logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » علمی » فناوری آی تی » بهترین روش تبلیغات اینترنتی کدام است؟

بهترین روش تبلیغات اینترنتی کدام است؟

سه شنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۷ | 735 بازدید | ۲ دیدگاه | فناوری آی تی
انواع روش های تبلیغات اینترنتی

سلام دوستان تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین یکی از انواع روش های تبلیغات است که در آن از اینترنت به عنوان یک بستر و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات استفاده می کنند؛ به عبارت دیگر به تمامی تبلیغاتی که در فضای اینترنت انجام می شود، تبلیغات اینترنتی می گویند. گسترش دسترسی و افزایش سرعت اینترنت نسبت به گذشته، از بین رفتن محدودیت زمانی و مکانی، فروش و ارائه انواع لپ تاپ، کامپیوتر، گوشی هوشمند و تبلت با قیمت های مختلف و توجه بیشتر مردم به خریدهای اینترنتی باعث شد روزانه هزاران نفر برای رفع نیازهای خود سریع ترین و ساده […]

سلام دوستان

تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین یکی از انواع روش های تبلیغات است که در آن از اینترنت به عنوان یک بستر و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات استفاده می کنند؛ به عبارت دیگر به تمامی تبلیغاتی که در فضای اینترنت انجام می شود، تبلیغات اینترنتی می گویند. گسترش دسترسی و افزایش سرعت اینترنت نسبت به گذشته، از بین رفتن محدودیت زمانی و مکانی، فروش و ارائه انواع لپ تاپ، کامپیوتر، گوشی هوشمند و تبلت با قیمت های مختلف و توجه بیشتر مردم به خریدهای اینترنتی باعث شد روزانه هزاران نفر برای رفع نیازهای خود سریع ترین و ساده ترین راه را انتخاب کنند؛ به تبع آن نیز بسیاری از شرکت ها ترجیح دادند از تبلیغات اینترنتی برای معرفی محصول خود استفاده کنند. این روش تبلیغات محور اساسی فعالیت بسیاری از شرکت های بزرگ همچون گوگل و یاهو می باشد و در افزایش درآمد آن ها نقش مهمی دارد. تبلیغات آنلاین باعث می شود نام و لوگوی سایت شما در سایت های پربازدید قرار بگیرد و به این ترتیب آمار بازدید و میزان فروش محصولات شما افزایش یابد. این روش تبلیغاتی که رابطه تعاملی با کاربران، مهم ترین ویژگی آن می باشد در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار  می گیرد اما در ایران هنوز به اندازه بازاریابی سنتی گسترش نیافته است و بسیاری از مدیران در مورد استفاده از تبلیغات آنلاین و رسیدن به موفقیت به کمک آن تردید دارند. تبلیغات اینترنتی انواع گوناگونی دارد که تبلیغات کلیکی، ایمیلی، بنری، پاپ آپ، تبلیغات موبایلی، تبلیغات در گوگل، رپورتاژ آگهی و تبلیغات متنی نمونه هایی از آن می باشند.

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

این نوع از تبلیغات برای کسب و کارهای مختلف جذابیت زیادی دارد که تنوع و مزایای زیاد نسبت به تبلیغات سنتی از دلایل محبوبیت تبلیغات آنلاین می باشد. تبلیغات آنلاین نسبت به نوع سنتی مزایای فراوانی دارد که مهم ترین موارد آن بدین شرح می باشند:
بسیار ارزان است.
محدودیت جغرافیایی و زمانی ندارد.
آسیب پذیر نیست.
بسیار ارزان است و دستمزد اولیه ی کمتری دارد.
حوزه دسترسی وسیع تری دارد و بسیار گسترده است.
فرآیند سریع و راحتی دارد.
می توان مخاطبین اصلی را هدف گیری کرد و تعداد افراد بیننده ی تبلیغ را ردگیری کرد.
استفاده از این روش به محیط زیست آسیب وارد نمی کند.

اگر شما نیز برای توسعه کسب و کار و افزایش فروش خود به دنبال موثرترین و بهترین روش تبلیغات اینترنتی هستید، ما را تا انتهای متن همراهی کنید.

۱- رپورتاژ آگهی
رپورتاژ آگهی یا Advertorial از دو عبارت advertisement و editorial الهام گرفته شده است و به معنی سرمقاله‌ی تبلیغی می باشد که برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ به دایره لغات اضافه شد و دارای انواع مختلفی است که رپورتاژ آگهی رسانه ای، نوشتاری و اینترنتی مهم ترین نمونه های آن می باشند. رپورتاژ آگهی اینترنتی شکل هوشمندانه تری از آگهی است که در قالب یک گزارش، مصاحبه، مقاله و یا نوشته به ظاهر بی طرفانه آماده می شود و در سایت های پربازدید منتشر می شود؛ معمولا صاحبان رسانه سعی می کنند کسب درآمد از طریق انتشار رپورتاژ خبری را پنهان و یا انکار کنند و یا این پیام را منتقل کنند که در عین دریافت پول برای انتشار رپورتاژ اما مطلبی خلاف واقع منتشر نمی کنند. رپورتاژ آگهی که در سایت های ایرانی به شکل ریپورتاژ و رپرتاژ هم دیده می شود یک نوع آگهی تبلیغاتی یا یک خبر تبلیغاتی است که همانند یک مطلب یا خبر عادی به نظر می رسد در حالیکه تبلیغ یک محصول یا خدمت است و با هدف توسعه و ایجاد آگاهی از برند و کسب وکار در بهترین سایت های خبری منتشر شده است. این روش تبلیغاتی یکی از بهترین روش های تبلیغات آنلاین و یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های بازاریابی محتوا برای کسب و کارها می باشد که در تبلیغات اینترنتی و برندینگ در دنیای اینترنت بسیار تاثیر گذار است. رپورتاژ خبری را مطلب سفارشی یا PPP یا Pay Per Post به معنی پرداخت به ازای هر مطلب نیز می نامند و شرکت های بزرگ و استارت آپ های هوشمند از این روش برای مارکتینگ و برندینگ استفاده می کنند. برای رپورتاژ آگهی یا روابط عمومی دیجیتال  (PR) تعاریف زیادی در اینترنت وجود دارد که چند نمونه آن بدین ترتیب می باشند:

– رپرتاژ یک  قالب بخصوص از گزارش است که شرکت ها و سازمان ها با هدف بازاریابی، جذب مشتری، انتقال پیام برند، معرفی محصولات، بهبود وضعیت سئو و افزایش رتبه سایت در نتایج جست و جوی گوگل، برای آن هزینه می کنند. سایت های تبلیغاتی یا خبری این هزینه را بابت نگارش متن گزارش و تخصیص فضای مورد نیاز جهت ارائه گزارش دریافت می کنند.
– ریپورتاژ آگهی یکی از روش های تبلیغات حرفه ای در دنیای اینترنت است که جای تبلیغات بنری را گرفته است و به خاطر اینکه بیشتر خوانده می شود و نوعی تبلیغات غیرمستقیم است؛ سبب جلب اعتماد کاربران می شود و تاثیر زیادی روی آن ها دارد و در نتیجه بینندگان را به مشتری تبدیل می کند.
رپورتاژ اگهی یکی از بهترین روش‌های برند سازی و تبلیغات اینترنتی است و بزرگترین برندهای دنیا برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از آن استفاده می کنند. تهیه رپورتاژ نیاز به مهارت در نوشتن و آشنایی با مفاهیم لینک بیلدینگ دارد و تبلیغ کالا یا محصول به طور کامل در کنار تصویر، فیلم، توضیحات و لینک مناسب در یک سایت فعال و معتبر منتشر می شود و برای همیشه در آن سایت می ماند و به همین جهت یکی از بهترین روشها برای ارتقاء رتبه سایت در گوگل است.

ریپرتاژ آگهی از جمله روش های بسیار موثر تبلیغات اینترنتی و سئو می باشد که به دلیل انتشار به شکل یک خبر جدید در سایت های معتبر، اعتماد و نظر مخاطبان را جذب می کند؛ این آگهی محتوا محور بوده و طول مطلب آن زیاد است و در متن خبر چند کلمه کلیدی به وب سایت تبلیغ دهنده لینک فالو میشود.
تیتر رپورتاژ خبری همانند سایر خبرها در صفحه اول سایت قابل مشاهده است و برخلاف سایر شیوه های تبلیغاتی که در یک بازه زمانی شخص منتشر می شوند و پس از مدتی حذف می شوند، رپورتاژ هیچگاه از سایت مورد نظر حذف نمی شود و در بخش آرشیو قرار می گیرد.
لینک دادن وب سایت های بزرگ و مرجع به سایت شما آن هم از نوع فالو سبب جهش رتبه وبسایت شما در گوگل، افزایش ترافیک و ایجاد یک درآمد پایدار و همیشگی برای شما می شود.
مکمل‌های غذایی، وسایل آرایشی و بهداشتی، محصولات ورزشی، برنامه‌های آموزشی و تربیتی و آژانس‌های مسافرتی بیشترین محصولات و خدماتی هستند که برای تبلیغ آن ها از رپورتاژ استفاده می کنند.

مزایای رپورتاژ آگهی
– انتشار تبلیغ به شکل خبر در سایت های معتبر، مخاطب را جذب می کند و اعتماد مخاطبان را به همراه دارد.
– هایپر لینک چند کلمه کلیدی به صورت فالو مناسب ترین استراتژی جهت بهتر شدن سئو سایت و بالا رفتن رتبه گوگل
رپورتاژ آگهی یک تبلیغ دائمی است که بر خلاف سایر روش‌های تبلیغاتی هیچ وقت پاک نمی‌شود.
محدودیت کلمه وجود ندارد و نویسنده فضای کافی برای توضیح دادن دارد.
معرفی مدیران برندها بصورت مصاحبه یا معرفی خدمات آنها در قالب گزارش
برای سفارش رپورتاژآگهی تنها یکبار باید هزینه پرداخت کرد و نیازی به پرداخت مجدد نیست.
اعتبار سازی با استفاده از اعتباری که نشریه، روزنامه، وبلاگ، یا سایت خبری دارد.
در کمترین زمان ممکن، بیشترین بازخورد ممکن را برای شما دارد.
با خرید رپورتاژ آگهی از سایت های معروف، به خاطر آنکه نام و برند شما بیشتر دیده می شود افزایش بازدید و برند سازی صورت می گیرد.
– رپورتاژ آگهی یکی از پربازدید ترین انواع تبلیغات است که به یک دوره خاص محدود نمی شود، در بلند مدت و کوتاه مدت اعتبار خاصی به برند می بخشد و بیشترین بازگشت سرمایه را به همراه دارد.

۲- تبلیغات از طریق بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یا SEO
بی شک شما نیز دوست دارید زمانی که واژه ای مرتبط با حوزه کاری شما در گوگل سرچ می شود، سایت شرکت یا فروشگاه شما در صفحه اول گوگل ظاهر شود. قرار گیری در صفحه اول گوگل به سادگی امکان پذیر نیست و به عوامل مختلفی چون طراحی سایت براساس جدیدترین الگوریتم های SEO و با قابلیت نمایش مناسب در موبایل، محل مناسب هاستینگ سرور سایت، سرعت بالای سایت در لود شدن، تولید محتوای دست اول، استفاده درست از کیورد هایی که جستجوی بالایی دارند که از طریق سایت گوگل ترندز در درسترس هستند و دریافت بک لینک فالو دائمی بستگی دارد. بهینه سازی سایت برای جستجوی گوگل یا همان سئو یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی می باشد که انجام آن نسبت به برخی روش ها هزینه کمتری دارد و نتایج آن در طولانی مدت بهتر است.

تبلیغات اینترنتی به کمک سئو سایتبرخی از مزایای این روش تبلیغاتی بدین ترتیب می باشند:
ترافیک سایت: قرار گرفتن در صفحه اول باعث بیشتر دیده شدن و افزایش ترافیک می شود.
هزینه کمتر: انجام سئو هزینه بر و زمانبر است اما در مقایسه دیگر روش های تبلیغات اینترنتی به صرفه تر است و در صورت کسب رتبه خوب دیگر نیازی نیست برای هر کلیک مبلغی پرداخت کنید.
برتری: رسیدن به صفحه اول گوگل از طریق سئو کار آسانی نیست اما اگر به این مرحله برسید دیگر رقبای شما توان رقابت با شما را ندارند.
تدوام و پایداری: برخلاف تبلیغات کلیکی، نتایج این روش معمولاً ماندگار هستند و نیازی به پرداخت پول برای تمدید نیست.

اما در کنار این مزایا، تبلیغات از طریق سئو برای موتورهای جستجو با معایبی نیز همراه است:
هم اکنون رقابت تنگاتنگی برای کسب رتبه اول گوگل بین وب سایت ها وجود دارد و کسب این رتبه برای کسب و کارهای نوپا و تازه کار کمی مشکل و زمانبر است.
در اکثر موارد بهینه سازی یک سایت به زمان زیادی نیاز دارد و اگر برای کلمات کلیدی مورد نظر رقبای بزرگی چون آمازون وجود داشته باشد این کار تقریبا محال می شود.
تولید محتوای باکیفیت در افزایش ترافیک و بهبود رتبه سایت موثر است و برخی از کسب و کارها برای تولید محتوا با مشکل مواجه هستند.

۳- تبلیغات بنری
شیوه تبلیغات بنری یکی از رایج ترین انواع تبلیغات اینترنتی می باشد که از سال ۱۹۹۶ به عنوان اولین نوع تبلیغات در اینترنت ظاهر شد و مخاطبان زیادی دارد. این آگهی ها به منظور معرفی برند به کاربران در صفحات با محتوای مرتبط و گاهی صفحات غیر مرتبط قرار می گیرد و باعث بهبود رتبه وب سایت آگهی دهنده می شوند. این روش بازاریابی بسیار هزینه بر و دیر بازده است که تداوم آن و نمایش در سایت های پر بازدید برای شرکت های بزرگ نتایج خوبی به همراه دارد اما برای استارت آپ ها و کسب و کار های نوپا روش تاثیر گذاری نیست. بنرهای تبلیغاتی در طرح، سایز و قالب های مختلفی در محلی از صفحه سایت تبلیغ گیرنده، نمایش داده می شوند؛ بنر به سایت تبلیغ دهنده یا صفحه ای که دارای توضیحات درباره تبلیغ می باشد لینک است و کاربر با کلیک روی آن وارد سایت تبلیغ دهنده می شود. بنرهای تبلیغاتی در فرمت های گوناگونی چون عکس های ثابت، عکس های متحرک gif و بنر های فلش و در اندازه های استاندارد که بر اساس پیکسل است طراحی می شود و بهتر است محتوای آن به گونه ای باشد که با اهداف بازاریابی شما منطبق باشد و حالتی از ضروریت را ایجاد کند تا کاربر به آن جذب شود.

تبلیغات بنریمهم ترین نکته در تبلیغات بنری طراحی طراحی هدفمند و مطلوب آگهی است که با توجه به حجم بالای تبلیغات در فضای مجازی، عدم خلاقیت در طراحی بنر، عدم تغییر گرافیک و محتوای آگهی در یک بازه زمانی خاص، بارگذاری نامناسب در مرورگرها، عدم تناسب رنگبندی و نوع طراحی گرافیکی با رنگ های زننده باعث شده کاربران این بنرها را نادیده بگیرند.

بنرهای تبلیغاتی به دو صورت کلیکی و ماهیانه وجود دارند که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاصی دارند؛ اما به طور کلی برخی از این مزایا و معایب بدین ترتیب می باشند:
مزایا تبلیغات بنری
این آگهی ها بیشتر در ذهن بازدید کننده می ماند و در تصمیمات خرید او نقش مهمی دارند.
برای معرفی محصول خود می توانید از تصویر، انیمیشن و گیفت استفاده کنید.
رشد سریع تعداد بازدیدها
تبلیغات بنری با استفاده از جمع آوری کوکی های مرورگر کاربر،‌ نوع خاصی از تبلیغات را با توجه به علایق او نشان می دهد؛ در واقع کاربر تبلیغی را می بیند که دوست دارد.

معایب تبلیغات بنری
یکی از مهم ترین معایب تبلیغات بنری نمایش آگهی در صفحات خاصی از سایت نمایش دهنده طی یک مدت مشخص می باشد؛ این بازه زمانی در سایت های گوناگون مختلف است و بعد ازاتمام زمان باید آن را تمدید کرد.
کاهش تعداد بازدید پس از قطع تبلیغات
ازدحام بنرهای تبلیغاتی در وبسایت ها
مشخص نبودن تعداد کلیک ها در صورت عدم استفاده از سیستم آمارگیر

۴- تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یکی از اواع تبلیغات اینترنتیاین روش تبلیغات که یکی از انواع تبلیغات اینترنتی نیز می باشد PPC یا پرداخت به ازای کلیک نیز نام دارد. روش کلیکی در زمان خود بهترین نوآوری در صنعت تبلیغات آنلاین بود و جایگزین روش های سنتی چون تبلیغات بنری (مدت‌دار) و پرداخت به ازای تعداد نمایش شده بود. تبلیغات کلیکی یکی از موثرترین تکنیک های تبلیغات هدفمند در دنیا می باشد که توسط شرکت های بزرگی چون گوگل ارائه می شود و به صورت بنر، متن و حتی ویدئو در وب سایت ها و برنامه های موبایل نمایش داده می شود. شرکت های بزرگی که سرویس تبلیغات کلیکی ارائه می دهند امکانات زیادی برای مدیریت آگهی در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می دهند که می توانند آمار دقیقی از بازخورد آگهی، رفتار مشتری نسبت به کالا و روش تبلیغاتی را ارزیابی کنند. در این روش تبلیغات که نوعی تکنیک بازاریابی اینترنتی هست صاحبان کسب‌ و کارها با قرار دادن تبلیغات خود در وبسایت ها باید به ازای هر کلیک کاربر بر روی تبلیغ مبلغی را پرداخت کنند که در این روش بازدید کننده پس از کلیک روی آگهی به وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل و یا رسانه‌ای دیگر هدایت می‌شود. نکته ای که در این روش حائز اهمیت است این است که شما در این روش  به کلیک پول می دهید نه به مشتری و این کلیک باید در نتیجه علایق کاربر و به صورت واقعی باشد؛ اما کلیک های غیر واقعی که خود ناشر آگهی بر روی تبلیغات انجام می‌دهد، ابزارهایی که باعث ایجاد کلیک های اتوماتیک یا افزایش ترافیک میشوند و نرم افزارهای فریبنده باعث از بین رفتن هزینه های صاحب کسب و کار می شود. البته برای رفع این مشکل، مدل پیشرفته تری از تبلیغ کلیکی در حال بهره برداری است که پرداخت به ازای منجر شدن به خرید نام دارد.

مزایای تبلیغات کلیکی
نتایج حاصل از این روش برخلاف روش سئو، به خوبی قابل اندازه گیری و ارزیابی هستند و می توانید متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی از طریق کاربران جستجو می شوند و چه کلماتی باعث افزایش CTR میشوند.
محل قرار گیری این تبلیغات اکثرا در بالای صفحه بوده بنابراین احتمال دیده نشدن آن ها تقریباً صفر است.
این روش سریع ترین راه ممکن برای قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو می باشد.
در این روش می توانید تعیین کنید که چه مقدار بودجه برای آن اختصاص دهید و آن را مدیریت کنید.
این روش بسیار ساده است و به سرعت برای شما ترافیک ایجاد می کند.
در تبلیغات کلیکی همه چیز از متن آگهی، محل قرارگیری تبلیغ و تعیین کلمه کلیدی که تبلیغ برای ان نشان داده شود، در اختیار شما می باشد.

معایب تبلیغات کلیکی
نابودی بودجه با کلیک های غیر واقعی
تبلیغات PPC نیاز به پرداخت هزینه مستمر دارند و به محض اینکه تمدید نشود، تبلیغات قطع میشود.
گاهی برخی افراد برای ضربه زدن به رقیب خود مدام روی تبلیغ او کلیک می کنند تا بودجه مقرر شده رقیبشان تمام شود و تبلیغ او از صفحه حذف شود.
یکی دیگر از مواردی که می تواند برای شما هزینه بر باشد، رقابت بر سر پیشنهاد قیمت برای یک کلمه کلیدی میان شما و دیگر رقبا است. همانطور که می دانید بهترین سیستم های تبلیغاتی دنیا از جمله سیستم تبلیغات گوگل ادوردز Google Adwords و سیستم تبلیغات مایکروسافت BingAds به صورت مناقصه ای Bid-based کار می کنند. به این معنا که برای رقابت باید قیمت هر کلیک را بالاتر ببرید تا بیشتر دیده شوید و درصدر لیست رقابت کنندگان قرار گیرید.

۵- تبلیغات ویدئویی
استفاده از ویدئو در قالب آگهی یکی از روش های تبلیغاتی است که با افزایش سرعت دسترسی به اینترنت در سراسر دنیا، گسترش انتشار و مشاهده فایل های ویدئویی توسط کاربران و فیلمبرداری با گوشی های هوشمند مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است و سبب افزایش ترافیک سایت نیز می شود. تبلیغات ویدئویی مانند یک بنر تبلیغاتی در قسمت بالا یا کنار صفحه وب قرار می گیرد یا ممکن است بخشی از یک بنر پیشرفته ی فلش باشد و یا یک تیزر تبلیغاتی یک تا دو دقیقه ای است که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. این نوع تبلیغات بازخورد خوبی دارد و در ایران هم طرفداران زیادی دارد؛ بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها از محصولات و خدمات خود ویدئویی تهیه می کنند و در سرویس های اشتراک ویدئویی چون یوتوب، آپارات و Vimeo قرار می دهند، از آنجا که بیشتر این سرویس ها رایگان هستند روش مقرون به صرفه ای می باشند. اما فیلتر بودن یوتیوب برای ایرانیان و حداکثر حجم مجاز برای بارگذاری ویدیو در آپارات از معایب این روش ها می باشند.

۶- تبلیغات در گوگل
تبلیغات
در موتورهای جستجو یکی از روش های تبلیغات اینترنتی است و تبلیغ در موتور جستجوی قدرتمند گوگل متداول ترین آن می باشد که با هدف رونق بخشیدن به کسب و کار، افزایش مشتری و فروش بیشتر انجام می شود. تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز Google Adwords یکی از کاربردی ترین روش های تبلیغات اینترنتی و بازاریابی دیجیتال است که برای کسب و کار های بزرگ و کوچک در سراسر دنیا بازدهی زیادی به همراه دارد. اهمیت این روش به این دلیل است که بیشتر مشتریان کسب و کار آنلاین از طریق موتور های جستجو و به خصوص گوگل وارد سایتها می شوند و گوگل محبوب ترین موتور جستجو است که پاسخگوی سوالات کاربران می باشد؛ بنابراین برای فروش بهتر باید در گوگل جایگاه خوبی داشته باشید. تبلیغات در گوگل توسط برنامه گوگل ادوردز که یک پلتفرم تبلیغاتی متعلق به گوگل است انجام می شود؛ گوگل این ابزار را در اختیار دارندگان سایت ها قرار داده است تا با پرداخت هزینه ای کم، تبلیغات سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهند و موقعیت سایت خود را در صفحه جستجو بالاتر از بقیه قرار دهند. گوگل ادوردز یکی از مهم ترین منابع درآمد شرکت گوگل است که برای ثبت آگهی باید ابتدا یک حساب کاربری در آن بسازید، چند کلمه کلیدی در حیطه کسب و کار خود را وارد کنید و بعد حساب کاربری را شارژ کنید. حالا اگر یکی از این واژه ها را در گوگل سرچ کنند آگهی شما که به شکل متن، تصویر و ویدئو می باشند در بالای فهرست نتایج جستجوی گوگل نمایش داده میشود که در کنار آن یک آیکن زرد رنگ کوچک که روی آن کلمه Ad نوشته شده است قرار دارد و در صورت کلیک این آگهی کاربر به طور مستقیم به وبسایت شما برده می‌شود؛ این روش تبلیغاتی به صورت PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک Pay Per Click کار می کند.

تبلیغات در گوگل

مزایای تبلیغات در گوگل
نمایش تبلیغات براساس کلید واژه مربوط به محصول
تعیین بازه زمانی نمایش آگهی
تعیین بودجه برای هر تبلیغات
گزارش آماری دقیق از تعداد نمایش و تعداد کلیک ، هزینه ها و …
نمایش آگهی در صدر نتایج جستجو بدون نیاز به دانش SEO
هزینه کمتر نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغاتی همچون تلویزیون، رادیو، بیلبورد، مجلات و .. می باشد.
هدفمند بودن تبلیغ در گوگل
جذب مشتریان واقعی و جهانی
اعتماد مشتری به برند شما به دلیل قرار گیری در رتبه یک گوگل
اگر این روش تبلیغاتی مفید نبود می توان آن را متوقف کرد.

این روش در کنار مزایای فراوان برای ایرانیان روش مناسبی نیست که مسدود بودن صفحه Google Adwords از مهم ترین معایب آن می باشد. همچنین گوگل ادوردز دامنه ir. را قبول نمی کند، گوگل ادوردز نسخه فارسی ندارد، هزینه کلیک متغیر است و به تعداد رقبا، رنک سایت در گوگل، کلمات کلیدی، سئوی سایت و … بستگی دارد، شارژ کردن اکانت گوگل به حساب ارزی مانند ویزا کارت یا مستر کارت نیاز دارد، آگهی شما به طور مداوم دیده نمی شود و خروج ارز از کشور از معایب تبلیغات در گوگل می باشند.

۷- تبلیغات ایمیلی

تبلیغات ایمیلییکی از روش های تبلیغات اینترنتی که مدت زمان زیادی است کسب و کارها به کمک آن به تبلیغ کالا و خدمات خود می پردازند، ایمیل تبلیغاتی یا ایمیل مارکتینگ است. تبلیغات ایمیلی نوعی بازاریابی مستقیم و بهترین روش بازاریابی آنلاین است که باوجود آن که روشی قدیمی است اما اگر به شیوه ای صحیح، حرفه ای و با محتوای مناسب انجام شود می تواند یکی از بهترین، ارزان ترین و موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ باشد. در این روش تبلیغاتی، آگهی به شکل یک ایمیل با گرافیک زیبا تهیه می شود، به بخش های مهم و مرتبط سایت لینک داده میشود و با هدف ایجاد یک ارتباط تجاری برای تعداد زیادی آدرس پستی ارسال می شود؛ البته حالت دیگر این روش این است که ایمیل ها تنها برای مشتریان بالقوه ارسال می شود. علاوه بر ارسال ایمیل تبلیغاتی برای معرفی محصول، ارسال دوره ای آن برای مشتریان سبب تشویق آن ها به خرید دوباره از مجموعه شما می شود. وب سایت های ایمیل مارکتینگ بین المللی مانند Mailchimp ابزار های بسیار کارآمد و در عین حال ساده ای را برای ارتباط با مخاطبین از طریق ایمیل در اختیار مدیران کسب و کار قرار می دهد که مدیر سایت می تواند با بالاترین و دقیق ترین آمار، میزان مشاهده و بازخورد ایمیل های ارسالی را بررسی کند. برخی شرکت‌های بازاریابی و تبلیغات آنلاین در قبال دریافت مبلغی، آگهی آماده شده را به بسته‌های آدرس ایمیل چندهزارتایی که در اختیار دارند ارسال می‌کنند اما برخی از این شرکت ها هیچ گاه لیست ایمیل های خود را در اختیار شما قرار نمی دهند تا آنها را بررسی کنید و از طرفی چون این شرکت ها یک متن،گرافیک و موضوع ایمیل مشترک را برای همه می فرستند یا ایمیلشان از طریق سیستم های تشخیص اسپم شناسایی می شوند و در آشغال دانی ایمیل مشتری می رود یا به دلیل آن که روزانه و به تعداد زیاد برای مشتری فرستاده می شود کسی مایل به خواندن این ایمیل ها نیست. بهتر است ایمیل توسط فردی در شرکت شما تهیه شود و برای مشتریان هدف فرستاده شود تا اثر بخش باشد. برای این کار ابتدا مخاطبان خود را بشناسید و درباره آن ها اطلاعاتی جمع آوری کنید و ایمیلی با عنوان قابل فهم برای آنها ارسال کنید؛ موضوع ایمیل مهم ترین موضوع در جلب توجه مخاطب است که مشتری را ترغیب به باز کردن ایمیل می کند. متن ایمیل نیز باید به گونه ای جذاب باشد چون در غیر اینصورت مخاطب در کمتر از ۲ ثانیه ایمیل را به صندوق اسپم های خود منتقل می کند. به دنبال ارسال ایمیل های اسپم نباشید و تنها به کسانی که با رضایت شخصی ایمیل خود را در اختیار شما قرار داده اند پیام بفرستید؛ این روش که اجازه بازاربی یا حق انتخاب در ایمیل مارکتینگ نام دارد برای از بین بردن معایب این روش بکار می رود. برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ باید روند ثبت نام را آسانی داشته باشید، اعتماد کاربران را جلب کنید و آن ها را تشویق کنید عضو خبرنامه شما شوند. تقریبا بیشتر افراد یک آدرس ایمیل دارند که به صورت منظم آن را بررسی می کنند که این موضوع یکی از مهمترین دلایل رشد این روش تبلیغاتی ارزان می باشد؛ در ادامه به برخی از مزایا و معایب این روش اشاره خواهیم کرد:

مزایای استفاده از ایمیل تبلیغاتی
دومین روش بازاریابی به عنوان موثر ترین تاکتیک بازاریابی آنلاین
هزینه تبلیغات کم نسبت به سایر روش ها
کاهش زمان و نیروی مصرفی
معرفی و فروش محصول بدون در نظر گرفتن مکان و زمان
ارسال ایمیل تبلیغاتی گروهی با هدف به دست آوردن مشتریان جدید
پیگیری رفتار کاربران پس از ورود به سایت
تاثیر دقیق بر روی سرمایه گذاری و کارایی بسیار بالا

معایب استفاده از ایمیل تبلیغاتی
مشکلات دسترسی به اینترنت مانند قطعی و کند شدن اینترنت
آشنا نبودن برخی از کاربران به اینترنت و طرز استفاده از آن
اعتماد نداشتن برخی از کاربران به ایمیل تبلیغاتی که آن را حاوی ویروس و فایل های مخربی می دانند
مهم ترین معضل این روش گزارش صادر شده راجع به دهش(derivery) ایمیل های فرستاده شده یا گزارش رسیدن آن به دست مشتری می باشد.  به عنوان مثال در سال ۲۰۰۸ طبق گزارش سرورهای ایمیل، به طور متوسط نرخ تحویل ۵۶٪ بوده است.
سایت‌های اینترنتی به میزان سایر رسانه‌ها از امنیت کافی برخوردار نیستند چون ممکن است تحت نفوذ Hackerها قرار ‌گیرند.

در این مطلب به معرفی ۷ نوع از تبلیغات اینترنتی پرداختیم، شما برای معرفی کسب و کار خود از کدام روش استفاده می کنید و به نظر شما کدام یک از این نوع تبلیغات موثر تر است؟

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. مریم گفت:

  سلام.مطلبتون خیلی عالی بود.واقعا به دردم خورد.ممنون از سایت خوبتون
  به سایت من هم سر بزنید و اگر نظری دارید بفرمایید.

  • بهار گفت:

   سلام دوست عزیزم- خوشحالم که مطلب مورد توجه شما قرار گرفت و از اظهار لطف شما سپاسگزارم.
   حتما در اسرع وقت مطالب سایت شما را مطالعه خواهم کرد

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت