logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » مطالب عمومی » پولدارترین مردان ایران چه کسانی هستند؟

پولدارترین مردان ایران چه کسانی هستند؟

پنج شنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۷ | 755 بازدید | ۶ دیدگاه | مطالب عمومی
8 مرد پولدار ایران

سلام دوستان شاید برای برخی افراد جالب باشد که بدانند پولدار ترین افراد جهان و ایران چه نام دارند، راههای پولدار شدن آن ها چه بوده و راز ثروتمند شدن آن ها در چیست؟ اگر شما نیز می خواهید با چند تن از این افراد و نحوه پولدار شدن آن ها آشنا شوید با ما همراه باشید. اما این  دو نکته را مدنظر داشته باشید که اولا برخی از این افراد کارآفرینان نمونه کشوری هستند که تاکنون بارها مورد تقدیر قرار گرفته اند و پولدار شدن و ثروتمند بودن همیشه به این معنی نیست که طرف رانت خوار، کلاهبردار و […]

سلام دوستان

شاید برای برخی افراد جالب باشد که بدانند پولدار ترین افراد جهان و ایران چه نام دارند، راههای پولدار شدن آن ها چه بوده و راز ثروتمند شدن آن ها در چیست؟
اگر شما نیز می خواهید با چند تن از این افراد و نحوه پولدار شدن آن ها آشنا شوید با ما همراه باشید. اما این  دو نکته را مدنظر داشته باشید که اولا برخی از این افراد کارآفرینان نمونه کشوری هستند که تاکنون بارها مورد تقدیر قرار گرفته اند و پولدار شدن و ثروتمند بودن همیشه به این معنی نیست که طرف رانت خوار، کلاهبردار و اختلاس گر باشد. در ثانی آنچه که از شناخت افراد ثروتمند مهم تر است تحقیق در مورد شیوه زندگی، عادت ها و راههای ثروتمند شدن آن ها است؛ شاید با استفاده از تجربه آن ها ما نیز به جواب این سوال برسیم، چگونه پولدار شویم.

قبل از معرفی این افراد با تصویرشان آشنا می شویم.

۱- غول گردشگری ایران: حسین ثابت
حسین ثابت بکتاش متولد سال ۱۳۱۳ در مشهد، بزرگترین کار آفرین در حوزه گردشگری است که پولدارترین کارآفرین، دلال فرش و صاحب گروه هتل های ثابت می باشد. آقای ثابت پس از اخذ دیپلم برای ادامه تحصیل به اروپا رفت و در رشته برق و الکترونیک فارغ التحصیل شد. ۵ هتل در جزایر قناری، هتل بزرگ داریوش به سبک تخت جمشید در کیش به همراه ۴ هتل دیگر به نام های هلیا، لاله، تماشا و پانیذ در کیش، شرکت تجارت بین المللی ثابت و مجموعه پارک دلفین های کیش  یا دلفیناریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار متعلق به آقای ثابت می باشند. حسین ثابت صاحب بزرگترین شرکت هتل داری اسپانیا و از معدود ایرانیانی است که توانسته خود را در میان هتل‌داران جهان مطرح کند؛ ایشان در یکی از دو جزیره اختصاصی خود در اسپانیا زندگی می کنند. این کارآفرین خوشنام اولین هتل سبز ایران را در کیش با نام هتل ۷ ستاره کوروش با ۵۰۰ اتاق افتتاح کرد که در این ساختمان، سیستم هایی که با انرژی خورشیدی کار می کنند بکار رفته است. جمله ای زیبا از آقای ثابت که در سردر دفتر کارش درآلمان هم نوشته شده است و به نوعی شعار ایشان می باشد این جمله است: حق الناس را دست نزن، مصمم باش، عاشق تصمیمت باش، آن وقت است که محال پا به فرار می گذارد.

۲- غول فولاد: محمد جابریان
محمد جابریان از فعالان صنعت فولاد ایران، مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند و صاحب ۱۰۰ درصد سهام شرکت ذوب آهن خرمشهر است که به همراه شش برادرش نزدیک به سه دهه در بازار فولاد فعالیت می کند. جابریان که بچه کف بازار است و روزگاری در حجره پدری کار می کرد، هم اکنون صاحب یک کارخانه فولاد و پولدار ترین و سرشناس ترین فرد در بازار آهن می باشد. فولاد در دستان این مرد حکم طلا را دارد و با تحلیل های دقیق از وضعیت بازار و آینده نگری بی نظیر توانسته وارد کنندگان فولاد را به زانو درآورد. محمد جابریان شخصی مذهبی و هیاتی است که دستی در کار خیر دارد و نزدیکانش به او حاجی می گویند و زمانی که قصد خرید بلوک فولاد خوزستان را داشت حتی افزایش ۸۷ درصدی قیمت عرضه نسبت به قیمت پایه او را از دور رقابت خارج نکرد و سرانجام با اضافه کردن یک ریال سهامدار عمده فولاد خوزستان شد. جابریان هم در تجارت و هم در تولید فولاد بسیار موفق است.

۳- غول بازار پول: محمد صدر هاشمی نژاد
محمد هاشمی نژاد از موسسان اولین بانک خصوصی کشور، رئیس هیات مدیره بانک اقتصاد نوین و مدیر عامل شرکت ساختمانی استراتوس است و در زمینه ساختمان سازی و بازرگانی از بزرگان به شمار می‌رود. هاشمی نژاد با ایجاد مشاغل مهم در صنعت ساختمان  به یکی از کار آفرینان پولدار ایران تبدیل شده و بارها مورد تقدیر رسمی قرار گرفته است. سید محمد صدر هاشمی نژاد در سال ۱۳۲۹ در شهر هنزاء از توابع استان کرمان به دنیا آمد و پس از اخذ دیپلم در کرمان، مدرک خود را در رشته‌ی مهندسی از دانشکده فنی تبریز گرفت و با تنها دارایی خود که به قول خودش سه چیز بود (پشتکار، پشتکار، پشتکار) به اینجا رسید. راه‌آهن اصفهان ـ شیراز، سد تالوار، سد ارسباران، اتوبان قم – کاشان و پروژه ۷۰۰۰ واحدی خانه‌سازی در ونزوئلا چند نمونه از پروژه های انجام شده زیر نظر آقای صدر هاشمی نژاد می باشند.

۴- غول صادرات: اسدالله عسگر اولادی
عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین است و صادرات پسته، زیره، میگو، میوه‌جات خشک و خاویار مهمترین فعالیت های اقتصادی او می باشند. عسگر اولادی از پولدارترین مردان ایرانی است که در سال ۱۳۱۲ در تهران به دنیا آمد و اولین سود تجارت خود را در ۱۵ سالگی با فروش یک کیسه کنجد به نانوایی محل بدست آورد. این کارآفرین ثروتمند، اولین شرکت تجاری خو را که شرکت صادراتی حساس نام داشت در سال ۱۳۳۶ تاسیس کرد که هم اکنون در عرصه صادرات خشکبار و به خصوص پسته و زیره در سطح جهان صاحب نام است. آقای عسگر اولادی علاوه بر صادرات در زمینه های سرمایه گذاری، بانکداری، مشاور املاک، فعالیت های درمانی و بیمارستانی فعالیت دارد و میزان صادرات سالیانه او ۱۰۰ میلیون دلار می باشد.

۵- غول تکنولوژی: رضا علاء‌الدین
حاج رضا علاءالدین مدیر و صاحب پاساژ علاءالدین، پسر بزرگ حاج ناصر علاءالدین و از یک خانواده ۶ نفره است که در رشته ریاضی تحصیل کرده است. این کار آفرین ثروتمند علت محبوبیت علاءالدین را حسن خلق کاسب هاى پاساژ  می داند و می گوید تلاش ما بر این است که مشتری از این پاساژ راضی برود. مجموعه علاء الدین برای حدود هفت هزار خانوار به طور مستقیم و برای سه برابر آن به طور غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است و در زمینه بازار موبایل به  چنان شهرتی دست یافته که تمام فعالان این عرصه نام آن را می شناسند. پاساژ علاءالدین پاساژ سرخ رنگی است که نبش حافظ جمهوری و در کنار ساختمان بورس واقع شده است و بازار موبایل ایران یکی از جدی ترین رقبای آن می باشد.

۶- غول ورزش: حسین هدایتی
حسین هدایتی در سال ۱۳۴۲ در تهران و در محله دولاب به دنیا آمد و به جهت کمک های مالی زیاد به تیم پرسپولیس و تأسیس باشگاه فوتبال استیل‌ آذین تهران در اواخر دهه ۸۰ شهرت یافت. این سرمایه دار و مرد پولدار ایرانی قبلا یکی از اعضای سپاه بوده که استعفا داده است و اکنون صاحب صنایع استیل آذین، شرکت خاور آذین، شرکت فجر گالوانیزه سپاهان کاشان، چندین کارخانهٔ فولادسازی و ورق، شرکت نایبند بزرگترین شرکت پرورش میگوی ایران و چندین شرکت تجاری در ایران و کشورهای دیگر خاورمیانه است. همچنین ایشان در بازار مبل ایران، برج‌سازی در دبی، بانک خصوصی تات، ساخت هتل سیروس و هتل کیش نیز سرمایه گذاری کرده است و دارای ملک و املاک در حاشیه خلیج‌فارس و مالک زمین های کشاورزی و مسکونی متعدد در ایران هم هست. آقای هدایتی اعلام کرده حاضر است ۲۰ میلیارد تومان برای تصاحب پرسپولیس پرداخت کند اما هنوز بحث خصوصی سازی در ورزش ما آن چنان جدی نشده که کسی به این پیشنهاد فکر کند.

۷- غول نوکیا: احمد ابریشم‌چی
احمد ابریشم‌چی متولد سال۱۳۱۷ در قم و یکی از پولدارترین مردان ایرانی است. وی در زمینه واردات تلفن همراه، وسایل جانبی و دستگاه‌های مخابراتی یکی از شاخص ترین چهره‌های ایران می باشد که عنوان بزرگترین واردکننده تلفن همراه را به خود اختصاص داده است. این سرمایه دار علاوه بر آنکه مدیر عامل شرکت ایران نوکیا و ایراتل است در محافل مشاوره ای نظام نیز حضور دارد و حتی رابطه ای نزدیک با مسئولین ارشد نظام دارد. او را “مرد بدون خط قرمز ایران ” لقب داده اند و روزنامه اعتماد ملی از او با عنوان پدرخوانده نوکیا در ایران یاد کرده است. انجام امور خیریه و دادن وام به افراد بی بضاعت از دیگر فعالیت های ایشان می باشند؛ تاسیس خیریه امام رضای مهربان در شهرهای آران و بیدگل، بیرجند، کرمان، تنکابن، قم، تهران و مشهد نشان دهنده ارادت خاص آقای ابریشمچی به امام رضا (ع) است.

۸- غول بازار مبل: علی انصاری
علی انصاری متولد سال ۱۳۴۱ در مهر آباد جنوبی تهران است که از دبیرستان ارشاد دیپلم اقتصاد گرفت و مدرک لیسانس خود را در رشته راه و ساختمان کسب کرد. انصاری فعالیت‌های اقتصادی خود را ابتدا از صنعت فولاد و آهن شروع کرد که احداث کارخانه تولید لوله و پروفیل در سال ۷۱ اولین فعالیت اقتصادی او بود. همچنین مالک بزرگ‌ترین بازار مبل خاورمیانه، عضو هیات مدیره و حامی مالی باشگاه استقلال در سال‌های گذشته، نایب‌رئیس و رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری، عضو اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران، رئیس انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون استان تهران، رئیس شورای ملی مبلمان، رئیس کنفدراسیون بین‌الملل مبلمان و دکوراسیون، مالک بازارهای موبایل ایران، بنیان‌گذار بانک تات، مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری تات و سازنده یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان از عناوین شغلی آقای انصاری می باشند. زمین های منطقه یافت آباد تهران بخش مهمی از دارایی ها ایشان است که در حال حاضر بازار مبل ایران در آنجا بنا شده است.

امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید، لطفا نظرات خود را در رابطه با معرفی ثروتمندترین مردان ایرانی برای ما ارسال کنید..

۶ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. حمید گفت:

  قطعا حق با شماست جناب مدیر مکن فقط نظرمو گفتم و مرسی ازینکه همراهی کردین و پاسخ دادین بله همه چی با پول حل نمیشه پول خوشبختی تمام کمال شاید ایجاد نکنه اما نبودش نابود می کنه مخصوصا تو شرایط بسیار افتضاح اقتصلدی الان که ما دهه شصتیا بهترین دوران زندگیمونو اوج جونیمونو تو بدترین شرایط سپری می کنیم حرف برای گفتن زیاده اما… ممنون از همراهیتون

 2. سما گفت:

  واقعاً در این دوران با پول خیلی کارها میشه انجام داد حتی میشه شهرت خرید… و این خیلی تاسف بار است

  • بهار گفت:

   متاسفانه در این زمانه ارزش هر چیز را با پول می سنجند و هرچند به قول شما می توان با پول، شهرت را خرید اما شاید نگهداری این مقام و شهرت با پول میسر نباشد.

 3. حمید گفت:

  یه چیز خیلی جالبه و اون اینکه همه میگفتن پول شهرت نمیاره ولی الان میبینیم که ازشون اسم برده میشه پس درسایی که قدیم بهمون دادن اشتباه بوده که اونم خاستن تفکر خودشو به ما تحمیل کنن

  • دوست عزیزم حمیدجان؛
   من هم با نظر شما موافقم که برخی از چیزهایی که در قدیم ارزش افزوده بوده تبدیل به شعار شده اند.اما خود بر این باورم که پول راهگشای همه چیز نیست ولی فقر مسبب تمام بدی های دنیاست.اما اینکه ما در سایت خود ویکی از مطالب اینچینی برای شخصیت های پولدار جامعه ارزش قائل شدیم بایستی عرض کنم که مطالب ما برحسب علایق مخاطبین ماست.کاربران نسبت به دانستن اینکه کدام فرد پولدار تر است و کدام فرد باهوشتر علاقه نشان میدهند.اما قطعا بعد از این در تیم تحریریه اولویت مطالب را بر اساس ارزشهای واقعی چیدمان خواهیم کرد. ممنونم از گوشزد این موضوع ….
   برایتان بهترین ها را آرزومندم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت