logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » برند یا کالای برتر » کدام مدل پرده پذیرایی بهتر است؟

کدام مدل پرده پذیرایی بهتر است؟

یکشنبه, 2 سپتامبر 2018 | 15011 بازدید | بدون دیدگاه | برند یا کالای برتر
مقایسه انواع مدل پرده پذیرایی

سلام دوستان طرح، رنگ، اندازه و مدل پرده پذیرایی از عواملی هستند که می توانند در دکوراسیون داخلی پذیرایی تاثیر مثبت یا منفی بگذارند، بنابراین هنگام خرید پرده برای پذیرایی دقت کافی داشته باشید تا بتوانید یک مدل پرده شیک را انتخاب کنید. زیرا سالن پذیرایی مهم ترین قسمت خانه است که باید دکوراسیونی شیک و مدن و جلوه ای زیبا داشته باشد. پرده پوششی است برای ایجاد استقلال فردی در محیط خصوصی و عنصری دکوری است که با توجه به شرایط و نیازهایی چون میزان نورگیری محل، نقشه و معماری ساختمان، سلیقه، چشم انداز بیرون نقش های کاربردی و […]

سلام دوستان

طرح، رنگ، اندازه و مدل پرده پذیرایی از عواملی هستند که می توانند در دکوراسیون داخلی پذیرایی تاثیر مثبت یا منفی بگذارند، بنابراین هنگام خرید پرده برای پذیرایی دقت کافی داشته باشید تا بتوانید یک مدل پرده شیک را انتخاب کنید. زیرا سالن پذیرایی مهم ترین قسمت خانه است که باید دکوراسیونی شیک و مدن و جلوه ای زیبا داشته باشد.

پرده پوششی است برای ایجاد استقلال فردی در محیط خصوصی و عنصری دکوری است که با توجه به شرایط و نیازهایی چون میزان نورگیری محل، نقشه و معماری ساختمان، سلیقه، چشم انداز بیرون نقش های کاربردی و متعددی دارد. پرده عاملی برای تفکیک فضا، عاملی برای رفع نواقص ساختمانی و ساختاری، مانعی برای ارتباط فضاها، مانعی برای نفوذ گرما و سرما، مانعی در مقابل تابش نور شدید خورشید و عنصری تزئینی و کاربردی است.

پرده علاوه بر زیبایی در سیستم حرارتی و برودتی خانه نیز نقش مهمی دارد و برای افرادیکه در مناطق کوهستانی و سردسیر زندگی می کنند همانند یک عایق حرارتی عمل می کند.

مدل های جدید پرده موجود در بازار که بسیار شیک و متنوع هستند به دو دسته تقسیم می شود؛ گروه اول مدل های رسمی یا سنگین که با طراحی و برش های پیچیده به صورت آماده وجود دارند و دسته ای دیگر، مدل های سبک که در عین زیبایی دوخت آن مهارت خاصی نمی خواهد.

پرده های رسمی که گرانتر هستند اغلب والان دارند و از ورود نور خورشید به پذیرایی جلوگیری می کنند و در زمستان فضای اتاق را گرم می کنند.
مدل پرده سبک اغلب از جنس نخ یا کتان است و برای نصب آن از چوب پرده معمولی استفاده می کنند. این مدل پرده قیمت کمتری دارد اما ماندگاری بیشتری دارد و همیشه روی بورس است.

راهنمای انتخاب بهترین مدل پرده پذیرایی

مدل پرده پذیرایی در دکوراسیون داخلی نقش مهمی دارد و انتخاب آن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است

۱- اگر میخواهید پرده شما در برابر آفتاب مقاوم باشد هنگام خرید پارچه پرده ای کمی پارچه را از قسمتی که بریده شده است بکشید، اگر تار و پود آن به سرعت از هم جدا شد یعنی این مدل پرده مقاومت کافی را ندارد. البته اگر از طرح پارچه خوشتان آمده است باید از آستری که جنس آن کتان یا تترون است یا زیر پرده حریر استفاده کنید.
۲- هنگام خرید مدل پرده پذیرایی که والان دارد بهتر است برای آن که دکوراسیون اتاق پذیرایی شلوغ نشود طرح پارچه والان یا پارچه پرده را ساده انتخاب کنید.
۳- علاوه بر مدل پرده پذیرایی، جنس پارچه پرده نیز مهم است زیرا اگر جنس پارچه کیفیت خوبی داشته باشد مدت زمان زیاد قابل استفاده است و بعد از نصب پرده، شکل ظاهری آن حفظ می شود. پارچه کتان، ابریشم، ابریشم مصنوعی و مخمل برای اتاق پذیرایی مناسب هستند و از این بین پارچه ابریشمی مصنوعی مقاومت بالاتری دارد و برای منازلی که نور طبیعی زیادی دارند مناسب است. پارچه مخمل هم علاوه بر آن که جزء مدل های لوکس و اشرافی است که جلوه ای خاص به فضا می بخشد، به خاطر ضخیم بودن در فصل زمستان باعث گرم شدن اتاق نیز می شود.
۴- مدل پرده پذیرایی باید با سایر اجزای موجود در دکوراسیون داخلی مثل مبلمان و رنگ دیوارها هماهنگ باشد تا بتواند زیبایی بیشتری به فضا ببخشد.
۵- میزان نوردهی منزل، تعداد پنجره های پذیرایی و جای قرار گرفتن این پنجره ها در انتخاب جنس، رنگ و مدل پرده پذیرایی موثر است. اگر می خواهید به کمک پرده مانع از تابش شدید نور آفتاب شوید، پرده ضخیم یا پرده های دو لایه انتخاب کنید.
۶- رنگ پرده بهتر است با دکوراسیون داخلی متناسب باشد. بیشتر افراد رنگ و طرح پرده را با کوسن، مبلمان و دیگر وسایل دکوری ست می کنند. البته در انتخاب رنگ و طرح آزاد هستید و حتی می توانید رنگ و طرحی متفاوت یا مدل هایی تک رنگ و خنثی را انتخاب کنید.

۷- پرده اتاق پذیرایی از مهم ترین وسایل تزئینی این اتاق است که در طرح و مدل های مختلفی عرضه می شود؛ مدل پرده سلطنتی و مدرن از انواع مدل پرده پذیرایی هستند که با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزل خود می توانید یکی از این سبک ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی و خانه هایی که چیدمان اشرافی دارند، مدل پرده پذیرایی که با پارچه های ابریشم، مخمل، تور، کتان یا حریر گرانقیمت دوخته می شوند و اغلب دارای والان پرده هستند و آن ها را مدل پرده سلطنتی می نامند، مناسب می باشند. این مدل پرده بسیار بزرگ است و برای فضاهای بزرگ و سالن های پذیرایی خوب است. همچنین برای منازلی با دکوراسیون مدرن، پدل پرده پذیرایی کلاسیک که ریشه دارد مناسب نیست.
۸- هنگام انتخاب مدل پرده پذیرایی با کمی سلیقه و خلاقیت می توانید بهترین مدل را انتخاب کنید، به عنوان مثال برای جلوه بیشتر اتاق پذیرایی مدل و نوع پرده آن را متفاوت با سایر اتاق ها انتخاب کنید.
۹- همانطور که ذکر شد یکی از کاربردهای پرده ایجاد حریم خصوصی است؛ بنابراین باید از پارچه ضخیم استفاده کنید اما اگر پنجره های منزل شما به گونه ایست که دید ندارد می توانید از پرده نازک استفاده کنید.
۱۰- اگر سالن پذیرایی شما دو پنجره با فاصله از هم دارد می توانید مدل پرده های آن دو را متفاوت از هم و به صورت مجزا انتخاب کنید و در فضای بین دو پنجره در صورت امکان، تابلو یا شمعدانی که قابل نصب باشد و حتی بوفه قرار دهید.
۱۱- بهترین اندازه برای پرده پذیرایی، مدل هایی است که تا کف پذیرایی امتداد داشته باشد حتی اگر پنجره آن بزرگ نباشد زیرا پرده قدی، ارتفاع سقف و دیوار را بلندتر و خانه را بزرگ تر نشان می دهد و برای فضای رسمی بهتر است.
۱۲- مدل پرده پذیرایی بهتر است بلند باشد اما در صورتیکه زیر پنجره رادیاتور قرار گرفته و چاره ای ندارید، پرده کوتاه هم می توانید استفاده کنید؛ که پرده کرکره ای برای پرده کوتاه بهتر است. البته برای زیباتر شدن فضا می توانید از پرده ترکیبی که از پرده بلند و کوتاه با هم استفاده کرده است، هم استفاده کرد.
حتی می توانید یک متر بیشتر پارچه بخرید تا پرده روی زمین هم پهن شود و فضا زیباتر شود.

مقایسه انواع مدل پرده پذیرایی

در ادامه می توانید نمونه هایی از انواع مدل پرده پذیرایی را مشاهده کنید و با مقایسه آن ها مدل پرده پذیرایی دلخواه خود را انتخاب کنید.
پرده رومن یا رومی، پرده ساده، پرده کلاسیک و پرده حریر از جدیدترین مدل های پرده پذیرایی در سال ۲۰۱۸ می باشند که بیشترین محبوبیت را دارند.

در ویدئو زیر نیز می توانید با جدیدترین مدل پرده پذیرایی آشنا شوید.

۱- انواع مدل پرده پذیرایی سلطنتی

۲- مدل پرده پانچ
مدل پرده پانچ یکی از زیباترین مدل های پرده می باشد که دوخت و تهیه آن ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. این مدل پرده پذیرایی شیک و ساده است که والان ندارد و نصب و شستشوی آن آسان است. استایل و فرم این مدل پرده جدید به نحوی است که سقف آپارتمان را بلندتر جلوه می دهد.
پرده های پانچ به دلیل استایل و فرم خاصی که دارند، بسیار مورد توجه و استقبال قرار می گیرند. این فرم ایستاده و بدون چین خوردگی در دو طرف پرده است. این موضوع علاوه بر شیک و ساده بودن، سبب می شود سقف آپارتمان بلندتر جلوه کند.

۳- انواع مدل پرده پذیرایی مدرن و شیک

۴- مدل پرده کتیبه
کتیبه در مدل های مختلف ساده، سلطنتی و مدرن وجود دارد و با پارچه های طرح دار و ساده، پلاستیک، چوب یا فلز ساخته می شود و قرار گرفتن آن بالای پرده باعث زیبایی بیشتر پرده می شود. مدل پرده پذیرایی کتیبه باعث شیک و جذاب شدن پرده می شود و برای پنجره های وسط و کناره در اتاق پذیرایی بسیار مناسب است.

۵- پرده زبرا
زبرا نوعی پرده کرکره است که از پرطرفدارترین مدل های پرده به شمار می رود و به خاطر طراحی ساده، سبک و استفاده از طیف وسیعی از طرح و رنگ در هر فضایی قابل استفاده است.
مدل زبرا از دو لایه پارچه لنین ساخته شده و قابلیت تنظیم نور را دارد؛ از این مدل پرده می توان در سالن پذیرایی با دکوراسیون مدرن و در کنار مبلمان راحتی استفاده کرد. استفاده از مدل پرده پذیرایی زبرا برای سبک کلاسیک مناسب نمی باشد. قیمت پرده زبرا با توجه به طرح، مدل، ابعاد و اندازه آن متفاوت می باشد.
پرده زبرا یکی از مدل پرده های تزئینی است که در طرح های مختلفی و با توجه به سلیقه و خواسته مشتری طراحی و تولید می شود. پرده زبرا دو مکانیزه (شب و روز) یکی از انواع پرده زبرا است که از دو عدد پرده مجزا که هر کدام با مکانیزم مختص به خود به سمت بالا و پایین حرکت می کنند، تشکیل شده است. پرده زیرین یا همان پرده شید از جنس پلی استر اصل و پرده رویی از جنس تور یا حریر است.

۶- مدل پرده پذیرایی رومن
مدل پرده پذیرایی رومن ترکیب سادگی با زیبایی و ظرافت است که برای پنجره های معمولی مناسب می باشد. این مدل پرده در حالت جمع به صورت ردیف مرتب و افقی پارچه تا شده است و در حالت باز هم یک قطعه پارچه صاف است که قالب پنجره آن را می پوشاند. استفاده از مدل رومن به عنوان پوشش پنجره در اتاق هایی که دکوراسیون ساده دارند بهترین انتخاب است و برای افرادی مدام مبلمان خود را تغییر می دهند یا دو دست مبلمان متفاوت دارند، مناسب می باشد.

در آخر این نکته را هم ذکر کنم که انتخاب مدل پرده پذیرایی کاملا سلیقه ای است و نکات ذکر شده صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان بوده است. امیدوارم از تصاویر لذت برده باشید و با مشاهده انواع مدل پرده پذیرایی توانسته باشید مدل پرده دلخواه و مناسب خود را انتخاب یا الگو برداری کنید.

لطفا نظرات خود را برای ما ارسال کنید. شما کدام مدل پرده پذیرایی را می پسندید؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت