logo

هرچیزی برای مقایسه

صفحه اصلی » سیاسی اقتصادی » برند یا کالای برتر » راهنمای خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی

راهنمای خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی

سه‌شنبه, 18 سپتامبر 2018 | 1865 بازدید | ۲ دیدگاه | برند یا کالای برتر
بهترین دوربین مدار بسته خانگی

نصب سیستم امنیتی و دوربین مدار بسته یک راه حل عملی و اقتصادی برای حفظ امنیت خانه است. این دوربین ها در طرح و مدل های مختلفی در بازار وجود دارد که باید با توجه به نیاز خود بهترین دوربین مدار بسته را انتخاب کرد

سلام دوستان

بهترین دوربین مدار بسته خانگی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ بهترین مکان برای نصب این دوربین ها کجاست؟ بهترین دوربین مدار بسته خانگی برای دید در شب و هوای بارانی کدام است؟ معروف ترین برندها کدام است؟ آیا با انواع دوربین مدار بسته آشنا هستید؟ روش های انتقال تصویر در دوربین های مدار بسته به چه شکل است؟ اگر به دنبال پاسخ یکی از این سوالات هستید ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

دوربین مدار بسته یا CCTV (Closet Circuit Television) یک سیستم امنیتی است که از آن برای اقدامات نظارتی استفاده می کنند و تصاویر را ثبت می کنند. وجود دوربین مدار بسته در بیشتر مکان ها برای نگهداری و حفاظت، کنترل ورودی و خروجی، حراست و حفظ امنیت الزامی است و به کمک تصاویر دوربین، عمل نظارت و پیگیری آسان تر می شود.

اولین دوربین مدار بسته تعلق به کشور آلمان و شرکت زیمنس بوده است که در سال ۱۹۴۲ برای نظارت بر سکوهای موشکی تولید شده است. پس از آلمان، آمریکا نیز در سال ۱۹۴۹ تولید دوربین مدار بسته را شروع کرد و با تولید سیستم ضبط تصویر از این دوربین ها در پایگاه های فضایی و برای پیگیری مرحله به مرحله پرتاب استفاده می کردند.
ساده ترین سیستم دوربین مدار بسته از یک دوربین و یک نمایشگر تصویر تشکیل شده بود که تصاویر به صورت زنده در نمایشگر پخش می شدند و قابلیت ضبط نداشت. مدل های جدیدتر آن از چند دوربین به همراه دستگاه ضبط تصویر تشکیل شده بود و حالت های پیشرفته آن دارای دوربین هایی با سیستم کنترلی مثل گردش، بزرگنمایی، تغییر زاویه دید و چند پارچه سازی تصاویر می باشد.

برای تعیین رزولوشن این دوربین ها از اندازه گیری خطوط عمودی استفاده می کنند که هر چه بیشتر باشد، تصویر کیفیت بیشتری دارد. البته کیفیت تصویر به سایز و نوع چیپ هم بستگی دارد؛ چیپ های کوچک‌تر CMOS نسبت به چیپ‌های CCD تصاویر با کیفیت پایین تری ضبط می کنند. دوربین هایی که این چیپ های کوچک تر را دارند در زمانی که روشنایی کم است، تصاویری با کیفیت کمتر ضبط می کنند.

دوربین هایی که در روشنایی کم تصاویر واضحی ضبط می کنند دارای لوکس پایین تری هستند؛ لوکس واحد سنجش حساسیت به نور است که بین  ۰/۰۰۱ تا ۱۳۰/۰۰۰ می باشد. البته دوربین هایی که تصاویر واضحی ضبط می کنند قیمت بیشتری دارد و به فضای بیشتری برای ذخیره تصاویر احتیاج دارند.

انواع تجهیزات بکار رفته در دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته یا سیستم CCTV برای تولید، انتقال، نمایش و ذخیره داده های تصویری به قطعاتی چون دوربین، لنز، محفظه‌ها و پایه‌های نگهدارنده، نمایشگر، سوییچ و ضبط کننده تصویر نیاز دارد. برخی از تجهیزات دوربین مدار بسته بدین ترتیب می باشند:
۱- دستگاه DVR
دستگاه دی وی آر یا Digital Video Recorder یکی از تجهیزات بکار رفته در دوربین مدار بسته آنالوگ است که وظیفه ضبط و پخش دوربین را برعهده دارد و نقش سرور سیستم را بر عهده دارد. ضبط تصاویر از طریق هارد دیسک نصب شده در دستگاه، نمایش زنده تصاویر، انجام تنظیمات ضبط و توانایی انجام آنالیز ساده بر روی تصاویر از وظایف دستگاه DVR می باشند.

دستگاه DVR برای ضبط و پخش تصاویر۲- دستگاه NVR
عملکرد این دستگاه مشابه دی وی آر است؛ دستگاه ان وی آر به ضبط تصاویر در وربین های مدار بسته تحت شبکه که از طریق کابل به شبکه متصل است، می پردازد. دوربین مدار بسته آی پی از طریق یک سوئیچ شبکه یا روتر یا به صورت مستقیم به دستگاه NVR متصل می شود.
۳- فیش BNC
فیش بی ان سی یک رابط رایج مخابراتی آنالوگ است که برای اتصال کابل های کواکسیال به دستگاه های مختلف بکار می رود. در د.ربین مدار بسته آنالوگ از این فیش برای اتصال کابل RG59 به دوربین مدار بسته و DVR استفاده می کنند.
۴- کابل شبکه IP
کابل IP دسته ای از کابل های زوج به هم تابیده یا Twisted pair است که برای اتصال تجهیزات مختلف در شبکه کامپیوتری بکار می رود. استفاده از کابل IP با هدف کاهش تاثیر نویز بر روی سیگنال عبوری، اطلاعات را انتقال می دهد.
۵- هارد مخصوص ذخیره تصاویر
هارهای معمولی بیشتر مناسب کامپیوتر شخصی هستند اما برای دوربین مدار بسته که به صورت ۲۴ ساعته و در تمام ۷ روز هفته کار می کند و خاموشی ندارد باید یک هارد مخصوص که بتواند اطلاعات را ذخیره کند استفاده کرد.
۶- نمایشگر تصویر
برای نمایش تصاویر ارسالی از صفحه نمایشگر استفاده می کنند که اندازه مانیتور را بر اساس فاصله مانیتور از بیننده، تعداد دوربین های مداربسته قابل نمایش، رزولوشن تصویر و .. انتخاب می کنند.
۷- لنز دوربین
در هر لنز یک یا چند عدسی وجود دارد که به کمک آن پرتوهای نور را متمرکز می کند و باعث تشکیل تصویر می شود. لنز دوربین مدار بسته در سه نوع لنز با فاصله کانونی ثابت، لنز با فاصله کانونی متغیر یا لنز زوم وجود دارد.
۸- رک دوربین مدار بسته
رک، محفظه یا قفسه استانداری است که از آن برای جاسازی و محافظت تجهیزات الکتریکی و کامپیوتری استفاده می کنند و رایج ترین نوع رک برای دوربین مدار بسته ۱۹ اینچی است. رک از نظر نوع ساخت انواع متفاوتی دارد و رک دیواری و ایستاده رایج ترین انواع آن می باشند.
۹- نورافکن یا پروژکتور مادون قرمز
پروژکتور مادون قرمز نوعی پرژکتور است که امواج مادون قرمز تولید می کند و در دو حالت بکار می رود. اگر دوربین فاقد LED مادون قرمز باشد برای دید در شب از این پرژکتور استفاده می کنند یا در حالتی که برد دوربین دید در شب کم باشد یا محیط خیلی تاریک باشد از این پرژکتور استفاده می کنند.

انواع دوربین مدار بسته

استفاده از دوربین مدار بسته بهترین راه حل برای تامین امنیت مالی، جانی و حفاظت از خانه است که به صورت شبانه روزی تصاویر را ثبت می کند. آمار ها نشان داده است که منازلی که در آن از دوربین مدار بسته خانگی استفاده می کنند آمار دزدی و سرقت بسیار پایین است. اما برای خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی باید با انواع آن آشنا بود.

انواع دوربین مدار بسته از نظر انتقال تصاویر

۱- دوربین مدار بسته کابلی که ارزان ترین و متداول ترین نوع دوربین است توسط کابلی مستقیم به مانیتور وصل می شود؛ اکثر دوربین های امنیتی سیم دار هستند. کابل کشی و نصب دشوار این دوربین ها از معایب آن می باشد.دوربین کابلی تصاویر را از طریق سیم ارسال می کند۲- دوربین مداربسته بی سیم (وایرلس-wireless ) یا wifi برای مکان هایی که امکان کابل کشی وجود ندارد مناسب است. در دوربین بی سیم ارسال اطلاعات از طریق شبکه اینترنت و امواج رادیویی انجام می شود؛ ارسال اطلاعات با امواج رادیویی در یک فرکانس خاص صورت می گیرد و در شبکه های wifi تحت پروتکل های استاندارد wifi اطلاعات ارسال می شود که بهتر از شبکه رادیویی است و امنیت بیشتری دارد.

دوربین مدار بسته در دو نوع آنالوگ و دیجیتال وجود دارد که نوع آنالوگ آن کارایی محدودی دارد و بر اساس انتقال سیگنال های رادیویی کار می کند اما نوع دیجیتال از  Wifi برای ارسال اطلاعات استفاده می کند و عملکرد آن مشابه دوربین تحت شبکه است.
برخی از این دوربین ها به اپلیکیشنی متصل هستند که به کمک آن می توان خانه را کنترل کرد. البته دوربین بی سیم را نمی توان بهترین دوربین مدار بسته خانگی دانست زیرا هر کس در محدوده باشد می تواند با گیرنده مناسب تصاویر را ببیند مگر بتوان سیگنال های آن را رمز گذاری کرد.

دوربین مدار بسته وایرلس یا بی سیمدوربین مدار بسته بی سیم از لحاظ استفاده و نصب آسان پرکاربرد تر است و مزایایی چون نداشتن کابل و سیم اضافی، نصب آسان و بی دردسر، انعطاف پذیری دوربین، می توان به راحتی دوربین را پنهان کرد، دیگر نگران این نیستید که سارقان با قطع سیم دوربین را از کار می اندازند، قابلیت دسترسی آسان، قابل حمل، کاهش مراقبت و نگهداری، قابلیت دید در شب، کاهش هزینه های خرید کابل و سیم و قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه Micro SD را دارد؛ البته این دوربین ها به خاطر آن که سنسور حرکتی دارند اگر در گوشی یا پست الکترونیکی خود نرم افزار خاصی را نصب داشته باشید دوربین زمانیکه حرکتی را تشخیص می دهد یک پیام هشدار ارسال می کند.

اما استفاده از این دوربین ها معایبی نیز دارد؛ به عنوان مثال برای اتصال این دوربین ها به منبع برق باید از کابل استفاده کنید یا در صورت قطع شدن اینترنت، کار این دوربین ها اغلب متوقف می شود. استفاده از دوربین بی سیم ممکن است در کار مایکروفر، تلفن بی سیم و  روتر اختلال ایجاد کند به همین دلیل برای نصب آن باید از آهن آلات و مصالح سنگین ساختمانی استفاده کرد. پهنای باند این دوربین ها محدود است به همین دلیل می توان اطلاعات تا حجم Mbs 150 را ارسال کرد و در صورتیکه تعداد زیادی از این دوربین به شبکه وای فای متصل باشند تصاویر مناسبی دریافت نمی شود. در ضمن این دوربین را باید در مکانی نصب کرد که تعمیر، نگهداری و تمیز کردن آن راحت باشد.

انواع دوربین مدار بسته بر اساس ظاهر

۱- دوربین دام  Dome Typeدوربین مدار بسته گنبدیدوربین دام، سقفی یا گنبدی شکل به صورت نیم دایره است و بیشتر برای نظارت و امنیت در فضای بسته بکار می رود و کاربرد غیر صنعتی دارد. این دوربین بر روی سقف یا دیوار نصب می شود و برای محیط داخل و خارج خانه مناسب است. دوربین دام در کیفیت های مختلف و در دو شکل شبکه و آنالوگ وجود دارد و لنز آن به شکل لنز ثابت (Fixed lens) یا لنز وریفوکال (Varifocal Lens) است. مکان نصب دوربین مدار بسته در تعیین نوع دوربین تاثیر گذار است؛ به عنوان مثال دوربین دام مناسب محیطهای داخلی و روی سقف می باشد به خصوص اگر سقف بلند باشدنوع پلاستیکی آن مناسب است.

کاور گنبدی شکل این دوربین بر زیبایی آن افزوده است و باعث شده زاویه دید دوربین و جهت تصویر برداری دوربین مخفی شود و سارقان نتوانند زاویه دید دوربین را برای پنهان شدن تشخیص دهند.
این دوربین مدار بسته امکان چرخش سریع را دارد و به اپراتور این امکان را می دهد که دوربین را حرکت دهد. برخی از مدل های دوربین مدار بسته گنبدی دارای ویژگی ضدآب و ضد ضربه نیز می باشند و از آن می توان در محیط های باز نیز استفاده کرد.
نصب آسان، ضد خرابکاری بودن، قابلیت مادون قرمز، تحت پوشش قرار دادن فضایی گسترده، ظاهری زیبا، قیمت مناسب، قابلیت تصویر برداری در نور کم،فضای کمی اشغال می کند، کمتر در دید است و استفاده از دوربین در هر مکانی، از مزایای دوربین مدار بسته دام می باشند. البته این مدل معایبی نیز دارد؛ این دوربین به راحتی شناسایی می شود و به اصطلاح مخفی نیست و زاویه دید آن نیز مناسب نیست.

۲- دوربین بالت  Bulletدوربین مدار بسته بالت یکی از انواع دوربین مدار بستهBullet در زبان انگلیسی به معنای گلوله است و این دوربین ها نیز به شکل استوانه ای و مخروطی بلندی شبیه به گلوله هستند که به آن دوربین مدار بسته ماتیکی نیز می گویند. این دوربین مدار بسته را می توان بر روی دیوار یا سقف و در محیط باز و فضای داخل نصب کرد و بیشتر آن را در تراس یا درب ورودی نصب می کنند. این دوربین اغلب درون یک پوششی قرار دارد که از دوربین در برابر گرد و غبار، باران و برف، تگرگ و دیگر عوامل محافظت می کند.
دوربین مدار بسته بولت در کیفیت های مختلف و به شکل آنالوگ یا شبکه تولید می شود و با هر دو لنز ثابت و متغیر کار می کند. بیشتر دوربین های بولت دارای دید در شب با برد نسبتا زیاد هستند که دید در شب آن به تعداد و نوع LED های روی دوربین بستگی دارد. همچنین این دوربین ها دارای IP66 یا همان درجه حفاظت نیز هستند که دوربین را از آسیب ذرات شن و ماسه و گرد وغبار محافظت می کنند.

دوربین مدار بسته بولت اغلب قابلیت گردش، چرخش و زوم را ندارد و برای ضبط تصویر از یک مکان ثابت و خاص بکار می روند مانند درب ورودی و برای نقاطی که باید تصاویر دور دست در فضای باز دیده شود نیز مناسب است.
از این دوربین می توان در داخل و خارج خانه استفاده کرد و ضد آب است اما اینکه فقط می توان تصاویر یک مکان را ضبط کند از معایب آن می باشد.

۳- دوربین مدار بسته PTZدوربین مدار بسته گردانعبارت PTZ مخفف Pan (چرخش افقی)، Tilt (چرخش عمودی) و Zoom (بزرگنمایی) است و به دوربین هایی گفته می شود که قابلیت چرخش، گردش، بزرگنمایی و زوم داشته باشند و بتوانند یک منطقه وسیع را پوشش دهند. دوربین PTZ یا گردان را می توان بهترین دوربین مدار بسته خانگی دانست که علاوه بر نصب درون فضای بسته برای نصب و نظارت در فضای باز مانند پارکینگ، فروشگاه، فرودگاه، مراکز تجاری و … نیز مناسب می باشد.
این دوربین در اندازه های مختلف تولید می شود و در راستای دو محور می چرخد تا بتوانداز دامنه مناسبی تصویر برداری کند.
این دوربین مدار بسته به نام دوربین مدار بسته اسپیددام (speed dome) و دوربین مدار بسته فست دام (Fast Dome) هم شناخته می شود و توانایی حرکت سریع در همه جهات در کمتر از یک ثانیه، ردگیری، تشخیص حرکت و قابلیت دنبال کردن سوژه در برخی مدل ها را دارد. قابلیت زوم در این دوربین ها بسیار قوی است و به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود و می توان بر شی خاصی تمرکز کرد. می توانید لنز دوربین چرخشی را متناسب با میدان دید FOV تغییر دهید تا دوربین انعطاف پذیری بیشتری برای ثبت تصاویر نسبت به دوربین ثابت داشته باشد.
یکی از مهم ترین قابلیت های دوربین چرخان حرکت دوربین به صورت زمانبندی شده برای ثبت بهترین تصاویر می باشد که این کار به صورت دستی یا خودکار انجام می شود. در حالت خودکار با تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین این امکان به وجود می آید که دوربین به صورت زمانبندی شده، از محل های مشخصی تصویر برداری کند. همجنین می توان میدان دید دوربین را از راه دور و توسط دستگاه DVR، NVR یا گوشی هوشمند تغییر داد.

۴- دوربین مدار بسته مخفی یا Pin Holeدوربین مدار بسته مخفی بهترین دوربین مدار بسته خانگی استدوربین مدار بسته مخفی، دوربین پیل هول، دوربین لنز سوزنی یا دوربین مینیاتوری اندازه کوچکی دارد و می توان از آن در محیط هایی که نیاز به ضبط تصویر به صورت غیر محسوس وجود دارد یا فضای کافی برای نصب دوربین نیست، استفاه کرد. استفاده از دوربین مخفی باعث ایجاد امنیت زیاد می شود و به خاطر آن که اندازه آن کوچک است، در داخل هر چیزی مانند دتکتور دود، نور افکن، ترموستات، آداپتور یا هر چیزی که از چشم انسان پنهان باشد قرار می گیرد و می توانید بالاترین سطح امنیت را به وجود آوردید. البته استفاده از دوربین مخفی با محدودیت هایی مواجه است و باید مجوز قانونی برای نصب این دوربین داشته باشید. نصب دوربین مدار بسته مخفی منع قانونی و مجازات سنگینی دارد و نصب آن حتی درون منزل هم نیاز به مجوز دارد.

دوربین مدار بسته جاسوسی در برابر شرایط جوی مقاوم نیست و در صورتی که می خواهید از آن در فضای باز استفاده کنید باید آن را درون محفظه ای قرار دهید. این دوربین به خاطر حجم کم از پشت یک سوراخ  میلیمتری هم تصویر برداری می کند اما تصاویر آن کیفیت زیاد خوبی ندارند. دوربین پین هول بیشتر با باتری کار می کند و مجهز به انتقال دهنده داخلی، لنز ثابت و میکروفن است و آن را بیشتر در محیط های کوچک که نور مناسبی دارد نصب می کنند.

۵- دوربین مدار بسته کیوب  Cube دوربین کیوب از تمام اتاق تصویر میگیرداین دوربین مدار بسته در محل خود ثابت است و مهم ترین مشخصه آن شکل بدنه دوربین است که به شکل مکعب یا مستطیل است. از این دوربین بیشتر برای حفاظت و نظارت در محیط های اداری و خانگی استفاده می کنند و بیشتر این دوربین ها از نوع تحت شبکه هستند.
دوربین کیوب معمولا ضدآب و ضد ضربه نیست برای همین در استفاده از آن محدودیت هایی وجود دارد. این دوربین اغلب دارای میکروفن داخلی است و به کمک آن می توان صدای محیط اطراف را با تصویر دریافت کرد.

دوربین کیوب با توجه به نوع کاربری اش اغلب دارای لنز ثابت با زاویه دید بالا است و با قرار دادن آن در اتاق می توان تصویر کامل از اتاق داشت. برخی از دوربین های کیوب دارای سنسور PIR هستند و به عنوان حسگر دزدگیر هم کاربرد دارند. امکان نصب حافظه داخلی SD کارت، بدنه مقاوم، بهره مندی از تکنولوژی نرم افزاری DWDR، پشتیبانی از تکنولوژی BLC و تکنولوژی POE  از جمله فناوری های بکار رفته در این دوربین می باشند.

انواع دوربین مدار بسته بر اساس نوع سیگنال خروجی

 

۱- دوربین مدار بسته آنالوگ (ANALOG CCTV)دوربین مدار بسته آنالوگدوربین مدار بسته آنالوگ قدیمی ترین نوع دوربین مدار بسته است که تولید اغلب تجهیزات آن امروزه از رده خارج شده است. به همین دلیل اگر از این نوع دوربین خریداری کنید به خاطر آنکه منسوخ شده است برای تهیه تجهیزات آن با مشکل مواجه خواهید شد. البته قیمت پایین، محدود نبودن در کابل کشی و نصب آسان از مزایای دوربین مدار بسته آنالوگ می باشد. دوربین های آنالوگ که در حال منسوخ شدن می باشند  و به خاطر کیفیت پایین تصاویر مورد توجه مشتریان قرار نگرفتند. ارسال تصاویر در این دوربین ها توسط سیگنال های آنالوگ و بر بستر کابل کواکسیال می باشد. واحد کیفیت این دوربین ها TV line است و بیانگر میزان خطوط افقی در تصویر می باشد که هر چقدر مقدار آن بیشتر باشد وضوح تصویر نیز بیشتر است و کیفیت بالاتری دارد.
دستگاه های ضبط کننده، تصاویر این نوع دوربین را به دیجیتال تبدیل می کنند و روی انواع رسانه های ذخیره سازی مانند هارد ذخیره می کنند. برای ضبط تصاویر می توانید دستگاه را زمانبندی کنید تا در ساعات خاصی ضبط انجام شود. البته دوربین های آنالوگ هنوز هم طرفدارانی دارند؛ این دوربین ها از مزایای امنیتی سایبری برخوردار هستند زیرا تنها راهی که می توان به این دوربین ها آسیب وارد کرد، دسترسی فیزیکی به کابل های کواکسیکال متصل کننده دوربین ها می باشد.

۲- دوربین های مداربسته با وضوح بالا یا همان HD دارای چندین مدل می باشد:
دوربین مدار بسته  HDSDI
این نوع دوربین مدار بسته مانند دوربین آنالوگ از کابل کواکسیال و اتصالات BNC برای انتقال و مایش تصاویر استفاده می کند و استفاده از بستر سیم کشی مشابه دوربین آنالوگ از مزایای این دوربین به شمار می رود اما کیفیت و تفکیک پذیری تصاویر در این دوربین بسیار بالاتر از آنالوگ می باشد و تنها توسط dvr مخصوص به خود دریافت می شود. برخلاف سیستم آنالوگ سیستم مبتنی HD تصاویر را فشرده نمی کند و وضوح تصویر بالایی دارد.
دوربین HDSDI به خاطر قیمت بالا و محدودیت کابل کشی تا ۹۰ متر دیگر استفاده نمی شود.

دوربین مدار بسته AHD
دوربین مدار بسته ahd یا analog high defintion در پاسخ به تولید دوربین مدار بسته  hdsdi و hdcvi  و توسط شرکت NEXT CHEP کره ای تولید شد و برخلاف hdcvi که مدل انحصاری شرکت داهوا است توسط برندهای مختلفی تولید می شود و بیشترین فروش را در بین انواع دورربین مدار بسته دارد.
دوربین AHD مزایای زیادی دارد و در بازار جایگاه خوبی دارد؛ قیمت مناسب، کیفیت خوب تصویر، تاخیری در ضبط و ارسال تصاویر ندارد، عملکرد مناسب، تنوع برند، سازگاری با دستگاه های مختلف، قابل پیاده سازی شدن در بستر آنالوگ است و کابل کشی تا متراژ ۳۰۰ متر از مزایای این دوربین مدار بسته می باشد.
کیفیت تصویر این دوربین با نوع HDCVI کمی متفاوت است اما به خاطر قیمت پایین تر طرفداران بیشتری دارد و به خاطر آن که تصویر را فشرده سازی نمی کند کیفیت تصویر تا حد زیادی حفظ می شود. یکی  از بهترین مزایای این دوربین مدار بسته این است که ارندگان سیستم آنالوگ می توانند بدون تغییر سیم کشی و اتصالات تصویر، سیستم آنالوگ را با اِی اچ دی جابجا کنند.

دوربین مدار بسته Turbo HD
دوربین HD TVI محصول شرکت آمریکایی و مبتنی بر کابل کواکسیکال است که از انتقال سیگنال ویدئویی HD، سیگنال صوتی و سیگنال دیجیتال پشتیبانی می‌کند اما محدودیت کابل کشی تا ۳۰۰ متر را دارد. شرکت HIK VISION پس از عرضه دوربین مدار بسته ahd به فکر تولید یک دوربین مدار بسته آنالوگ با کیفیت بالا افتاد و با ارتقاء دوربین HD TVI محصولی به نام TURBO HD را تولید کرد.
دوربین های توربو اچ دی تصاویر را تا ۳۰۰ متر روی کابل کواکسیال ارسال می کند و کیفیت و وضوح تصاویر آن اغلب موارد از مدل های AHD بهتر است. نوع لنز نصب شده، سایز سنسور تصویر و چیپ داخلی آن باعث شده این دوربین محصولی با کیفیت به شمار رود.

دوربین مدار بسته HDCVI
این نوع دوربین حالت پیشرفته دوربین HDSDI است که نقاط ضعف موجود در آن را برطرف کرده است و توسط شرکت DAHUA چین ساخته شده است و رزولوشن‌های بالاتر از دو مگاپیکسل را پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال دوربین های hdsdi نهایتا تا ۱۰۰ متر می توانند تصاویر را روی کابل کواکسیال ارسال کنند و برای متراژ بیشتر به repeater نیاز است اما دوربین hdcvi می تواند تا ۳۰۰ متر را بدون تقویت کننده روی کابل کواکسیال ارسال کند.
این مدل دوربین مدار بسته صدا و تصویر را همزمان روی کابل کواکسیال ارسال می کند که تصویر به صورت دیجیتال و صدا به صورت آنالوگ روی کابل فرستاده می شود. کیفیت تصاویر در دوربین های HD CVI بهتر از AHD است اما به خاطر قیمت بالاتر و هزینه بیشتر پیاده سازی تقاضای کمتری دارد.

۳- دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP) Internet Protocol
دوربین مدار بسته تحت شبکه یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته و نسل جدیدی از این دوربین ها می باشد که گران ترین و با کیفیت ترین نوع دوربین است و با اتصال به شبکه‌های فعال بر مبنای پروتکل IP (مانند اینترنت) مشاهده و ضبط تصاویر را از راه دور انجام می دهد. این دوربین مدار بسته تحت شبکه یا پورتال اینترنتی شما کار می کند و تصاویر را به روتر کامپیوتر ارسال می کند و به شما این امکان را می دهد که از طریق اینترنت و از فواصل دور به تصاویر دسترسی داشته باشید. ارسال ایمیل یا پیام متنی هم در صورت فعال شدن دوربین وجود دارد.دوربین مدار بسته از چه راهی تصاویر را ارسال می کنداین دوربین های جدید با قابلیت پروتکل داخلی، فایل فشرده فیلم را به صورت دیجیتال منتقل می کنند و انتقال تصویر از طریق Cloud Processing (پردازش ابری) جدیدترین فناوری بکار رفته در آن ها می باشد.
دوربین های مبتنی بر آی پی یا (IP Camera) دارای اتصالات شبکه کامپیوتری هستند و در دو نوع دوربین مدار بسته وایرلس تحت شبکه و دوربین مدار بسته کابلی تحت شبکه وجود دارند که نسخه های Wi-fi این نوع دوربین ها در دسترس هستند و در مدت زمان کمی نصب می شوند.
اغلب دوربین های مدار بسته خانگی تصاویر را در کامپیوتر شخصی یا یک ویدیو رکورد مستقل ذخیره می کنند که سیستم های متصل به کامپیوتر این مزیت را دارند که به کمک نرم افزار می توان تصاویر را مشاهده کرد.البته سیستم مبتنی بر DVR نیز این امکان را دارد فقط باید در مورد اینکه فیلم ها را با فرمت های دیگری مانند MPeg ذخیره کرد مطمئن بود چون در غیر اینصورت برای دانلود و دیدن تصاویر با مشکل مواجه خواهید شد.

تصاویر ضبط شده توسط این دوربین ها بالاترین کیفیت را دارند و با وضوح بالا (HD) جزییات دقیق تصاویر را هم نشان می دهند؛ کیفیت دیجیتال تصاویر دوربین مدار بسته تحت شبکه یکی از مزایای این نوع دوربین می باشد. همچنین کابل کشی آن با نوع آنالوگ و HD فرق می کند، در این دو مدل برای هر دوربین باید یک کابل مجزا تا پشت دستگاه رکورد کشید اما در دوربین تحت شبکه به وسیله سوئیچ می توان هر تعداد دوربین را با یک کابل انتقال داد. اگر هم تعداد دوربین ها زیاد شد و نگران افت کیفیت هستید می توانید از کابل فیبر نوری استفاده کنید.
البته این دوربین های مدار بسته هم معایبی دارند؛ قیمت زیاد و نیاز به پهنای باند بالا برای انتقال فایل تصویری با کیفیت از معایب این دوربین ها می باشند. اگر از این نوع دوربین مدار بسته برای بیرون منزل می خواهید استفاه کنید باید ضدآب باشد و عدد آی پی (حفاظت بین‌المللی) آن نیز ۶۶ باشد.

انواع دوربین مدار بسته از نظر حرکت دوربین
دوربین های مدار بسته به دو نوع ثابت و چرخشی تقسیم بندی می شوند که ترکیبی از چرخشی و ثابت بهترین پوشش نظارتی را به وجود می آورد.
دوربین ثابت: روی یک دامنه دید مشخص تمرکز می کند و برای استفاده داخلی و خارجی مناسب است. این دوربین در اندازه های مختلف تولید می شود و قابلیت اتصال به سیستم امنیتی الکترونیک (ESS) را دارد. دوربین ثابت قیمت کمتری دارد و نسبت به نوع گردان نگهداری کمتری نیاز دارد.

انواع دوربین مدار بسته از نظر نور

۱- دوربین روز و شب (Day & Night)
این دوربین با توجه به نور محیط به صورت خودکار تنظیم می شود و بر پایه آنالیز تصویر در زمان حال یا حسگر فوتوالکتریک کار می کند و تشخیص می دهد چه موقع باید به صورت خودکار فیلتر مادون قرمز را بردارد. این دوربین در زمانیکه روشنایی کمتر از حد مشخصی می شود به صورت خودکار تغییر می کند.

این دوربین به صورت کار می کند که در روز فیلتر مادون قرمز در برابر لنز قرار می گیرد و تصاویر رنگی ضبط می شود و در شب زمانیکه نور کم است بدون نیاز به چراغ مادون قرمز کار می کند و تصاویر سیاه و سفید ثبت میکند؛ اما در تاریکی مطلق به یک دوربین مادون قرمز نیاز است و از چراغ های مادون قرمز ال ای دی درون دوربین برای دید در شب استفاده می کند.
دوربین روز و شب در برابر تابش مستقیم آفتاب مقاوم است و به صورت ۲۴ ساعته کاربرد دارد و برای نظارت بر امنیت در فضاهای باز مناسب می باشد.

۲- دوربین دید در شب یا دوربین های مادون قرمز (IR)دوربین مدار بسته دید در شب بهترین دوربین مدار بسته خانگی استبرای ثبت تصویر در شب ساده ترین راه حل این است که چراغ روشن کرد اما از نظر امنیتی این راه حل همیشه عملی نیست و برای رفع این مشکل از نور مادون قرمز به جای نور مرئی استفاده می کنند. نور مادون قرمز محیط را روشن می کند اما برای انسان مرئی نیست.
برای ثبت تصویر در شب از دوربین هایی که در آن از LED های مادون قرمز بکار رفته است، محیط اطراف را روشن می کند و امکان دید در شب را به وجود می آورد استفاده می کنند. دوربین فرو سرخ برای فضای باز و کم نور مناسب است و به کمک آن شخص از فاصله ۱۸۳ متری به خوبی دیده می شود. فاصله ای که دوربین مدار بسته دید در شب می تواند اشیا را در آن فاصله تشخیص دهد به قابلیت های دوربین مانند لنز، سنسور، شدت نور مادون قرمز و قدرت نوری LEDهای مادون قرمز و میزان حساسیت چیپ تصویر به نور مادون قرمز بستگی دارد.

دوربین مدار بسته دید در شب دارای مزایایی چون آشکارسازی تصویر، استفاده از تکنولوژی به نسبت پایین و ساده، هزینه پایین وامکان دید در تاریکی مطلق می باشد و معایبی چون برد کم و کاهش کیفیت در نور نسبتا کم را دارد.Yi Home Camera ، CleverLoop، Nest، Foscam FI9901EP و Arlo از بهترین برندهای دید در شب می باشند.

۳- دوربین مدار بسته حرارتی   (Thermal CCTV Camera) طریقه تصویر برداری دوربین مدار بسته حرارتیدوربین مدار بسته حرارتی یا دوربین ترمال به جای استفاده از نور با توجه به شکل حرارتی اشیا تصاویر را می سازد؛ این دوربین گرمای اشیا محیط را تشخیص می دهد و هر دما را با رنگی نمایش می دهد. با استفاده از دوربین حرارتی می توان اشیا را از بین دود و مه تشخیص داد اما از پشت آب و شیشه مشخص نمی شود. این دوربین ها به اختلاف دمای یک دهم درجه فارنهایت حساس است و چیپ تصویر آن به جای دیدو حساس به نور به پرتوهای گرمایی حساس هستند و برای محیط هایی با حساسیت امنیتی بالا مناسب می باشند.
دوربین مدار بسته تروما می تواند موجودات زنده و خودروها را تا برد بالا و شرایط آب و هوایی بد تشخیص دهند اما رزولوشن بسیار محدودی دارند که باعث می شود جزئیات تصویر به خوبی تشخیص داده نشود. دوربین حرارتی بسیار پر هزینه است اما در شب و روز و در تمام محیط ها قابل استفاده است.
در دوربین مدار بسته حرارتی دو نوع نمایشگر داریم؛ نمایشگر سرد شونده و غیر سرد شونده که نوع غیر سرد شونده آن هزینه خرید، تعمیر و نگهداری کمتری دارد.

راهنمای خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی

انواع مختلفی از دوربین مدار بسته وجود دارد که ویژگی و تنظیمات گوناگونی دارند. بهترین دوربین مدار بسته خانگی با توجه به نیاز فرد، تعیین تعداد و نوع دوربین ها، مکان، هدف، نوع کاربری و محل زندگی انتخاب می شود.

۱- یکی از مراحل در خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی انتخاب یک برند معتبر می باشد؛ هر چند محصولات معتبر قیمت بیشتری دارند اما سنسور آن ها در طول زمان افت کیفیت پیدا نمی کند و زمانیکه می خواهید تصاویر را بازبینی کنید، تصاویر کیفیت خوبی دارند. تصاویر دوربینی چون هایک ویژن پس از چند سال افت کیفیت پیدا نمی کنند.
برای بهترین مارک دوربین مدار بسته خانگی هم می توان به هایک ویژن، داهوآ، یونی ویو، بوش، هانیول و اکسیس اشاره کرد که کاربرد زیادی در منازل دارند.
۲- می خواهید دوربین مدار بسته شما چه ویژگی هایی داشته باشد؟ باید هنگام خرید به مشخصاتی چون اندازه لنز، زاویه دید، کیفیت ساخت دوربین و حافظه ثبت تصویر دقت کنید؛ اندازه لنز، فاصله کانونی را مشخص می کند و بیانگر مسافتی که دوربین پوشش می دهد به عنوان مثال لنز ۴ میلیمتری انسان را از فاصله ۴ متری تشخیص می دهد. حافظه ثبت تصاویر هم عامل مهمی است که اگر دوربین به هارد اکسترنال یا حافظه اینترنتی متصل باشد به صورت نامحدود ذخیره می کند.
۳- یکی از شاخص های بهترین دوربین مدار بسته خانگی سازگاری آن با شرایط آب و هوایی منطقه و ضد آب بودن آن می باشد.  EZVIZ، R-Tech، Phylink و Nest چند نمونه از بهترین دوربین مدار بسته خانگی ضد آب می باشند. در ضمن اگر می خواهید دوربین را بیرون از منزل نصب کنید باید ضدآب باشد.دوربین مدار بسته ضدآب۴- می خواهید چه میزان از فضای خانه تحت نظر دوربین باشد؟ زاویه دید در لنز دوربین مدار بسته مقدار فضای قابل پوشش دهی توسط دوربین را تعیین می کند.
۵- می خواهید کیفیت تصاویر چه قدر باشد؟ کیفیت تصویر یکی از مهم ترین عامل های بهترین دوربین مدار بسته خانگی است و به رزولوشن تصویر ذخیره شده بستگی دارد. دوربین مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ p و بالاتر کیفیت خوبی دارد و باید از کابل HD برای انتقال تصاویر از دوربین مدار بسته به دستگاه DVR استفاده کنید.
۶- می خواهید کدام نوع از دوربین مدار بسته را انتخاب کنید؟ برای انتخاب نوع دوربین باید کیفیت تصویر مورد نظر و نیازهای امنیتی کوتاه مدت و بلند مدت ساختمان را در نظر گرفت. دوربین آنالوگ برای تشخیص افراد و نظارت بر منطقه مناسب است. دوربین با کیفیت HD اعداد را ثبت می کند و برای فعالیت حقوقی مناسب است. دوربین با کیفیت فول HD توانایی بزرگنمایی تصاویر برای ثبت جزئیات را دارد و دوربین های آی پی هم که امکان اتصال به اینترنت را دارند می توانند زنگ هشدار امنیتی را به صدا در آورند و تصاویر را از طریق اینترنت به مراکز امنیتی ارسال کنند. دوربین تحت شبکه از راه های متنوعی چون بی سیم، GSM و ADSL تصاویر را ارسال می کند.
۷- می خواهید دوربین قابلیت دید در شب هم داشته باشد؟ دوربین های مادون قرمز می توانند تصاویر با کیفیتی را در شن ثبت کنند و برای فضای بیرون منزل مناسب هستند.
۸- می خواهید دوربین را در کجا نصب کنید و کاربری آن چیست؟ دوربین دام برای مناطقی که اشیا گرانقیمت وجود دارد واحتمال حمله سارقان زیاد است، مناسب است زیرا زاویه تحت پوشش آن را نمی توان به راحتی تشخیص داد.
۹- می خواهید نوع و ظرفیت حافظه دوربین برای ثبت تصاویر به چه مقدار باشد؟ هرچه میزان حافظ بیشتر باشد تصاویر بیشتری ذخیره می شوند و با توجه به آن که امروزه تصاویر به دستگاه گیرنده DVR منتقل می شوند و در حافظه آن دخیره می شوند، مقدار حافظه آن مهم است.
۱۰- می خواهید تصاویر دوربین مدار بسته را از طریق گوشی همراه کنترل کنید؟ یکی از ویژگی های بهترین دوربین مدار بسته خانگی آن است که صاحبخانه بتواند در مسافرت های طولانی با گوشی خود و به صورت ۲۴ ساعته فضای منزل را کنترل کند.
۱۱-می خواهید دوربین مدار بسته شما باسیم باشد یا بی سیم؟ هر کدام از این دوربین های مدار بسته معایب و مزایای خاصی دارند که باید با توجه به هدف خود بهترین نوع را انتخاب کنید. دوربین مار بسته بی سیم نصب و جابجایی راحتی دارد اما مصرف انرژی آن زیاد است. دوربین با سیم به منبع تغذیه ثابت نیاز دارد و نصب آن سخت است اما تصاویر ارسالی آن کیفیت بیشتری دارد.
۱۲- می خواهید چه مقدار برای خرید دوربین هزینه کنید؟ هرچه دوربین پیشرفته تر باشد قیمت آن بیشتر است اما با بودجه کم هم می توان دوربین مناسبی تهیه کرد. قیمت دوربین مدار بسته به عواملی چون نوع دوربین، تعداد دوربین مورد نیاز، خدمات نصب دوربین، شکل ظاهری، برند، فناوری های بکار رفته در دوربین مانند حرکت چرخشی، تشخیص حرکت و دید در شب، روش و ابزار ذخیره سازی تصویر، تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین و تعداد و نوع مانیتور مورد نیاز برای نمایش تصویر بستگی دارد.
۱۳- یکی از بهترین دوربین مدار بسته خانگی مدلی است که دارای یک سنسور باشد که با روشن کردن آن حرکت را تشخیص دهد. البته می توانید این حالت را غیر فعال کنید تا تصاویر ضبط شده حجم کمتری ذخیره کند.
۱۴- اگر می خواهید از فضای بیرون منزل مانند حیاط، باغ و محل پارک ماشین هم تصویر داشته باشید باید قوانین مربوط به حریم خصوصی را رعایت کنید؛ بهتر است قبل از نصب دوربین در محل های عمومی با دیگر همسایه های خود صحبت کنید. برخی افراد برای کاهش هزینه های خود از یک دوربین مدار بسته مشترک استفاده می کنند.

حتی اگر شما بهترین دوربین مدار بسته خانگی را خریداری کنید اما نصب آن را به افراد معتبر و حرفه ای نسپارید ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید؛ به خصوص اگر بخواهید روی دوربین خود انتقال تصویر هم انجام دهید با خطر سواستفاده روبرو هستید. افرادیکه تجربه کافی ندارند در تعیین بهترین مکان نصب و اجرای کار چون بستر سازی، کابل کشی و سوراخکاری به خوبی از پس کار بر نمی آیند؛ بستر سازی در نصب دوربین اهمیت زیادی دارد و باید استانداردهای حفاظتی کابل ها و تجهیزات رعایت شود زیرا در دسترس بودن سیم ها می تواند باعث اختلال در کار دوربین شود.نصب دوربین مدار بسته باید توسط افراد متخصص انجام شود.به عنوان مثال نصب دوربین در محیط هایی که تنوع نور شدیدی دارند باید به شکلی باشد که دوربین حدالامکان پشت به نور باشد که این از یک نصاب حرفه ای برمی آید.

حال که با انواع دوربین مدار بسته و نکاتی که حین خرید دوربین مدار بسته باید در نظر داشت آشنا شدید؛ به نظر شما بهترین محل برای نصب دوربین مدار بسته خانگی کجا است؟

۱- درب ورودی ساختمان اولین مکانی است که برای نصب دوربین مدار بسته در نظر گرفته می شود زیرا می توان رورد و خروج افراد و هویت آن ها را شناسایی کرد.
۲- پارکینگ یکی از آسیب پذیرترین محل های ساختمان است که دسترسی به آن آسان بوده و نصب دوربین در آن ضروری است.
۳- حیاط نیز یکی از مکان هایی است که اگر در آن تجهیزات گرانقیمت دارید یا امکان ورود از دیوارهای اطراف حیاط وجود دارد، بهترین مکان برای نصب دوربین مدار بسته می باشد.
۴- پشت بام ها نیز در صورتیکه به پشت بام های اطراف راه داشته باشند و روی آن تجهیزات حساسی وجود داشته باشد هم مکان مناسبی برای نصب دوربین مدار بسته می باشند.
۵- در انباری، محوطه بیرونی منزل و اتاق نشیمن هم می توان دوربین نصب کرد.

بهترین مارک دوربین مداربسته

تنوع زیاد دوربین های امنیتی موجود در بازار کار خرید را دشوار کرده است؛ سامسونگ، سی ان بی، سونی، ای وی تک، دایناکالر، کمترون، ویوتک، یونی ویو، اکتی، موبوتیکس، ژئو ویژن، آیدیس، بریکام، وایکون، کانن، پلارکس، کمپیون، کمدکس و پاناسونیک از برندهای مطرحی در عرصه دوربین مدار بسته می باشند که بهترین دوربین مدار بسته خانگی نیز هستند. در ادامه نیز به معرفی ۵ برند مطرح  خواهیم پرداخت که از بهترین دوربین های مدار بسته خانگی نیز هستند.

۱- دوربین مداربسته هایک ویژن Hikvision

بهترین دوربین مدار بسته خانگی دوربین هایک ویژنهایک ویژن یک شرکت چینی و بزرگترین تولید کننده دوربین مداربسته در جهان است که محصولات آن دارای کیفیت عالی و قیمت مناسب می باشند. این برند یکی از برترین برندهای ساخت و عرضه دوربین مدار بسته در سطح جهان است که ۲۰ درصد از کل بازار DVR های جهان را به خود اختصاص داده است و در سال ۲۰۰۱ میلادی تاسیس شده است. این شرکت دارای ۳۳ شعبه در نقاط مختلف دنیا است و ۱۰۰ کشور در جهان مصرف کننده این محصولات هستند. این شرکت بخشی از درآمد خود را هر ساله به تحقیق و توسعه اختصاص می دهد و تیم های تحقیق و توسعه آن در سراسر دنیا مشغول فعالیت هستند.
هایک ویژن برای هر کدام از کسب و کارها و اماکن مختلف پکیج هایی مخصوص با قابلیت های خاصی دارد که باعث افزایش کارایی می شود. همچنین این شرکت پروژه های مختلفی برای شهرهای مختلف اجرا کرده است که همه موفق بوده اند؛ مانند پروژه شهر امن ممفیس در ایالات متحده امریکا و شهر بوینس آیرس در کشور آرژانتین.

کیفیت محصولات هایک ویژن به حدی است که موفق به دریافت جوایز متعددی از جمله جایزه ملی ZUBR روسیه در سال ۲۰۱۳ شده است و در شش سال متوالی عنوان بزرگترین تامین کننده تجهیزات نظارت تصویری و دوربین مدار بسته در جهان را بدست آورده است.

۲- بوش Bosch Security Systemsشرکت بوش پیشرو در تولید دوربین مدار بستهبوش شرکتی بزرگ در آلمان است که در زمینه تولید لوازم خانگی قدرت زیادی دارد و از بزرگان این عرصه به شمار می آید؛ این برند قدیمی از سال ۱۸۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد و پایه گذار آن رابرت بوش بوده است. همچنین بوش در زمینه تولید تجهیزات حفاظتی هم جزء برندهای برتز دنیاست که از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را در زمینه سیستم نظارت تصویری آغاز کرد و هم اکنون در بیش از ۱۵۰ کشور جهان نمایندگی دارد.

شرکت بوش در چند سال پیاپی جزء برندهای برتر بوده است که دارای به روزترین محصولات نظارت تصویری می باشد؛ البته محصولات این شرکت در کنار کیفیت بالا، قیمت بالایی نیز دارند.

۳- دوربین مدار بسته داهوا Dahuaبرند داهوا بهترین مارک دوربین مدار بستهشرکت داهوا یکی از بهترین برندها در زمینه تولید دوربین مدار بسته و تجهیزات نظارت تصویر است که در سال ۲۰۰۱ در کشور چین تاسیس شد. محصولات این شرکت به بیش از ۱۸۰ کشور جهان فرستاده می شود و دارای ۳۵ نمایندگی است. این شرکت نیز بخشی از درآمد خود را صرف تحقیق و توسعه می کند و محصولاتی با پیشرفته ترین تکنولوژی ها و قابلیت ها ارائه می دهد و تا کنون بیش از ۶۰۰ ثبت اختراع داشته است.
این شرکت در سال ۲۰۱۵ دومین غول بزرگ در تولید دوربین مدار بسته به شمار می رفت که پکیج های آن دارای دستگاه با کیفیت و نرم افزارهایی بی نظیری می باشد. گارانتی محصولات داهوا در ایران خیلی مناسب نیست.

یکی از بهترین ویژگی های این محصولات این است که داهوا محصولات خود را مبتنی بر پلتفرم باز طراحی می کند به همین دلیل انعطاف پذیری زیادی دارد و با دیگر سیستم ها ادغام می شود. داهوا پکیج های خود را در سه سطح سری Lite، سری Pro و سری Ultra ارائه می دهد که قیمت هر سه مقرون به صرفه است.
IVS (الگوریتمی پیشرفته برای آنالیز محیط)، Auto Tracking (امکان زوم و دنبال کردن هدف تعریف شده در تصویر ثابت)، Business Analytics (قابلیت هایی مانند شمارشگر افراد و تشخیص حرارت)، تکنولوژی ۴K (ارائه تصویر با جزئیات بیشتر) و تکنولوژی H.265+ هوشمند (کمک به صرفه جویی بیشتر در پهنای باند و فضای ذخیره سازی ) چند مورد از فناوری های بکار رفته در دوربین های مدار بسته خانگی است.

۴- دوربین مدار بسته ورتینا Vertinaورتینا بهترین دوربین مدار بسته خانگی استشرکت ورتینا فعالیت خود را در زمینه تولید انواع دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط تصاویر از سال ۲۰۰۸ در انگلستان آغاز کرد. این شرکت با استفاده از فناوری های روز دنیا، با کیفیت ترین دوربین های مدار بسته را تولید می کند و با این محصولات مدرن در بازار جایگاه ویژه ای دارد. رضایت مشتری و کیفیت محصول مهم ترین اولویت های شرکت ورتینا می باشند.

استاندارد OVVIF، استاندارد POE و قابلیت ضبط تصاویر در حافظه داخلی و Two way Audio  یا همان ارتباط دو طرفه صدا از قابلیت های دوربین مدار بسته ورتینا می باشند و تصاویر آن با کیفیت هستند و از پورت POE نیز پشتیبانی می کنند.

۵- دوربین مدار بسته اکسیس AXISاکسیس را می توان بهترین برند دوربین مدار بسته دانستشرکت اکسیس در سال ۱۹۸۴ و در کشور سوئد با هدف تولید و عرضه محصولات امنیتی شروع به کار کرد. این شرکت اولین دوربین مدار بسته آی پی جهان را در سال ۱۹۹۶ تولید کرد و اکنون در این عرصه پیشرو است. اکسیس در ۱۹۷ کشور دنیا نمایندگی دارد و جزء پرفروش ترین و گران ترین برندهای دوربین مدار بسته است که در مکان های مختلفی چون مراکز تفریحی، دانشگاه، زندان، راه آهن، بانک و منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

“نوآوری برای ساخت جهانی هوشمندتر و امن تر” شعار شرکت اکسیس است و دوربین های مدار بسته شبکه و نرم افزار های مدیریت و انتقال تصویر، مهم ترین محصولا این شرکت می باشند. همچنین این شرکت در زمینه تبدیل دوربین آنالوگ به دوربین دیجیتال راهکار حرفه ای دارد.

در این مطلب در مورد انواع دوربین مدار بسته نکاتی ارائه شد تا پس از آشنایی با آن ها و با توجه به نیاز خود بهترین دوربین مدار بسته خانگی را خریداری کنید.

اگر در این زمینه سوال، نظر یا تجربه ای دارید، لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید
  1. داود گفت:

    ممنون از اطلاعات خوب و مفیدتون

    • بهار گفت:

      سلام – خوشحالم که مطلب مورد توجه شما قرار گرفت و امیدورام شاهد نظرات شما در دیگر مطالب سایت هم باشم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.
متن
نام (لازم)
ایمیل (لازم)
وبسایت