logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » تفریحی » کدام یک از انواع مدل ساعت دیواری بهتر است؟

کدام یک از انواع مدل ساعت دیواری بهتر است؟

چهارشنبه, 22 آگوست 2018 | 8738 بازدید | ۲ دیدگاه | تفریحی
کدامیک از انواع مدل ساعت دیواری

ساعت دیواری در انواع، طرح ها و سبک های مختلف وجود دارد که با توجه به سبک مبلمان و دکوراسیون داخلی باید مدل ساعت دیواری بهتر را انتخاب کنید.

سلام دوستان

اگر برای خرید ساعت دیواری به بازار سر بزنید با تنوع زیاد و انواع مدل ساعت دیواری مواجه می شوید. برای اینکه بتوانید بین انواع مدل ساعت دیواری، بهترین مدل را انتخاب کنید و با چند نمونه از مدل ساعت دیواری آشنا شوید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

ساعت وسیله ای است که در مکان های عمومی، منازل، دفاتر کار و … وجود دارد و به سه دسته دیواری، ایستاد و رومیزی تقسیم می شود. ساعت دیواری ایستاده کاربرد کمتری دارد و از آن در اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده می کنند اما ساعت دیواری در تمام اتاق ها، آشپزخانه، دفتر کار و .. استفاده می شود. وجود طرح ها و مدل های مختلف ساعت دیواری سبب شده استفاده از آن جنبه دکوری پیدا کند. رافائل، لوتوس، برتاریو، سیکو، لندکس، گلدن استار و اورینت برندهایی در زمینه تولید ساعت دیواری می باشند.

ساعت دیواری نه تنها یکی از بی اهمیت ترین عناصر در زیبایی منزل نیست بلکه در صورت همخوانی با دکوراسیون داخلی منزل در زیبایی آن نقش زیادی دارد و می تواند به نقطه کانونی دکوراسیون خانه تبدیل شود؛ این وسیله علاوه بر سالن پذیرایی در آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق کار هم استفاده می شود. اگر چه با پیشرفت تکنولوژی بیشتر افراد ساعت را از گوشی موبایل نگاه می کنند اما باز هم حرکت عقربه های ساعت و تیک تاک ساعت دیواری برای بسیاری از افراد لذت بخش است.

آنچه در ویدئو مشاهده خواهید کرد: ساخت ساعت دیواری چوبی

انواع مدل ساعت دیواری در دو دسته کلی کلاسیک و مدرن وجود دارد که مدل ساعت دیواری مدرن در انواع نگین دار، فانتزی، لوکس و مدل های شیک و جدید وجود دارد.

بهترین مدل ساعت دیواری برای خرید

به دلیل تنوع طرح، قیمت و مدل ساعت دیواری موجود در بازار، کار انتخاب کمی سخت است و هنگام خرید ساعت دیواری باید به دکوراسیون داخلی منزل و هماهنگی آن با دکوراسیون دقت کنید. همچنین با توجه به محل نصب ساعت دیواری هم طرح های مختلفی وجود دارد؛ به عنوان مثال مدل ساعت دیواری آشپزخانه با ساعت دیواری اتاق خواب فرق دارد و باید با توجه به محل مورد نظر یک مدل را انتخاب کرد. در ادامه چند مورد از نکاتی که برای خرید ساعت دیواری باید مدنظر داشت را مطرح کرده ایم:

تفاوت مدل ساعت دیواری فانتزی با لوکس

۱- اگر قصد دارید ساعت را در اتاق پذیرایی نصب کنید و در آن اتاق تابلو های هنری وجود دارد، بهتر است مدل ساعت دیواری شما بزرگ و به صورت هنری باشد.
۲- تناسب مدل ساعت دیواری با رنگ، بافت و فرم دیوارهای داخلی و اندازه دیوار بسیار مهم است.
۳- اگر قصد دارید ساعت را روی دیوار یا ستون باریک نصب کنید، مدل ساعت دیواری باریک و برای دیوار پهن، ساعت بزرگ خریداری کنید.
۴- هنگام خرید ساعت دیواری باید به سبک مبلمان، چیدمان منزل و دکوراسیون داخلی منزل خود توجه کنید؛ اگر دکوراسیون منزل شما به سبک مدرن است مدل ساعت دیواری بزرگی که اعداد بزرگ دارند، ساعت هایی با رنگ  شاد و متریال جدید،  برای آن مناسب است و برای سبک های کلاسیک، مدل ساعت دیواری کلاسیک آونگ دار و پاندولی، ساعت هایی با رنگ تیره مانند سیاه و قهوه ای و رنگ طلایی، مدل ساعت دیواری با اعداد رومی یا عقربه فرم دار، بهتر است.
۵- مدل ساعت دیواری اتاق نشیمن و پذیرایی بهتر است دارای ابعادی بزرگ با اعدادی درشت باشد تا خواندن آن از هر فاصله ای راحت باشد؛ ساعت دیواری کلاسیک نسبت به ساعت معمولی ابعاد بزرگتری دارد. اما مدل ساعت دیواری اتاق خواب و آشپزخانه بهتر است ابعاد کوچکتری داشته باشد.
۶- هنگام انتخاب ساعت دیواری بهتر است مدل ساعت دیواری با لوازم خانه مثل پرده، مبلمان، رنگ فرش و رنگ دیواری هماهنگ باشد تا زیبایی خیره کننده ای داشته باشد.

انواع مدل ساعت دیواری

ساعت دیواری چوبی کلاسیک، ساعت دیواری مدرن، ساعت دیواری لوکس و شیک، ساعت دیواری سلطنتی و ساعت دیواری فانتزی، انواع مدل ساعت دیواری می باشند.

۱- مدل ساعت دیوری مدرن
ساعت دیواری مدرن برعکس مدل های قدیمی که دارای شیشه ای محدب بوده اند و صفحاتی کوچک داشته اند، هیچ قاب و صفحه محافظی ندارند و ابعاد آن نیز بزرگ است، این سبک از آزادی عمل در طراحی شکل های مختلف و عدم وجود تقارن کامل برخوردار است. سبک مدرن را می توان شامل سبک های دیگر دانست به همین دلیل ساعت دیواری مدرن را می توان با سبک های مختلف ست کرد.
ساعت های استیکری یا ساعت دیواری برچسبی که بر روی دیوار چسبانده می شوند هم جزء انواع مدل ساعت دیواری مدرن می باشند.

با مشاهده گالری تصاویر نیز با چند طرح ساعت دیواری شیک و جدید و انواع مدل ساعت دیواری لوکس  و مدرن مناسب با دکوراسیون داخلی منزل آشنا خواهید شد.

۲- مدل ساعت دیواری فانتزی
ساعت دیواری مدرن و فانتزی گزینه مناسبی برای منازلی هستند که دکوراسیون مدرن دارند؛ علاوه بر آن برای آشپزخانه و اتاق خواب هم مناسب می باشند. ساعت دیواری نگین دار هم جزء مدل های فانتزی و جدیدترین مدل های ساعت دیواری می باشد.

برای تشخیص ساعت دیواری فانتزی می توان گفت طراحی این مدل به شکلی است که هیچ قاعده خاصی ندارد، اشکال و رنگ های بکار رفته در آن متفاوت می باشند و از قاعده خاصی پیروی نمی کنند. این مدل سبرای زمانیکه رنگ یا فرم های نامرسوم در چیدمان اتاق دیده شود مناسب است.

در گالری تصاویر زیر چند نمونه از انواع مدل ساعت دیواری فانتزی را مشاهده خواهید کرد.

۳- مدل ساعت دیواری کلاسیک
سبک کلاسیک یکی از جذاب ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی است که از گذشته تا کنون محبوبیت زیادی داشته و یک سبک پرطرفدار است. ساعت دیواری کلاسیک طرح های متنوعی دارد که تجمل و زیبایی آن شکوه خاصی به محیط می بخشد. اغلب ساعت دیواری کلاسیک از جنس چوب و دارای کنده کاری های زیبا است که با مبلمان کلاسیک هماهنگ می باشد.

ساعت دیواری سلطنتی یک نمونه از مدل ساعت دیواری کلاسیک است که برای منازلی با دکوراسیون کلاسیک و سنتی مناسب می باشد. این مدل به دو شکل ساده و پاندول دار وجود دارد که علاوه بر نشان دادن زمان، به عنوان عنصری دکوری برای تزئین منزل بکار می رود.

در گالری زیر انواع مدل ساعت دیواری کلاسیک و سلطنتی را مشاهده می کنید:

در گالری زیر نیز با چند نمونه از انواع مدل ساعت دیواری چوبی که طرفداران زیادی دارد، آشنا می شوید:

در ویدئو زیر با انواع مدل ساعت دیواری مناسب اتاق کودک آشنا می شوید:

ساعت دیواری عنصر تزئینی و دکوری است که اگر به درستی و با توجه به سبک چیدمان منزل انتخاب شود، علاوه بر مطلع کردن ما از زمان، در فضای خانه هم خودنمایی می کند و دیوارها را به شکل زیبایی تزئین می کنند؛ در ادامه در مورد بهترین محل نصب ساعت دیواری نکاتی را بیان خواهیم کرد.

بهترین جا برای نصب ساعت دیواری

تعیین محل نصب ساعت دیواری، قبل از خرید بسیار مهم است زیرا از آنجا که این عنصر باید با رنگ و سبک دکوراسیون هماهنگ باشد، مکان نصب ساعت در اندازه، رنگ و مدل ساعت دیواری نیز تاثیر گذار است. البته مهم ترین اصل این است که ساعت دیواری را در مکانی نصب کنید که از هر نقطه منزل قابل دید باشد.

اگر مدل ساعت دیواری با دیگر وسایل منزل هماهنگ باشد، فضای داخلی منزل زیباتر شده و جلوه بیشتری می یابد؛ اما اگر همین مدل ساعت دیواری را در مکان مناسبی نصب نکنید دیگر این خاصیت خود را از دست می دهد.

برای آن که بتوانید به کمک ساعت دیواری دکوراسیون داخلی خود را متحول کنید و از این عنصر پرکاربرد بهترین استفاده را در دکوراسیون داخلی خود ببرید، باید نصب ساعت روی دیوار، چیدمان ساعت دیواری و ارتفاع نصب ساعت دیواری را به درستی انجام دهید. یکی دیگر از مواردی که قبل از راهنمای نصب ساعت دیواری باید به آن توجه کنید، ابعاد و اندازه مناسب ساعت در مقایسه با دیوارهای فضای داخلی است؛ انتخاب یکی از انواع مدل ساعت دیواری کوچک برای دیواری بزرگ یا ساعتی بزرگ برای دیواری کوچک اصلا انتخاب درستی نیست.

بهترین جای ساعت در پذیرایی کجاست؟

فضای پشت کاناپه و مبل بهترین فضایی است که پیشنهاد می شود زیرا ساعت دیواری منزل به راحتی از تمام قسمت های پذیرایی، دید دارد.
فضای بالای شومینه نیز برای نصب ساعت دیواری مناسب است.
اگر فضای پذیرایی و غذا خوری خانه یکی باشد، دیوار نزدیک میز غذا خوری هم مکان خوبی است.
فضای بالای کنسول اغلب برای قرار دادن آینه استفاده می شود اما می توانید از این فضا برای نصب ساعت دیواری نیز استفاده کنید و جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی خود ببخشید.
فضای بین دو ستون و قراردادن یک ساعت در ابعاد بزرگ در داخل راهرو به صورتی که در اولین پاگرد دیده شود هم مکان های مناسبی برای نصب ساعت می باشند.

بهترین مکان برای نصب ساعت در دیگر جاهای منزل

اگر می خواهید ساعت دیواری را از همه قسمت های خانه مشاهده کنید می توانید از ساعت سقفی که از دو طرف قابل مشاهده است، استفاده کنید.
ترکیب ساعت دیواری و آینه علاوه بر آنکه فضا را وسیع تر جلوه می دهد، زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی می بخشد.
اگر می خواهید در اتاق خواب هم از این عنصر استفاده کنید به خوابیدن خود توجه کنید؛ در صورتیکه به سختی به خواب می روید مدل ساعت دیواری دیجیتالی اما در غیر اینصورت هر مدلی را می توانید انتخاب کنید.
اگر فردی هستید که دائم به کشورهای مختلف سفر می کنید و نیاز دارید از زمان چند کشور آگاه باشید، می توانید چند مدل ساعت دیواری یکسان را خریداری کنید و پس از تنظیم زمانشان، آن ها را کنار هم قرار دهید تا جلوه ای خاص و منحصر به فرد به فضا دهد.

برای تزئین دیوارهای خالی خود می توانید از ترکیب ساعت دیواری با عناصر تزئینی چون تابلو، ظروف چینی و … استفاده کنید یا با استفاده از ساعت های قدیمی حس نوستالژیکی به فضای مورد نظر خود بدهید.

در این مطلب با چند نمونه از جدیدترین مدل های ساعت دیواری آشنا شدیم، امیدوارم از مشاهده تصاویر لذت برده باشید و مدل دلخواه خود را انتخاب کرده باشید.

منتظر نظرات خوب شما دوستان در رابطه با این مطلب هستم… 

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 1. رها گفت:

  سلام. من از مدل ساعت دیواری مدرن خوشم میاد
  یه دونه از برچسبی ها دارم

  • بهار گفت:

   سلام- ممنون که دیدگاه خود را برای ما ارسال کردید
   ساعت دیواری مدرن از پرطرفدارترین انواع ساعت دیواری است و تنوع زیادی دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت