logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » برند یا کالای برتر » کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟

کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟

یکشنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 23864 بازدید | ۱۲ دیدگاه | برند یا کالای برتر
کرم پودر بهتر است یا پنکیک

کرم پودر و پنکیک لوازم آرایشی هستند که تقریبا کارکرد یکسانی دارند؛ هر دو آنها برای زیر سازی و یکدست کردن پوست بکار می روند. اما درک تفاوت کرم پودر با پنکیک و انتخاب بهترین لوازم آرایش با توجه به نوع پوست، سبب می شود آرایشی جذاب و زیبا داشته باشید. شما باید بدانید برای پوست شما کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟

با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی

کرم پودر، پنکک، کانسیلر، پرایمر و پن استیک لوازم آرایشی هستند که در مرحله آماده سازی پوست بکار می روند و اساسی ترین قسمت میکاپ به شمار می روند.

اهمیت این لوازم آرایش به این دلیل است که اگر زیر سازی پوست به درستی انجام نشود و پوست یکدست و صاف نشود دیگر ادامه آرایش صورت، زیبایی خود را آنطور که باید نخواهند داشت. آرایش کردن کار بدی نیست اما آنچه زیانبار است استفاده نادرست و بیش از اندازه از مواد آرایشی است. برای آنکه بتوان از این محصولات به درستی استفاده کرد باید در مورد تفاوت آن ها، ترتیب استفاده آنها و نوع پوست و مواد سازگار با هر نوع پوست آشنایی داشت. با توجه به اینکه کرم پودر و پنکک از مواد اساسی در آرایش صورت می باشند در این مطلب قصد داریم برای پی بردن به تفاوت کرم پودر با پنکک این دو پوشاننده را با یکدیگر مقایسه کنیم.

بین استفاده از کرم پودر یا پنکیک و نوع پوست صورت ارتباط مستقیمی وجود دارد ؛ به عنوان مثال افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از پنکک و مواد آرایشی برپایه آب استفاده کنند و افراد با پوست خشک از موادی که بر پایه روغن هستند استفاده کند. اما این سوال که کدام محصول برای زیر سازی آرایش مناسب تر است؛ کرم پودر یا پنکک؟ از سوالات رایج خانم ها است.

مقایسه کرم پودر با پنکک

فُن مخفف فاندیشن و به معنای پایه و زیر بنا است که اساس کار گریم و میکاپ به شمار می آید و به سه نوع دسته بندی می شود:

فُن خشک یا پنکیک
فُن چرب در انواع مختلف
فُن مایع یا کرم پودر

فن خشک و مایع را در ادامه توضیح خواهیم داد اما فُن چرب به صورت لوله ای (پن استیک) و به اشکال مختلف وجود دارد و یکی از مهم ترین لوازم آرایش در گریم محسوب می شود.
پن استیک محصولی حرفه ای است که قدرت پوشانندگی و ماندگاری آن زیاد است و با اسفنج مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است قبل از بکار بردن فن روی پوست مقدار کمی کرم یا لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید زیرا مرطوب کننده ها پوست را نرم می کنند و فن به راحتی روی آن قرار می گیرد.

البته یک دسته بندی دیگری هم برای پوشاننده ها رایج است که به نوعی شبیه به همین دسته بندی است. در یک دسته بندی رایج زیر سازها را بر اساس نوع پوشش به ۵ دسته زیر تقسیم بندی می کنند:


۱- کرم‌های مرطوب کننده رنگی: در این نوع کرم علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی مقداری دانه‌های رنگی هم وجود دارد که با مصرف این کرم می توانید کمی به پوست خود رنگ دهید؛ این کرم بهترین کرم پودر برای افرادی  است که پوستی صاف و جوان دارند.

۲- فون مایع: این نوع کرم صورت رایج‌ترین و محبوب‌ترین شکل کرم پودر است که استفاده آسانی دارد و پوشانندگی آن کاملا طبیعی است. فون مایع برای افرادی با پوست نرمال و خشک مناسب است اما افرادیکه پوست چرب دارند باید از نوع بدون چربی (Oil Free) آن استفاده کنند.

۳- کرم پودر: این نوع کرم‌ بسیار مرطوب و غنی است؛ بافت تقریبا سنگینی دارد و بیشتر مناسب پوست های خشک می‌باشد. هنگام استفاده از این پوشاننده برای آن که پودر به خوبی جذب پوست شود از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید.

۴- کرم پودر فشرده یا پنکک: پنکک که بیشتر افراد آن را به اشتباه پنکیک می نامند پودری با قدرت پوشانندگی خوب می باشد و به دو صورت چرب و خشک در بازار وجود دارد. برای استفاده از آن نیز باید از یک اسفنج کمک گرفت.

پن استیک نوعی از فاندیشن آرایشی

۵- پن استیک (Stick Foundation): پن استیک به صورت لوله ای است و قابلیت ترکیب با کرم های آرایشی  را دارد. همچنین یکی از مهمترین و بهترین لوازم در گریم محسوب می شود که دارای بافت سنگینی است و برای پنهان کردن خطوط نازک صورت، جوش، جای بخیه، تاتو، ماه گرفتگی، لکه های ناشی از بالا رفتن سن و حلقه های کبود زیر چشم بسیار مناسب است. پن استیک چرب برای افرادی که پوست خشک دارند انتخاب خوبی است اما به خاطر داشتن چربی زیاد اگر به مقدار مناسب استفاده نشود پوست صورت را چین می اندازد.


فن مایع

فن مایع یا کرم پودر

کرم پودر Foundation Cream یکی از لوازم آرایشی است که پایه امولسیونی دارد و برای پوشاندن عیوب پوست، پنهان کردن جوش و لکه های پوستی، یکدست کردن رنگ پوست، پوشش دادن ناهمسانی ها، شفاف نشان دادن پوست و گرفتن براقی پوست از آن استفاده می کنند. این پوشاننده به شکل مایع غلیظ و کرم رنگ است و به کمک اسفنج روی صورت پخش می شود؛ نام دیگر آن زیرسازی پوست است که بدون آن آرایش معنایی ندارد و پایه لازم برای میک آپ را فراهم می سازد. کرم پودر نسبت به پنکک سنگین تر است و برای افرادی که از پوشانندگی پنکک رضایت ندارند یا پوستی خشک دارند، مناسب است. فن مایع در سه نوع کرم پودر مایع، نیمه چرب و چرب وجود دارد که نوع معمولی را بیشتر افراد می توانند استفاده کنند و با اسفنج پخش می شود. فُن مایع نیمه چرب مانند نوع معمولی برای همه نوع پوستی مناسب است و با آنکه پوشانندگی بالایی دارد اما احساس سنگینی روی پوست ایجاد نمی کند و برای پخش کردن آن اسفنج مرطوب بکار می رود. فن مایع نسبت به دو نوع قبل ماهیت سنگین تری دارد و مقدار کمی از آن ناحیه وسیعی از پوست را می پو شاند، باید قبل از مصرف ظرف آن را کاملا تکان دهید.

کرم پودر برای پوست چرب خیلی مناسب نیست و از آنجا که از طریق پوست جذب می شود نسبت به پنکک مضر تر است. یکی از عوارض کرم پودر این است که با ایجاد یک لایه ضخیم منافذ پوست را می بندد و مانع عملکرد طبیعی آن می شود و استفاده افراطی آن سبب ایجاد انواع جوش، آکنه و عوارض پوستی می شود.

انواع کرم پودر ذکر شده در بازار در مارک های مختلفی وجود دارد؛ کرم پودر مک، دو سه، ایوروشه، اگزوویانس، دبورا، کنویس، لورال، منتهن، گریماس، لانکوم، بیو، مای، لورینت، ویکتوریا و vov چند نمونه از هزاران مارک کرم پودر مناسب برای پوست چرب و خشک در بازار است که حتی با وجود خرید بهترین مارک با قیمت زیاد باز هم استفاده از این پوشاننده به صورت روزانه توصیه نمی شود.

هدف استفاده از کرم پودر یکنواخت کردن رنگ پوست و از بین بردن دو رنگی های سطح پوست می باشد و آرایشگر به دنبال رنگ بخشیدن به پوست نیست بلکه می خواهد به نوعی پوست را بی رنگ کند و برای آرایش آماده سازد. برای همین هنگام خرید کرم پودر دقت کنید نزدیک ترین رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید و با توجه به این که تمام پوست ها کم و بیش دارای زیر لایه تقریبا زرد رنگی هستند، دقت کنید در رنگ کرم پودر یک تون نامحسوس زرد رنگ نیز مشهود باشد.

روش غلط تست رنگ کرم پودر

قبل از خرید کرم پودر رنگ آن را تست کنید، یکی از اشتباه های رایج این است که آن روی دست یا گردن تست می کنند در حالیکه بهتر است ۳ رنگ نزدیک به رنگ پوستتان (نه چند درجه روشن تر یا تیره تر) را روی خط فک پایین خود بمالید اگر در نور طبیعی خط آرایش دیده نشود به این معناست که رنگ درست را انتخاب کرده اید یا به قول پت مک گرات معلم آرایشگری مجله ی Cover Girl اگر بدون مالیدن، رنگ کرم ناپدید شد، رنگکرم پودر عالی است. استفاده از کرم پودرهایی با تن رنگی مختلف و ترکیب آن ها سبب می شود زیبایی طبیعی صورت می شود.

در استفاده از این پوشاننده این نکات را در نظر داشته باشید: بعد از استفاده از فن مایع با یک تکه پنبه بزرگ به صورت دورانی روی صورت آرام بکشید تا اضافات کرم گرفته شود. اگر می خواهید به قسمتی از بدن خود کرم پودر بزنید از نوع چرب استفاده نکنید، کرم پودرهای آکوا که با آب مخلوط می‌شوند بهترین گزینه برای پوست بدن هستند.

اگر بعد از حمام در پوست صورت خود احساس کشیدگی و خارش می کنید و رنگ چهره تان به خاطر منعکس نشدن نور، مات و مایل به خاکستری است؛ اگر به علت فقدان چربی تیره و گرفته بنظر می رسد و به راحتی تحریک و ملتهب شود و مستعد پوسته پوسته شدن است به این معنا است که جنس پوست شما خشک است. باید پوشاننده ای انتخاب کنید کمبود پوست شما را جبران کند و پوست شما را شاداب کند، استفاده از پنکک خشک انتخاب خوبی برای این افراد نیست. فون مایع با بیس روغنی بهترین کرم پودر برای پوست خشک است که حالت براقی دارد و پوست را سرزنده تر نشان میدهد.

افراد با پوست چرب برخلاف پوست های خشک ظاهری براق دارند و پس از شست وشو پوست شان خیلی زود چرب می شود. این افراد هنگام خرید باید به برچسب کرم توجه کنند که روی آن کلمه Oil Free یا Matt نوشته شده باشد، زیرا در غیر اینصورت براقی پوستشان بیشتر می شود. کرم پودر مایع یا جامد با بیس آب و پنکک خشک بهترین کرم پودر برای پوست چرب می باشند.

جنس پوست صورت برخی افراد مختلط است یعنی قسمت پیشانی، روی بینی و چانه چرب و بقیه قسمت ها خشک هستند؛ پوست مختلط در تابستان خصوصیات پوست های چرب و در زمستان خصوصیات پوست های خشک را به خود می گیرد. انتخاب دو کرم پودر خوب مناسب فصل زمستان و تابستان و یا یک فون مایع با بیس آب برای کل سال است بهترین مارک کرم پودر برای این افراد است.

پوست نرمال پوستی سالم و شاداب است که میزان چربی و آب آن متعادل است.افراد خوش شانسی که دارای چنین پوستی هستند می توانند از هرنوع مارکی استفاده  کنند. همچنین می توانند برای زمستان از کرم روغنی با قدرت پوشانندگی زیاد برای حفاظت از پوست در برابر باد و سرما و برای تابستان کرم پودری سبک تر با بیس آب انتخاب کنند.

اگر دارای جوش صورتی هستید بهتر است تنها به فکر پوشاندن آن ها نباشید بلکه برای درمان آنها نیز  اقدام کنید؛ استفاده از محصولات بهداشتی نظیر انواع آب رسانها و تغذیه کننده ها، سرم ها و ماسک های پوست می تواند در بهبود و رفع این عیوب موثر باشند. اما برای پوشاندن آنها هم بهتر است از کرمی استفاده کنید که اسیدسالیسیلیک داشته باشد، زیرا وجود این ماده از مسدود شدن منافذ پوستی جلوگیری می‌کند. برای پوشاندن عیوب صورت علاوه بر کرم پودر مواد آرایشی دیگری نیز به کار می رود؛ کانسیلر، موس، فیکساتور و پرایمر چند نمونه از این مواد هستند.

روش صحیح استفاده از کانسیلر جامد

کانسیلر در دو مدل جامد و کرمی موجود است و برای همه لازم نیست بلکه تنها افرادی که زیر چشمهایشان هاله تیره ای وجود دارد و با کرم پودر نمی توانند لکه های ریز، جای زخم و چروک صورت را پنهان کنند، باید از آن استفاده کنند. از کانسیلر برای پنهان کردن پف، تیرگی و چروک های ریز دور چشم استفاده می کنند و بهتر است رنگ آن یک درجه روشنتر از پوشاننده صورت باشد.

برای آنکه پوشاننده ها مدت بیشتری روی صورت باقی بمانند می توانید از پودرهای فیکساتور استفاده کنید. این تثبیت کننده برس یا پد مخصوص دارد و در رنگ های روشن تا تیره و در مدل های مات و شاینی وجود دارد که باید آنرا پس از کرم پودر استفاده کنید.
پرایمر هم محصولی است که برای داشتن آرایشی صاف، بادوام و یکدست بکار می رود. پرایمرها معمولا بی رنگ هستند و قبل از کرم پودر و بعد از مرطوب کننده استفاده می شوند.

پنکک

پنکک آرایشی

پنکک یا پودر کامپکت ( Compact Powder ) یکی از رایج ترین لوازم آرایشی است که ساختار آن به صورت پودر فشرده می باشد؛ این محصول به خاطر حالت پودری که دارد پوشش مناسبی برای از بین بردن ناهمواری های صورت است و تمام خانم ها تا حدودی با آن آشنا هستند. 

پنکک صورت نیز مانند کرم پودر نوعی پوشاننده است که به پوست حالتی صاف، یک دست و مات می دهد و بهتر است آنرا روی کرم پودر استفاده کنید تا براقیت آن را بگیرد و رنگ صورت را یکنواخت کند. 


پنکیک آرایشی را می توان بدون کرم پودر نیز استفاده کرد، این پوشاننده برای افرادی که پوست خیلی چربی دارند مناسب است چون مانع از براقیت و چرب شدن پوست می شود. این محصول دارای بافت پودری و سبک وزنی است که به راحتی استفاده می شود، پودر پنکک را به کمک پد مخصوص روی صورت پخش می کنند. 

پنکیک آرایشی به خاطر بافت و ساختار پودری شکلی که دارد چربی و تعرق پوست را کنترل می کند. پنکک نیز مانند سایر لوازم آرایشی در انواع و مارک های مختلف در بازار وجود دارد که پنکک پودری لورا مرسییر، مای، دبورا، گلدن رز، فلورمار، مک، ریمِل، کلینیک، شَنِل، مکس فکتور، نارس، بابی براون،clarins، اون، gas، lumene و oreal چند نمونه از بهترین مارک پنکک هستند. پنکک سنگی هم یکی از انواع آن است که پوشش دهی آن عالی است و برای آرایش های طولانی مدت و گریم بکار می رود؛ این محصول بهترین پوشش دهنده پوست بدن است زیرا به لباس رنگ نمی دهد و ضد تعریق است.

در استفاده از پنکک باید به چند نکته توجه کنید:

– اولین و مهم ترین مرحله برای پنکیک زدن، مرطوب کردن پد پنکیک است که هرچه رطوبت پد کمتر باشد پوشش بیشتری خواهید داشت. البته مرطوب بودن پد به این معنا نیست که آن را زیر شیر آب بگیرید بلکه چند قطره آب روی آن بریزید.
– اگر پنکک شما حاوی ضد آفتاب باشد دیگر نیازی به استفاده از ضد آفتاب نیست، در غیر اینصورت ۱۰ دقیقه قبل از پنکک از ضدآفتاب استفاده کنید.
– اگر می خواهید روی کرم پودر پنکک بزنید نباید پد آن را روی پوست بکشید بلکه به صورت ضربه ای پودر را پخش کنید.
– برای افرادی که در تابستان زیاد عرق می کنند محصولی بهتر است که چربی کمتر و آب رسانی بیشتری داشته باشد؛ مانند فون های لیکوییدی. بهتر است این افراد پس از استفاده از فون از پودر فیکساتور استفاده کنند.
– روش صحیح پنکک زدن برای بخش هایی از صورت مثل زیر چشم باید در خلاف جهت خطوط میباشد که چروک ها مشخص نشود.

بهترین رنگ پنکک کدام است


– انتخاب رنگ پنکک مهم ترین معیار هنگام خرید است؛ پنکک نیز مانند کرم پودر در رنگ و تن های رنگی مختلف وجود دارد که رنگ پنکیک باید متناسب با رنگ پوست باشد.
– افرادی که پوست بسیار خشکی دارند ابتدا باید از مرطوب کننده استفاده کنند سپس ضد آفتاب بزنند و پس از جذب کامل آن پنکیک را روی صورت پخش کنید.
– با استفاده از یک برس پهن می توانید آرایش را تثبیت کنید و پودر را به طور یکنواخت روی پوست قرار داد.

استفاده از پنکیک هم اگر به صورت افراطی باشد با عوارضی همراه است، به عنوان مثال استفاده از پنکک روی ضد آفتاب باعث می شود اثر بخشی ضد آفتاب کاهش یابد. یکی دیگر ازعوارض پنکک این است که گاهی پنکک باعث باز شدن منافذ پوست می شود که به دنبال آن مشکلات پوستی و غیر پوستی چون ایجاد دمل بروز می کند. در مجموع استفاده از لوازم آرایشی به خصوص برای افرادی که پوست چرب دارند مضر است اما استفاده از پنکک برای این گروه به دلیل آن که کمتر جذب پوست می شود، مناسبتر است.

تاثیر استفاده از لوازم آرایشی مانند کرم پودر و پنکک

در این عکس می توانید مشاهده کنید چگونه به کمک این لوازم آرایش ناهمواری، جوش و لکه های صورت از بین رفته است.

شما از کدام یک از این فوندیشن ها بیشتر استفاده می کنید؛ کرم پودر یا پنکک؟

۱۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. Arezoo گفت:

  سلام
  صورت من خال داشت رفتم دکتر و بصورت لیزری یک ماه پیش خالها رو برداشتم اما الان جای خالها کاملا مشخصه و چندتایی هم جای جوش روی صورتم هست ،پوستم چربه و برای استفاده هرروزه از چی استفاده کنم؟و اینکه چجوری هم از ضد افتاب استفاده کنم هم یه چیزی که پوشانندگی خوب داشته و باشه و روی صورتم نماسه

  • سلام
   حتما قبل از انجام لیزر برای شما مراقبت های پس از لیزر را توضیح داده اند؛ چون پوست لیزر شده بسیار آسیب پذیر است و در مقابل نور خورشید تمایل به تیره شدن دارد باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. کرم ضدآفتاب بی بو وبی رنگی که حداقل ۳۰SPF داشته باشد تا به میزان بالایی از پوست لیزر شده در برابر آفتاب محافظت کند. در غیر اینصورت احتمال دارد لک های قهوه ای رنگی در پوست ایجاد شود.
   امابرای شما که پوست چربی دارید ضد آفتاب فاقد چربی یا ضد آفتاب Oil Free که چربی بسیار پایینی دارد، فلوئید ضدآفتاب، ضدآفتاب هایی که حاوی اسید های چرب و یا روغن های گیاهی نباشند و حاوی آنتی اکسیدان باشند، ضد آفتاب هایی که حاوی زینک اکسید، ترکیبات معدنی و بر پایه آب هستند، مناسب است.
   .
   بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشدار، انواع ژل مانند و سبک با عناصری مثل سیلیکا و ترکیبات ضدجوش است. این دسته از ضد آفتاب ها غالبا حاوی الکل هستند، چرا که الکل باعث خشک شدن پوست شده و از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می کند.
   .
   در مورد اینکه نوشتید ضدآفتاب روی پوستتون میماسه هم باید عرض کنم که کسانی که پوست چربی دارند پس از انجام آرایش روی صورت خود شاهد ماسیدن آرایش روی قسمت هایی از پوست که منافذ پوستی باز بوده اند، می شوند که برای جلوگیری از این اتفاق باید بعد از تمیز کردن پوست سعی کنید منافذ باز آن را نیز ببندید. استفاده از محلول‌های پاک‌کننده‌ «تونر» یکی از راه حل های موجود است.
   البته دلایلی دیگری نیز دارد؛ شاید پوستتان ضخیم شده و به لایه برداری نیاز دارد و شاید لایه ضخیمی کرم روی صورت قرا می دهید. استفاده از آبرسان زیر ضدافتاب هم پیشنهاد می شود.

 2. زهرا گفت:

  سلام ممنون از مطالبتون
  من صورتم چرب نیس اما مستعد جوشه، یه مدت از ضدآفتاب شون بدون چربی استفاده می‌کردم اما بعد یه مدت جوش سرسفید زدم، موندم چی استفاده کنم، یه عده میگن مرطوب کننده و پنکک، یه عده میگن ضد آفتاب، من برای مصرف روزانه میخوام که ضرری مث لک و جوش رو نیاره واسم،اکثرا نوشتن پنکک لک میاره، بعضی ها هم میگن ضدآفتاب رنگی لک میاره، ممنون میشم راهنماییم کنین

  • درود بر شما دوست عزیز
   ضدآفتاب های رنگی اگر به اندازه کافی روی پوست مالیده نشوند قطعا باعث بروز لک میشوند چون محافظت کافی نخواهند داشت. سعی کنید از ضدآفتاب های بی رنگ و فاقد چربی یا با چربی کنترل شده استفاده کنید. استفاده از ضد آفتاب بی رنگ و بعد روی آن پنکیک یا کرم پودر مناسب هم، به نظرم برای شما مناسب است. در ضمن به این نکته دقت کنید که ماندگاری یک ضد آفتاب روی پوست نهایتا دو تا سه ساعت است، آن هم در صورتیکه به اندازه کافی زده باشید. کرم ضد آفتاب نرمال ساده ERIKEH و کرم ضد آفتاب هیدرولیپید SPF 50+ Pharmaceris دو نمونه از ضد آفتاب های مناسب شما می باشند.

 3. سحر گفت:

  سلام ممنون بابت اطلاعات خوب و مفیدی که در اختیارمون میزارید یه سوار داشتم خدمتتون کرم پودر بهتره یا بی بی کرم و میخوام که مارک یک بی بی کرم عالی رو بهم معرفی کنید ممنون میشم

  • سحر عزیز سلام

   ممنون از اینکه وقت گذاشتی و مطلب را مطالعه کردی و خوشحالم که از آن لذت بردی.

   در مورد سوال شما نمی توان گفت کدام بهتر است چون هر کدام با یک هدف خاص تولید شده اند؛ در ادامه مختصری از تفاوت بی بی کرم و کرم پودر را آورده ام که امیدوارم مفید واقع شود.

   بی بی در این کلمه به معنای ضد لک است، این کرم پوشش کامل و متوسطی دارد و علاوه بر پوشانندگی دارای خواص دیگری چون ضد آفتاب، آنتی‌اکسیدان، ویتامین، آب‌رسانی، کاهش برق زدن پوست و روشن‌کنندگی نیز می باشد.
   کرم بی بی نسبت به کرم پودر بیشتر از پوست شما در برابر آفتاب محافظت می کند، بر عکس کرم پودر تنوع رنگی زیادی ندارد و بعد از قرار گرفتن روی پوست با رنگ پوست هماهنگ می شود، نسبت به کرم پودر برای پوست های خشک و حساس بهتر است چون آبرسانی می کند، پوشانندگی کاربرد کرم پودر و کرم بی بی بیشتر نواقص و قرمزی پوست را تسکین می دهد. در مجموع بیشترین تمرکز بی بی کرم بر آبرسانی، روشن کنندگی و حفاظت از پوست است.
   کرم پودر و کرم بی بی پایه های مناسبی برای آرایش هستند اما استفاده از آن به نوع پوست شما بستگی دارد؛ کرم بی بی محصولی چندکاره و سبک است اما کرم پودر برای کسانی است که نگران لکه های صورت خود هستند مناسب است.
   بی بی کرم بابی براون Bobbi Brown – بادی شاپ The Body Shop All in One – بربری Burberry Fresh Glow – کلارنس Clarins -دیور Dior Diorskin Nu.de -استی لودر Estee Lauder Daywear –گارنیر Garnier -لاروش پوزای La Roche Posay Effaclar – لورال L’Oreal Nu.de Magique – مک MAC Balm – میبلین Maybelline Dream Fresh و کرم بی بی میشا چند مورد از بهترین مارک های کرم بی بی هستند.

 4. ماریا گفت:

  سلام ممنون از توضیحات خوبتون
  من کرم پودر استار لوکس خریدم آیا این مارک هم خوبه ؟

  • بهار گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که مطلب مورد توجه شما قرار گرفت.
   اما در مورد کرم پودر استار لوکس؛ من نظرات کاربران رو درباره این مارک کرم پودر مطالعه کردم، نظرات حاکی از این است که کرم پودر استار لوکس کار با کیفیت و عالی است که پوشش دهی عالی دارد، فوق العاده سبک با ماندگاری حداقل ۱۲ ساعت روی پوست بدون تجدید آرایش و استفاده از آن باعث جوش زدن نمی شود و برای پوست های چرب و حساس بسیار مناسب است.
   کرم پودر ویتامینه استارلوکس هم دارای اثر لیفتینگ و ضد جوش است و مغذی و مرطوب کننده پوست می باشد.
   در مجموع می توان گفت مارک استارلوکس سبک و نرم است و به خوبی پوست را پوشش می دهد و براق نمی کند.

 5. زهره گفت:

  در مورد بهترین مارک کرم پودر هم چند تا مثال بزنید
  میخام بخرم کدام برند کرم پودر معروف تره؟

  • بهار گفت:

   سلام دوست عزیزم-
   کرم پودر شنل،کرم پودر جورجیو ارمانی، کرم پودر شارلوت تیلبری، کرم پودر نارس، کرم پودر لاپری، کرم پودر استی لودر، کرم پودر بیو، از معروف ترین و بهترین برندهای کرم پودر هستند.
   البته برای خرید باید به این موارد دقت کنید و یک کرم پودر خوب دارای این ویژگی ها باید باشد:
   نزدیکی به رنگ طبیعی پوست هر شخص.
   داشتن فرمولاسیون سبک و با قدرت پوشانندگی بالا.
   فرمولاسیون مناسب با جنس پوست (پوست خشک، روغنی، نرمال).

 6. سپیده گفت:

  سلام ممنون از مطلبتون بهارخانوم

  • بهار گفت:

   سلام بر شما دوست گرامی- خوشحالم از اینکه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته است. منتظر نظرات ارزشمند شما در دیگر مطالب سایت هستم…

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت