logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » ورزشی » مقایسه مدعیان قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸

مقایسه مدعیان قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸

جمعه, 22 ژوئن 2018 | 456 بازدید | ۲ دیدگاه | ورزشی
قهرمانی جام جهانی 2018

تقابل تیم‌های مدعی و دیگر تیم‌ها در مراحل حذفی ضیافت باشکوهی است که هر چهار سال یک‌بار به آن دعوت می‌شویم. حدس زدن تیم های شرکت کننده در مرحله نهایی به اندازه بازی های آن هیجان انگیز است.

سلام بر شما دوستداران فوتبال

مهم ترین خبر ورزشی این روزها، اعلام نتایج مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی تیم های حذف شده و تیم های صعود کرده، برنامه برگزاری مسابقات آن ها و پیش بینی تیم های راه یافته به مرحله نهایی جام جهانی می باشد. مسابقات جام جهانی از اولین دوره خود که در سال ۱۹۳۰ برگزار شد تا امروز در بین تمام مسابقات جهانی بیشترین تعداد تماشاگر را  داشته است و مهم ترین تورنمنت ورزشی به شمار می آید. حضور در جام جهانی فوتبال یکی از افتخاراتی است که تیم فوتبال هر کشوری به دنبال این افتخار می باشد و پیروزی در این جام آرزوی هر یک از تیم های شرکت کننده است، زیرا قهرمانی جام جهانی در کارنامه تیم ملی فوتبال یک کشور تا ابد ثبت می‌شود. از ابتدای سال های برگزاری این مسابقات تا به امروز تنها چند کشور موفق به دریافت این جام شده اند و هر ساله درباره اینکه کدام کشور موفق به دریافت جام می شود، پیش بینی هایی انجام می شود. ما نیز در این مطلب قصد داریم به معرفی پنج تیمی که احتمال دارد امسال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قهرمان شوند، بپردازیم.

این ۵ تیم در اکثر نظر سنجی های انجام شده به عنوان مدعیان قهرمانی انتخاب شده اند که یکی از این نظرسنجی ها توسط نشریه اسپانیایی مارکا انجام شده است.
قبل از معرفی مدعیان قهرمانی جام ۲۰۱۸ مروری داریم بر جام های جهانی از ابتدا تا امروز

شماره سال برگزاری جام جهانی محل برگزاری تیم های راه یافته به فینال قهرمان جام جهانی
۱ ۱۹۳۰ اروگوئه اروگوئه – آرژانتین اروگوئه
۲ ۱۹۳۴ ایتالیا ایتالیا – چکسلواکی ایتالیا
۳ ۱۹۳۸ فرانسه ایتالیا-مجارستان ایتالیا
۴ ۱۹۵۰ برزیل اروگوئه- برزیل اروگوئه
۵ ۱۹۵۴ سوئیس آلمان – مجارستان آلمان
۶ ۱۹۵۸ سوئد سوئد – برزیل برزیل
۷ ۱۹۶۲ شیلی برزیل- چکسلواکی برزیل
۸ ۱۹۶۶ انگلستان انگلیس- آلمان انگلیس
۹ ۱۹۷۰ مکزیک برزیل- ایتالیا برزیل
۱۰ ۱۹۷۴ آلمان آلمان- هلند آلمان
۱۱ ۱۹۷۸ آرژانتین آرژانتین- هلند آرژانتین
۱۲ ۱۹۸۲ اسپانیا ایتالیا- آلمان ایتالیا
۱۳ ۱۹۸۶ مکزیک آرژانتین- آلمان آرژانتین
۱۴ ۱۹۹۰ ایتالیا آلمان- آرژانتین آلمان
۱۵ ۱۹۹۴ آمریکا برزیل- ایتالیا برزیل
۱۶ ۱۹۹۸ فرانسه فرانسه- برزیل فرانسه
۱۷ ۲۰۰۲ کره جنوبی و ژاپن برزیل- آلمان برزیل
۱۸ ۲۰۰۶ آلمان ایتالیا- فرانسه ایتالیا
۱۹ ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی اسپانیا- هلند اسپانیا
۲۰ ۲۰۱۴ برزیل آلمان- آرژانتین آلمان
۲۱ ۲۰۱۸ روسیه ؟- ؟ ؟

جام جهانی مهم ترین رویداد ورزشی دنیا است که کشورهای مختلف از سرتاسر جهان در آن شرکت می کنند، این مسابقه هر ۴ سال یکبار و تحت نظارت FiFA برگزار می شود. جام جهانی ۲۰۱۸ از تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ شروع می شود و تا تاریخ ۲۴ تیر نیز ادامه دارد، روسیه توانست در مرحله انتخابی دوم مراسمی که برای معرفی میزبانان جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲در شهر زوریخ و در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۰ برگزار شد عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ را بدست آورد. این دوره از مسابقات بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال است و اولین جام جهانی است که در اروپای شرقی برگزار می گردد. در این مسابقات ۳۲ تیم فوتبال شرکت می کنند که ۳۱ تیم از طریق مسابقات مقدماتی انتخاب می‌شوند و یک تیم نیز به عنوان میزبان به صورت خودکار مشخص می‌شود. از بین ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۸، ۲۰ تیم در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز حضور داشته اند، که تیم ملی فوتبال ایران یکی از این تیم ها می باشد. جالب اینجاست که دو تیم فوتبال ایتالیا (قهرمان ۴ دوره جام جهانی فوتبال)  و هلند (فینالیست ۳ دوره جام جهانی) تیم های بزرگی هستند که موفق نشدند به جام جهانی ۲۰۱۸ راه یابند. قهرمان این دوره از جام جهانی به جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۲۱صعود خواهد کرد.
بعد از برگزاری مسابقات مقدماتی و مشخص شدن ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۷ (۱۰ آذر ۱۳۹۶) قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ در کاخ بزرگ کرملین در مسکو برگزار شد و گروه‌بندی ۳۲ تیم ملی راه یافته انجام شد. در ادامه جدول گروهبندی تیم ها را مشاهده می کنید.

گروهبندی تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018

آلمان
تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی ۲۰۱۸ در گروه F و با تیم های مکزیک، سوئد و کره جنوبی هم گروه است و در یک گروه آسان قرار گرفته که بدون شک به مرحله بعد صعود می کند؛ این تیم حتی قبل از قرعه کشی جام جهانی و مشخص شدن گروه ها، یکی از مدعیان قهرمانی جام به شمار می آمد که شانس بیشتری در برابر برزیل و فرانسه دارد. این تیم به راحتی و با شکست دادن تیم‌های ایرلند شمالی، جمهوری چک، نروژ، آذربایجان و سن مارینو در خانه و خارج از خانه جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست آورد. تیم ملی فوتبال آلمان توسط مردم این کشور، مانشافت یا همان تیم صدا زده می شود و به داشتن روح جنگندگی و اتحاد داخل زمین، بین فوتبالی ها معروف است. همین روحیه تیمی فوق العاده و این تفکر که برتری تیمی از استعدادهای انفرادی مهم تر است، بزرگترین نقطه قوت تیم آلمان می باشد. تیم آلمان تیم قدرتمندی است که همه رقبا با رویارویی با آن هراس دارند، این تیم ترکیبی از جوانان باتجربه و با استعداد است و در رتبه یک را در رنکینگ فیفا دارد. میانگین سنی تیم آلمان در جام جهانی ۲۵/۶ سال و میانگین قدی آنها ۱۸۴ سانتی متر است.

ترکیب تیم آلمان در جام جهانی 2018تیم ملی فوتبال آلمان بعد از برزیل دومین تیم پرافتخار جهان است که چند نمونه از افتخارات این تیم بدین ترتیب می باشند:
چهار دوره قهرمانی جام جهانی در سال های ۱۹۵۴،۱۹۷۴،۱۹۹۰،۲۰۱۴
قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جام جهانی در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴
۴ عنوان نایب قهرمانی در سال های ۱۹۶۶، ۱۹۸۲، ۱۹۸۶ و ۲۰۰۲
کسب مقام سوم در جام جهانی ۱۹۵۸ و ۲۰۰۶
راه یافتن به دوره نیمه نهایی در یورو ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶
کسب عنوان بهترین آمار گلزنی در بین تیم‌های اروپایی در کنار بلژیک
چطور می توان تیمی که تاریخچه ای لبریز از موفقیت دارد و ۱۸ بار حضور در ادوار جام جهانی را در کارنامه خود ثبت کرده است، یکی از مدعیان قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ ندانست.
ترکیب قطعی ۲۳ نفره تیم آلمان در مسابقات جام جهانی به ترتیب زیر می باشند:
دروازه‌بانان: مانوئل نویر، مارک آندره تراشتگن و کوین تراپ
مدافعان: ماروین پلاتنهارت، یوناس هکتور، ماتیاس گینتر، متس هوملس، نیکلاس زوله، آنتونیو رودیگر، ژروم بواتنگ و یاشوا کیمیش
هافبک‌ها و مهاجمان: سامی خدیرا، یولیان دراکسلر، تونی کروس، تیمو ورنر، مسعوت اوزیل، مارکو رویس، توماس مولر، لئون گروتسکا، سباستین رودی، یولیان برانت، ایلکای گوندوگان و ماریو گومزهمانطور که مشاهده می کنید ماریو گوتسه، زننده گل قهرمانی آلمان ها در جام جهانی ۲۰۱۴ در این لیست قرار ندارد، همچنین برند لنو، جاناتان تاه، لروی سانه، نیلس پترسون و امره جان نیز از همراهی آلمان در جام بیست‌ویکم بازماندند.
یوآخیم لوو سرمربی این تیم در مصاحبه ای با روزنامه بیلد، خود را یکی از مصیبت زده ترین مربیان کنونی فوتبال جهان دانسته زیرا از بین ستاره های پرشمار آلمان باید به یک ترکیب قطعی برسد که کاری بسیار سخت است.
آلمان ها در صورت رسیدن به فینال و کسب مقام قهرمانی، به رکورد برزیل خواهند رسید.

برزیلتیم برزیل در جام جهانی روسیهکشور برزیل در قاره آمریکای جنوبی واقع شده و تیم ملی این کشور، برترین تیم این قاره و جهان به شمار می رود. تیم ملی فوتبال برزیل از سال ۱۹۲۳ به طور رسمی به عضویت فیفا در آمد و ملقب به قناری کوچک، سلاطین سامبا و سلسائو است. برزیل تنها تیمی است که در میان تیم های ملی و در سطح جهانی توانسته است از زمان شروع مسابقات جام جهانی یعنی از سال ۱۹۳۰ همواره در تمامی جام های جهانی تا به امروز حضور یابد و از این لحاظ رکورد دار می باشد؛ البته این تیم در اولین حضور خود در جام جهانی در سال ۱۹۳۰ به میزبانی اروگوئه موفق به صعود از مرحله گروهی نشد. برزیل به خاطر اینکه توانسته ۵ بار کاپ قهرمانی مسابقات جام جهانی را بالای سر ببرد، موفق ترین و پرقدرت ترین تیم ملی جهان در تاریخ جام جهانی است و همواره برای رقیبان خود تهدید به شمار می‌آید. این تیم در سطح قاره ای هم افتخارات زیادی بدست آورده و ۷۵ عنوان بین المللی در تیم جوانان و بزرگسالان دارد. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد برزیل این است که برزیل تا قبل از شروع جام جهانی ۲۰۱۰ همیشه در صدر رنکینگ فیفا حضور داشته است. کنایه معمول در مورد فوتبال که می گویند انگلیس فوتبال را اختراع کرد و برزیل آن را کامل کرد، خود نشاندهنده قدرت این تیم است.

افتخارات تیم ملی فوتبال برزیل بدین ترتیب می باشند:
کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲
کسب عنوان نایب قهرمان در جام جهانی فوتبال ۱۹۵۰ و ۱۹۹۸
کسب مقام سوم جام جهانی سال های ۱۹۳۸و ۱۹۷۸
قهرمان کوپا آمریکا در ۸ دوره: ۱۹۱۹،  ۱۹۲۲، ۱۹۴۹، ۱۹۸۹، ۱۹۹۷، ۱۹۹۹، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷
نایب قهرمان المپیک تابستانی در سال های ۱۹۸۴، ۱۹۹۸ و ۲۰۱۲
کسب عنوان قهرمان جام کنفدراسیون ها برای ۳ بار
تنها تیمی که موفق به دریافت کاپ قهرمانی در ۴ قاره اروپا، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و آسیا شده است.
تیم برزیل در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ در مقابل آلمان با نتیجه ۷ بر یک شکست خورد اما ترکیب این تیم تغییر کرده است و بازیکنان جوان خوبی ‌اضافه شده‌اند و وجود بازیکنان چون نیمار، مارسلو و سیلوا در کنار مربیگری تیته امید را برای برد این تیم افزایش داده است. در قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ برزیل با صربستان، سوئیس و کاستاریکا در گروه E قرار دارد.
لیست ۲۳ بازیکن نهایی برزیل در جام جهانی ۲۰۱۸ به شرح زیر است:
دروازه‌بانان: آلیسون، ادرسون و کاسیو
مدافعان: دنیلو، فاگنر، مارسلو، لوئیس، سیلوا
هافبک‌ها: مارکینیوش، میراندا،گرومل، کاسمیرو، فرناندینیو، پائولینیو، فرد و آگوستو
مهاجمان: کوتینیو، ویلیام، کاستا، نیمار، ژسوس، فرمینیو و تایسون

اسپانیااسپانیا یکی از مدعیان از جام جهانی 2018اسپانیا تیم قدرتمندی است که در ترکیب آن ستارگانی چون سرخیو راموس، جرارد پیکه، آندرس اینیستا، بوسکتس و جوردی آلبا به عنوان بازیکن کلیدی قرار دارند. این تیم پتانسیل و خلاقیت لازم برای کسب قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ را دارد که از آن جمله می توان به ترکیبی از جوانان مستعد در کنار بازیکنان با تجربه و مربیگری خولن لوپتگی اشاره کرد. لاروخا بدون شک با تیم کاملی که در اختیار دارد کاندید رفتن روی سکوی قهرمانی هستند. این تیم نیز مانند تیم برزیل قدرت هجومی خوبی دارد و حریفان او شانس کمی برای صعود دارند، به دلیل همین قدرت هجومی، اسپانیا در بیشتر بازی ها از سیستم ۳-۳-۴ استفاده می کند. تیم اسپانیا که ملقب به خشم سرخ، لاروخا و ماتادور است، ۱۵ بار در جام جهانی فوتبال حضور داشته است و در سال ۲۰۱۰ زمانی که این تیم قهرمان جام جهانی شد، به اوج خود رسید و با قهرمانی پیاپی در سه جام یورو ۲۰۰۸، جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲، عنوان تنها تیم اروپایی را کسب کرد که توانست قهرمان پی در پی سه جام بین‌المللی شود. اسپانیا برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ در رده بندی فیفا به صدر جدول صعود کرد اما در جدیدترین رده بندی فیفا قبل از جام جهانی ۲۰۱۸، با دو پله سقوط به رتبه ۱۰ فیفا رسید. تیم ملی اسپانیا در قرعه کشی جام جهانی فوتبال روسیه در گروه B مسابقات و با تیم‌های پرتغال، ایران و مراکش هم گروه شد، این گروه سخت ترین گروه است و گروه مرگ نام دارد؛ لاروخا بخت اول صعود از این گروه قلمداد می شود. هرچند اسپانیا نسبت به گذشته کمی افول کرده است اما اسپانیا در هر حال، اسپانیا است؛ این تیم یکی از معدود تیم هایی است که بدون شکست وارد جام جهانی روسیه شده است. ماتادورها در گروه G اروپا، با ایتالیا، اسراییل، آلبانی، مقدونیه و لیختن اشتاین هم گروه بودند، این تیم به عنوان صدرنشین گروه خود و با ۹ پیروزی و تنها یک تساوی و به ثمر رساندن ۳۶ گل و دریافت تنها ۳ گل با اقتدار وارد جام جهانی شد و از این رو یکی از مدعیان کاپ قهرمانی ۲۰۱۸ می باشد. سبک مبتنی بر مالکیت توپ ماتادورها بزرگترین نقطه قوت آن ها است که در این سبک هنگام از دست دادن توپ به سرعت برای بازپس گیری آن تلاش می کنند. اما عدم تبدیل تسلط بر بازی به گل نقطه ضعف لاروخا می باشد یعنی هرچند در تمام بازی ها توپ را بیشتر از حریف در اختیار دارند اما شاید این روند به گلزنی منتهی نشود.

افتخارات تیم ملی اسپانیا
قهرمانی در بازی های یورور (جام ملت های اروپا) در سال های ۱۹۶۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲
قهرمانی در فینال جام جهانی ۰۱۰
ترکیب تیم ملی اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸بدین ترتیب می باشد:
دروازه‌بان‌ها: داوید دخئا، کپا و رینا
مدافع‌ها: دنی کارواخال، آلوارو اودریوسولا، جرارد پیکه، سرخیو راموس، ناچو مونرئال، سزار آسپلیکوئتا، جوردی آلبا و ناچو
هافبک‌ها: سرخیو بوسکتس، سائول نیگس، آندرس اینیستا، تیاگو آلکانتارا، کوکه و داوید سیلوا
مهاجم‌ها: ایسکو، مارکو آسنسیو، لوکاس واسکس، دیگو کاستا، رودریگو و یاگو آسپاس
در این لیست نبود اسامی آلوارو موراتا و همچنین ویتولو (کسی که در صعود لاروخا به جام نقش مهمی داشت) مهم ترین اتفاق این فهرست می باشد. میانگین سنی تیم ملی اسپانیا ۲۷/۶ سال و میانگین قدی آنها ۱۸۰ سانتی متر است.

فرانسهآیا فرانسه قهرمان جام جهانی می شود؟

تیم ملی فرانسه به سرپرستی دیدیه دشان به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کرده و طی قرعه کشی انجام شده در گروه C با تیم های استرالیا، پرو و دانمارک هم گروه می باشد. فرانسوی ها به امید قهرمانی در مهم ترین تورنمنت ورزشی جهان، پس از ۲۲ سال با قدرت به روسیه آمده اند. این تیم برای راهیابی به مسابقات روسیه توانست در مسابقات مقدماتی با ۲۳ امتیاز صدر نشین شود.
تیم ملی فرانسه در سال ۱۹۰۴ به عنوان عضو رسمی فیفا شناخته شد و نخستین بازی خود را در همان سال در مقابل بلژیک انجام داد که نتیجه آن ۳ بر ۳ شد، بهترین پیروزی این تیم در مقابل آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر بود و سنگین ترین شکست را هم در مقابل دانمارک با نتیجه ۱۷ بر یک تجربه کرده اند. فرانسه تیمی است که نخستین بازی جام جهانی را در مقابل مکزیک در سال ۱۹۳۰ انجام داد و زمانی که در سال ۱۹۹۸ برای دومین بار میزبان جام جهانی بود، توانست قهرمان جام شود.
این تیم از ابتدا تا کنون ستاره های زیادی چون میشل پلاتینی، لوران بلان، دیدیه دشان، فابین بارتز، مارسل دسایی، زین‌الدین زیدان ، لیلیان تورام، پاتریک ویرا، تیری آنری، پیرس، اریک آبیدال، فلورن مالودا، سمیر نصری، فیلیپه مکسز را داشته است که از این بین زیدان به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال در جهان شناخته شده و به یک اسطوره در فوتبال فرانسه تبدیل شده است. زیدان ۳ بار در سال های ۱۹۹۸ ، ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۳ بهترین بازیکن سال جهان و یک بار هم به عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شد و نماد افتخار فوتبال فرانسه است. از بین بازیکنان فعلی تیم نیز آنتوان گریزمان بازیکن کلیدی و مهم تیم ملی فرانسه می باشد.
تیم ملی فرانسه در سه سال اخیر تغییراتی کرده است، این تیم شامل بازیکنان درجه یک و جوانی است که در باشگاه های سطح اول اروپایی بازی می کنند. در مجموع وضعیت فرانسه با چهار سال قبل کاملا متفاوت است، تیمی پرستاره که مدعی عنوان قهرمانی است راهی روسیه شده است. سرمربی این تیم یکی از مربیانی است که خود بازیکن فاتح جام جهانی بوده است؛ دیدیه دشام در سال ۱۹۹۸ کاپیتان فرانسه بود. فرانسه برای رسیدن به جام جهانی مقتدرانه بالاتر از سوئد و هلند قرار گرفت و به طور مستقیم راهی روسیه شد.

افتخارات تیم ملی فوتبال فرانسه بدین ترتیب می باشند:
قهرمانی جام جهانی در سال ۱۹۹۸
نایب قهرمان جام جهانی در ۲۰۰۶
مقام سوم در جام جهانی ۱۹۵۸ و ۱۹۸۶
قهرمانی جام ملت های اروپا در سال های ۱۹۸۴ و ۲۰۰۰ و نایب قهرمان یورو ۲۰۱۶
قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳
ترکیب تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ بدین ترتیب می باشد:
دروازه بان ها: آلفونس آرئولا، هوگو لوریس، استیو مانداندا
مدافعان: لوکاس هرناندس، پرسنل کیمپبه، بنجامین مندی، بنجامین پاوارد، عادل رامی، جبرئیل سیسه، ساموئل اومتیتی، رافائل واران
هافبک ها: انگولو کونته، بلیز ماتوئیدی، استیون انزونزی، پل پوگبا، کورنتین تولیسو
مهاجمان: عثمان دمبله، نبیل فخیر، الیویه ژیرو، آنتوان گریزمان، توماس لمار، کیلیان امباپه، فلورین توون
آنتونی مارسیال و آدریان رابیو در فهرست نهایی تیم فرانسه قرار ندارند، الکساندر لاکازت هم به دلیل مجروحیت در فهرست ذخیره ها جا دارد.

آرژانتینآرژانتین مدعی قهرمان جام جهانی 2018

تیم ملی آرژانتین نخستین مسابقه رسمی خود را در سال ۱۹۰۱ در مقابل اروگوئه انجام داد، این تیم به آلبی سلسته یا آسمان آبی و سفیدها نیز معروف است. تیم ملی آرژانتین در طول تاریخ بازیکنان خوبی داشته است که دیگو مارادونا یکی از آن ها می باشد که در سال ۲۰۰۰ عنوان بهترین بازیکن فوتبال قرن بیستم را بدست آورد. آرژانتین معمولا در رقابت‌ها تا فینال پیش می‌رود و در جام جهانی ۲۰۱۸ یکی از نمایندگان پر امید آمریکای جنوبی می باشد. تجربه تلخ شکست این تیم در جام جهانی ۲۰۱۴ سبب شده این تیم تمام سعی خود را برای کسب مقام قهرمانی به کار بگیرد. آلبی سلسته در جام جهانی ۲۰۱۸ در گروه چهارم قرار گرفته است و با تیم های کرواسی، ایسلند و نیجریه هم گروه است. آرژانتین در جام جهانی اولین بازی خود را با ایسلند دارد؛ ایسلند کشوری است که برای نخستین بار حضور در جام جهانی را تجربه می کند.
این تیم برای رسیدن به روسیه مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است، شکست های غیر منتظره در خانه برابر اکوادور و پاراگوئه، تساوی مقابل ونزوئلا، شکست سنگین ۰-۳ در دیدار مقابل برزیل و استفاده از ۳ سرمربی مختلف دشواری های رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ برای تیم آرژانتین بود. از همه مهم تر وابستگی شدید تیم آرژانتین به لیونل مسی که نتیجه را می توان در بازی هایی که مسی حضور نداشت به وضوح دید و این مسی بود که توانست در بازی اکوادور، آرژانتین را روانه روسیه کند. داشتن لیونل مسی که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ است، برای تیم آرژانتین نقطه قوت بزرگی است اما علاوه بر آن، آرژانتین در فاز هجومی بازیکنان زیاد دیگری را نیز در اختیار دارد که ستاره های بزرگی در فوتبال اروپا محسوب می شوند.

افتخارات تیم ملی آرژانتین
قهرمانی جام جهانی سال ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶
حضور در چهار دوره فینال جام جهانی
کسب عنوان قهرمانی برای دو بار در بازی های المپیک ۲۰۰۴ و  ۲۰۰۸
کسب عنوان قهرمان در مسابقات کوپا آمریکا (جام ملت‌های آمریکا جنوبی) برای ۱۴ بار
قهرمان جام کنفدراسیون ها در سال ۱۹۹۲
قرار گیری در صدر رده بندی فیفا در ماه مارس ۲۰۰۷
ترکیب تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۸ بدین ترتیب می باشد:
دروازه بان ها: وینفرد کابایرو، فرانکو آرمانی، نائول گوسمان
مدافعان: گابریل مرکادو، فدریکو فاسیو، مارکوس روخو، نیکولاس اوتامندی، نیکولاس تالیافیکو، کریستیان آنسالدی، مارکوس آکونا، خاویر ماسکرانو
هافبک‌ ها: اور بانگا، لوکاس بیلیا، مانوئل لانزینی، جیوانی لوسلسو، آنخل دی ماریا، ماکسیمیلیانو مِسا، کریستین پاوون، ادواردو سالویو
مهاجمان: پائولو دیبالا، لیونل مسی، سرخیو آگوئرو، گونسالو ایگواین
آرژانتین با تکیه به داشتن مسی یک از مدعیان فتح جام قهرمانی ۲۰۱۸ روسیه و صدر نشینی گروه خود است که اگر این اتفاق رخ دهد احتمال دارد در یک چهارم نهایی هم حضور یابد. البته با توجه به باخت آرژانتین در برابر کرواسی در بازی اخیر پیش بینی ها کمی ممکن است تغییر کند.

تیم هایی که از آن ها به عنوان مدعیان جام جهانی نام بردیم کادری مجرب و تیمی پر از ستاره دارند و به همین دلیل احتمال قهرمانی آن ها بسیار زیاد است اما تیم های دیگری نیز چون بلژیک، پرتغال، انگلیس، اروگوئه، کلمبیا و کرواسی نیز تیم های قوی هستند که ممکن است مدعیان را از فتح عنوان قهرمانی دور کنند.

در ادامه نظر برخی از بزرگان عرصه فوتبال را در زمینه مدعیان جام جهانی ۲۰۱۸ مشاهده می کنیم.

۱- گری لینه گر، ستاره سابق تیم ملی انگلیس و یکی از ۲ مجری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸
باید عنوان کنم برزیل و آلمان مدعیان اصلی قهرمانی جام جهانی هستند زیرا این دو تیم در تمام دوره های جام جهانی فوتبال به عنوان مدعیان قهرمانی ظاهر شده اند. اسپانیا هم این قدرت را دارد تا در حد و اندازه یک مدعی ظاهر شود. در ضمن تیم ملی فرانسه هم در تمام خطوط بازیکنان پر ستاره ای دارد که می تواند با این نفرات در جام جهانی به نتایج خوبی برسد.

۲- کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و مربی سابق تیم پرتغال
پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ است و کریستیانو رونالدو که بهترین بازیکن جهان است در تیم ملی پرتغال حضور دارد، به همین خاطر من فکر می‌کنم پرتغال در کنار آلمان، ‌اسپانیا، فرانسه و برزیل مدعیان قهرمانی در جام جهانی محسوب می‌شوند. هرچند انگلیس، آرژانتین و سوئیس هم تیم‌های  قدرتمندی هستند.
همچنین آقای کی روش در پاسخ به این سوال که کریستیانو رونالدو بهتر است یا لیونل مسی؟ گفت: من فکر می‌کنم که عادلانه نیست که این مقایسه را انجام دهیم چون هر دو بازیکن، از بازیکنان بزرگ هستند. این مقایسه به این معنا است که شما یک شاهزاده را با یک پادشاه مقایسه کنید. دنیای فوتبال به شاهزاده‌ها و پادشاهان زیادی مثل مسی، رونالدو و صلح نیاز دارد.

۳- یواخیم لوو سرمربی تیم ملی آلمان
اسپانیا یکی از بخت‌های قهرمانی در جام جهانی روسیه است؛ اسپانیا و تیم‌های باشگاهی‌اش در اروپا در بالاترین سطح بازی می‌کنند و بازیکنانش هم مدتها است که کنار هم قرار دارند. این تیم سیستم بازی موفقی دارد که به فشار رقبا به خوبی واکنش نشان می‌دهد و با آرامش و خونسردی کارش را پیش می‌برد. اسپانیا راه خوب بازی کردن را می‌داند و به نظر من یکی از مدعیان قهرمانی در جام جهانی است.

۴- لیونل مسی یکی از بهترین بازیکنان جهان
مسی که امسال به زحمت تیم خود را در دور پایانی رقابت ها به جام جهانی رساند در گفتگو با نشریه گاتزتا دلواسپورت گفت: به نظر من آلمان بخت اول قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ است اما از تیم‌های برزیل، اسپانیا و فرانسه هم نباید غافل شد؛ در حال حاضر این‌ها قوی ترین تیم‌های جهان هستند.
کاپیتان تیم ملی آرژانتین با اشاره به صعود سخت این تیم و تغییر سه مربی در مسیر صعود گفت: بابت حمایت های همه مردم قدردان هستم. فتح جام جهانی رویای همه ما است و برای رسیدن به این رویا به روسیه می رویم اما ما جزو مدعیان اصلی جام جهانی نیستیم.

۵- فابیو کاپلو سرمربی سابق و نامدار ایتالیایی که قبلا سرمربی دو تیم ملی روسیه و انگلیس بوده است
از نظر من آلمان، اسپانیا و برزیل سه مدعی جدی قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸محسوب می‌شوند و در کنار این‌ها نباید از تیم ملی فرانسه هم غافل شد. من فکر می‌کنم فرانسه می‌تواند شگفتی ساز این دوره از رقابت‌ها هم باشد.

۶- پله اسطوره فوتبال برزیل
پله ۷۷ ساله برزیل را یکی از مدعیان اصلی قهرمانی جام جهانی می داند و معتقد است تیم برزیل تمام ویژگی های لازم را برای کسب این مقام دارد. پله یکی از نکات خوب تیم ملی برزیل را انتخاب تیته به عنوان سرمربی می داند و معتقد است تیته تیم برزیل را از نو ساخت. پله معتقد است در جام جهانی اخیر ما بهترین بازیکنان جهان را داشتیم، اما تیم سازمان لازم را نداشت.

۷- سید جلال حسینی ملی پوش ایرانی
حسینی در جواب این سوال که کدام تیم قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ می شود؟ پاسخ داد: خیلی سخت است در فوتبال هیچ وقت نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد جام جهانی یک رویای فوتبالی است و همه با قدرت می‌آیند به نظر من اسپانیا، پرتغال و آلمان جزو مدعیان هستند.

۸- کیلیان امباپه، ستاره جوان تیم ملی فرانسه
این بازیکن ۱۹ ساله که یکی از امیدهای اصلی فرانسه در جام جهانی محسوب می شود معتقد است که اسپانیا یکی از مدعیان اصلی فتح جام جهانی ۲۰۱۸ است چون آن‌ها همه جام‌ها در رده ملی را بردند و به بازی در چنین رقابت‌هایی عادت دارند.

۹- توتی اسطوره رم
بازیکن تیم ملی ایتالیا در مورد جا ماندن تیم کشورش از بازی های جام جهانی اظهار تاسف کرد و گفت: این یک ناکامی بزرگ برای ما است اما باید با این شرایط کنار آمد. حضور در جام جهانی به ویژه فینال یک اتفاق خاص برای هر بازیکن است. توتی که سابقه قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۶ را در کارنامه خود دارد در پاسخ به این سوال که چه تیمی بیشترین شانس را برای قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ دارد، گفت: از نظر من تیم ملی فوتبال برزیل بیشترین شانس را برای قهرمانی دارد.

۱۰- ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی منچستریونایتد
مورینیو در مصاحبه با مجله GQ گفت: پرتغال و آرژانتین به خاطر مسی و رونالدو شانس بالایی برای قهرمانی دارند. برزیل هم به خاطر مربی اش تیته که هم در تاکتیک های دفاعی و هم هجومی فوق العاده است و هم به خاطر استعداد های خوبی که دارد، احتمال کسب قهرمانی را دارد. در مورد اروپا باید بگویم اسپانیا بسیار قوی است. آنها مجموعه ای از بازیکنان با تجربه و جوان و با کیفیت هستند. ولی کسی چه می‌داند، جام جهانی همیشه پر از سورپرایز است.

۱۱- ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه
هر چند پوتین در سیاست بیشتر تجربه دارد تا در فوتبال، اما از آنجا که علاقه زیادی هم به فوتبال دارد در مصاحبه‌ای تلویزیونی به ستایش از تیم‌ ‌ملی فوتبال اسپانیا پرداخت و این ‌تیم را نامزد اصلی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه معرفی کرد.

اهدای کاپ قهرمانی جام جهانی 2018

۱۲- شما به عنوان یک طرفدار و تماشاگر فوتبال چه نظری دارید؟ فکر می کنید کدام تیم قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ می شود؟

امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید و در جشن قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تیم مورد علاقه شما، کاپ را بالای سر خود ببرد.

به نظر شما کاپ قهرمانی جام جهانی 2018 نصیب کدام کشور خواهد شد؟

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. Сialis گفت:

  I was recommended this web site by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as nobody else
  know such detailed about my difficulty. You are amazing!
  Thanks!

 2. Сialis گفت:

  Hi my family member! I want to say that this article is amazing, nice written and include approximately all important infos.

  I’d like to look extra posts like this .

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت