logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » مطالب عمومی » مخوف ترین زندان های جهان

مخوف ترین زندان های جهان

دوشنبه, ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ | 501 بازدید | بدون دیدگاه | مطالب عمومی
ترسناک ترین و مخوف ترین زندان

زندان نامی است که با شنیدن آن تصویر تبهکارانی را در ذهن مجسم می کنیم که روزهای کسالت باری را پشت میله ها می گذرانند اما زندان هایی هستند که با آنچه در ذهن شماست کاملا متفاوت است.

سلام

زندان مکانی برای نگهداری، تنبیه و اصلاح مجرمان است و شرایط سخت آن باعث می شود ارتکاب اعمال نادرست را از ذهن افراد دور کند. نحوه اداره بازداشتگاه ها با توجه به کشوری که در آن قرار دارند و میزان سنگینی جرم فرد متفاوت است. اما برخی از این اسارتگاه ها شرایط بد و وحشتناکی دارند که تحمل آن برای هر خلافکاری غیر ممکن است.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از وحشتناک ترین زندان های دنیا آشنا کنیم.

زندان دیار بکر– ترکیه

بازداشتگاه ترکیه از مخوف ترین زندان ها

زندان فوق امنیتی دیار باکر در جنوب شرقی کشور ترکیه قرار دارد و در سال ۱۹۸۰ میلادی تاسیس شده است. این مکان محل نگهداری از مجرمان سیاسی عمدتا کرد منطقه و خطرناک ترین مجرمان جامعه می باشد و دارای دو بخش E و D  است که ظرفیت هر کدام به ترتیب ۷۴۴ و ۶۸۸ زندانی می باشد. شکنجه جسمی و روحی، تخریب شخصیتی، بدرفتاری، قتل و شکنجه، سوءاستفاده جنسی از زندانیان و نقض حقوق بشر عواملی هستند که این مکان را به یکی از مخوف ترین زندان های دنیا تبدیل کرده است. از زمان گشایش این بازداشتگاه صدها نفر از زندانیان جان خود  را زیر شکنجه از دست داده اند و افراد زیادی برای رهایی از این شرایط خود را به آتش کشیده اند. زندانیان دیار بکر در اعتراض به شرایط موجود و اعلام نارضایتی به اعتصاب غذا، خودسوزی و خود کشی دست می زنند.

زندان کاراندیرو – برزیل

یکی از مخوف ترین زندان ها در برزیل

این زندان در شهر سائو پائولو در برزیل قرار دارد و در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد اما تا سال ۱۹۵۶ میلادی فعالیت کیفری نداشته و در نهایت در سال ۲۰۰۲ میلادی از سوی سازمان عفو بین الملل محکوم و به کل بسته شد. شورش گسترده زندانیان در ۱۹۹۲ میلادی و کشته شدن ۱۰۲ نفر، شرایط سخت بهداشتی و معیشتی، درگیری های خونین و اعدام دسته جمعی، شیوع بیماری ایدز و ثبت ۱۳۰۰ مرگ طی ۴۶ سال فعالیت، این مکان را در رده بدترین و خطرناک ترین زندان های جهان قرار داده است.

زندان بانگ کوانگ – تایلند

ترسناک ترین زندان در قاره آسیا

زندان مرکزی بنگ کوانگ در استان نونتابوری و در ۱۱ کیلومتری شمال پایتخت تایلند یعنی بانکوک قرار دارد.  با وجود اینکه این مکان به هیلتون بانکوک شهرت دارد اما هیچ شباهتی به هتل ندارد و شکنجه های روزانه، رفتار خشونت آمیز نگهبانان و تعداد بیش از اندازه مجرمان، بانگ کوانگ را به یکی از خوفناک ترین زندان های تایلند تبدیل کرده است. بانگ کوانگ به شکنجه های جسمی و ذهنی معروف است، تمام زندانیان باید سه ماه اول محکومیت را با زنجیرهایی بگذرانند که به دست و پای آنان بسته شده است، یکی دیگر از این شکنجه ها بدین شکل است که فرد را از پا آویزان می کنند. مجرمانی که محکوم به اعدام هستند، شماری از جنایتکاران خارجی و افرادی که دست کم ۲۵ سال محکومیت دارند در بانگ کوانگ نگهداری میشوند. با توجه به اینکه در فرهنگ تایلند داشتن رفتار نرم با مجرمان معنایی ندارد اغلب زندان های این کشور در رده بدترین زندان ها قرار می گیرند اما شنیدن نام بانگ کوانگ مساوی با ترس و وحشت است؛  در بانگ کوانگ سلول های بسیار کوچک هستند و در هر یک از آن ها دهها زندانی قرار دارند و کمبود فضای کافی باعث شده آنها مکانی برای خوابیدن و استراحت کردن نداشته باشند. در طی روز به هر فرد تنها یک کاسه برنج و سبزیجات میدهند و زندانیان مجبورند برای خرید غذای اضافی پول زیادی پرداخت کنند. بانگ کوانگ فاقد آب لوله کشی می باشد و سیستم فاضلاب آن به درستی کار نمی کند. تجهیزات پزشکی در این مکان در کمترین حد ممکن ارائه می شود و اگر شخصی بیمار شود هیچ رسیدگی به آن نمی شود، اکثر زندانیان بانگ کوانگ در اثر سوء تغذیه و بیماری های مسری که قابل درمان هستند رنج می کشند.

زندان گیتاراما- رواندا

ترسناک ترین زندان دنیازندان گیتاراما در یکی از کشورهای مرکزی آفریقا به نام رواندا واقع شده است و به خاطر شرایط سخت زندگی به جهنم روی زمین معروف است. گیتاراما چاله ای مخوف و تاریک است و ۵ برابر ظرفیت مجاز زندانی دارد، وسعت کم و تعداد زیاد مجرمان باعث شده است آنها مجبور شوند تمام وقت سرپا بایستند یا به خاطر کمبود جا زیر تخت یا در حالت نشسته بخوابند. اکثر زندانیان گیتاراما مبتلا به خستگی، عفونت پا، امراض و التهابات هستند و برای زنده ماندن مجبورند پای خود را قطع کنند. زمین پوشیده شده از فضولات انسانی، از دست رفتن اعضای بدن زندانیان به دلیل عفونت‌های شدید، وجود انواع بیماری ها، دریافت مقدار کمی غذا و گرسنگی گوشه‌ای از مشکلات زندانیان گیتاراما می باشد. همین اوضاع نابسامان، شرایط سخت زندگی و گرسنگی زیاد سبب شده برخی از زندانیان برای بقای زندگی به قتل و آدمخواری روی بیاورند.

زندان ریکرز – ایالات متحده

زندان جزیره ریکرز در آمریکا

زندان جزیره ریکرز یکی از بزرگترین زندانهای ایالات متحده آمریکا است که در ایالت نیویورک و بین دو منطقه ی مسکونی برونکس و کوینسک و در مجاورت فرودگاه لا-گواردیا قرار دارد. ریکرز  شامل ده بازداشتگاه مجزا و ۹۰۰۰ نگهبان است و ندامتگاه بدترین مجرمان و جنایتکاران ایالات متحده می باشد، همچنین این زندان بالاترین آمار مجرمانی را دارد که محکومیت خود را در حبس انفرادی به سر می‌برند. ریکرز به دلیل رفتار بسیار خشن نگهبانان با مجرمان، بی‌رحمی و وحشی‌گری ماموران، خشونت و درگیری های مداومی که منجر به قتل می شود، تجاوز و سوءاستفاده‌ی جنسی و شرایط نامساعد معیشتی به یکی از بدترین زندان های جهان و آمریکا معروف شده است و حتی بی رحم ترین مجرمان نیز بیم این دارند که جان خود را از دست دهند. اوضاع نامناسب این زندان سبب شده است بسیاری از انجمن های حقوقی دعاوی قضایی علیه آن ترتیب دهند.

زندان لاسابانیتا-ونزوئلا

زندان های مخوف دنیا

ونزوئلا یکی از کشورهایی است که به داشتن زندان های مخوف شهرت دارد اما از میان تمام زندانهای این کشور لاسابانیتا ترسناک تر است. لاسابانیتا پس از شیوع وبا و مرگ ۷۰۰ مجرم به خاطر اهمال کاری مسئولان و شورش زندانیان در سال ۱۹۹۴ و کشته شدن ۱۰۰ نفر به عنوان مخوف ترین زندان ونزوئلا شهرت یافت. لاسابانیتا یکی از بی قانون ترین زندان ها و خونبارترین مکان های دنیا است، مجرمان در این بازداشتگاه به راحتی سلاح حمل می کنند و در صورت بروز درگیری بدون ترس یکدیگر را به قتل می رسانند، درگیری سال ۲۰۱۲ میلادی آخرین درگیری است که در آن ۵۹۰ نفر کشته شدند. این زندان با آنکه ظرفیت تنها ۱۵ هزار نفر را دارد اما بیش از ۲۵ هزار نفر از اشرار را در خود جای داده است و پرجمعیت ترین زندان در ونزوئلا می باشد. لاسابانیتا عملا توسط دار و دسته خلافکاران درون آن کنترل می شود و به راحتی سایر زندانیان را با تهدید مجبور به فرمانبرداری می کنند؛ در حالیکه مجرمان فقیر لاسابانیتا محل خواب مناسبی ندارند زندانیان ثروتمند محل های مناسبی برای خواب دارند. خشونت با مجرمان، برآورده نشدن نیاز های اولیه آنان مثل آب و غذای کافی و تجهیزات پزشکی، نبود نیروی محافظتی کافی، تعداد زیاد مجرمان و کمبود امکانات سبب شده لاسابانیتا به یکی از وحشتناک ترین زندان ها تبدیل شود.

زندان نظامی تادمور- سوریه

ترسناک ترین زندان های دنیا

شهر تدمور در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرقی دمشق واقع شده است، زندان این شهر در دهه ۱۹۳۰ توسط فرانسوی ها به عنوان یک بازداشتگاه نظامی و در دل صحرا ساخته شد. ساختمان تدمور به سبک سراسربین و به شکل مدور ساخته شده است و محافظان در تمام مدت زندانیان را زیر نظر دارند. تدمور در ابتدا برای نگهداری از مجرمان نظامی احداث شده بود اما از سال ۱۹۸۰ همه نوع مجرم و جنایتکار را به آنجا می بردند. تدمور به واسطه شکنجه های وحشتناک مشهور شده است، انواع شکنجه مانند قطع اعضای بدن و ضرب وشتم با لوله های فلزی، بریدن دست و پا با تبر و کشیدن روی زمین تا دم مرگ، اعدام در مقیاس وسیع، رفتار بی رحمانه نگهبانان، درآوردن چشم، شکستن انگشتان دست و پا سبب شد تا تدمور به یکی از ترسناک ترین زندان های دنیا تبدیل شود. زندان تدمور که از طرف سازمان عفو بین المللی به عنوان سرکوبگر ترین زندان شناخته شده است شهرت خود را مدیون دوران حکومت حافظ اسد است، در این دوران هزاران فرد مخالف در تادمور شکنجه، تحقیر و اعدام می شدند. از دهه ۱۹۷۰ رفتارهای بی رحمانه با مجرمان سیاسی آغاز شد تا اینکه در ژوئن ۱۹۸۰ و پس از ترور نافرجام رئیس جمهور حافظ اسد دستور قتل عام تمام زندانیان تدمور داده شد. این زندان در سال ۲۰۰۱ میلادی تعطیل شد اما پس از ۱۰ سال مجددا فعالیت خود را آغاز کرد.

زندان لاسانت- فرانسه

اسارتگاه فرانسه از خوفناک ترین زندان ها

لاسانته در مرکز شهر پاریس و در چند کیلومتری رود سن واقع شده است و یکی از سه زندان اصلی منطقه پاریس می باشد که در سال ۱۸۶۷ توسط وزارت دادگستری ساخته شده است. La Santa یکی از امنیتی ترین زندان های جهان است که با دیوارهای محکم و رسوخ ناپذیر تنها سه مورد فرار از آن وجود داشته است و در طول جنگ جهانی دوم از آن به عنوان محلی برای نگهداری اسیران جنگی و خلافکاران معمولی استفاده می کردند. شرایط زندگی درون این بازداشتگاه بسیار سخت است و شکنجه و بدرفتاری نگهبانان آن شهرت زیادی دارد، به همین دلیل تاکنون صدها مورد خودکشی با ابزاری چون چنگال، تمیز کننده ها و سم گزارش شده است. همچنین درون این زندان یک هرم قدرت و ساختار ترتیبی بین تبهکاران وجود دارد که مجرمان قدرتمند در راس هرم و ضعیف ترها در پایین هرم قرار دارند و همیشه در حالت ترس به سر می برند.

کمپ ۲۲- کره شمالی

کمپ کره شمال یکی از زندان های مخوف دنیا

اردوگاه مخوف ۲۲ در کره شمالی که نام رسمی آن کوان-لی-سو ۲۲ می باشد از سال ۱۹۶۵ برای نگهداری مجرمان سیاسی ساخته شده است. این اردوگاه یکی از بدترین و وحشتناک ترین زندان های دنیا است که کاملا از دنیای خارج ایزوله می باشد. در این کمپ که محوطه آن بسیار بزرگ است، علاوه بر مجرمان، خانواده آنان نیز نگهداری می شوند و محکوم به حبس ابد هستند، گاهی تا سه نسل از خانواده مجرمان را به این کمپ می آورند و در مجموع بیش از ۵ هزار نفر در این مکان وحشتناک به سر می برند. یکی از وحشتناکترین شکنجه ها در این بازداشتگاه استفاده از مجرمان برای آزمایش انواع اکتشافات بشری، انواع سلاح های بیولوژیکی و سلاح های نظامی چون بمب می باشد و در حقیقت از آنها به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده می کنند. این زندانیان در شرایط سختی زندگی می کنند و مجبورند از دانه‌های ذرتی که در فضولات حیوانات پیدا می‌کنند تغذیه کنند؛ از وضعیت مجرمان در این اردوگاه اطلاعات زیادی در دست نیست و یکی از اسرار آمیز ترین زندان های جهان است، زیرا تا کنون تعداد کمی از افراد توانسته اند از این کمپ فرار کنند.

زندان سن کوئنتین – ایالات متحده ی آمریکا

یکی از خطرناک ترین زندان های ایالات متحده

سن کوئنتین قدیمی ترین زندان کالیفرنیا است که در سال ۱۸۵۲ میلادی تاسیس شد و از آن زمان تاکنون شاهد هزاران آشوب و درگیری خشونت آمیز بوده است که اکثر اوقات اختلافات نژادی و تعلق داشتن به گروه های تبهکاری با سبک های مختلف دلیل این آشوبها می باشد. آخرین درگیری در سن کوئنتین در سال ۲۰۰۶ رخ داد و تا چند روز نیز ادامه داشت و به مرگ چند نفر و زخمی شدن ۱۰۰ نفر انجامید. این بازداشتگاه به عنوان بزرگ ترین زندان مرگ شناخته شده است و تعداد زیادی از متهمان مواد مخدر در این اسارتگاه منتظر حکم اعدام خود هستند که حکم آنان با تزریق مواد سمی اجرا می شود.

اسارتگاه هایی که نام آنها را بردیم تنها زندان های وحشتناک دنیا نیستند و زندان هایی چون ADX Florence در ایالت متحده، ال رودئو در ونزوئلا، بازداشتگاه جزیره پاتِک درروسیه، اسارتگاه دلفین سیاه در روسیه و بازداشتگاه کیلمینهم گائول در ایرلند نیز نمونه ای از زندان های ترسناک دنیا می باشند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت