logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » مطالب عمومی » معرفی بهترین نژاد سگ خانگی

معرفی بهترین نژاد سگ خانگی

دوشنبه, 2 جولای 2018 | 23643 بازدید | ۲ دیدگاه | مطالب عمومی
معرفی بهترین نژاد سگ خانگی

هر کدام از انواع نژاد سگ دارای سایز و خلق و خوی متفاوتی هستند؛ برای انتخاب بهترین نژاد سگ بهتر است اطلاعات کافی در مورد اینکه کدام نژاد سگ برای محل زندگی شما مناسب است داشته باشید. بهترین نژاد سگ خانگی برای هر کس فرق می کند زیرا شرایط زندگی هر کسی خاص و متفاوت است.

سلام دوستان

نگهداری از سگ به عنوان حیوان خانگی رو به افزایش است زیرا سگ ها شخصیتی وفادار، اجتماعی و با نشاط دارند و سریعا عاشق انسان‌ها می‌شوند؛ به همین دلیل بیشتر مردم به دنبال بهترین نژاد سگ خانگی هستند. در ادامه به معرفی ۱۰ نژاد سگ که برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشند، می پردازیم.


بیش از ۴۰۰ نوع نژاد سگ  وجود دارد که آنها را بر اساس ویژگی های مختلفی چون جثه و اندازه، خصوصیات اخلاقی و نژادی، توانایی و استعداد یادگیری تقسیم بندی می کنند که از نظر اندازه به سه دسته کوچک یا سگ آپارتمانی، متوسط یا سگ شکاری و بزرگ یا سگ نگهبان تقسیم بندی می شوند و از لحاظ نژادی و رفتاری به سگ کاری، سگ عروسکی و فانتزی ، سگ خانگی و همدم ، سگ تازی ، سگ تریر، سگ محافظ و سگ شکاری دسته بندی می شوند.

شما باید با توجه به این دسته بندی ها نژاد سگ مناسب خود را انتخاب کنید، به عنوان مثال اگر به دنبال سگی محافظ برای کارگاه یا باغ خود هستید، سگ سرابی و اگر به دنبال سگ آپارتمانی بدون صدا و آروم هستید سگ مالتیز انتخاب مناسبی می باشد.
اگر به دنبال خرید سگ خانگی هستید و می خواهید بهترین نژاد سگ خانگی را خریداری کنید باید به نکاتی دقت کنید و این را بدانید که بین دوستداران این حیوان خانگی اختلاف نظر وجود داشته و چیزی به عنوان بهترین سگ وجود ندارد زیرا هر کس با توجه به شرایط خود باید یک نژاد سگ را انتخاب کند.

در ویدئو زیر با برخی از بهترین نژادهای سگ خانگی آشنا می شوید.


۱- بیچون فرایز (Bichon Frise)

فرایز سگ کوچک، پشمالو، دوست داشتنی

فرایز سگ کوچک، پشمالو، دوست داشتنی و شادی است که یکی از زیباترین نژادهای سگ خانگی به شمار می رود و در گروه عروسکی قرار دارد. این حیوان بسیار مهربان و باهوش است و برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. بیچون فرایز یک سگ اجتماعی است که به راحتی با دیگر حیوانات خانگی ارتباط برقرار می کند، رابطه خوبی با کودکان دارد و به سرعت به صاحب خود علاقه مند می شود؛ از همراهی انسان لذت می برد و دوست ندارد تنها رها شود.

این حیوان بین سگهای کوچک کم صدا ترین سگ است که کمتر پارس می کند و آموزش ها را سریع یاد می گیرد اما جای دستشویی را کمی سخت یاد می گیرد. بیچون فرایز بسیار پرجنب و جوش و فعال است و مانند دیگر سگ های خانگی برای آن که سرحال و شاداب باشد باید فعالیت بدنی کافی داشته باشد، همچنین به پیاده روی و بازی روزانه نیز علاقه دارد.

سگ نژاد فرایز دیدبان خوبی است و هنگام ورود غریبه ها پارس می کند. این حیوان موهای بلند و کمی فردار دارد که باید هر روز شانه شود و هر ماه یکبار کوتاه شود و به حمام برود. این سگ ریزش موی بسیار کمی دارد و نگهداری از آن برای افراد مبتلا به آلرژی مناسب است.

۲- مالتیز(Maltese)

سگی کوچک و مناسب برای نگهداری در آپارتمان

مالتیز، سگ عروسکی سفید کوچک، بازیگوش، دوست داشتنی، زیبا، فعال و  وفاداری است که شخصیت آرامی دارد و مانند سایر نژادهای کوچک سگ برای نگهداری در منزل و آپارتمان مناسب می باشد. این حیوان بازیگوش و مهربان بسیار باهوش است و به راحتی تربیت می شود و جایزه گرفتن را بسیار دوست دارد. مالتیز به صاحب خود بسیار وابسته و وفادار است و با کمی آموزش اجتماعی می شود و می تواند با هر انسان و حیوان دیگری دوست شود. اما بی توجهی و کم محلی را نمی تواند تحمل کند و برای مدت طولانی نمی تواند تنها بمانند. این نژاد سگ خانگی در بین تمام سگ های خانگی ساکت ترین و آرام ترین است.

مالتیز موهایی بلند و پرپشت دارد  که به شانه و آرایش به طور مرتب نیاز دارد؛ افراد خوش ذوق با تغییر در نحوه اصلاح موهای سگ آن را به شکل های زیبایی در می آورند. هر چند ریزش موی مالتیز بسیار کم است اما بازهم به تمیز کردن روزانه، حمام هفتگی و اصلاح موی ماهانه نیاز دارد.

این حیوان خانگی پرانرژی، نیرومند و چابک است و به ورزش روزانه، پیاده روی، فعالیت و تحرک زیاد نیاز دارد. با توجه به اندازه کوچک این حیوان فضای داخل آپارتمان برای فعالیت او کافی است و با توجه به اینکه در زمستان به سرعت سرما می خورد بهتر است بیشتر در خانه با آن بازی کنید.

۳- پودل (poodle)

پودل یکی از باهوش ترین حیوانات خانگی

پودل نژادی زیبا، مغرور، هشیار، وفادار، بسیار فعال، سرزنده، کنجکاو و بازیگوش است که در ایران بسیار محبوب و معروف می باشد و یکی از باهوش ترین حیوانات خانگی به شمار می رود. پودل در سه نوع کوچک یا عروسکی، مینیاتوری و استاندارد وجود دارد و هر کس می تواند با توجه به فضای محیط زندگی خود سگ مورد نظر را انتخاب کند. این نژاد سگ به خاطر هوش زیاد عاشق یاد گرفتن و آموزش دیدن است و به خاطر آنکه توانایی یادگیری خوبی دارد و زود یاد می گیرد از آن اغلب در سیرک استفاده می کنند.

این حیوان بسیار اجتماعی است و با حیوانات خانگی دیگر و کودکان بازی می کند. این حیوانات مطیع، با احتیاط و منظم هستند و در صورت تمرین قوانین را یاد می گیرند. پودل در مواجه با افراد غریبه پارس می کند  و به خاطر آنکه کمی پرسروصداست در صورت آموزش ندیدن در آپارتمان زیاد پارس می کند.

پودل حیوان مناسبی برای نگهداری در منزل است و بازی خارج از منزل و پیاده روی را دوست دارد اما تا زمانیکه در خانه و کنار صاحبش به فعالیت، ورزش و بازی بپردازد، خانه را به بیرون ترجیح می دهد. این حیوانات اگر به پباده روی نروند یا به اندازه کافی بازی نکنند مشکلات رفتاری پیدا می کنند. البته نوع مینیاتوری پودل نسبت به انواع دیگر فعالیت بدنی کمتری دارد.
پودل به نگهداری و نظافت زیادی احتیاج دارد، شانه زدن روزانه، کوتاه کردن موهای اطراف چشم، کوتاه کردن موها هر سه تا شش هفته یکبار و شستشو با آب گرم ضروری است. این نژاد سگ به خاطر آنکه ریزش مو ندارد، برای کودکان و افرادی که آلرژی دارند حیوان خانگی مناسبی است.

۴- پاگ (Pug)

بهترین نژاد سگ خانگی برای کودکان

پاگ سگی کوچک و قدرتمند است که زادگاه آن کشور چین می باشد، این حیوان از معابد بودایی چین به ژاپن و بعد به دربار سلطنتی اروپا راه یافت. پاگ ظاهری شبیه به فضایی ها دارد و به خاطر آنکه بامزه و دوست داشتنی است به دلقک دنیای سگ ها معروف شده است.
این حیوان خانگی جذاب، بازیگوش، شاد، دوستدار نوازش، باوفا، خوش خلق و باهوش است، این سگ صلح طلب است و با بچه ها، دیگر حیوانات خانگی و حتی غریبه ها رابطه خوبی دارد و مناسب خانواده هایی است که بچه کوچک دارند.این سگ کمی تنبل است و انرژی کمی دارد، ۱۴ ساعت در روز را استراحت می کند و در خانه زیاد فعالیت نمی کند؛ از آنجا که به گرما حساسیت دارد پیاده روی را دوست ندارد و مناسب نگهداری در آپارتمان و خانه های بدون حیاط است.

سگ پاگ آموزش های داده شده را به سرعت یاد میگیرد و به خاطر آنکه نسبت به تن صدا حساس است بهتر است حین تنبیه از فریاد زدن اجتناب کنید. این حیوان به توجه زیادی نیاز دارد که در صورت بی توجهی حسود می شود.
یکی از دلایلی که این نژاد زیاد فعالیت نمی کند این است که تنفس برای او کمی سخت است و نمی تواند زیاد ورزش کند. همین طور باید محل زندگی او تهویه کافی داشته باشد هرچند خس خس کردن و خر و پف در پاگ‌ها شایع است.

۵- بولداگ (Bulldog)

بولداگ نگهبان خوبی است

برخی افراد با دیدن عکس این حیوان تعجب زده می شوند اما باید بدانید بولداگ برخلاف ظاهر خشن و ترسناکی که دارد حیوانی آرام، معقول، مهربان، خوش رفتار، وفادار و فوق العاده باهوش است که برای زندگی در آپارتمان و خانه های بزرگ مناسب است. البته خس‌خس‌کردن، خرناس کشیدن، خروپف کردن و جاری شدن آب از دهان از ویژگی های بد این حیوان می باشد.

سگ بولداگ خیلی پرانرژی نیست و ورزش و بازی زیاد باعث می شود در نفس کشیدن به تقلا بیفتد اما ورزش منظم، پیاده روی روزانه و یک یا دو بازی برای او کافی است. این حیوان بسیار اجتماعی است و با کودکان و دیگر حیوانات خانگی سازگار است و با مهمان و افراد غریبه رفتار خوبی دارد.

این نژاد سگ موهای بلندی ندارد اما چین و چروک فراوان روی پوست محل مناسبی برای تجمع کثیفی و بروز بیماری های پوستی است که باید به صورت مرتب تمیز شوند؛ دندان های بولداگ نیز به نظافت روزانه نیاز دارند. این سگ نسبت به گرما و رطوبت هوا حساس است و به خاطر شکل پوزه اش ممکن است در فصل تابستان گرمازده شود.
بولداگ نگهبان خوبی است و با وجود آن می توانید آسوده خاطر باشید. این حیوان باهوش توانایی یادگیری دارد اما به خاطر آن که حیوانی لجوج است زمان و صبر بیشتری برای آموزش نیاز دارد.۶- پامرانین(Pomeranian)

سگ پامرانیان یا سگ روباهی

سگ پامرانیان از نژاد سگ سورتمه ایسلند است و به سگ صورت روباهی معروف است. این سگ پشمالو را می توان در رنگ و طرح های مختلفی چون سیاه، سیاه با قهوه ای مایل به زرد، آبی، آبی با قهوه ای مایل به زرد، شکلاتی، کرم، نارنجی سموری، قرمز و … دید.
سگ پومرانیا کوچک، باهوش، با نشاط، کنجکاو، پرجنب و جوش، دوست داشتنی، جسور و فعال است و به خاطر آنکه نیازی به تربیت و پرورش ندارد برای افراد مسن و کودکان جذاب است.

این حیوان را می توان در آپارتمان نگهداری کرد و از آنجا که نسبت به گرما و رطوبت حساس هستند بهتر است در فصل گرما بیشتر در خانه بماند. از طرفی جثه کوچک این حیوان باعث شده است که طعمه ای برای جغد، عقاب، شاهین، شغال و سایر حیوانات وحشی باشد و نباید او را تنها در فضای آزاد رها کرد.

این حیوان برون گراست و با دیگر حیوانات و کودکان رابطه خوبی دارد و از ملاقات افراد جدید لذت می برد. پامرانین سگ کوچکی است اما این موضوع را باور ندارد؛ مانند سگ های بزرگ رفتار می کند و هیچ ترسی از سگ های بزرگ ندارند و گاهی به آن ها حمله می کند. این نژاد ریزش موی متوسطی دارد و مسواک زدن، کوتاه کردن ناخنها، شانه کردن موها با برس سیمی یا شانه فلزی هفته ای دوبار و حمام روزانه یا ماهانه از مراقبت های بهداشتی آن می باشند.

پامرانیان بسیار فعال و شاداب است و از پیاده روی، بازی کردن و فعالیت بدنی به میزان کافی خسته نمی شوند و در خانه خود را با اسباب بازی سرگرم می کنند. این نژاد سگ بسیار باهوش و زیرک است و از اینکه چیزهای جدید یاد بگیرد و مرکز توجه باشد لذت می برد.

سگ پامرانین یکی از مشهورترین سگ های خانگی است که طرفداران زیادی دارد و نگهبان خوبی هم هست. اما این حیوان یکی از نژادهای پرسروصدا است که صدای بلندی دارد  و برای اینکه زیاد پارس نکند باید او را آموزش دهید. پارامیان عجیب و غریب، با هوش و پر نشاط است. او عاشق بودن با افراد است و به خوبی با حیوانات دیگر همراه می‌شود. آنها بسیار کنجکاو هستند. پومرانیا ریزش موی زیادی دارد و به همین دلیل نیاز به مراقبت بیشتری دارند، اما نیاز زیادی به پیاده‌روی ندارند.

۷- تریر (Terrier)

سگ تریر

سگ تریر که در ایران به اشتباه یک نژاد نامیده می شود گروهی است که به نژادهای مختلفی تقسیم می شود و برخی از انواع آن بدین ترتیب می باشند:
آیردال تریر (Airedale Terrier)
امریکن پیت بول تریر (American Pit Bull Terrier)
بدلینگتون تریر (Bedlington Terrier)
بوستن تریر (Boston Terrier)
بردر تریر (Border Terrier)
بول تریر (Bull Terrier)
کیرن تریر (Cairn Terrier)
یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)
تریر ولزی (Welsh terrier)
جک راسل تریر (Jack Russell Terrier)
چِسکی تریر (Cesky Terrier)
سیلکی تریر (Silky Terrier)
سیلهام تریر (Sealyham Terrier)
فاکس تریر عروسکی (Toy Fox Terrier)
تریراسکاتلندی (Scottish terrier)

سگ تریر اصیل در واقع شکارچی بوده و طعمه خود را تا سوراخش تعقیب می کرده و به همین دلیل تریر که به معنی سوراخی است که بعضی از حیوانات مانند خرگوش، روباه و غیره در زمین حفر می‌کنند، نام گرفته است. در این گروه می توانید سگی با اندازه دلخواه پیدا کنید زیرا در این گروه سگ هایی با اندازه بزرگ مانند آیردال تریر و یا اندازه کوچک مانند نرفولک تریر وجود دارند. همچنین این تنوع باعث شده کارایی این گروه افزایش یابد، به عنوان مثال کایرن تریر سگی فانتزی و آیردال سگ پلیس و شکار است.

تریر حیوانی پر چنب و جوش، پرطاقت، شجاع و بی باک است که پاهایی قوی، ناخن هایی تیز و فک محکمی دارد که در حفر گودال و بیرون کشیدن طعمه از آن استفاده می کند. نژاد سگ تریر نیز استقامت و شجاعت را از اجداد خود به ارث برده است و به خوبی با صاحب خود انس می گیرد اما به دلیل خوی شکاری با دیگر حیوانات خانگی و سگ ها سازگاری ندارد. البته تربیت این سگ به دلیل همین روحیه شکاری کمی سخت و زمانبر است که باید صبور باشید.

۸- ژرمن شپرد (German Shepherd)

سگ چوپان آلمانی یا ژرمن

سگ چوپان آلمانی یا ژرمن یکی از نژادهای اصیل آلمانی است که در سه نوع ژرمن کار، شولاین و ژرمن کینگ وجود دارد و حیوانی باهوش، شجاع، نترس، مشتاق آموختن، وفادار و چالاک است. ژرمن شپرد جزء باهوش ترین سگ های دنیا است که کارهای مختلفی چون گله داری، نگهبانی، راهنمای نابینایان، هم بازی کودکان، جستجو و نجات را به خوبی انجام می دهد.

ژرمن بینایی قوی دارد و حرکات اجسام را در شب به خوبی تشخیص می دهد و به خاطر حس بویایی، بینایی و شنوایی قوی و هوش بالا در بیشتر کشورها جزئی از ارتش و پلیس است. سگ ژرمن بین ۶۰ تا ۶۵ سانتی متر قد و ۳۲ تا ۴۰ کیلو گرم وزن دارد. این حیوان بدن کشیده ای دارد که دارای پوششی ضخیم است و در رنگ های مختلفی دیده می شود.

جرمن شپرد نژاد باهوشی است که به صاحب خود احترام می گذارد و از او به خوبی مراقبت می کند و در صورت آموزش دیدن رابطه ای دوستانه با صاحب خود خواهد داشت. این سگ انرژی زیادی دارد و از بازی با کودکان خسته نمی شود و به خاطر آنکه وفادار است و هر کاری را می تواند انجام دهد و بهترین سگ نگهبانی است که از اعضای خانواده محافظت می کند و می تواند خود را با هر نوع شیوه زندگی تطبیق دهد، سگ مناسبی برای خانواده ها است که در صورتیکه هر روز فعالیت بدنی داشته باشد و او را بیرون ببرید می تواند در آپارتمان نیز زندگی کند.

این سگ علاقه زیادی به یادگیری دارد و سگ بی سروصدایی است که کم پارس می کند. پیاده روی روزانه، دویدن و بازی کردن رو دوست دارد. ریزش موی این نژاد زیاد است و باید به صورت مرتب شانه شود اما حمام زیادی نیاز ندارد چون ریزش مویش زیاد می شود.
سگ اجتماعی است که دوست ندارد زمان زیادی را تنها بماند چون در غیر اینصورت رفتارهای مخربی از و سر می زند. این حیوان رابطه خوبی با کودکان و دیگر حیوانات دارد اما از غریبه ها دوری می کند و تنها زمانیکه لازم باشد پارس می کند.

۹- دوبرمن پینچر ( Doberman Pinscher)

دوبرمن یکی از معروف ترین سگ های دست آموز

دوبرمن پینچر که به اختصار دوبرمن نامیده می شود اصالتا به ناحیه آپلدای آلمان تعلق دارد و سگی قوی، بسیار پر تحرک، پرتحمل، تربیت پذیر، وفادار، قابل اعتماد، پرانرژی، مطیع، مهربان، آرام، بسیار باهوش، دقیق، نجیب و اشرافی است و یکی از معروف ترین سگ های دست آموز و نژادی محبوب و پرطرفدار می باشد. این سگ یکی از نژادهای باهوش است که می تواند کارهای پیچیده و سختی را انجام دهد و تیز هوشی و هوشیاری او شناخته شده است.

سگ دوبرمن در اصل سگ کار است و در بین مردم به خاطر ظاهر ترسناکی که دارد به نژادی وحشی معروف است اما این سگ بسیار مهربان است و در واقع برای محافظت و مراقبت پرورش یافته است و بیشتر به عنوان سگ نگهبان، سگ گارد، محافظ شخصی و سگ پلیس کار می کند و بهترین سگ برای محافظت از زمین است. این سگ به خاطر ویژگی هایی چون ردیابی، شجاعت، نجات و جستجو بیشتر توسط پلیس استفاده می شود و لقب سگ پلیس را گرفته است.

دوبرمن به خانواده علاقه دارد و در صورت تمرین کافی می توانند یک حیوان خانگی باشد که با کودکان  و سایر سگ ها رابطه خوبی دارد و دوست ندارد مدت زیادی تنها رها شود. نگهداری از این سگ در آپارتمان سخت است و برای افراد پرمشغله مناسب نیست، آنها علاوه بر فعالیت بدنی به فعالیت ذهنی هم علاقه دارند. البته پرورش دهندگان با تغییراتی در این نژاد توانسته اند آن را مناسب برای زندگی با خانواده کنند که درندگی آن کاهش یافته و تربیت پذیر تر و آرام تر شده است و در خانه آرام است به شرطی که به میزان کافی فعالیت داشته باشد.

این سگ جسور، بی باک و شجاع به خوبی از صاحب خود مراقبت می کند و از فرامین او اطاعت می کند، این نژاد تنها سگی است که منظور صاحبش را با ایما و اشاره متوجه می شود و به خاطر آنکه دیده بان و نگهبان فوق العاده ای است به او ژاندارم نیز می گویند. این حیوان با انسان ها رفتار خوبی دارد اما در مقابل غریبه ها گارد گرفته و رفتار پرخاشگرانه ای دارد.
این حیوان خانگی به انجام فعالیت بدنی و ورزش روزانه به میزان زیاد نیاز دارد. این حیوان نیاز نظافتی کمی دارد و یک سگ تمیز با حداقل بو می باشد که باید هر دو روز یکبار بدن او را برس بکشید و نیاز به حمام روزانه ندارد. سگ دوبرمن نسبت به هوای سرد حساس است وبهتر است در فصل زمستان در منزل نگهداری شود.

۱۰- سیبرین هاسکی (Siberian husky)

سگ هاسکی یکی از بهترین نژاد سگ خانگی

سگ هاسکی حیوانی قدرتمند، بزرگ و کاری است که زادگاه اصلی آن شرق سیبری و مناطق شمالی کره زمین می باشد و از نظر ژنتیکی دنباله سگ های نژاد اشپیتز می باشد، در گذشته از این حیوان به عنوان نگهبان خانه، سگ گله و سگ سورتمه کش استفاده می کردند اما امروزه به عنوان یک حیوان خانگی طرفداران زیادی دارد. این حیوان پرانرژی، شاداب، فعال و پر تحرک، قوی و باهوش، بازیگوش، دوست داشتنی و فرمانبردار است و به خاطر نژاد سرسختی که دارد در برابر سرما مقاوم است و دمای ۶۰- درجه را تحمل می کند و می تواند در هوای سرد کارهای سختی انجام دهد.

این نژاد سگ به دو گونه هاسکی سیبرین و هاسکی آلاسکای تقسیم می شود که گونه سیبریایی رنگ های متنوع تری دارد. هاسکی جثه ای بزرگ دارد و ۱۲ تا ۱۴ سال هم عمر می کند، یکی از نکات جالب این حیوان این است که اغلب هاسکی چشم هایی آبی رنگ دارد اما گاهی اوقات چشمانی دورنگ دارد (یکی آبی و دیگری قهوه ای).

هاسکی بسیار سرخوش، فعال و پرتحرک است و به چندین ساعت فعالیت ورزشی، پیاده روی، دویدن و بازی کردن در روز نیاز دارد و اگر به مدت طولانی در خانه تنها باشد بی حوصله می شود و به وسایل منزل آسیب وارد می کند . با توجه به اینکه این حیوان متعلق به مناطق سردسیر است نسبت به آب و هوای گرم و مرطوب حساسیت دارد و در روزهای گرم بی حال می شود که بهتر است ا را بیرون نبرید و در منزل نیز امکانات سرمایشی مناسبی برایش فراهم کنید.

این حیوان آرام و با هوش، جمع گرا و با محبت است، حالات روحی صاحبش را به خوبی درک می کند و رفتار دوستانه ای با خانواده ای که در آن بزرگ شده، کودکان و غریبه ها دارد. برای نگهداری این سگ خانه هایی که حیاط دارد و اطراف آن نرده هایی بلند و محکم کشیده شده است بهتر از آپارتمان های کوچک می باشد اما در صورت نگهداری در آپارتمان باید برای تخلیه انرژی ساعاتی را بیرون منزل بگذراند.

هاسکی سگ تمیزی است که به هفته ای یکبار برس زدن، مسواک زدن و کوتاه کردن ناخن نیاز دارد و در فصل بهار و پاییز ریزش موی آن افزایش می یابد و باید روزانه با شانه آهنی موهای آن را برس کرد. این حیوان خانگی یکی از پر سروصدا ترین نژاد سگ ها است که به ندرت پارس می کند و دیدبان خوبی نیست اما زوزه زیاد می کشد که با تمرین و آموزش این رفتار را کنار می گذارد.

در این مطلب ۱۰ نژاد سگ خانگی معرفی شد، اما اینها تنها نژادهای خانگی نیستند پس باید قبل از خرید سگ خانگی نسبت به رفتار مورد علاقه و خلق و خو آنها اطلاعاتی کسب کنید و به فضای منزل خود توجه کنید و این نکته را مدنظر داشته باشید که با ورود این حیوان مسولیت شما بیشتر می شود بنابراین باید نژادی را انتخاب کنید که با نیاز و شرایط شما همخوانی داشته باشد.

پاسخ سوالات زیر می تواند راهنمای خوبی در خرید سگ مورد نظر شما باشد:

کدام نژاد سگ با کودکان، دیگر حیوانات و غریبه ها رفتار خوبی دارد؟ میزان انرژی هر کدام چه قدر است؟ به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟ سگی با چه اندازه دوست دارید؟ کدام نژاد سگ تربیت پذیرتر و مطیع تر است؟ کدام نژاد با آب و هوای منطقه زندگی شما سازگار است؟ کدام سگ برای افراد دارای آلرژی مشکلی به وجود نمی آورد؟

نگهداری از سگ در آپارتمان مشکلات خاص خود را دارد اما این بدان معنا نیست که این کار نشدنی است بلکه اگر حیوان به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشد این محیط برای زندگی او مناسب است.

امیدوارم این مطلب برای شما دوستان مفید بوده باشد. شما از کدام نژاد سگ در منزل خود نگهداری می کنید؟


۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. Sama گفت:

  وای خدا متنفرم از حیوان خانگی همشون کثیف هستن واااااای

  • بهار گفت:

   Sama دوست عزیزم سلام- از اینکه دیدگاه خود را ثبت کردی سپاسگزارم اما در مورد اینکه نوشتی تمام حیوانات خانگی کثیف هستند با شما موافق نیستم.
   حیوانات خانگی چون پرندگان، ماهی ها و همستر حیوانات جذابی هستند که نیاز مراقبتی چندانی نمی خواهند و قفس یا آکواریوم آنها به راحتی تمیز می شود. گربه نیز یکی از مواردیست که به تمیزترین حیوان خانگی معروف است.
   در ضمن نگهداری از حیوان خانگی یکی از راه های درمان افسردگی است که باعث تقویت روحیه، افزایش سلامت روحی، افزایش اعتماد به نفس و بالا بردن عزت نفس می شود.

   امیدوارم با مراقبت از یک حیوان خانگی، لذت داشتن یک همدم دوست داشتنی و بی ریا، همنشینی مهربان و جذاب را تجربه کنید و نظرتان در مورد این موجودات تغییر کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت