلند و شال کوتاه در بازار موجود می باشد. در مدل شال بلند، بلندی شال تا مچ پا ادامه دارد و شال کوتاه بلندی شال تا ارنج دست می باشد.این چادر از محبوبیت خاصی در بین خانم های جوان بر خوردار است.

چادر اماراتی
چادر اماراتی همانگونه که از نامش مشخص می باشد یکی از انواع چادرهای عربی می باشد.با این تفاوت که به دلیل داشتن آستین‎‎‏‎‏های ۴۰سانیمتری نسبت به دیگر مدل های عربی ،اندامی تر است.جلوی این چادر به صورت باز طراحی شده و می توان آن را بنا به سلیقه های مختلف با زیپ و یا انواع دکمه بست.

 

چادر لبنانی
در مدل اصلی چادر لبنانی اگر شخصی که چادر سر کرده دست‌هایش را باز کند، شما یاد مانتوهای کلوش (خفاشی) می‌افتید. زیرا این چادر آستین ندارد بلکه جایی برای بیرون آوردن دست‌ها روی چادر ایجاد شده و یک مچ ۱۰ سانتی متری به آن دوخته شده است و با کش روی سر می‌ایستد و جلوی آن به صورت مورب یعنی چپ و راست بسته می‌شود. به این صورت که به لبه‌ی طرف راست کش به اندازه‌ی مچ دوخته می‌شود که آن را به دست چپ می‌اندازید و سمت چپ چادر در پهلوی راست شما نگه داشته می‌شود. چادر از زیر چانه و روی سینه به وسیله‌ی یک دکمه بسته می‌شود، پوشیده بودن این چادر به شما این امکان را می‌دهد تا در زیر آن لباس راحت‌تری بپوشید، زیرا به هیچ وجه باز نیست. برای تهیه‌ی این چادر به ۵/۳ متر پارچه با عرض۱۸۰سانتی‌متر نیاز می باشد.

 

چادر صدفی لبنانی
مدل کلی آن شبیه لبنانی می باشد، با این تفاوت که در بالای سر آن مقنعه‌ای و یا چانه دارد و از جلو زیپ می‌خورد. این مدل با پوششی کامل و زیبا برای خانم های شاغل بسیار مناسب است.

چادر حجازی
در این مدل، آستین را واضح‌تر می‌توان دید. زیرا شکل معمولی دارد و از زیر بغل برش می‌خورد. مانند چادر لبنانی مورب بسته می‌شود و برای تهیه‌ی آن به ۵ متر پارچه با عرض۱۸۰سانتی‌متر نیاز است.

چادر عبایی یا جده
این مدل چادر یکی از اصیل ترین چادرهای عربی است که در میان اعراب به عبا معروف می باشد، در چادر جده پارچه ی زیادی به کار رفته شده و همین امر باعث عریض شدن این مدل می گردد و عرض زیاد آن پوشش کامل و راحتی را برای بانوان به همراه دارد.

 

چادر جلابیب
در حال حاضر چادر جلابیب رواج بیشتری دارد. به ذلیل قابلیت کامل حجاب و رفاه و راحتی خانم‌ها در این چادر، طرفداران زیادی پیدا کرده است. این چادر که از اولین ابتکارات طراحان داخلی و توسط خانم‌های ایرانی می‌باشد،
شعار این چادر این است: «حجابم مرا حفظ کند، نه من حجابم را.» در کل دارای سی و یک طرح است و سه طرح آن با نام‌های مشکی، احرام و رنگی شناخته و معرفی شده است. ویژگی های آن عبارتند از:۱- قابلیت تنظیم اندازه‌ی صورت ۲- دارای آستین مخفی، زیپ مخفی جهت وضو‌گیری ۳- دارای شبه مقنعه و مقنعه سرخود ۴- دارای آستین ساق دست و آستین زمستانی ۵- دارای زیپ مخفی در قسمتی از جلوی چادر جهت وضو‌گیری، شیردهی و بستن ساک آغوش و دسترسی به کیف، تلفن همراه و جیب داخل چادر ۶- مکانی مجزا جهت دسترسی به تلفن همراه در بعضی طرح‌ها ۷- ظاهری شبیه به چادرهای معمولی۸- دارای پوشیه و روگیر سر خود در بعضی مدل‌ها و امکان روگیری توسط شخص در همه‌ی مدل‌ها ۹- پوشش کامل بدون استفاده از مقنعه، مانتو و ساق دست ۱۰- قابلیت استفاده‌ی کیف در زیر چادر ۱۱- گشادی چادر مناسب و بدون بدن‌نمایی با همان متراژ چادرهای معمولی و در برخی طرح‌ها کمی بیشتر ۱۲- جلویگری از سرقت کیف و تلفن همراه موود در زیر چادر ۱۳- دارای بندینک سرآستین

 

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
  1. مجتبی گفت:

    فیلم تاثیر گذاری گذاشته بودید. ممنون

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت